Saç Rengi ve Saç Boyama YeşiL saçLı prenses :(

geceninrenqi

pinkblonde
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
25
1
34
Merhaba arkadaşLar....:çok üzgünüm:
Bu mesajı sizLere neşeLi bir şekiLde yazmak isterdim ama maLesef çok moraLim bozuk.:çok üzgünüm: Ben 4 senedir sarı saç kuLLanıyorum.ÜsteLik bu son zamanLar tam istediğim sarıyı eLde ettim.Tam pLatin ve sandra sarısı oLmuştu.2 hafta önce dip boyamıda yaptırmıştım ve kendine güveni olan bir saç rengine sahiptim :KK43: Taki dün akşam o hatayı yapana kadar :KK43: senağlama Saçlarıma hafif küLLü bi görüntü vermek istedim.Koleston'un 8/1 açık küllü kumraL boyasını aLdım.Kutunun üzerindeki renge bayıLmıştım.Ama saçıma sürdükten sonra saçımın koyu bir renk aLdığını gördüm ve derhal yıkamaya gittim :KK43: SaçLarımı yıkadığımda ise ne göreyim saçLarım yemyeşiL oLmuş :1shok: Resmen şok geçirdim.Geceden beri abLam daLga geçiyor benimLe yaşLı bayan diye.Sabahı zor ettim.Ve şimdi en güzeL kuaföre gidicem eski haLime dönücem .....:Saruboceq:
Burdan sizlere tavsiye ediyorum,saçını boyamak isteyen bayanLar ben derimki kendiniz boyamayın muhakkak bi kuaföre gidin güzeLLik uğruna ve kalite uğruna paramızdan biraz fedakarLık vermemiz gerekiyor.:mymeka:
Saçını düz siyaha veya çok koyu renkLere boyayanLar evde bıyayabiLir ama açık renk eLde etmek isteyenLer sakın denemeyin.Çünkü ne kutudaki renk oLuyor ne istediğin renk tutuyor.:1no2:
SaçLarda boşuna yıpranıyor.Ve kuaförler isteniLen rengi elde etmek için boyanın içine bir kaç renk ve Baz karıştırıyorlar daha az yıpranmaya sebep oLuyor.Ama evde boyamak iLeride saçsız kaLmaya kadar götürüyor.
4 senelik tecrübemle söylüyorum bunLArı size üsteLik sarı saç yakaLamak zor bir iş ben bununLa uğraşıyorum.
Siz siz olun, evde boyama yapmayın :1no2: Benim gibi pişman oLmayın.
Üstelik koLestonu asLa kuLLanmayın.Her rengini kuLLandım ama hiçbiri kutudaki rengi vermiyor.Eğer biLgisi oLan varsa beni aydınLatsın kendim düzeltebiLirmiyim saçımı....SevgiLEr :asigim:​

gecmıs olsun sana katılıyorum acmak ısterken ıstedıgın rengı asla elde edmıyosun evde umarım sacların düzelır düzelırkende yıpranmaz

SaoL canım benim:çok üzgünüm: ALLahtan saçLArım kuvvetLi ve güçLü...Çünkü ben hint kınasını biLe oryeLLe açtım saçımdan üsteLik kendim ve evde....
KuaförLer şaşırıyorLar bana.Senin saçLArın neden bu güne kadar kopmadı diye :) BakaLım şimdi gidicem bi ciLA attırıcam :çok üzgünüm: ALLAH yardımcım oLsun ....

Canım geçmiş olsun diyim sana ne diyim..
Bi şansızlık yaşamışsın..
Ben de evde boyuyorum ama çok şükür böyle bir şeyle karşılaşmadım..

Bir arkadaşımın da saçları kızıldı, diplerini kızıla boyamak için tekrar kızıl boya almış.
Evde boyamış, yıkamış bakmış ki saçları TURUNCU :)
Meğerse kutunun içine kızıl yerine sarı boya konmuş,sonuç hezimet..
Maalesef böyle olabiliyor bazen.

Ya ben zaten bu zamana kadar saçLarımı hep evde kendim boyarım zaten.Ama bu iLk defa başıma geLdi.Kuaförüme sordum yıkadıkça akar dedi ama vben onumu bekLiyeceğim :çoküzgünüm: Neyse ben şimdi gidiyorum şöööyLe güzeL bu kuaföre gideyimde haLLedeyim bi an önce...Sonra sizLere geLeyim ve haber vereyim...Bana şans diLEyin....

arkadaşım büyük geçmiş olsun benim saçlarımda inanılmaz gür ne yapsam incelmiyor perma yaptırdım gölge attırdım üstüne boya fakat uçlar inceliyor kökler daha gür eşimin aklına uyup saçlarımı kısa kestirdim üstüne bir siyah boya derken şimdi antenler hep havada oksijenle rengini açmayı düşünüyorum belki biraz incelir...

