Yeni evli ve hamile

Kürtaj cinayet değildir. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda da değildir. Islamda da bu konuda farkli yorumlar vardir, araştırmanizi tavsiye ederim. Kabul etmek size kalmis ama baskalarinin kararlarina bu kadar saygisizca yaklasamazsiniz.

Not: muhafazakar aileden gelen türbanli bir birey.
Sana birsey diyimmi? Cani veren Allah cani alanda Allah cinayet degilmis mis mista ancak kimin icin gecerli biliyonmu tecavuze ugrayan insan hamile kalirsa gunahi yoktur! Git aldirda hayatin dort dortluk olmayacak bakda gor

Selam kizlar,
bu yazi bir iç dokus olacak sanirim. İnşallah kisa keserim, kesemesemde kusura bakmayin lütfen. Öncelikle Allah isteyen ve kendini maddi manevi hazir hisseden herkese hayırlı saglikli evlatlar nasip etsin. Bana nasip oldu, fakat kendimi suan için maddi manevi hazir hissetmiyorum. 1,5 aylik evliyim, yoğun bir cinsel hayatımız var fakat korunuyorduk ve benim uzun zamandır adet düzensizliğim var. Herneyse, dün hamile olduğumu öğrendim test yoluyla, ondan önce hafif kuşkularım da vardı. Sorun su ki, evliliğim oturmadan, esimle birbirimize doymadan çocuk sahibi olmak istemiyordum. Bunlari esimle de oturduk konuştuk evlenmeden önce, anlaştık. Yarin kadin dr terminim var, kürtaj hakkinda bilgilendirme alacagim. Bunlari eşime anlatmayi düşünmüyorum, kendisi doktora sürecinde ve yoğun çalışıyor, hemen cocuk yapma düşüncesi yoktu kendisinde de. Kendi bilgim dogrultusunda yurtdisinda kürtaja es onayı gerekmiyor, bunlari yarin dr dan öğrenirim zaten. Bebek aldirip kalıcı hasar yasayan oldu mu aranizda, bedensel olarak? Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.
Ben ilk hamile oldugumu ogrendigimde istemedigime emindim. Hazir degildim yeni ise girmistim olmaz dedim. Hic pisman olmam dedim gittim kurtaj oldum . yaptirmadan once doktor bir bakti ultrasonla. O an iste aklimdan cikmiyor. Ben ki cok emin olan biri aradan 1 yil gecmesine ragmen cok agliyorum. En kotusude simdi hamile olmak istiyorum ama hep dusuk oluyor. Megersem tiroidim ve pcom hamile kalamami zorluyormus. Yani demeki bende gunahimin bedelini simdi cekiyorum. Ve gercekten cok pismanim. Yani demem o ki cok iyi dusun

Son düzenleme:
Ayy ne duyar kasmis herkes. Tamamen sizin karariniz oldugunu vurgulamakla birlikte iliskinizin gelecegi acisindan esinizin/partnerinizin vs durumdan habersar olmasi gerekir eger hala hayatinizdaysa. Ama her durumda kadin aldirmak istiyorum derse saygi duymak zorundadir cunku kimse kimseyi hazir olmadigi bir annelige ‘mahkum’ edemez. Bunu kucagimda bebegim varken yaziyorum. 10 yillik beraberlik ve 6 yillik bir evliligin ardindan planlayarak ve isteyerek yaptik. Hazirdim sozde ama su an cok zorlaniyorum:KK43: kazara olsaydi veya hazir degilken olsaydi ne olurdu kestiremiyorum. Bazilarinin istedigi halde olmuyor demek bence cok bencilce. Elalem ne der diye yasamaktan farki yok. Esim bebegimize asik elinden geleni de yapiyor bakimi su bu icin ama cocuk 24 saatin 12 si benim uzerimde gene ister istemez. E benim psikolojim bozuk olsa ne olacak. Bebegime dusman gibi baksam daha mi iyi? Sirf allah verdi sevmem lazim bakmam lazim demek ne demek? Ayrica kalp atisi demek can demek degildir. Lab ortamlarinda mekanik gucuyle atan kalpler var. İnsan demek beyin gelisimi ile alakli o yuzden beyin olumu olunca artik umit kesiliyor. Demem o ki bilgilendirin mutlaka esinizi ama karar sizin cunku beden sizin.

