Yeni evlendim Kaygılıyım

Kelebek996

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2023
56
-159
2 Ay oldu evleneli. Eşimle severek evlendik. Evlendiğimiz zaman eşimin arabası ve evi yoktu. Bursa da 5 yıllık bir projede iş buldu mühendis olarak ve İstanbulda ailemle yaşıyordum 27 yıldır ve ilk defa başka şehre yaşamaya gittim. Tuttuğumuz ev apart kadar küçük ve eşyalı. Eşyalar yeni ama tabi Bi koltuk var mesela ev 60 m2 kirası da az değil 10 bin lira. Eşimin maaşı 28 bin lira. Ben daha iş bulamadım kimyagerim. Ben geçici olarak o evde oturmayı kabul ettim başka yerden daha büyük ev bakmaya çalıştığım da bana kızıyor depozitomuz yanar falan diyor. Balayına da gidemedik ailesinin sağlık sorunları oldu. Yani istediğim hiçbirşey tam olmadı gibi. Ev alalım diyorum düğünde takılanlar var tabi yetmez ama işte kredi falan çekelim diyorum faizler çok yüksek diyor. Ben memnun olmadığım şeyleri söyledikçe kızıyor tartışıyoruz bana anlayışsızsın sabırsızsın diyor ama biliyorsunuz ki herşey gittikçe çok pahalanıyor ne kadar acele etsek iyi diye düşünüyorum. Bi yandan doğduğum büyüdüğüm yer İstanbul u ailemi arkadaşlarımı çok özlüyorum İstanbul da yaşamayı istiyorum ileride. Ama git gide imkansız gelmeye başladı. Kpss den atanmak istiyorum daha iyi maaşım olunca belki ev alırız diye ama o da zor gibi. İçim çok daralıyor umutsuzlanıyorım bana tavsiyeleriniz nelerdir.

2 Ay oldu evleneli. Eşimle severek evlendik. Evlendiğimiz zaman eşimin arabası ve evi yoktu. Bursa da 5 yıllık bir projede iş buldu mühendis olarak ve İstanbulda ailemle yaşıyordum 27 yıldır ve ilk defa başka şehre yaşamaya gittim. Tuttuğumuz ev apart kadar küçük ve eşyalı. Eşyalar yeni ama tabi Bi koltuk var mesela ev 60 m2 kirası da az değil 10 bin lira. Eşimin maaşı 28 bin lira. Kredi kartı borçları da çok ayı zor çıkarıyoruz yani hep eksilere giriyoruz. Daha yeni babasının arabasının sigortasına verdi 9000 TL. Ben daha iş bulamadım kimyagerim. Ben geçici olarak o evde oturmayı kabul ettim başka yerden daha büyük ev bakmaya çalıştığım da bana kızıyor depozitomuz yanar falan diyor. Balayına da gidemedik ailesinin sağlık sorunları oldu. Yani istediğim hiçbirşey tam olmadı gibi. Ev alalım diyorum düğünde takılanlar var tabi yetmez ama işte kredi falan çekelim diyorum faizler çok yüksek diyor. Ben memnun olmadığım şeyleri söyledikçe kızıyor tartışıyoruz bana anlayışsızsın sabırsızsın diyor ama biliyorsunuz ki herşey gittikçe çok pahalanıyor ne kadar acele etsek iyi diye düşünüyorum. Bi yandan doğduğum büyüdüğüm yer İstanbul u ailemi arkadaşlarımı çok özlüyorum İstanbul da yaşamayı istiyorum ileride. Ama git gide imkansız gelmeye başladı. Kpss den atanmak istiyorum daha iyi maaşım olunca belki ev alırız diye ama o da zor gibi. İçim çok daralıyor umutsuzlanıyorım bana tavsiyeleriniz nelerdir.

Bu kadar istek sizi çökertir arkadaşım. Şu an süreciniz çok yeni. Biraz sabır. Biraz bekleyiş. İstediklerin gelecektir. Ama çok aceleci biri gibi diyor yazdiklariniz.
Ya beni korkutan git gide herşeyin çok daha pahalanıyor olması bide işi geçici ya sonra çabuk bulamazsa kira da ne yaparız diye endişeleniyorum

Ya bir erkek kuzenim var üni okurken torpille zabıta yaptı amcam onu lise kpss den. Evlendi kızın ailesi de destek oldu ev aldı İstanbul dan. Evi kızın annesinin üstüneydi. Ben tokiye başvurdum eşimle çıkmadı ama kuzenime çıktı 2.evi oldu yani. Artı şimdi de kurumlar arası geçişle mühendisliğe geçti. Araba da aldı. Şimdi herkes onu gördükçe kıyasladıkça ben kendimi gerçekten kötü hissediyorum bişeler yapmak istiyorum. Hasretten değil onunda olsun tabi ama azda olsa benim de eşimle bişelerim olsun istiyorum.

