Yetiştirme tarzı önemli midir?

Alışkanlıklardan vazgeçilebilir mi?

• Evet

OY: 2 66,7%
  • Hayır

OY: 1 33,3%

• Ankete Katılan
    3

stoneagepeople

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2024
17
7
33
Yemek yerken veya oturup kalkarken sizi rahatsız eden hareketler nelerdir bunları öğrenmek istiyorum.Kendimi anormal takıntıları olan biri gibi hissediyorum.Sizce alışkanlıklar değiştirilebilir mi?Yoksa herkes olduğu gibi mi kabul edilmeli?

Herkesin hassas olduğu konular vardır illaki ama sizin hassas olduğunuz konular nasıl 32 yıldır sizinleyse, o davranışları taşıyan insanlar da 30 yıldır o şekilde yaşıyor. Törpülenebilir belki ama komple değiştirilmesi bence mümkün değil. Neyden rahatsızsınız mesela?

Beni en çok yemek yiyen birinin ağzını açıp şapur şupur sesler çıkarması rahatsız ediyor. İlk evlendiğim sıralar eşim de böyle yapıyordu. Nasil söylicem diye kendimi yemiştim. Bir şekilde söylemiştim artık dayanamadım çünkü. Şimdi de arada yaptığında direkt uyarıyorum. 😇

Herkesin hassas olduğu konular vardır illaki ama sizin hassas olduğunuz konular nasıl 32 yıldır sizinleyse, o davranışları taşıyan insanlar da 30 yıldır o şekilde yaşıyor. Törpülenebilir belki ama komple değiştirilmesi bence mümkün değil. Neyden rahatsızsınız mesela?
Haklısınız.Ama bu sizin değer verdiğiniz biriyse bile ,yine de doğru bildiği yanlışlarla yaşaması için kendi haline bırakmak mı daha iyi olur?Masada bağdaş kurma,masaya yaslanarak tabağın üzerine eğilerek yeme,ekmeği büyük lokma koparıp iki ısırıkta yeme,ağzına tıkıştırma ,yemekten önce veya sonra ellerini yıkamama vb şeyler.

Haklısınız.Ama bu sizin değer verdiğiniz biriyse bile ,yine de doğru bildiği yanlışlarla yaşaması için kendi haline bırakmak mı daha iyi olur?Masada bağdaş kurma,masaya yaslanarak tabağın üzerine eğilerek yeme,ekmeği büyük lokma koparıp iki ısırıkta yeme,ağzına tıkıştırma ,yemekten önce veya sonra ellerini yıkamama vb şeyler.
Masada büyüklerim varken bile bağdaş kuruyorum ve izin istiyorum çünkü öyle alıştığım için diğer türlü her yerim ağrıyor. Kuramayacağım resmi bi yerdeysem aşırı kasılıyorum mesela. Direkt kendimden örnek vereyim 🥲 Ben olsam bana direkt etki etmeyecek şeyler üzerinde çok düşünmem, mesela ekmeği ister 2 ısırıkta ister 12 ısırıkta yesin, sizi neden rahatsız ediyor bu? Ama ellerini yıkamaması hijyen olarak sizi de zora sokacağı için orada evet karşınızdaki kişinin size yaklaşması daha sağlıklı olur

X