Yıllar gectikce daha da özlüyorum ve affedemiyorum

denizarasd

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2024
8
4
35
Merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım simdiden hosbuldum... İcimi yıllardır dökerim birilerine ama bu kez daha cok doluyum sanırım sizinle paylasmak bi yere yazmak istedim. Ben 4 yasında iken annemin ihaneti sebepli annem ve babam boşandılar. Ve velayetim babamdaydı. Annemi bu sebepli resmen sürgüne yollar gibi yolladılar bi yere bilmiyorum. Bu bosanmadan 5 ay sonra babam baska bir hanımefendi ile evlendi. Bu kadın beni ve babamın yasantısını bilerek babamla evlendi. Başlarda bana anne dedirtti kendine(zorla) daha sonra annem hayatta olduğu icin babam da bana düskün olduğu icin ya da ben öyle zannediyodum bunu kaldıramadı ve beni o yaşımdan itibaren dövmeye basladı. Ayak kemiklerimi tahta yemek kaşıklarıyla kırdı. Babam kamyoncuydu ve genelde evde olmazdı ben aşağı kata babaanneme sığınırdım. Buna nasıl cesaret etti derseniz hemen cocuk yapıverdi ve benim iki sene arayla kardeslerim oldu erkek kız. Babam da bunu da boşarsam adım cıkar mantığı ile hem de o iki evladı sebebiyle benim dayaklarıma susup oturdu. 14 15 yaşına geldiğimde babaannem artık eğer seni döverse sen de ona vur baş edemiyoruz yapacak bi şey yok diyerek bana savunma öğretti. Kendimi onun saclarını yolarken buldum. Gel zaman git zaman beni yurda vermekle tehdit etti. Kapanmaya zorladı. Artık dayanamadım anneme ulastım ve 18 yaşına bastığım gün babama mektup bırakıp annemin yanına aydına kaçtım. Babam pesime düser beni bulur geri getirir sandım ama telefonum bile calmadı. Amcalarımdan öğrendiğime göre babama, bak o cok kayırdığın sevdiğin kızın sana kazık attı parayı seçti (annemin durumu iyidir) seni paraya sattı ve gitti yanında biz kaldık oh olsun hak ettin gibi sözlerle babamı bana karşı doldurup yasaklar koymuş. Bi daha kızını aramicaksın kızını sileceksin kızını unutacaksın artık ben varım biz varız diyerek. 20 yıl oldu benim 2 kardesim daha olmus ve toplam 4 cocuk yaptı babamdan diğer ikisi beni bilmezler. Bazen memlekette denk geliriz selam verirler o kadar. Simdi evliyim bi cocuğum oldu. En büyük birlikte büyüdüğüm erkek kardesim beni hic bırakmadı bana sahip cıktı. Babamın yapmadığını babamın o kadından oğlu yaptı. Gelir gider beni ezdirmez her şeyimde yanımda olur ama bir babam değil anlayacağınız. Bana yalvardı abla babama torununu göster diye babamın evine gittim 15 dk boyunca kadın gideyim diye gözümün icine baktı 10 dk dayamadım babamı öptüm cıktım. Babam korkusundan çocuğumu bile sevemedi. Kardeşime annesinin böyle yaptığını anlattım. Abla annem işte atamam satamam böyle bi kadın ne deyim bilemiyorum dedi. Bosver ablam dünya gözüyle babam oğlumu gördü yeter dedim daha da gider miyim o eve sanmıyorum. Bir de kız kardesim var bu bana sahip cıkan erkek kardesimden iki yaş kücük 28 yasında. O da annesinin kopyası olmuş. Evde benim adım geçerse terör estirip bu evde onun adı geçmicek deyip herkesi susturuyomuş benle samimi görüşen biri olursa da ona tavır alıp küsüyomuş. Babam sadece onun babasıymış benim babam değilmiş yani. Analı kızlı babamı diğer erkek kardeslerimi bi çembere alıp bana yar etmiyolar anlayacağınız. Kadın Babamın telefonunu kontrol ediyomuş 20 sene olduğu halde her gün beni arayıp aramadığına bakıyomuş. Eğer memlekete ziyarete gittiysem benim orda olduğumu duyduysa babam eve bes dk gec gelse hesap soruyomuş kızını mı gördün yoksa diye. 34 yaşındayım babamın evinin önünden geçemiyorum inanır mısınız.. Varsın huzuru kacmasın. Ne kadar o kadından doğma olsa da erkek kardesim bana yeter. Bu günler de geçer.. İşte benim de hayat hikayem

