Yenidoğanda yaş akciğer, solunum sıklığı ve kanda enfeksiyon..

nisann_tr

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
2.569
3.893
37
7 Mayıs günü sezaryen doğumla bebeğimi kucağıma aldım. Ameliyathaneden bebeği güle oynaya çıkardılar. Çok iyi maşallah kocaman vs vs.. Çocuk doktoru da oradaydı o da baktı. 39+2'de 4200 kg ağırlığında oğluşum dünyaya geldi.
Beni odaya getirdiklerinde bebiş yarım saattir odadaymış. Babasi iki kez kustu dedi. Hemşire bu önemli, ben bir götürüp göstereyim dedi. Önce yogunbakimda biraz oksijen vereceğiz, hızlı nefes alıp veriyor dediler. Birkaç saate doktor geldi yogunbakima yatış yapacağız dedi. O geceyi hastanede yogunbakimda geçirdi. Ertesi sabah doktor şehirdışı başka hastaneye sevk etmemiz gerek, buradaki ünite yetersiz dedi. (Küçük bir yerde yaşıyoruz)
Bebisimi ambulansla evimize 3 saat uzaklıkta bir hastaneye sevk ettiler.
Yaş akciğer diyor doktor. Doğum esnasında ciğerdeki suyu boşaltamamış. Nefesi olması gerekenden hızlı. Beslenmesi hortumla mideden yapılıyor. Dün anne sütü almaya başladı ve beş dakika kucağıma aldım. Günde bir kez görebiliyoruz.
Kanında enfeksiyon varmış. Doktor korona geçirdin mi dedi. Doğumdan dört hafta önce grip olmuştum ama test yaptırmamıştım. Veya son haftalarda idrar yolu enfeksiyonu mu geçirdim? Çünkü kötü koku vardı ve pek üzerinde durmamıştım. Veya hastanede mi kaptı diye düşünüyorum.
Ayrıca neden doğumda fark edilmedi?
Doktor şuan iyileşme sürecinde diyor. Antibiyotik tedavisi uyguluyor, nefesi geldiği zamana göre iyi ama hala hızlı. Toparlıyor ama yavaş diyor.
Bu durumları yaşayan var mı arkadaşlar? Beklemek çok zor, bebeği doğduğu andan itibaren üç kez kucağıma aldım. Hiç tanımadığım insanlara emanet. Ne kadar zormuş...

Canım ilk bebeğimi doğar doğmaz erken oldugunicinbkuveze koydular 15 gün hep ağladım. Çıkmasına yakın birbkez vermislerdi. Anlıyorum çok zor için yanıyor ama sabır!

Arkadaşımın öyle olmuştu bir haftaya taburcu oldu . Ama senin enfeksiyon olman etkilemiş olabilir ayrıca arkadaşında oğlu ciğer yüzünden enfeksiyon da kalmıştı. Üzülme antibiyotik tedavisiyle hemen toparlar. Üzülme onun senin sütüne ihtiyacı var ....yavruna hazirlanmaya bak 🤗

Canım ilk bebeğimi doğar doğmaz erken oldugunicinbkuveze koydular 15 gün hep ağladım. Çıkmasına yakın birbkez vermislerdi. Anlıyorum çok zor için yanıyor ama sabır!

Arkadaşımın öyle olmuştu bir haftaya taburcu oldu . Ama senin enfeksiyon olman etkilemiş olabilir ayrıca arkadaşında oğlu ciğer yüzünden enfeksiyon da kalmıştı. Üzülme antibiyotik tedavisiyle hemen toparlar. Üzülme onun senin sütüne ihtiyacı var ....yavruna hazirlanmaya bak 🤗

Teşekkür ederim canım, inşallah

Doktor her gün daha iyiye gidiyor diyor ama hastaneden çıkacağı zaman için bir şey söylemiyor bir türlü. Beklemek o kadar zor ki..

Kanındaki enfeksiyon epey azalmış, tabi bir sürü antibiyotik alıyor. Ama solunum düzelmedikçe çıkamayacak. Neden düzelmiyor?
Özel hastane olduğu için normalden daha fazla tutmak mı istiyorlar acaba diye düşünmek bile istemiyorum ama...

Doktor her gün daha iyiye gidiyor diyor ama hastaneden çıkacağı zaman için bir şey söylemiyor bir türlü. Beklemek o kadar zor ki..

