Yerleşme kanaması mı? Acil bakabilir misiniz?

Nurse99

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2021
282
181
Kızlar adetime 5 gün kala erken gebelik testinde silik çizgi gördüm ertesi gün yine normal testle yapınca yine silik çizgiyi gördüm ve gidip kan verdim o gün kan sonucum 23 çıktı bugün yine kan verdim beta artışını merak ettiğim için oda 68 çıktı ama akşam kahverengi lekeleme gördüm sizce yerleşme kanaması olabilir mi adete 2 gün kaldı ve korkuyorum ilk gebeliğimde düşükle sonlandı ve onda kanamalarım sürekli devam ediyordu buda böyle olunca korktum lütfen yardımcı olabilir misiniz?

pera__

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2021
669
599
Kızlar adetime 5 gün kala erken gebelik testinde silik çizgi gördüm ertesi gün yine normal testle yapınca yine silik çizgiyi gördüm ve gidip kan verdim o gün kan sonucum 23 çıktı bugün yine kan verdim beta artışını merak ettiğim için oda 68 çıktı ama akşam kahverengi lekeleme gördüm sizce yerleşme kanaması olabilir mi adete 2 gün kaldı ve korkuyorum ilk gebeliğimde düşükle sonlandı ve onda kanamalarım sürekli devam ediyordu buda böyle olunca korktum lütfen yardımcı olabilir misiniz?
Bende şuan aynı şeyi yaşıyorum canım .benimde bata 2 gün kaldı betamda bugün baktırdım 75 küsürlü bişeydi .inş yerleşme kanamasıdır bizim için .🙏🏻🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 147 gün kaldı.

Bazen bebeğinizde 2-4 sn de bir olan karnınızı sarsıcı ritmik hıçkırıklar olur. Rahimde alacak hava olmadığı için, hıçkıran bebek aynı hava alıp veren çocuk gibi sadece kas reaksiyonları gösterir. Bu hıçkırıklar genellikle yarım saat içinde biter. Cinsel ilişki sırasında artık daha yaratıcı olmak ve değişik pozisyonlar denemek zorunda kalabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cerenace

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
963
715
28
Yerleşme kanaması da olabilir , düşük yapıyor da olabilirsiniz. Bu yüzden acile gidin eğer düşükse en azından ilaçlar ile önlenebilir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 180 gün kaldı.

Bebeğiniz artık rahim dışında yaşama hazırlık için nefes alma, yutma, emme gibi hazırlık hareketleri yapıyor. Amniyotik sıvı bebeğin sindirim sistemi tarafından yutulur ve işlenir. Bu işlem bebeğin doğumdan sonra aldığı gıdaları işlemesi için yapılan bir hazırlık işlemidir. Diğer kültürlerde doğum : Maya geleneğine göre doğum yapan kadın, doğumdan sonra 20 gün boyunca bebeği kucağunda olduğu halde uyur ve 20 gün sonra normal aktivitelerine başlayana kadar kesinlikle bebeğinden ayrılmaz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

pera__

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2021
669
599

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2022

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 147 gün kaldı.

Bazen bebeğinizde 2-4 sn de bir olan karnınızı sarsıcı ritmik hıçkırıklar olur. Rahimde alacak hava olmadığı için, hıçkıran bebek aynı hava alıp veren çocuk gibi sadece kas reaksiyonları gösterir. Bu hıçkırıklar genellikle yarım saat içinde biter. Cinsel ilişki sırasında artık daha yaratıcı olmak ve değişik pozisyonlar denemek zorunda kalabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Cerenace

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2019
963
715
28
Korkmayın lütfen ama eğer düşük ise erken müdahale ile bir çok hamilelik devam edilebiliyor. Acil de progesteron seviyenize bakıp fitil igne falan verirler. Kadin dogum hastanesinin acil bolumune de gidebilirsiniz

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-04-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 180 gün kaldı.

Bebeğiniz artık rahim dışında yaşama hazırlık için nefes alma, yutma, emme gibi hazırlık hareketleri yapıyor. Amniyotik sıvı bebeğin sindirim sistemi tarafından yutulur ve işlenir. Bu işlem bebeğin doğumdan sonra aldığı gıdaları işlemesi için yapılan bir hazırlık işlemidir. Diğer kültürlerde doğum : Maya geleneğine göre doğum yapan kadın, doğumdan sonra 20 gün boyunca bebeği kucağunda olduğu halde uyur ve 20 gün sonra normal aktivitelerine başlayana kadar kesinlikle bebeğinden ayrılmaz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)