Yanlış anlamayın elbette özlemek elinizde olan bir şey değil ama babanız baba değilmiş çok yazık. Bu hislerinizi hak etmiyor. Nasıl o dayaklara eziyetlere seyirci kalır bi adam? Ben de bunu anlamıyorum başka gariban kadın bulsa dövüp sövecek adamlar böyle kadjnların baskısına nasıl sen kimsin ne oluyor diyemiyor ??

Yanlış anlamayın elbette özlemek elinizde olan bir şey değil ama babanız baba değilmiş çok yazık. Bu hislerinizi hak etmiyor. Nasıl o dayaklara eziyetlere seyirci kalır bi adam? Ben de bunu anlamıyorum başka gariban kadın bulsa dövüp sövecek adamlar böyle kadjnların baskısına nasıl sen kimsin ne oluyor diyemiyor ??
Evet boşanmamak başka birsey yapma dur demek başka birsey. Gerçi şu an müge anlida bir anne kız var. Ekran başında bile insanı salak ediyorlar. Müge bile zor başa çıkıyor. Bu tipte insanlarsa baba da karşı koyamaz hale gelmiş olabilir.

e yuh, çocuklar kocaman olmuş zaten, vursun poposuna tekmeyi de görsün.
hesap soruyomuş kızını mı gördün yoksa diye
sanki karıya kıza gidiyor gibi söylüyor bir de utanmadan. üzgünüm ama ilk evlendiğinde birileri rest çekseydi, hoşt köpek deseydi böyle yapamazdı. babanız da, babanneniz de o kadının günahını paylaşıyor

Anneyle babayı bir gören zihniyetler buyursun konuyu okusun bakalım. Çocuk babada kalabilir diyenler gelsin.
Acını hissettim içim sızladı :KK43: Verseydi annene baştan kadın da istemiyormuş zaten onca eziyete yazıklar olsun ya babana da.. benim de içim soğumazdı kendini çocuğunu düşün içinden gelmeyen hiçbir şey yapmaa

Babaannenizle görüşüyor musunuz?
Babaniz ikinci kez evlendim diye kadini bas taci etmiş ama ne olursa olsun saygisiz eş insanı rezil eder her sekilde.
Erkek kardeşinizle aranızın iyi olmasi güzel bir sey eger gorusmek isterseniz kardesinizle babanız bir araya gelin disarida görüşün.
Annenizle.araniz nasil?

Tamam baba basiretsiz de öz anne hiç mi arayıp sormamış gelmemiş savaşmamış çocuğu için 18 yaşa gelene kadar anne de normal değil
Tabii ki değil, yani çöle ya da kutuplara gitmediğine göre kızını arayıp sorması gerekirdi. 3 suçlu var bu olayda. Baba, anne, son sırada üvey anne hatta.

