Yeni komşu

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.628
62.312
Bugünlerde komşu olayları patladı diye düşünürken bir tane de benden olsun.
Büyük bir sitede oturuyoruz, genelde sessiz sakin, nezih bir yer. İnsanlarda birbirlerine saygılı. 4 yıldır bir problem yaşamadık çok şükür.
Bugün üst katımıza yeni biri taşındı saat akşam 10 hala yukarıdan tak tak sesler mobilya çekme sesleri falan geliyedu.
Normalde sitede 8 den sonra boyle bir şey yapılması zaten yasak.
hadi yeni taşındı dedi, 10 a kadar bir şey olmaz dedik
10 da güvenlik görevlisine rica ettim gidip uyarın evde çocukta var çok rahatsız oluyoruz diye.
Güvenliğe 10 dakikalık is kaldı demişler.
Saat 12 de bir daha aradım hala yukarıdan inşaat var gibi ses geliyordu. Güvenlik tekrar gitmiş adamın kapısına. Adam bitti zaten falan dedi sanırım ki güvenlik yerine geçti.

Saat 1 hala devam ediyorlar bu sefer güvenliği eşim aradı ağzına geleni saydı üstüne de polis çağırdı. Bana göre gereksiz fazla bir tepki ve polisi boşa işgal etmek.
Öte yandan2 kere kapısına gidildiginden anlamayan adam/kadın 3te de anlamaz.
Üstüne de en azindan gece 1 de hala komşusunu rahatsız etmekten çekinmeyen adam da ugrassin polisle diye de düşünüyorum..
Gece gece yok yere can sıkıntısı...

Guncelleme:
Seslerden kastım. Sadece çekme itme sesleri değildi. Çekiç, özellikle matkap sesi bizi aşırı rahatsız etti. İlk uyarı yapılan kadar apartman kapısı açık çalışıyorlardı. Yani tüm bina da yankılana yankılana.
10 da güvenlik gidince içerde devam ettiler. Polis 1.30 gibi geldi. Polis geldiğinde de hala devam ediyorlardi.

Son düzenleme:
Hos bisey degil gurultu saat kac olmus.bir de gece olunca ses daha cok geliyor.
Belki acele edip bitirelim calisiyolarsa diye dusundum ama.kapiya da gidilmis iki kere vurdumduymazlarsa isin zor .

İlk gün. Evde herhangi bir iş için usta olabilir. On dakikada bitebilecek bir iş bir sürü aksilikle uzamış olabilir. Ertesi güne bırakılmaması gereken Bi ihtiyaç malzemesi için olabilir bu gürültüler. Tekrarlıyorum taşınmalarının ilk günü. Sizin üst kat komşunuz olmak ne büyük şanssızlık.

Yeni tasinan bir komsunun ilk gun gec saatlere kadar eviyle ugrasmasi beni cok rahatsiz etmezdi.birde komsunuz yuz yuze bakacaksiniz.polise haber vermekte abarti.

İlk gün. Evde herhangi bir iş için usta olabilir. On dakikada bitebilecek bir iş bir sürü aksilikle uzamış olabilir. Ertesi güne bırakılmaması gereken Bi ihtiyaç malzemesi için olabilir bu gürültüler. Tekrarlıyorum taşınmalarının ilk günü. Sizin üst kat komşunuz olmak ne büyük şanssızlık.

Polis cagirmayi bende abartılı buldum ama komşu haketmedigi için değil yazık memurlar bu saatte gelmesi diye.

haklı olabilirsiniz. Zor bir Komsuyuzdur belki. Her taşınan anlatılıyor burada 8 den sonra bir şey yapmayacağı. 1 e kadar 2 kere uyarıyla yeterli toleransı gösterdiğimizi düşünüyorum.

Bir de merak ediyorum, kaç kişi gece 12 de matkap çalıştırıyor burada? İnsaat sesleri derken şaka değil. Tek şikayet eden de biz değildik zaten.
Güvenliğin en son dediği 6-7 kişinin daha sürekli aradığı oldu.
Bunun üzerine güvenlikle problem cozulemiyorsa esim kendi kapıya çıkmak yerine polis çağırdı.

Bir de merak ediyorum, kaç kişi gece 12 de matkap çalıştırıyor burada? İnsaat sesleri derken şaka değil. Tek şikayet eden de biz değildik zaten.
Güvenliğin en son dediği 6-7 kişinin daha sürekli aradığı oldu.
Bunun üzerine güvenlikle problem cozulemiyorsa esim kendi kapıya çıkmak yerine polis çağırdı.
Burasi istanbul, kimin ne oldugu belli degil esin gidip kavga edebilirdi sonucu daha kotu de olabilirdi. Polis zaten bizim huzurumuzu saglamak icin var hic de uygunsuz bir davranis degil, kati. O kadar. Benim ust katimda zenciler oturuyor, asla irkci degildim Ama nefret ettirdiler artik, esim araliksiz 3 aydir kapilarini caliyor her seferinde ozur dileyip yarim saat sonra tekrar devam ediyorlar, en sonunda bi sabah 5te polis cagirdim, ses bitti mi? Hayir... alt katada birileri geldi yeni evli, sevismelerini kadininin inlemelerini dinliyoduk her gece, ilk geldikleri gun aynen matkap sesi. Esim asagiya da bi 10 kere inmistir. Ses bitti mi? Hayir... insanlara taviz vermemenin en dogrusu oldugunu dusunuyorum.

Şaka gibisiniz. İçimden size komşu olup 10 gün tadilat yapmak geldi. Çok acımasızsınız. Sizin gibi komşu düşman başına. İlk gün yahu ilk gün. Şimdi size bilenmişlerdir de onlar, asıl bundan sonra görün. Ben olsam size huzur vermezdim.

Empati yapabildiginizi görebiliyorum. 10 gün tadilat falan yapmazdınız. Hele gece 12 de matkap çekiç vs hiç kullanmazdiniz.
Sikayetçi olan 4 ayri bebekli ev var bu kadar düşüncesiz davranabilecek kadar empati yoksunu olduğunuzu düşünmüyorum.

X