Yeniden süt gelmesi 🤷‍♂️

saruras

Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2022
274
151
31
Merhaba herkese ❤️
Şuan oğlum tam 12.5 aylık.
10.5 aylıkken sütüm kesildi çok çok az geliyordu ve oğlum en son emmesinde ısırıp geri itti göğsümü bi daha da almadı. İlk defa ısırma eyleminde bulundu. Sonrasında ben sütümü sağdım üst üste 3 gün boyunca ve git gide cc’ler 25-10-5 şeklinde doldu ve son sağışımda bitti hiç gelmedi. Tabi bu süreçte devam sütüne başladı,doktorumuz kontrolünde. Ek gıda süreci hep iyi çok şükür iştahlı bi bebek kendisi.
Bugün ise şöyle bi olay oldu: Baya mıncırdım kendisini ama böyle içime sokucam öyle sevimliliği tuttu neyse öyle böyle derken bi baktım göğsümden süt aktı. Tabi ben şok 2 ay olmuş beklemiyordum hiç. Diğer göğsümü elimle sıktım baktım ondan da geliyor. Fışkırırcasına değil ama akıyor sıktıkça. Tekrar emzirme olayına girsem diye düşünüyorum fakat benim bebişin ısırma olayı hat safhada yani gerçekten abartmıyorum çok fazla ısırma eyleminde oyun gibi. Bunun neden olduğu,nasıl bıraktırırm kısımlarına hiç girmiyorum şuan.
Demek istediğim ben bu etapta sağıp vermeyi düşünüyorum. Ve sütü kesilen annelere belki ilham olur diye yazmak istedim. Çocuğunuza duygu geçirin sarılın öpün baktınız sütünüz azaldı bunları artırın işi gücü bırakın sadece onunla 1 saat verimli zaman geçirin.. 🙏🏼
Anne sütü=Duygu geçişi ❤️❤️

Isırma bir dönemdir ve geçicidir, eğer hala devam ederse ısırdığı an memeyi yüzüne doğru bastırın. Isırmayı bırakacaktır.
Acaba sütünüzün kesildiği zaman stresli veya çok üzüntülü bir dönemden mi geçiyordunuz?

Isırma bir dönemdir ve geçicidir, eğer hala devam ederse ısırdığı an memeyi yüzüne doğru bastırın. Isırmayı bırakacaktır.
Acaba sütünüzün kesildiği zaman stresli veya çok üzüntülü bir dönemden mi geçiyordunuz?
Şuan tam 13 aylık ve herşeyi ısırıyor o yüzden çok korkuyorum emzirmeye çünkü acayip canımı yakmıştı. Ve Şuan o döneme göre 6 tane fazla dişi var düşünemiyorum. O zamanlar ısırdığında resmen beynim zonklamıştı yaşayan bilir. Sağmaya kalktığımda ise çok az geldi baya az sonrasında devam etmedi…

Bence emzirin ya da sağıp biberonla verin eğer isirmadna kaynaklı canınız yanıyorsa ama süt gelirken bebeği sütten mahrum birakmayin 🙏🙏🙏
Sağdığımda nerdeyse 5cc kadar geldi,emzirmeye korkuyorum tamamen tekrar başlar diye değil ısırınca canım çok yanar diye . Bunu sakın kimse bencillik olarak görmesin gerçekten meme ucu hassas bi bölge ve şuan tam 8 dişi var düşünemiyorum… normalde gelir parmağımı ısırır bacağımı ısırır ben gülmem oyuna çevirmesin diye parmağımı gösterip hayır derim durur ama bebek işte unutup sonra tekrar yapıyor. Onda bile çok canımı yakıyor ısırıp bırakmada yapmıyor çekiyor kendine doğru… o yüzden hiç cesaretim yok

Evet relaktasyon olmuş sağıp versen iyi olur çocuk için de ama geri bıraktırma kısmı nasıl olacak ki? 17 aydır emziriyorum ben nasıl bıraktıracağımı düşünüyorum kara kara. Benim kız da arada süt akışına sinirlenip ısırıyor serçe parmağımı kanca yapıp memeyi ağzından alıp hayır deyip emzirmeyi kesiyorum. Ağlıyor geri üstümü açıyor ama ben susama kadar vermiyorum bu sayede yapmaması gerektiğini anladı. Isırınca ememeyeceğini anlayınca bir daha yapmıyor.

Merhaba herkese ❤️
Şuan oğlum tam 12.5 aylık.
10.5 aylıkken sütüm kesildi çok çok az geliyordu ve oğlum en son emmesinde ısırıp geri itti göğsümü bi daha da almadı. İlk defa ısırma eyleminde bulundu. Sonrasında ben sütümü sağdım üst üste 3 gün boyunca ve git gide cc’ler 25-10-5 şeklinde doldu ve son sağışımda bitti hiç gelmedi. Tabi bu süreçte devam sütüne başladı,doktorumuz kontrolünde. Ek gıda süreci hep iyi çok şükür iştahlı bi bebek kendisi.
Bugün ise şöyle bi olay oldu: Baya mıncırdım kendisini ama böyle içime sokucam öyle sevimliliği tuttu neyse öyle böyle derken bi baktım göğsümden süt aktı. Tabi ben şok 2 ay olmuş beklemiyordum hiç. Diğer göğsümü elimle sıktım baktım ondan da geliyor. Fışkırırcasına değil ama akıyor sıktıkça. Tekrar emzirme olayına girsem diye düşünüyorum fakat benim bebişin ısırma olayı hat safhada yani gerçekten abartmıyorum çok fazla ısırma eyleminde oyun gibi. Bunun neden olduğu,nasıl bıraktırırm kısımlarına hiç girmiyorum şuan.
Demek istediğim ben bu etapta sağıp vermeyi düşünüyorum. Ve sütü kesilen annelere belki ilham olur diye yazmak istedim. Çocuğunuza duygu geçirin sarılın öpün baktınız sütünüz azaldı bunları artırın işi gücü bırakın sadece onunla 1 saat verimli zaman geçirin.. 🙏🏼
Anne sütü=Duygu geçişi ❤️❤️
Ya benim de oğlum 12 aylıkken birden emmeyi bıraktı 3 ay oldu hiç emmedi ara ara sağdım fakat damla damla çıktı su an yine sagmaya başladım damla damla cikiyo sizin şu an ne durumda sagmaya devam edince böyle 100 ml çıkar mı acaba

Ya benim de oğlum 12 aylıkken birden emmeyi bıraktı 3 ay oldu hiç emmedi ara ara sağdım fakat damla damla çıktı su an yine sagmaya başladım damla damla cikiyo sizin şu an ne durumda sagmaya devam edince böyle 100 ml çıkar mı acaba
Ben sağmıyorum artık gelmiyor://

X