Yenidogan bebege 2.el kiyafet getirilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Görümcem abla değil ben büyüğüm.
Ben bu fikrinizi merak ediyordum .siz olsanız ne yapardınız diye ama niyeyse hepiniz 2.el üzerinden saldırdınız
Kayinvalidem gorumcemin kızının onluklerinden verdi. Bebegim onlarin yaninda cok kustu 2 3 kere onluk değiştirdim,yetismedi. Verdigi onlugun biri tertemiz biri de lekeliydi. Yıkandı cikmadi dedi. Teşekkür edip aldım. Eve geldim lekeli önlüğü leke çıkariciyla da yıkadım gerçekten çıkmadı. Temiz olanı kullanıyorum diğerini koydum kenara bu kadar. Ah kayinvalidem bana lekeli torununun eskisi önlüğü layık gördü napsam diye düşünmedim yani.

Valla tek esyayla çok zaman geçirdim. 1 taneydi yıkayıp yıkayıp giydim ama baskasininkini giymedim .10 tane eski olacağına 1 tane benim olsun.
Yetişkin birisi az eşyayla idare eder.Bebek kusar, bezi taşar, bezi değişirken kıyafeti batar.Yedek kıyafetleri olmalı.Bir de hızlı büyüyorlar.Bebekler çok hızlı büyüyor.Bir de mevsimler değişiyor derken bebeğin kıyafeti en fazla 3-4 ay giyiliyor.
Bence bu kıyafetleri kenara koyun.Çok dara düşerseniz kullanırsınız.Yok ben hiç kullanmayacağım diyorsanız da bebeğiniz büyüyünce ya da görümceniz ikinciye hamile kalınca geri verirsiniz.
Maddi durumu yokmuş, alamamış.Ha bir faydası olur mu diye de diğer torunun kıyafetini getirmiş.Getirdiklerinin içinde 1-2 parça yeni aldığı da varsa ben aldım demiştir.
Yetişkin insansınız.Canınız istiyosa giydirin canınız istemiyorsa giydirmeyin.

Bence orda bi karısıklık var,siz birine yeni kıyafet alsanız?Etiketini söker mi götürürsünüz?Yada yıkar ütüler mi?Muhtemelen hayır.
Yani yeni aldık dememislerdir bence gözgöre göre.
İnsan icine değisim kartını bile koyuyor,begenmezse istediğini al diye.
Orda bi konuyu saptırma var gibi geldi bana.
Bana da öyle geliyor. Ben şimdi arkadaşlarıma bebek gormeye gitsem, hem yeni alırım hem de bebeğime gelen yıkayıp ütüleyip hic giydirmedigim kiyafetlerden de götürürüm. Ama belirtirim.

Gerçekten çocuk tulumu giysisiyle yetişkin çamaşırını bir tutuyorsanız diyecek bir şey yok😁
Ben arkadaşlarıma ve kuzenimin bebeğine kaliteli olanları verdim hiç böyle tepkiler görmedim. Keza oğlum da yeğenimin kuzenimin giysisini giydi
Kadın dışkı bulaşmış kıyafetten bahsediyor. Bunun yetişkin iç çamaşırından ne farkı var? Bebekler sevimli falan ama herkesin bebeği kendine sevimli. Başka bir bebeğin dışkı bulaşmış kıyafetinden iğrenmek gayet normal.

Yok eşim inanmadı dedi ki yok ben gördüm magazadan almış yapmaz öyle şey dedi .
Eşi “mağazadan aldılar” demiş. “Çok görünsün diye öyle yapmışlardır” demiş. Demek ki yenide var, eski de bu. Başlık sahibi çarpıtıyor bence. Bu insanlarda gerizekalı değil heralde yeni kıyafetle eski kıyafet arasındaki farkı anlaşılmayacağını düşünecek.
sizin mantığınıza uyuyor mu? “Allah’tan 800 km uzaktalar bet suratlarını görmüyorum.” “Ev alacaktık. 10 bin tl vermediler. Canları cehenneme.” “Kız çocuğum olacağını duyunca kayınvalide b*k gibi kaldı” diyecek kadar nefret dolu bir insanın onlarla dialog halinde olduğunu. Onlar kıyafet yolluyoruz demiştir. Başlık sahibi de içlerinde lekeliler çıkınca sinir krizlerine girdi işte.
Kakali şeyin pisliği çıkar mı?madem öyle neden bebek eşyalarını kendi esyalarimizla yikamiyoruz?
Bebeklerin cildi hassas olduğu için ayrı deterjanı var. Sırf bu sebeple onların kıyafetini ayrı yıkıyoruz. Siz muhtemelen yıkama esnasında kakaların yetişkin kıyafetine filan bulaştığını düşünüyorsunuzdur. Yıkamakla mikropların, bakterilerin geçmediğini düşünüyorsunuz ya.
Buraya yazdıklarının 1/10 kayınailesinin yüzüne söylesin. Bakalım lekeli de olsa kıyafet yollayacaklar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X