Bu konu altında bir soru sorayım bende. Benimde daha hazır olmadığım yönünde hislerim var ve korunuyoruz. Ama soru su ki bebeğe hazır olmak diye birsey var mı?
Bence var. Mesela maddi yonden istediklerimi alabilir miyim o ccougu iyi besleyebilir miyim? Gerekirse egitimi ve sagligi icin yeterince birikimim veya gelirim var mi? İkincisi evliligimde hersey yolunda mi? Cocuk zaten kotu giden bi iliskiyi mahveder. İyi olani ise daha da iyi yapar. Ucuncusu, cocuk bakimi konusunda ne olacak? Kim bakacak? Ne kadar sureyle bakacak? Dorduncusu, uykusuzluga yorgunluga dayanabilir miyim? Sabirli bi insan miyim? Uyumayan yemeyen susmayan bi canliyla basa cikabilir miyim? Besincisi, bir insan yetistiereck kapasitem ve olgunlugum var mi? Bunlara cevabiniz olumlu ise hazirsiniz demektir bence. Ben mesela ikinci maddede hazir oldugumu zannederken son duzlukte sikintilar yasadim. Simdilik astik gibi ama hala aklimda sorular.

Bence var. Mesela maddi yonden istediklerimi alabilir miyim o ccougu iyi besleyebilir miyim? Gerekirse egitimi ve sagligi icin yeterince birikimim veya gelirim var mi? İkincisi evliligimde hersey yolunda mi? Cocuk zaten kotu giden bi iliskiyi mahveder. İyi olani ise daha da iyi yapar. Ucuncusu, cocuk bakimi konusunda ne olacak? Kim bakacak? Ne kadar sureyle bakacak? Dorduncusu, uykusuzluga yorgunluga dayanabilir miyim? Sabirli bi insan miyim? Uyumayan yemeyen susmayan bi canliyla basa cikabilir miyim? Besincisi, bir insan yetistiereck kapasitem ve olgunlugum var mi? Bunlara cevabiniz olumlu ise hazirsiniz demektir bence. Ben mesela ikinci maddede hazir oldugumu zannederken son duzlukte sikintilar yasadim. Simdilik astik gibi ama hala aklimda sorular.
Bunları bende hep düşünüyorum ve vazgeçmem icin yeterli oluyor 😅 Bazen de ülkenin bu durumunda çocuk dünyaya getirmek ona haksızlıkmış gibi hissediyorum. Çevremden cok ince düşündüğüm için tepkiler alıyordum o yüzden sordum ama hazır değilim demek ki 😅

Bunları bende hep düşünüyorum ve vazgeçmem icin yeterli oluyor 😅 Bazen de ülkenin bu durumunda çocuk dünyaya getirmek ona haksızlıkmış gibi hissediyorum. Çevremden cok ince düşündüğüm için tepkiler alıyordum o yüzden sordum ama hazır değilim demek ki 😅
Ulkeyi asla ama asla dikkate almayin. Tamam insan bu ortama cocuk getirmeyeyim diyor. Biz de dedik son 3 yildir bu yuzden erteledik ama baktik elin afgani suriyelisi veya yillardir issiz gucsuz gezenleri bile yapiyor e bi sekilde de buyuyorlar. Kendinize odaklanin. Kendiniz hazir iseniz ne ala yoksa biz ulke olarak ya avrupanin 50 sene gerisindeyiz ya da iranin/afganistanin. İste yuzde elli elli sans hangisi kaderimizdeyse artik. Baktik ikinciye dogru gidiyoruz cocugumu bi yerlere kaciracak param var diyorum. Bu noktadayiz:))