Kanındaki enfeksiyon epey azalmış, tabi bir sürü antibiyotik alıyor. Ama solunum düzelmedikçe çıkamayacak. Neden düzelmiyor?
Özel hastane olduğu için normalden daha fazla tutmak mı istiyorlar acaba diye düşünmek bile istemiyorum ama...
Canım ben de bugün sana yazacaktım bebeği merak etmiştim
Biliyorsun biz de aynı sorunları yaşadık, pazar günü akşam yoğun bakıma aldılar, diğer pazar öğleden sonra çıktı.

bizde de solunumu hızlı diye götürdüler, başka şeyler çıkmazsa üç dört güne çıkar dediler ama ikinci gün kusması olunca tahlil yapmışlar enfeksiyon çıkmış. Ben de merak ettim bu enfeksiyon neden olur diye. Çünkü ilk doğduğu anda yapılan tahliller temiz çıkmıştı. Benim suyum geldikten 18 saat sonra doğum oldu, ondan olabilir dediler.
Enfeksiyon nedeniyle de beslenmesi bozulmuş, beş gün damardan beslendi, anne sütünü az az denediler ama kustuğu için hemen ağzından beslenmeye geçemediler.
Solunumu düzelmişti ama enfeksiyon tedavisi en az 5-7 gün olması gerektiği için bekledik, bu sırada beslenmesi de tam düzelmemişti bu da sürecimizi etkiledi tabi.

her gün süt götürdük ama çoğunu içememiş, taburcu olurken bir sürü sütü geri verdiler.
biliyorum çok üzülüyorsun ama geçecek hepsi, sağlıkla kavuşacaksınız.
Dualarım sizinle

Canım ben de bugün sana yazacaktım bebeği merak etmiştim
Biliyorsun biz de aynı sorunları yaşadık, pazar günü akşam yoğun bakıma aldılar, diğer pazar öğleden sonra çıktı.

bizde de solunumu hızlı diye götürdüler, başka şeyler çıkmazsa üç dört güne çıkar dediler ama ikinci gün kusması olunca tahlil yapmışlar enfeksiyon çıkmış. Ben de merak ettim bu enfeksiyon neden olur diye. Çünkü ilk doğduğu anda yapılan tahliller temiz çıkmıştı. Benim suyum geldikten 18 saat sonra doğum oldu, ondan olabilir dediler.
Enfeksiyon nedeniyle de beslenmesi bozulmuş, beş gün damardan beslendi, anne sütünü az az denediler ama kustuğu için hemen ağzından beslenmeye geçemediler.
Solunumu düzelmişti ama enfeksiyon tedavisi en az 5-7 gün olması gerektiği için bekledik, bu sırada beslenmesi de tam düzelmemişti bu da sürecimizi etkiledi tabi.

her gün süt götürdük ama çoğunu içememiş, taburcu olurken bir sürü sütü geri verdiler.
biliyorum çok üzülüyorsun ama geçecek hepsi, sağlıkla kavuşacaksınız.
Dualarım sizinle

Biliyorum canım aynı süreçlerden geçtik, geçiyoruz..
Biz de bugün yarın çıktı çıkacak derken bugün 9.gündeyiz. antibiyotik tedavisi yarın yani 10.günde bitecek, kandaki enfeksiyon azalmış hatta iyileşmiş sayılır. Ama solunum hala hızlı. Burdaki doktor üniversite hastanesinden çocuk kardiyoloğu ile görüşmüş. Bugün o gelip bakacak kalple ilgili bir problem mi var diye. EKG çekilecekmiş. Bekliyoruz

Hastaneden sağ salim alıp eve götürdüğüm gün bir gelse...

N nisann_tr
Canım merhaba 2021 Mayıs anneleri grubundanım ben
Orada senin mesajını okuyup dua etmiştim
Şuan bende aynısını yaşıyorum
Bebeğin çıktı mı merak ettim bana da bir yol olur senin yazacakların

N nisann_tr
Canım merhaba 2021 Mayıs anneleri grubundanım ben
Orada senin mesajını okuyup dua etmiştim
Şuan bende aynısını yaşıyorum
Bebeğin çıktı mı merak ettim bana da bir yol olur senin yazacakların

Merhaba canım evet biliyorum seni Mayıs anneleri grubundan çok geçmiş olsun. Hala hastanedeyiz farklı şeyler çıktı nefes borusunda darlık gibi.. özel hastaneden üniversite hastanesine sevk ettiler dün.
Sana ne diyorlar tam olarak? Solunumu mu hızlı?

Canım salı günü çıkaracaklarmış bekliyoruz
Dün gittim görmeye
Emzirdim kucağıma aldım ilk defa
Allahım hiçbir annenin kucağını boş bırakmasın
Sizin durum nasıl canım

Emzirmeye başladıysan çıkmanız yakın. Zaten gün de vermişler ne güzel. Biz de 20 gün sonunda taburcu olduk nihayet

Emzirmeye başladıysan çıkmanız yakın. Zaten gün de vermişler ne güzel. Biz de 20 gün sonunda taburcu olduk nihayet
Ayyyy çok sevindim
En uzun ayrılığımız bu olsun inşallah
Allah bi daha yaşatmasın
Çıkınca sıkıntı yaşadın mı emzirme konusunda
Beslenme durumu nasıl yavrucuğun

X