Yeni Model Bilgisayar Geliyor

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.883
29.977
60
Bilgisayar kullanımında, fare ve klavye yerine dokunmaya duyarlı ekran dönemi başlıyor.
Şimdilik işyerleri için tasarlanan "Surface" adlı yeni model, 10 bin dolar civarında.

"Surface" büyük bir dokunmatik ekrana sahip. Sehpa şeklinde tasarlananan "Surface", üzerine konulan bazı nesneleri tanıyabiliyor.

Bilgisayar alanında en büyük yeniliği ise fare ve klavye yerine ses, kalem ve dokunmayla yönetilmesi.

Bilgisiyar aynı anda birden fazla kişi tarafından da kullanılabiliyor. Temasa duyarlı ekranla çalışan bilgisayar, kameraları sayesinde üzerine konan cep telefonu gibi bazı cisimleri tanıyabiliyor.

Diğer dokunmatik ekranlardan farkı ise dokunulan tek noktaya değil, tüm noktalara aynı anda tepki verebiliyor olması...

Şimdilik otel, lokanta gibi işyerleri için tasarlanan modelin fiyatı 10 bin dolar. Bilgisayarı kişisel kullanıma uygun hale getirilme çalışmaları ise sürüyor.

evet ben cok begendim bilgisayarin kisisel kullanimi ve fiyatinin biraz daha dusmesi 4-5 sene alirmis galiba iple cekiyorum paylasim icinsagol verdigin bilgiler super merci elif ablacim

X