Tabii ki değil, yani çöle ya da kutuplara gitmediğine göre kızını arayıp sorması gerekirdi. 3 suçlu var bu olayda. Baba, anne, son sırada üvey anne hatta.
3 den fazla. Babaanne amcalar herkes suçlu,kızın sessiz çığlıklarını duyuyorlardı biri de yeni geline hoşt dememiş. Çocuklu adama geldin bilerek isteyerek,torunumuzu/yeğenimizi ezdirmeyiz sahipsiz değil dememiş.
Klasik klan gibi yaşayan aile aman erkek başıyla tek kalmasın diye evlensin bir an önce diye çanak tutmuşlardır. Küçük kız kimsenin umrunda değil. Ben konu sahibine acayip üzüldüm mahvetti beni kocaman kadın olmuş ama travmaları küçüklükten :KK43:

3 den fazla. Babaanne amcalar herkes suçlu,kızın sessiz çığlıklarını duyuyorlardı biri de yeni geline hoşt dememiş. Çocuklu adama geldin bilerek isteyerek,torunumuzu/yeğenimizi ezdirmeyiz sahipsiz değil dememiş.
Klasik klan gibi yaşayan aile aman erkek başıyla tek kalmasın diye evlensin bir an önce diye çanak tutmuşlardır. Küçük kız kimsenin umrunda değil. Ben konu sahibine acayip üzüldüm mahvetti beni kocaman kadın olmuş ama travmaları küçüklükten :KK43:
Babannede dememiş ki gel benimle yaşa bunca eziyete. Hepsi garip insanlar yazıklar olsun

Evet çok doğru onları hiç saymadım elbette herkes suçlu görüp seyirci kalan hepsi

Babanız hadi kamyoncuyken evde olmadığında bu durumlara şahit olmamış. Aradan 20 yıl geçmiş karısına o da benim kızım, görüşmeme kimse karışamaz diyemiyor mu? İnanın görüşmek isteyen babayı kimse alıkoyamaz.Adamı zincirleyip kürek mahkumları gibi kırbaçlamıyorlar ya. Babanızı aklamak için beyniniz savunma mekanizmasını devreye sokmuş. Üvey anne,kardeşler engel oluyor diyorsunuz ama adam istese gelir. Babalık böyle olmuyor üzgünüm. Bence siz üvey erkek kardeşinize sahip çıkın. Benim babamın da 3 erkek kardeşi var biz içlerinden en çok üvey abisini severiz. Onları da babaları bırakıp başka bir kadınla evlenmiş ama hiç kendi üvey kardeşlerine kinlenmemiş. Erkek kardeşinizle arayı iyi tutun o babanızla konuşmanıza bir şekilde yardımcı olabilir.

Tamam baba basiretsiz de öz anne hiç mi arayıp sormamış gelmemiş savaşmamış çocuğu için 18 yaşa gelene kadar anne de normal değil
Bu konuyu atlamışım, annem sürekli beni istemiş kapıda yatmış bahce köşelerinden beni izlemiş amcalarım ihanetinden dolayı ..... Muamelesi yapıp kovalamışlar annemi. Ama ne yapıp edip beni alabilirdi orası ayrı konu.

Babaannenizle görüşüyor musunuz?
Babaniz ikinci kez evlendim diye kadini bas taci etmiş ama ne olursa olsun saygisiz eş insanı rezil eder her sekilde.
Erkek kardeşinizle aranızın iyi olmasi güzel bir sey eger gorusmek isterseniz kardesinizle babanız bir araya gelin disarida görüşün.
Annenizle.araniz nasil?
Babaannemde kaldım bi süre

Bu konuyu atlamışım, annem sürekli beni istemiş kapıda yatmış bahce köşelerinden beni izlemiş amcalarım ihanetinden dolayı ..... Muamelesi yapıp kovalamışlar annemi. Ama ne yapıp edip beni alabilirdi orası ayrı konu.
Anneniz gittikten sonra ikinci evliliğini yapmış mı annenizden olan başka kardeşleriniz var mı?

Anneniz gittikten sonra ikinci evliliğini yapmış mı annenizden olan başka kardeşleriniz var mı?
Evet yaptı ama boşandı ordan da kardeşlerim var ama onlar beni hep abla bildiler simdi beraberiz hatta birlikte yaşıyo sayılırız beni hic ayırmazlar

X