Selam kizlar,
bu yazi bir iç dokus olacak sanirim. İnşallah kisa keserim, kesemesemde kusura bakmayin lütfen. Öncelikle Allah isteyen ve kendini maddi manevi hazir hisseden herkese hayırlı saglikli evlatlar nasip etsin. Bana nasip oldu, fakat kendimi suan için maddi manevi hazir hissetmiyorum. 1,5 aylik evliyim, yoğun bir cinsel hayatımız var fakat korunuyorduk ve benim uzun zamandır adet düzensizliğim var. Herneyse, dün hamile olduğumu öğrendim test yoluyla, ondan önce hafif kuşkularım da vardı. Sorun su ki, evliliğim oturmadan, esimle birbirimize doymadan çocuk sahibi olmak istemiyordum. Bunlari esimle de oturduk konuştuk evlenmeden önce, anlaştık. Yarin kadin dr terminim var, kürtaj hakkinda bilgilendirme alacagim. Bunlari eşime anlatmayi düşünmüyorum, kendisi doktora sürecinde ve yoğun çalışıyor, hemen cocuk yapma düşüncesi yoktu kendisinde de. Kendi bilgim dogrultusunda yurtdisinda kürtaja es onayı gerekmiyor, bunlari yarin dr dan öğrenirim zaten. Bebek aldirip kalıcı hasar yasayan oldu mu aranizda, bedensel olarak? Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler.
Kalıcı hasar yaşanmıyor ondan bir emin olun.eş onayı gerekmiyorsa ben illa söylenmeli bilmek hakkı tarzı düşünmüyorum.gidin aldırın ama nasıl.haberi olmayacak ki ? 1 aya yakın ilişkiye giremeyeceksiniz ? Nasıl olacak ki habersiz ?

Bence eşinizle konuşup öyle karar verir.
Kürtaj kolay bir operasyon değil,yardıma ihtiyacınız mutlaka oluyor.
Daha sonrasında yatmaniz,dikkat etmeniz gerekecek.
Regl göreceksiniz ve uzun sürecek.
Evet haklısınız yeni evliyken bebek düşüncesi şok etkisi yaratıyor.
Bende 2 aylık evliyken hamile olduğumu öğrenmiştim,aldırmadım kızım büyüdü.
Ama 2. Gebelikte zorunlu kürtaj oldum daha sonra tedavi olmamıza rağmen çocuğumuz olmadı
Her insanın vücudu,bünyesi aynı değil ama öyle bir risk var.
Onun kürtajla ilgisi yoktur ki.kürtajdan sonra ilk ay hamile kalanlar da var.şakır şakır yapılan bir operasyon.zaten kolay kolay hamile kalamayan kadınların bu durumu doğum kontrol hapına bağlamasına benziyor.belki o hapı kullanmasa da kalamayacaktı ? Hapı bıraktıltan sonra ilk ay hamile kaldım yazan bir sürü kadın var.
Sonuç olarak ne adet düzensizliğine, ne hap kullanmaya, ne kürtaja, ne az ilişkiye girmeye bakıyor bu durum.denilecek tek söz KISMET KISMET KISMET.

Ayy ne duyar kasmis herkes. Tamamen sizin karariniz oldugunu vurgulamakla birlikte iliskinizin gelecegi acisindan esinizin/partnerinizin vs durumdan habersar olmasi gerekir eger hala hayatinizdaysa. Ama her durumda kadin aldirmak istiyorum derse saygi duymak zorundadir cunku kimse kimseyi hazir olmadigi bir annelige ‘mahkum’ edemez. Bunu kucagimda bebegim varken yaziyorum. 10 yillik beraberlik ve 6 yillik bir evliligin ardindan planlayarak ve isteyerek yaptik. Hazirdim sozde ama su an cok zorlaniyorum:KK43: kazara olsaydi veya hazir degilken olsaydi ne olurdu kestiremiyorum. Bazilarinin istedigi halde olmuyor demek bence cok bencilce. Elalem ne der diye yasamaktan farki yok. Esim bebegimize asik elinden geleni de yapiyor bakimi su bu icin ama cocuk 24 saatin 12 si benim uzerimde gene ister istemez. E benim psikolojim bozuk olsa ne olacak. Bebegime dusman gibi baksam daha mi iyi? Sirf allah verdi sevmem lazim bakmam lazim demek ne demek? Ayrica kalp atisi demek can demek degildir. Lab ortamlarinda mekanik gucuyle atan kalpler var. İnsan demek beyin gelisimi ile alakli o yuzden beyin olumu olunca artik umit kesiliyor. Demem o ki bilgilendirin mutlaka esinizi ama karar sizin cunku beden sizin.
Haklısın valla.bazılarının da her ay oluyor yani ne yapalım ? Herkesin derdi başka.sanki kaç tane adam gibi mutlu insan var ülkede.biz çok mu memnunuz sanki burada olmaktan.
Bir arkadaş da eskiden kürtaj yaptırmıştım şimde de olmuyor, günahımın bedelini ödüyoruz yazmış.tamam şimdi olmuyorsa eskisini aldırdığına pişman olabilirsin ama bunun günahınla falan ilgisi yok ki.suriyeliler ve diğer cahil cühela takımının çocukları sapıp sapır ölüyor da üstüne her ay yenisine hamile kalıyorlar.günahsa sadece bize günah sanki.allah da her zaman dediğiniz gibi hayırlı canlar vermiyor yani.insanların yarısından fazlası ya salak ya cani.fazla romantizmi ben de doğru bulmuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başkası adına üzülür eder diye iyi niyetli alınan kararların ileriki dönemdeki sonuçları korkunç olabiliyor, aman diyeyim.