Eşinizin kazancina gore cok abarti istekleriniz var.
15-20 bin kiraya mi vereceksiniz maaşin yarisi ya da cogunu, mantikli bir iş mi?
Ev almak şuan o kadar kolay degil Bursada bile, biraz ev fiyatlarina ve kredilere bakip azicik mantikli şeyler isteseniz? Gelire bakmayip garip garip isteklerle darlamayin kendiniz calismiyorsunuz henuz.

Ya bir erkek kuzenim var üni okurken torpille zabıta yaptı amcam onu lise kpss den. Evlendi kızın ailesi de destek oldu ev aldı İstanbul dan. Evi kızın annesinin üstüneydi. Ben tokiye başvurdum eşimle çıkmadı ama kuzenime çıktı 2.evi oldu yani. Artı şimdi de kurumlar arası geçişle mühendisliğe geçti. Araba da aldı. Şimdi herkes onu gördükçe kıyasladıkça ben kendimi gerçekten kötü hissediyorum bişeler yapmak istiyorum. Hasretten değil onunda olsun tabi ama azda olsa benim de eşimle bişelerim olsun istiyorum.

Gerçekten kendinize torpille zabıta yapılan kuzeninizi kıyas görüyor musunuz? Usulsüzlükle bir yere getirilen insanla... Lütfen bu zulmü yapmayın kendinize. Bırakın millet kiyaslasin. Siz kıyaslamayin yeter ki.

Hayatınızı başkalarıyla yarış halinde yaşarsanız asla mutlu olamazsiniz. Bu sizin hayatınız, eşinize üzüldüm.
Bütün her şeyi ondan bekliyorsunuz üstelik, girin bir yere çalışın madem.

Herşey bazı insanlara o kadar gülüyor ki benim küçücük güzel bişeyim bile görününce nazar değip hep kötüye gidiyor malesef. Umutlu olmaya çalışıyorum ama işte. Ama artık kimseye güzel bişeyimi anlatmamaya karar verdim hemen tersine dönüyor çünkü. Yıldızım düşüktür belki bilmiyorum.

Birilerinin ev araba aldığına dikkat etmem bile kim ne almış bilmiyorum. Bu şey gibi kendi tezgahına bakmadan karşıdakinin tezgahına bakmak. Kaç sattın bugün? Kaç sattın? Kaç sattın.. devamlı ona soru sorup onu gozetleyen gibi. Yerinde bir metafor oldu mu bilmem ama kendi tezgahiniza bakmadikca hiç bir şeyiniz olmaz çünkü tüm çaba birilerini izlerken geçti gitti. Olsa bile teması olmaz. Yine mutsuzluk olur.
Banane Ahmet kaç sattı. Ben kendi tezgahimdayim.

Herşey bazı insanlara o kadar gülüyor ki benim küçücük güzel bişeyim bile görününce nazar değip hep kötüye gidiyor malesef. Umutlu olmaya çalışıyorum ama işte. Ama artık kimseye güzel bişeyimi anlatmamaya karar verdim hemen tersine dönüyor çünkü. Yıldızım düşüktür belki bilmiyorum.
Allah eşinize sabır versin.

Gerçekten kendinize torpille zabıta yapılan kuzeninizi kıyas görüyor musunuz? Usulsüzlükle bir yere getirilen insanla... Lütfen bu zulmü yapmayın kendinize. Bırakın millet kiyaslasin. Siz kıyaslamayin yeter ki.
Bide dindarız diye geçiniyorlar herkes onu çok şanslı iyi görüyor. Ayrıca eve sahip olmasına rağmen tokiye girdi ve ona çıktı bir sürü insanın hakkına girdi.ailedeki herkes de ne şanslı diye sevindi. Normalde üstüne ev olana vermiyorlar kayınvalidesinin üstüne yapmışlardı evi ondan başvurabilir.

Bide dindarız diye geçiniyorlar herkes onu çok şanslı iyi görüyor. Ayrıca eve sahip olmasına rağmen tokiye girdi ve ona çıktı bir sürü insanın hakkına girdi.ailedeki herkes de ne şanslı diye sevindi. Normalde üstüne ev olana vermiyorlar kayınvalidesinin üstüne yapmışlardı evi ondan başvurabilir.
Size ne.

X