Yeni Doğan Bebegimin Bağırsak Darlığı

AyseDoga34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2023
11
3
38
Merhaba, Bebeğim canim kizim 37+2 de 13.09.23 te dünyaya geldi. Riskli gebelik gecirdim ve acilen yatirildim.Ben sezeryan olmuştum onu da kuveze aldılar hemen.Kendime gelmem uzun sürdü sanırım 2.gun aksama doğru görebildim bebegimi. Önce hipoglisemi tanısı konmuş, tabi bugün 25.gun artık öyle bir sorunumuz kalmadı. Gittiğimde bebeğimin serumla beslendiğini söylediler sonra mama denenmiş onu kusmuş.Ultrason ve çeşitli bulgulara dayanılarak bağırsakta darlık teşhis edildi. Ameliyat gerekiyor dendi. Daha 4.5.gun olunca itiraz etti babası çünkü bebeğimiz 2310 gr doğdu.Ilk çocuğumuz ve ne yakınımda duydum ne de gördüğüm bir şey cocuk kuvezde ve beslenemiyor yavrucagim. İçim parçalanıyor tabi anne olarak.Esim araştırma hastanesinden cocugu çıkartmak istedi. Doktorlar bu aşamada bunun çocuğun aleyhine olacağını deyince durduk. Tabi bu tarz hastaları başka hastaneler kolay kabul etmiyor. Çocuğumuz cihazlara bağlı serum ve hastanede uyguladıkları yöntemler her neyse alıp kucağımıza da gidemiyoruz. Hasta dosyası talep ettik, e nabiz dan alın dendi orada da her şey yüklü olmayinca ve hastane bize o güveni saglayinca kaldık.2 Ekimde de ameliyat olmasına izin verdik. Ameliyat sonrası dr hanımın asistanı bilgi verdi.Bagirsak geçişinde darlık gercekten varmış, ameliyat basarili geçmiş bir de bağırsaklarda geçişi zorlaştıran bir kaç lenf bantları mi ne varmış. Tibbi olarak yanlış bilgi vermek istemiyorum. O engelliyor diye onlar da kesilmiş. Bebegimizi tekrar azar azar beslemeye başladılar.Nolucak , beslenmesi düzelecek mi merak ediyorum bu süreci.Artik biberonla beslemeye başladılar dün 1-2 kez kusmus, 7 ml besleniyor öğünde. Yavrum kuş kadar süt icebiliyor sadece.Bir anne olarak çok acı çekiyorum.Yavrumun emzirme isteği var karnı doymuyor ağlıyor, sevgi istiyor, kucağa alınca susuyor.Zaten bebek olduğu icin de ekstra ağlıyor.Gece kalkıp ağlıyorum dua ediyorum surekli. Ve elimden bir şey gelmiyor duadan başka. Çevrenizde bu sorunu yaşayan ve asabilen bana yol gösterecek ve teselli edecek biri var mı? Yavrum orada az miktarda süt içerken ben de sütüm olsun diye suyumu yemeğimi yiyorum, bu bile beni üzüyor. Hepinizden dua bekliyorum.Okudugunuz için teşekkürler.

Benim bebeğim 26 haftalık doğdu tam 3 ay kuvezde kaldı birkez kucağıma alamadım pandemiden onun iyiliği için dediler. Birkez yanına giremedim elini tutamadım resimleriyle avundum hep onun iyiliği için. Kuvezde olduğu dönem boyunca hastane tipi süt sağma makinesi kiraladım o 2 saatte bir beslendi ben 2 saatte bir sağdım. Büyüyor 3 saatte bire çıkardık beslenmesini dediler ben 3 saatte bir sağdım. Gece gündüz alarm kurdum sağdım. Süt poşetleri buzluk almadı derin dondurucu satın aldım. Bebeğim 8 cc anca besleniyordu yavaş yavaş arttırıldı midesi tolere etmiyordu ben 120-150 cc sağıyordum hep stok yaptım sütümün kesilme ihtimaline karşı elimin altında dursun diye. Nitekim kesildi sütüm 3 ay sonra ama bebeğim 7 ay anne sütü aldı sağdıklarım sayesinde. Kuvezdeki bebeğe yapılabilecek en iyi şey anne sütü vermek dua etmek yoksa elimizden başka bişey gelmiyor. Bebeğimde bağırsak sorunu olmadı ama aynı dönem başka bir annenin bebeği kuvezde bu sebepten yatıyordu. Allah’a şükür benim bebeğimde onların bebeğide sağlığına kavuştu evinde gayet normal besleniyor artık. Hastanede karşılaştıkça konuştuğumuz için süreçlerini tam detaylı bilmiyorum. Ama bu zor günler geçecek evine yuvasına sağlıkla gelecek. Kuvez süreci zor yıpratıcı bilinmezliklerle ilerliyor bigün güzel haber aşıp ertesi gün kötü haber alabiliyoruz fazla inişli çıkışlı ama sen bebeğine güven aranızdaki bağa güven herşey çok güzel olacak.

