Yeni evliler-Kıdemli evliler...Evimizin masrafları;

elektrik 25
su 10-15
doğalgaz 50-80 arası (yatak odası ve küçük oda yanıyor sadece)

tel 7-8
cep 10-15
ev kredisi 1.100
market,pazar vs 150
lig tv+kablo tv+internet 110
kredi kartı 150 (evle ilgili taksitler var)

doğalgaz:20 ( daha kış başlamadı tabi)

:1shok:Nasıl yani 20 YTL
, şekerim siz malezyada neyim mi yaşıyorsunuz hani yaz ya orası o bakımdan. Biz neredeyse şimdiden 15 günde bir 70YTL'lik gaz alıyoruz bekafamçokkarıştı

Gerçi bizim hiç kapanmıyor petekler, sabah akşam ısıtıyorum evi bebelerim hasta olmasın diye ama yinede hasta eşşek sıpalarıÇok üzgünüm çoook

akılım önceki aylarda da kombinin peteklerini yakmıyodunuz herhalde:)
yksam pişerdiniz şimdiye kadar buhar olup uçardınız,kışın elektrik fazla gelir anacım,

kız yok gene aynı odalar yanıyo..ama şuan battaniyenin altından yazıyorum size :KK70: kız bizim bina yeni büyükler bilir yeni bina ilk sene zor olur...bi de altımız boş... ısıtmak çok zor oluyo netcez bööleee..
valla aylık 150 yakıyozda bi yerlerimiz donmasın diye :KK70::KK70:D

ilk sene oldugu için 300yaksak anca sıcakta otururuz heralde
:tomato::tomato:

vay be baktımda en çok eşimin özeline gidiyormuş para (lig tv+internet+kablo tv)

:1shok:Nasıl yani 20 YTL
, şekerim siz malezyada neyim mi yaşıyorsunuz hani yaz ya orası o bakımdan. Biz neredeyse şimdiden 15 günde bir 70YTL'lik gaz alıyoruz bekafamçokkarıştı

gaz nerde satılıyo laaa:) eve gelene kadar gaz uçmasın,eyi muhafaza et ha,deli para:))

Bu konuda benim karnem çook kötü:1no2:

Valla abartmadan yazıyorum:

Kira: 250 (Babamın evi emekli accık katkı babından)
Su: 20
Elektrik: 50
Doğalgaz: kışın en fazla 200 yazın 10-15
Yol parası: Bu benim yanayan karam aylık 460-600 ytl arası (Hergün 100 km arabayla yaparsan olacağı busenağlama)
Kredi kartları: benim 300 eşimin 600-700
Mutfak: 300-350

Yine de elimden geldiğince tasarruf etmeye çalışıyom ama bu sabit giderlere özellikle yola hiiç bişi yapamıyorum. Bigün bi pompacıya kaçacam:çok üzgünüm::

kız yok gene aynı odalar yanıyo..ama şuan battaniyenin altından yazıyorum size :KK70: kız bizim bina yeni büyükler bilir yeni bina ilk sene zor olur...bi de altımız boş... ısıtmak çok zor oluyo netcez bööleee..
valla aylık 150 yakıyozda bi yerlerimiz donmasın diye :KK70::KK70:D

ilk sene oldugu için 300yaksak anca sıcakta otururuz heralde
:tomato::tomato:

Kanımca ayvayı yediğinizin resmidir cerencenaniknanik

elektrik 33
su 35 ( 2 ayda bir geliyo)
doğalgaz 145
tel 30
cep 28
ev kira 550
mutfak 300
lig tv+kablo tv+internet 100
kredi kartı 450
eşimin yemek+sigara 200
benim sigara 46
:bbo::bbo::bbo:

Kanımca ayvayı yediğinizin resmidir cerencenaniknanik

hehe sorma yaaa...valla gene bitti gaz düğünden kalan son bi yarım altın vardı (o da yeni geldi de ondan değilse kalmazdı :KK70: ) ona da bugün bozdurup gaz aldık akşam yüklücez... tatlicadiarzu

anam soguk kızzz buralar :icecream::icecream::icecream:

hehe sorma yaaa...valla gene bitti gaz düğünden kalan son bi yarım altın vardı (o da yeni geldi de ondan değilse kalmazdı :KK70: ) ona da bugün bozdurup gaz aldık akşam yüklücez... tatlicadiarzu

anam soguk kızzz buralar :icecream::icecream::icecream:

elektirik daha mı ucuz olur ısınınca kapar sonra tekrar açarsınCADIARZU

•kelebek•;1567825 .!.:
elektirik daha mı ucuz olur ısınınca kapar sonra tekrar açarsınCADIARZU

kombiyi mi fisfisfisfisfisfisfisfisfis

işte yanıyo sürekli en kısık ayarda ben çok üşürsm 2ye geçiriyorum...2.de yatmıyorum yatarken en kısıga tekrar alıyoruz..

ben hep merkezi evde oturdum kışın şortla gezerdik evde :uhm:
eşim diyo biz de ilk kombiliye gittiğimizde üşüyoduk baya da sonra aşlışıyo inasan aşkım battaniyenin altında otururz işte ne güzel diyoo :eek:klava:

:asigim::asigim:

Bu konuda benim karnem çook kötü:1no2:

Valla abartmadan yazıyorum:

Kira: 250 (Babamın evi emekli accık katkı babından)
Su: 20
Elektrik: 50
Doğalgaz: kışın en fazla 200 yazın 10-15
Yol parası: Bu benim yanayan karam aylık 460-600 ytl arası (Hergün 100 km arabayla yaparsan olacağı busenağlama)
Kredi kartları: benim 300 eşimin 600-700
Mutfak: 300-350

Yine de elimden geldiğince tasarruf etmeye çalışıyom ama bu sabit giderlere özellikle yola hiiç bişi yapamıyorum. Bigün bi pompacıya kaçacam:çok üzgünüm::
o 100 km yola heç,minübüs ottbüs işlemiyo mu bacım,
sen bu tekstil işine geri dön bence,hatta bana da öğret

Krocan niye altın alıyorsunki, paraylamı bakıyor görümcen Kuzey'e.

nan onun bişe istediği yok emme bende eşşek diilimyaa:dilcikar:eek: kadar zahmet çekiyo hiç diğilse bi birikimi olur....aslında çok az bu.ne yapsam ödeyememm hakkını:asigim:
•kelebek•;1567452 .!.:
dikkatini çekerim ben 22 yaşındayım senin ahmetinle el ele sinemalarda gezdiğin,o cafe senin bu cafe benim ankarayı altüst ettiğin vakitlerde bebek bakıyorum o kadar pratiklik yapalımsenağlamainek sütü içmiyor dr 2 yaşına kadar içmesin dedi.geceleri mama içiyor.ee çorba yapıyorum,makarna yiyor,et falan biz ne yersek yiyorda gece maması pirinçli bilmem neli onları çok seviyor:asigim:sabah kahvaltısını 2 günde bir değiştiriyoruz sıkılıyor normal kahvaltıdan kutu yiyor.ben balık sevmem hayatta yapamam onuda kavonozda alıyorum:eek:oyuncak çok seviyor kitap falan çok mutlu oluyor dayanamıyorumsenağlamakendime harcanan bir liüksüm yok ona dayanamıyorumsenağlamaevi dikkat edersen şirket ödüyor.
açıklamalarım bu kadar kayınvalidecim

kelebek şekerim bu şirket iyi ki yarı hisseyide sizin üstünüze yapmıyo:1shok:nan niye ödüyo kiranızı bee:mymeka:

Vallahi bravo sana Kronick.Hem ince düsündügün icin hem de esinin ailesine verdigin deger icin:1hug:

Vallahi bravo sana Kronick.Hem ince düsündügün icin hem de esinin ailesine verdigin deger icin:1hug:

saol şekerim...:1rolleyes:gerçek bu valla,benden daha çok hakkı var görümcemin oğlumun üzerinde.ben bi doğurdum...görümcem yeri geldi sırf ben işten geldikten sonra rahat edeyim az uyuyayım diye kaç gece oğlumla tekrar ilgilendi.sabah baktığı yetmezmiş gibi...bitanedir görümcem..(maşşallah diyin, dua okuyun uleynn:mymeka:)

o 100 km yola heç,minübüs ottbüs işlemiyo mu bacım,
sen bu tekstil işine geri dön bence,hatta bana da öğret

gidiyo aynım otobüs aylık 250 ytl ama otobüsün kalktığı yere benim arabayla gelmem lazım. oraya gelince de aylık 200 ytl zaten benzin masrafım oluyor. ha dolmuşla minibüsle git dersen 3 vesait yapmam lazım böyle zalak bir trafiği var bursa'nın üstelik her bir bilet 1200-1500 arası e daha pahalıya çıkacak güzelim napim bu benim kaderimsenağlama

Kira:yok
elek:40 ytl
su:30 ytl
çocuğun kreşi:300 ytl
aidat:yönetici karısıyam tatlicadiarzu
tlf:30 ytl
internet:30 ytl
araba kredisi,benim kredim offfffff bir sürü yazmakla bitmez ölmüşüz ağlayanımız yok senağlamasenağlama

Kira:yok
elek:40 ytl
su:30 ytl
çocuğun kreşi:300 ytl
aidat:yönetici karısıyam tatlicadiarzu
tlf:30 ytl
internet:30 ytl
araba kredisi,benim kredim offfffff bir sürü yazmakla bitmez ölmüşüz ağlayanımız yok senağlamasenağlama

kız delüü sen nerelerdesinnnnnn
kızın kocaman olmuş,maşallah

nan onun bişe istediği yok emme bende eşşek diilimyaa:dilcikar:eek: kadar zahmet çekiyo hiç diğilse bi birikimi olur....aslında çok az bu.ne yapsam ödeyememm hakkını:asigim:

kelebek şekerim bu şirket iyi ki yarı hisseyide sizin üstünüze yapmıyo:1shok:nan niye ödüyo kiranızı bee:mymeka:

:nazar:maşallah görümcene
özel attım sebebini kro:asigim:

valla kizlar sizlere soyle bir baktimda ben calistigim yerden hiç ayrilmamaya karar verdim a.s

sabah servis evden alıyor akşam eve birakiyor
kahvalti oylen yemegi akşam yemegi sirketten
kişlik yakacak odunumuzuda verdiler yeri gelince calisanlara erzak dagittirlar

biraz fazla caliştiriyorlar ama ne yapalim o kadar kusur kadi kizindada bulunur katlanacaz artik

:dance::dance::dance::dance:

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

X