canım keşke forumu az okusaydın boyamadan once ben kaç aydır hep koleston yeşil çıkarıyor deyıp druyordum. ama geçmiş olsun tabı bence akmasını bekle. beyaz sabunla falan yıka sonrada duz sarıyla boya loreal recitalın 10 numarasıyla mesela. boşuna hem arandan olcaksın hemde saçını yıpratcak kuafor

sarı renk istiyorsan eğer alix avienden iyisi yok hep iyi denilen voila koleston loriel gibi boyaları denedim ama en iyi sarı rengi alix avien yapıyor
ama ben kuaförlerin iyi yaptığına inanmıyorum saçı çabuk açalım derken yıpratıyor mahvediyorlar
asla artık kuaförde saç boyatmam lorielin boyalarını da denedim ama en iyisi casting colour geldi bana diğer her boya zaten saçı yıpratıyor bunu tavsiye ederim
ben kuaföre para verirken paraya acımayan bir insan olarak bunu söylüyorum ve 5-6senedir saçlarım boyalı olduğu içinde artık bu konuda kendime yetecek şekilde bilgim var sanırım
inşallah saçların istediğin gibi olur a.s.

:teytey:KızLar geç oLdu ama güç oLmadı a.s Ben geLdim....
VaLLa yorumLarınızı okudum hepinize teşekkür ediyorum.Ama nihayet sorunum çözüLdü delikafadulden baştan çok korkmuştum benneyaptımki çok paniklemiştim....
Ama sonra kuaförleri doLaştım 8 kuaföre gittim :1rolleyes: Hepsi rengini orialle tekrar açıcaz üstüne ciLa yapıcaz faLan dedi...
Bi arkadaşım var kuaför ona gittim :1closedeyes: Bana beyaz sabuna benzer bi sabun verdi eve gittim saçımı yıkadım ertesi gün tekrar yıkadım.YeşiLLik oLduğu gibi aktı,Ve şimdi saçLarım eskisinden daha güzeL ve uLaşmak isteyipta uLaşamadığım bi renk oLdu :sm_cool::sm_cool::sm_cool: çok mutLuyum vaLLa herkes soruyor saçLarının renk numarası ne diye sositososito Allahıma bin şükür bunuda atLattım
Herkese teşekkürLer....a.s.a.s.a.s.

Buarada renk merak edenler için küLLü pLatin sarı oLdu<<<<

Son düzenleme:
:teytey:KızLar geç oLdu ama güç oLmadı a.s Ben geLdim....
VaLLa yorumLarınızı okudum hepinize teşekkür ediyorum.Ama nihayet sorunum çözüLdü delikafadulden baştan çok korkmuştum benneyaptımki çok paniklemiştim....
Ama sonra kuaförleri doLaştım 8 kuaföre gittim :1rolleyes: Hepsi rengini orialle tekrar açıcaz üstüne ciLa yapıcaz faLan dedi...
Bi arkadaşım var kuaför ona gittim :1closedeyes: Bana beyaz sabuna benzer bi sabun verdi eve gittim saçımı yıkadım ertesi gün tekrar yıkadım.YeşiLLik oLduğu gibi aktı,Ve şimdi saçLarım eskisinden daha güzeL ve uLaşmak isteyipta uLaşamadığım bi renk oLdu :sm_cool::sm_cool::sm_cool: çok mutLuyum vaLLa herkes soruyor saçLarının renk numarası ne diye sositososito Allahıma bin şükür bunuda atLattım
Herkese teşekkürLer....a.s.a.s.a.s.

Buarada renk merak edenler için küLLü pLatin sarı oLdu<<<<

şu arkadaşınızın verdiği beyaz sabunun markasını öğrenebilirmiyim. bir arkadaşımda rengini akıtmak istiyor.....

ne güsel sevindim canim...ya senin ana sac sengin neydi??aslinda bende cok sari istiyorum yine ama nasil yapicam bilemiyorum...cesaretimi toplamam gerekio

Canım vaLLa sabunun adını biLmiyorum poşetin içindeydi bana verdiğinde yani arkadaşın kuLLanmış oLduğu sabundu o yüzden bilmiyorum ama kükürtlü sabun oLabiLir.Krem renkLi ve yuvarLaktı çünkü...

gecmis olsun valla sende siyah boyanin kurbani olmustum neyseki ben kökten kazinca kurtuldum:)))))

Canım Sabunun adı papatya sabunuymuş içerisinde birde gliserin varmış.Yabancı bir marka.Kendisi Finlandiyadan getirmiş...

X