Benim bebeğim 26 haftalık doğdu tam 3 ay kuvezde kaldı birkez kucağıma alamadım pandemiden onun iyiliği için dediler. Birkez yanına giremedim elini tutamadım resimleriyle avundum hep onun iyiliği için. Kuvezde olduğu dönem boyunca hastane tipi süt sağma makinesi kiraladım o 2 saatte bir beslendi ben 2 saatte bir sağdım. Büyüyor 3 saatte bire çıkardık beslenmesini dediler ben 3 saatte bir sağdım. Gece gündüz alarm kurdum sağdım. Süt poşetleri buzluk almadı derin dondurucu satın aldım. Bebeğim 8 cc anca besleniyordu yavaş yavaş arttırıldı midesi tolere etmiyordu ben 120-150 cc sağıyordum hep stok yaptım sütümün kesilme ihtimaline karşı elimin altında dursun diye. Nitekim kesildi sütüm 3 ay sonra ama bebeğim 7 ay anne sütü aldı sağdıklarım sayesinde. Kuvezdeki bebeğe yapılabilecek en iyi şey anne sütü vermek dua etmek yoksa elimizden başka bişey gelmiyor. Bebeğimde bağırsak sorunu olmadı ama aynı dönem başka bir annenin bebeği kuvezde bu sebepten yatıyordu. Allah’a şükür benim bebeğimde onların bebeğide sağlığına kavuştu evinde gayet normal besleniyor artık. Hastanede karşılaştıkça konuştuğumuz için süreçlerini tam detaylı bilmiyorum. Ama bu zor günler geçecek evine yuvasına sağlıkla gelecek. Kuvez süreci zor yıpratıcı bilinmezliklerle ilerliyor bigün güzel haber aşıp ertesi gün kötü haber alabiliyoruz fazla inişli çıkışlı ama sen bebeğine güven aranızdaki bağa güven herşey çok güzel olacak.
Merhaba, cevabiniz çok içten ve ikna edici oldu. Çok teşekkür ederim.Dediginiz gibi çok inişli çıkışlı bir süreç dua ve bebege güvenmekten baska çare yok. Ben de süt sagip veriyorum ama artık hastane almıyor eve stoklamaya başladım.Hayirlisini diliyorum hakkimizda. Bu arada sizin çocuğunuz için çok sevindim.Birlikte guzel günleriniz olsun.Amin ...

