Yillarca sren kabzlk, sonunda Hemeroid oldum galiba

white_flowers

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
154
0
merhaba arkadaslar,

benim uzuunn yillardir devam eden bagirsak tembelligi problemim var; bunun icin hic doktora gitmedim. kendi kendime iyi gelen-gelmeyen seyleri tespit ederek kendi kendimi tedavi etmeye calistim.. yillarca beyaz ekmek yemedim mesela.. bol su, bitki caylari icip, az ve sik yemek yerim.. fazla da istahli biri degilimdir genelde az yerim..

ama en ufak ihmalimde bu kabizlik illeti yine beni yakaliyor... simdi ramazan oruc oldugum icin gun icinde su icemiyorum, birde ramazan pidesine dayanilmiyor tabi kepek ekmegini biraktim onu yiyorum...

sonuc olarak yine kabizlik basgosterdi 1 haftadir :çok üzgünüm:

hadi ona alistim, bu sefer sanirim hemoroid de oluyorum, agrisiz ufak bir meme geliyor elime, kanama falan yok simdilik, ama sanki icerde bu memenin devami da var gibi, elimle hissedebiliyorum.. cok az kasinti da var...

ilerde kotuye gitmemesi icin ne yapabilirim ?

yardimlariniza simdiden tesekkurler...:1hug:

aynı dert bende de var yıllardır alıştım onla yasamaya
senin dediğin gibi meme olayı vardı ele gelen biraz da kasıntı
sonra o kasıntılar agrıyla birlikte arttı bir de fissür çıktı başıma
ameliyat dahi oldum gel gelelim tam deva olmadı ne yazık ki
doktora git basındayken o sana yol gösterecek pomad oturma banyosu falan verir klasiktir bu
yemek konusunda bol bol yasaklar lisetesi verecek ve sen de bunlara muhtemelen uyamayacaksın:))
yerleşti mi birkere hiçbişey kar etmiyor yazık ki.
neler denedim yıllardır kayısılar posalılar diyetler ilaçlar nafile
sabahları erken saatte sekiz gibi mesela git tuvalete otur ve öylece bekle on be yırmı dakka
alıstır kendini buna her gün tekrarla
pskolojık olarak belli bir dışkılama saatinin olması bagırsakları bir süre sonra pskoljkmen de olsa rahatlatıyormus..doktorumun tavsıyesi canım
geçmişler olsun ve dilerim sahiden geçer birgün..

aynı dert bende de var yıllardır alıştım onla yasamaya
senin dediğin gibi meme olayı vardı ele gelen biraz da kasıntı
sonra o kasıntılar agrıyla birlikte arttı bir de fissür çıktı başıma
ameliyat dahi oldum gel gelelim tam deva olmadı ne yazık ki
doktora git basındayken o sana yol gösterecek pomad oturma banyosu falan verir klasiktir bu
yemek konusunda bol bol yasaklar lisetesi verecek ve sen de bunlara muhtemelen uyamayacaksın:))
yerleşti mi birkere hiçbişey kar etmiyor yazık ki.
neler denedim yıllardır kayısılar posalılar diyetler ilaçlar nafile
sabahları erken saatte sekiz gibi mesela git tuvalete otur ve öylece bekle on be yırmı dakka
alıstır kendini buna her gün tekrarla
pskolojık olarak belli bir dışkılama saatinin olması bagırsakları bir süre sonra pskoljkmen de olsa rahatlatıyormus..doktorumun tavsıyesi canım
geçmişler olsun ve dilerim sahiden geçer birgün..

Bunlara ilaveten doğadan ın form çayı çok etkili.iftarda ve sahurda kullan yararını görürsün..
Hemoroide gelince bir fitil var o da etkili..önlemini biranönce al..yoksa ilerler..benden söylemesi..poponun üstüne bile oturamazsın..:kedi:

Bunlara ilaveten doğadan ın form çayı çok etkili.iftarda ve sahurda kullan yararını görürsün..
Hemoroide gelince bir fitil var o da etkili..önlemini biranönce al..yoksa ilerler..benden söylemesi..poponun üstüne bile oturamazsın..:kedi:

canım arkadasa mı bana mı dedin anlamadım ama
ben zaten senelerce içtim o bitki çaylarından doğadan falan hak getire hepsini denedim
fitili de kullandım bahsettiğin ftili
benimki müzminleşen bağırsak tembelliğinden yanı kasların zamanla işlevini yitirmesi diyelim
zaten tedavi gördüm uzun süre biraz daha hafiflemiş olsa da ara ara vuruyor hep
biraz da genetik mi ne sanırım

ben daha 21 yaşındayım ve çocukluğumdan beri kabızlık problemim war uzun süredirde hemoroid:KK43: zaman zaman çok acı veriyo bana... doktora gittimkaç kere söLedikleri hep aynı.. baharatLı asitli gıdalardan uzak dur, sıvı ağırlıklı beslenmeye çalış, kepekli ürün yeme falan filan... mğrenciyim bidee nerde bulup yicem ben hergn sebze yemeğini çorbayı:KK43: çok büyük sıkıntı yaaa çeken biLir waLLa:bbo:

Benim ufaklıkta var kabızlık sorunu..3-4 aydır tedavideyiz..
Posalı yiyecekler,sebze vs..sulu gıdalar...
2 yıl oluyor..off.çeken bilir..

arkadaşım sen en iyisi dr. git ..
o seni neyapman gerektiği konusunda yönlendirir..
eğer ihmal edersen sende biliyosun amaliyata kadar gidebilirsin..
bitkiler elbete iyi gelebilir ama sürekli değil ..

cevap yazan tum arkadaslara tesekkurler,

ben de su ana kadar soylediginiz gibi kendimce yontemlerle kendi kendimi tedavi etmeye ugrasiyorum.. cok sevmeme ragmen siyah cayi biraktim, onun yerine bitki caylari iciyorum, kayisi yiyorum, senelerdir beyaz ekmek agzima koymadim... gunde 2 lt su icmeye calisiyorum..
eger tedbirlerimi alirsam iyi gibi oluyorum ama en ufak kendimle ilgilenmedigimde hemen yeniden kabiz oluyorum, iste ramazanda biraz kepek ekmegini biraktim pide yedim diye rahatsizlandim hemen. biraz da oructan gun boyu su icemeyince tikandim kaldim yine :çok üzgünüm:

bu hastalik gecmiyor dediginiz gibi, omur boyu ona gore beslenmek, yemek icmek gerekiyor :KK43:(
ama haklisiniz, doktora gitmem lazim ..vereliniortak

arkadaslar cocuklugumdan beri cekiyorum wc benim icin kabus oldu... gitmedigim doktor kalmadi...kolonoskopi ilac filmi cekindim hic bi sonuc alamadim...hala da kabizlik cekiyorummm...ceken anlarr...cok zor yhaa

bol sebze çiğ yenecek salata çay kahve cola nescafeden uzak bol su bol egzersiz yapılmasını öneriyorlar bendede var dayanamıyorum şişkinlikle gezmeye hepsini deniyorum bazan düzeliyor tekrar rahatsızllık başgösteriyor kesin çözüm bilen varsa bana da söylesin lütfen

merhaba arkadaşlar bende uzun süre kabızlık sorunu çektim iki hafta önce de hemoroid oldum o meme dediğiniz şey bende de var kanama yok ama çok acı ve yanma var tuvalete gitmeye korkuyorum çünkü tuvaletten sonra saatlerce acı ve yanma oluyor. İki hafta önce oldum galiba ama ne olduğunu bilmediğim için geçici bişey sandım baktım iki hafta oldu geçmedi anneme anlattım o da hemen doktora gitmemi söyledi. Doktora gittim fitil, krem, ağrı kesici ve alerji hapı verdi hemoroidin dışarı çıkmış dedi 3 gündür kullanıyorum hala acı ve yanma devam ediyor doktor ilaçları kullan acı ve baharatlı yeme dedi sizce geçer mi ?:a015:

Sanırım çoğu kadının problemi..Ben aç karnına sıcağa yakın ılık ballı su içiyorum..bana iyi geliyor..

Geçmiş olsun hepimize..

Fitili sabah akşam kullanıyorum. Adını hatırlamıyorum öğrenip yazarım. Peki dışarı çıkan meme geçer mi bir bilginiz varmı ?

Canım bende de aynı sorun vardı.Hatta babam da ve kardeşimde de.Hemeroid şüphesiyle dr.gittim ama değilmiş:)Ben de çatlak varmış.O yüzden sende de başka bir durum olabilir.Öyle bilmeden fitil vb.kullanma! Bana krem ve haplar verdi.ışe de yaramaya başladı.Ne kabız ne ishal ol dedi.Yediklerine de dikkat et.Geçmiş olsun...

shekerkizcandy cnm teşekkürler.Doktora gittim fitili doktor verdi. Bir hap birde krem verdi. 10 gündür kullanıyorum ilaçlar bitmişti tekrar aldım. Başka doktora gittim bu gün dedi bir ilaç daha vericem memeyi eritmek için dedi. Kullanmaya başlicam bugün inşallah faydası olur:Saruboceq: Benim kuzenimde de sendeki gibi çatlak olmuştu kanama yapıyordu ilaç kullandi geçti. Tanıdığım birkaç bayan da benim gibi olmuş geçer dediler ama 10 gündür geçmeyince tedirgin oldum inş yeni doktorun verdiğiilaçlar fayda eder :ecrin_bebek:

X