Yeni kimlik ücretleri ne kadar?

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Yeni kimliklerin ücreti belli oldu. Peki yeni kimlikler için ne kadar para ödenecek? İşte yeni kimlikler için ödenecek ücretler...
TBMM Genel Kurulu'nda bu hafta görüşülecek yasa tasarısına göre nüfus cüzdanları için ödenecek ücretler belirlendi.
yeni_kimlik_2016.jpg

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda bu hafta Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen 21 maddelik 'Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı' görüşülecek.

NÜFUS CÜZDANI İBARESİ KİMLİK KARTI OLARAK DEĞİŞTİRİLECEK

Tasarı ile 'Yurt dışında yaşayan vatandaşlardan alınan 6 bin Euro'luk askerlik bedelinin bin Euro'ya düşürülmesi, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının vatandaşlara dağıtımına başlanması, Nüfus cüzdanı ibaresi kimlik kartı şeklinde değiştirilmesi, Aile kütüklerinde yer alacak bilgilere biyometrik veri ilave edilmesi, Maden Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri Kanunu ile 5510 sayılı Kanunu' gibi kanunlarda düzenlemeler yapıyor. Ayrıca Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin Sayıştay tarafından denetlenme esaslarının belirlenmesine ilişkin hususları da düzenliyor.

KİMLİKLER İÇİN ÖDENECEK ÜCRETLER

Tasarının kanunlaşmasıyla birlikte nüfus cüzdanları için 8 lira, kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için 15 lira, değiştirme sebebiyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için 15 lira, kayıp nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı için 50 lira alınacak.

sabah.com.tr

Nüfus müdürlüğüne gidicez dimi ? Başlamış mı acaba

Üç çocuklu asgari ücretli için değişim 250 lira. Maaşın neredeyse 4'te biri. Her ay birininkini değiştirirler artık taksit taksit. Bir kartın bedeli nasıl 50 lira olur yahu?

Edit: bi tarafımla okumuşum sanki. Tamam geri alıyorum. Ama yine de kayıp bedeli olarak 50 lera çok.

Üç çocuklu asgari ücretli için değişim 250 lira. Maaşın neredeyse 4'te biri. Her ay birininkini değiştirirler artık taksit taksit. Bir kartın bedeli nasıl 50 lira olur yahu?

Edit: bi tarafımla okumuşum sanki. Tamam geri alıyorum. Ama yine de kayıp bedeli olarak 50 lera çok.
Iyi indirmişler aslında. Ben bir iki ay önce çıkarttım, 66 tl idi galiba. Tabii sadece kayıp cezası bu. 15 lira kadar nüfus müdürlüğünde verdim işlemler sırasında. 6 lira da muhtarlığa verdim. Soygun resmen.

Iyi indirmişler aslında. Ben bir iki ay önce çıkarttım, 66 tl idi galiba. Tabii sadece kayıp cezası bu. 15 lira kadar nüfus müdürlüğünde verdim işlemler sırasında. 6 lira da muhtarlığa verdim. Soygun resmen.

Hiç kayıp nedeniyle kimlik değiştirmedim, o yüzden güncel fiyatları bilmiyorum. Nerden para çıkaracaklarını şaşırdılar resmen.

Şu anki kimliğin katıp bedeli 68 tl ücreti geç ödersen 75 ben elliye rağzıyım 100 de olabilirdi

Şu anki kimliğin katıp bedeli 68 tl ücreti geç ödersen 75 ben elliye rağzıyım 100 de olabilirdi

Bence o 8 lirayla kalmayacak. Daha bir kaç ay önce ehliyetimde yapılan hata yüzünden değiştirmek zorunda kaldım. 15 lira denen ücret onu bunu şunu katarak 115 liraya çıktı. O sekiz lira da 10 katına mal olur en az vatandaşa.

Bence o 8 lirayla kalmayacak. Daha bir kaç ay önce ehliyetimde yapılan hata yüzünden değiştirmek zorunda kaldım. 15 lira denen ücret onu bunu şunu katarak 115 liraya çıktı. O sekiz lira da 10 katına mal olur en az vatandaşa.
Ne 8 i kız ben 68 dedim kimlik ücreti hsriç

iyi ki zam yapıldı he nereye saldıracaklarını şaşırdılar tamam bi bedeli olmalı ama ücret fazla :KK12:

Yeni kimlik değişim bedeli 8 leraymış ya. O sekizde kalmaz diyorum.
Ehliyetlerde değişecek, birde onun için para:KK14:
Kimlikte ehliyette çipli olmayacak mı? Biz niye ehliyet, kimlik ayrı ayrı taşımak zorundayız?
Kimlikte ki çipte ehliyet bilgileri de olsun.
Çipi okuturlar SGK GSS, nüfus bilgileri, ehliyet bilgileri hepsi çıkar.

Zor değil yani tek bir kartta toplamak.

Ehliyetlerde değişecek, birde onun için para:KK14:
Kimlikte ehliyette çipli olmayacak mı? Biz niye ehliyet, kimlik ayrı ayrı taşımak zorundayız?
Kimlikte ki çipte ehliyet bilgileri de olsun.
Çipi okuturlar SGK GSS, nüfus bilgileri, ehliyet bilgileri hepsi çıkar.

Zor değil yani tek bir kartta toplamak.

Ha bi de o dert var. Valla ben son zamanlarda sadece ehliyetimi taşoyorum yanımda kimlik kartının zorunlu olduğu bir durumla karşılaşmayacaksam.
Hepsi kimlik kartına tanımlanırsa nasıl para kazanacaklar mune sen de yani...

Ha bi de o dert var. Valla ben son zamanlarda sadece ehliyetimi taşoyorum yanımda kimlik kartının zorunlu olduğu bir durumla karşılaşmayacaksam.
Hepsi kimlik kartına tanımlanırsa nasıl para kazanacaklar mune sen de yani...
Kendimi ayıpladım ve esefle kınadım hemen, derhal kınıyorum:KK14:

X