Merhaba, cevabiniz çok içten ve ikna edici oldu. Çok teşekkür ederim.Dediginiz gibi çok inişli çıkışlı bir süreç dua ve bebege güvenmekten baska çare yok. Ben de süt sagip veriyorum ama artık hastane almıyor eve stoklamaya başladım.Hayirlisini diliyorum hakkimizda. Bu arada sizin çocuğunuz için çok sevindim.Birlikte guzel günleriniz olsun.Amin ...
Evet hastane bi süre sonra almıyor her bebeğe bi buzluk çekmecesi ayırıyorlar fazlasını alamıyorlar. Bol bol stoklayın çok işinize yarayacak ilerde 💕 birde bende sizin gibi düşünüyordum kucak ister sıcaklığımı duymak ister benden uzakta taburcu olunca bana ısınacakmı beni hatırlıcak mı aramızda anneyle bebek için en önemli olan şey güvenli bağlanma olacakmı diye. Bebeğim taburcu olduktan sonra ben dahil halaları nineleri teyzeleri hepimize haliyle yabancıydı ama bir bende sakinleşiyordu ağladığında. Kokumu bile tanımıyordu hiç kucağıma alamamıştım ama anne karnında olduğu sürede annenin kalp atışını duyarlar bilirlermiş göğüsüme gelince sakinleşiyordu. Güvenli bağlanmada oluştu şükür aramızda ve birbirimize de alıştık hiç korktuğum gibi olmadı. Rabbim tez vakitte evine yuvasına sağlıkla gelmeyi nasip etsin bebişinizin kucağınızdan hiç bırakmıcağınız sarıp sarmalıcağınız sağlıklı çok mutlu günleriniz olsun 💕

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun aynı sizin yaşadıklarınız yaşıyoruz 1.ameliyatta sonuç alamadık biz 2.ameliyat yapılması gerek denildi ne yapacağımızı bilmiyoruz özel bir hastenedeyiz şu an tam teşekküllü bir hastane arıyoruz ama istanbulda tüm yenidoğan yoğun bakımlar dolu siz nerede yaptırdınız acaba ameliyatı yavrumuz 1 aydır beslenemiyor aç bekliyor içimiz acıyor dayanamıyoruz

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun aynı sizin yaşadıklarınız yaşıyoruz 1.ameliyatta sonuç alamadık biz 2.ameliyat yapılması gerek denildi ne yapacağımızı bilmiyoruz özel bir hastenedeyiz şu an tam teşekküllü bir hastane arıyoruz ama istanbulda tüm yenidoğan yoğun bakımlar dolu siz nerede yaptırdınız acaba ameliyatı yavrumuz 1 aydır beslenemiyor aç bekliyor içimiz acıyor dayanamıyoruz
Marmara Pendik Eğt araştırma hastanesine gelin. 5.kat cocuk cerrahide dr.kıvılcım hanım var onun asistanları ile görüşün. Biz taburcu olduk. Bebegimiz iyi oldu cok sukur.doktorlar ve yogun bakim hemsireleri o kadar iyi ki gozumuz arkada kalmadi. Korktugumuzun aksine her seyi halledip cocugu kucagimiza oyle verdiler.Suan hastanedeyim lütfen özelden yazın anlatayım detaylıca

Tekrar merhaba biz çorlu reyap ta yatıyorduk 112 acilden sevk istenildi fakat tüm hastaneler dolu olduğu için sevkimiz yapılmadı bizde reyapta ameliyat istemediğimiz için Konya selçuklu tıp fakultesine memleketimize getirdik bebeği ambulansla inşallah güzel olacak diye ümit ediyoruz size özelden yazıcam teşekkür ediyorum.

Hastaneler dolu olabiliyor maalesef. Ancak şansınızı denemelisiniz mecburen. Yalnız bu tarz durumlarda kuvezden kuveze sevk zor olabiliyor bi ara biz de düşündük, korktuk çünkü. Umuttepe Tip Fakültesine gidecektik.iyi ki de gitmedik. Çok şükür hastane ekibi çok iyi,bilgili ve ilgili davrandı ve çok şükür tedavi güzel ilerledi. İnşallah bebeğiniz iyi olacak.lutfen yaninda surekli bebege kendinize iyi olacağınızı telkin edin. Cocuk ve siz manevi yönden güçlü olunca bedensel olarak daha çabuk atlatiyor süreci.

Şuan iyi, evde bakiyorum.Tabi kusmalari devam ediyor ama güzel yiyor dışarı çıkabiliyor. 6 ayda reflu biter diyorlar bazıları uzun sürebiliyormus. Bağırsak mide bölgesinde tam iyileşme benim nazarımda bu sürelerde normale dönerse tamamdır.Gorunur de en büyük sorunu atlattık ama cocuk kusan bir çocuk olduğu için içim ameliyat oldu bitti hesabıyla rahat değil.

X