Öğrenirse karıcığım iyi ki beni düşünmüşsün bak strese girmedim demeyecek, ben bunu öğrenmeyi haketmiyor muyum bu kadar kıymetsiz miydim senin gözünde diyecek.

Evliliğinizi 10 yıl sonra bitirme riskiniz var, sakın ama sakın gizli saklı işlere girmeyin. Böyle şeyler ortaya çıkar, hemşire ağzından kaçırıverir. Saklarım diye düşünmeyin.

Kendi evliliği içinde tecavüze uğrayan ve kaçmaya çalışan kadınlar var, kadının doğumda ölüm riski olduğu halde illa bebek isterim diye direten eşler var, eşe haber vermeme kuralı onlar için.
Ohoo bu dediğin olaylarda kadın senelerce kendine tecavüz eden(!) adamla aynı evde gıkını bile çıkarmadan yaşayacak, hamile kalınca mı dert olacak kadına ? Madem o ladar dertliymiş adamdan neden aynı evde yaşıyor.keza hamile kalınca aldırabilecek kadar serbestse nasıl tecavüze uğramış oluyor ? Sonuçta kürtajdan sonra eve gidip seks yapmaya devam edemiyorsun
En az e hafta lâzım.eee o tecavüzcü adam peki karıcığım madem aldırmışsın bir süre tecavüz etmeyeyim kanaman var mı diyecek ? Ya da nedne kanaman bar demeyecek mi? Iş ortaya çıkınca seni kesmeyecek adam sana nasıl tecavüz edebilecek karakterde olacak ? Saçma sapan bir mevzu.

Tam 6 yıl korunduk. 1.5 ayda onu nasıl becerebiliyosunuz ben de onu anlamıyorum. Yoğun cinsel hayatları varmış peh peh 🙄
Benim de yoğu valla ama senelerdir tık yok.yoğunlukla ilgisi yok.kocası meredeyse iktidarsız olup 3.4 ayda bir ilişkiye giren kadınlar bile hamile kalıyor.sorun demek ki tamamen bizim sistemde.adam gibi çalışmayı beceremiyor körolasıca.düzenli de adet görürüm, yumurtlarım da millet 3,r ayda bir adet görüyor, pko su falan filan var ilk aylardan hamile kalıyor.

Benim de yoğu valla ama senelerdir tık yok.yoğunlukla ilgisi yok.kocası meredeyse iktidarsız olup 3.4 ayda bir ilişkiye giren kadınlar bile hamile kalıyor.sorun demek ki tamamen bizim sistemde.adam gibi çalışmayı beceremiyor körolasıca.düzenli de adet görürüm, yumurtlarım da millet 3,r ayda bir adet görüyor, pko su falan filan var ilk aylardan hamile kalıyor.

Siz gebe mi kalamıyorsunuz ya da ne ben hatırlayamadım. Başka konulara da yazıyorsunuz ama gebelik mi olmuyordu zaten korunurken mi olmuyordu

X