yılbaşı hediyesi ve müdürün tavrı

Herkesin bozulduğu nokta şu aslında; bu ikisi de gayet işten kaçan, sorunlu personeller. Ve onlara bu şekilde "kıyak geçilmesi" herkesin ağırına gitti. Hiçbirimiz iki kahve çikolata ile zengin de olmayız, fakir de. Ama göstere göstere yapılması itirazınız var mı diye kabadayılığa vurulması çok kötüydü. Biz zaten istemedik bile hediye.

Elmayla armudu karıştırmamak lazım. Verilen şey performans ödülü değil ki performansı düşük olana büyük paket verilmesi yanlış olsun. Bu hediye ve durumu daha kötü olana daha büyük hediye verilebilir. Performansları kötüyse de imza toplayıp şikayet edebilirsiniz veya herkes tek tek müdüre gidip geri bildirimde bulunabilir.

Son düzenleme:
Hayatlarında ilk kez görecek, gariban insanlar değiller. Bu insanlar en üst yerden torpille gelen, işten kaçan ve sorunlu kişiler. Biz hediye istemedik, kendi aldı ama batırdı, çünkü hak etmeyeni ödüllendirme peşine düştü.
Adam kendi parasıyla almadı mı kime ne ki ne aldıgından
Sizin maaşlardan mı kestide bu kadar hırslandınız

Canım , eşit alırım ve eşit almasam bile göstere göstere vermem. Haketseler zaten biz kendimiz vazgeçerdik onlara verirdik hakkımızı. Saygıları yok ne bize ne işlerine, işten kaçma, dedikodu, tüm gün telefonla konuşma mesajlaşma hepsi mevcut,gayet de rahatlar kimse iş buyurmuyor, görevlerini bile yapmıyorlar doğru düzgün.

Bu insanları ödüllendirmek, herkesin içinde yüceltmek akıl karı mı sizce?

Bilmiyorum belki de ben yanlış düşünüyorum.
Alt tarafı cikolata kutusu
Ödül mü bu
Terfi alıp sizin üstünüz müdür yapmıslar gibi konusuyorsunuz

Müdür değil bu iki personel sevilmiyor. Ve herkesin gözüne sokar gibi kıyak geçiliyor, bozulduğumuz nokta buydu.

başka yorumlarda hak etmiyorlar filan dediğinizi okudum da hak edip etmediklerine siz mi karar veriyorsunuz? öyle bir yetkiniz olsaydı siz müdür olurdunuz zaten.

başka yorumlarda hak etmiyorlar filan dediğinizi okudum da hak edip etmediklerine siz mi karar veriyorsunuz? öyle bir yetkiniz olsaydı siz müdür olurdunuz zaten.

Herkes aynı fikirde, şikayetçi ama torpilliler bir şey yapılamıyor. Hemen şikayet ediyorlar torpillerine.

Bir de başta yazmadım, biz her ay para toplarız ve bu işler o paradan olur, bizim paramızla onlara daha fazla hediye alındı yani ortak havuz parasından.

Bunu da dert edinip konu acacak kadar ne var anlamadim acikcasi.buyukse de tas catlasin on yirmi tl fark vardir olsun ne olacak onlarin ki buyuk kutu oluversin...

Ortak paramızdan kesti evet. Kendi cebinden değil.

Sizin kişisel paranızı kullandıysa haklısınız. Almadan önce para topladığı kişilere danışmalıydı. Ben şirketin bütçesinden alıyor sanıp öyle yorum yapmıştım. Ama neden sizin paranızla size hediye alıyor o kısmı anlamadım.

Valla siz böyle anlatınca da ben bile rahatsız oldum. Yani zaten ezilme gibi bir durumları yokmuş aksine gayet rahatsız ediciler. Acıncak bişey göremedim bende.

20 tl değil, 150 tl den 300 tl fark var ve bizim ortak paramızdan alındı.
Ortak paraysa bilemem tabii de siz basta mudur para verecek oldu rusvet gibi olur diye kabul etmedik falan dediniz.yani sizin para degil de sanki sirketin parasiymis gibi algiladim ben.ayrica para niye rusvet olsun onu da anlamadim benim esim de bayramlarda ikramiye para verir personele kimse de itiraz etmedi simdiye kadar.

Sizin kişisel paranızı kullandıysa haklısınız. Almadan önce para topladığı kişilere danışmalıydı. Ben şirketin bütçesinden alıyor sanıp öyle yorum yapmıştım. Ama neden sizin paranızla size hediye alıyor o kısmı anlamadım.

İşte zaten herkesin kızdığı nokta bu. Benim paramla alıyorsun, eşit al bari. Robin Hoodluk yapacaksan, kendi paranla yap.

ortak paramız derken? Konunun başında müdür hediye aldı demiştin? Para verirse kimse kabul etmez sadaka gibi demiştin? Sizin paranızla sadaka, sizin paranızla hediye nasıl oluyo biraz açar mısın?

Şöyle ortak toplanan havuz parası, gene bizim içimizde harcanıyor. Dogumgünü, bebek hediyesi, ev hediyesi. Para artınca yılbaşı hediyesi almak istemiş müdür, böyle kendi kafasına göre birilerine kıyak geçmiş.

X