Bebek Beslenmesi Yeni doğan beslenmesi hakkında

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Oydar

Don't stop talking about palestine 🇵🇸
Pro Üye
3 Eylül 2018
8.406
42.769
Herkese merhaba, belki beni bilenler vardır bir hafta önce doğum yaptım.
İlk gün sütüm gelmedi bebeğime hastanede mama vermeye başladım ve tabiki ısrarla emzirmeye devam ettim. Şimdi sütüm geliyor yani şöyleki göğsümü sıkıyorum süt çıkıyor ama ben mama vemeye devam ediyorum çünkü her göğsü 30 dk emmesine rağmen doymuyor. Sanırım henüz sütüm doyuracak kadar çok değil. Mama vermeye devam ettiğim için kendimi çok suçlu hissediyorum. Israrla daha uzun mu emzirmeliyim onu da denedim bu sefer de neredeyse 2 saat emip hala emmek istiyordu. Siz bu süreçte ne yaptınız. Nasıl davranmam doğru olur.

Son düzenleme:
Doyduğunu emdigi sureden degil bezinden anlayacaksin annesi :) cunku suan 9 aydir yasadigi daracik yerden cikti. Sesler goruntu hersey farkli Tek bildiği annesin kokusu o yuzden annesinin gogsunde durup emdikce emiyor. Her gun toplam cis 3 4 margarin paketi agirliginda oluyorsa tamamdir. Her memeyi 30 ar dakika emzir. Kafi. Eger cisi az olursa kilo alimi duserse doktorun mama der zaten

Doyduğunu emdigi sureden degil bezinden anlayacaksin annesi :) cunku suan 9 aydir yasadigi daracik yerden cikti. Sesler goruntu hersey farkli Tek bildiği annesin kokusu o yuzden annesinin gogsunde durup emdikce emiyor. Her gun toplam cis 3 4 margarin paketi agirliginda oluyorsa tamamdir. Her memeyi 30 ar dakika emzir. Kafi. Eger cisi az olursa kilo alimi duserse doktorun mama der zaten
Çişi dediğiniz kadar değil maalesef. Ya da ben anlayamıyorum. O kadar gazlı ki gaz nöbetleri sırasında kendimi kaybediyorum. Her gün 3 ya da 4 kere avuç içinden bir tık az kaka yapıyor. Cuma doktor kontrolü var ama o zamana kadar bebeğime gereksiz mama mı veriyorum aslında ben doyurmalıyım diye kendimi yiyorum

Çişi dediğiniz kadar değil maalesef. Ya da ben anlayamıyorum. O kadar gazlı ki gaz nöbetleri sırasında kendimi kaybediyorum. Her gün 3 ya da 4 kere avuç içinden bir tık az kaka yapıyor. Cuma doktor kontrolü var ama o zamana kadar bebeğime gereksiz mama mı veriyorum aslında ben doyurmalıyım diye kendimi yiyorum
Mama gaz yapabilir artı kabızlık yapar gaz rezene içiyor musunuz hem sizi hem bebeği rahatlatır bol bol emzirin mamaya öcü gibi bakmıyorum benim bebeğim asla emmedi sütte alerji yaptı mamayla büyütmeye çalışıyorum hala... Ben emziremedim ya herkes emzirin istiyorum :) tabi ki sütünüz varsa ve de bebek memeyi tutuyorsa asla pes etmeyin, ben sağıp veriyordum dr emdikçe daha çok içer demişti. Bi gün sağın bakın kaç ml sütünüz çıkacak

X