YILLARIM BOŞA MI GEÇTI?

akrep_ulusoy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2018
9
7
45
Bolum 1. Kendime selam.

Bu sen misin? Taniyamadim da. Kac yil gecti seninle birlikte yedik, ictik, gezdik, gorduk, aldik, verdik, uyuduk, uyandik v.s. okuduk, ogrendik. Peki ogrendiklerimizi uyguladik mi? Gencligimiz cok atraksyonlu gecti. Herseyi yaptik. Ne de cok eglendik be. Hey gidi gunler hey.
Sonra uni. De asik olduk. Sanki dunya bosaldi sadece ikiniz kaldiniz. Havva nin Ademi aramasi gibi aradik onu heryerde. Gordugumuzde gulumsememiz bile degisti. Herseyimiz o oldu. Gozumuzden yas kalbimizden ask eksik olmadi. Istenmedik belkide ama anlamadik. Sadece kendi bildigimizi okuduk. Sarkilarda onu tuttuk. Kotu bisey cikinca amaan sacmalama seviyor dedik. Hic ustumuze almadik kotu giden gidisati. Onemsemedik disardan gelen sesleri. Ne kulturumuz ayniydi ne de gecmisimiz. Muziklerimiz, hayallerimiz, bakislarimiz bile farkliydi aska. Amaaaan bosver. Baska laf yoktu kalbimizden gecen. Onu cok sevdik be cok. Sabahlara kadar ictik muzik dinledik. Agladik hem de cok agladik. Seviyorduk cunku dedik e ne olacakti ki ask acisi cekmeden mutluluk olur muydu?
Gectigimiz her yili boyle kocaman sorunlarla atlattik. Hem de ne. Olum tehlikeleri atlattik. Onun icin uzuntuden hastanelerde yattik. Hem calistik hem onunla ilgilendik. Hep sevdigini sanarak. Seviyordu belkide kendince ama bu bizim sevgimizin yaninda sinek viziltisi gibiydi. Yeter bizim sevgimiz ikimizede dedik surdurduk. Ihanete ugradik. Terk edildik. Geceler boyu ictik agladik. Hep acilar askin guzellindendir dedik geri donduk. Hic bakmadik aynadan kendimize be. Nasil da guzledik aslinda. Pesinde kosanlar, seninle bir gelecek kirmak icin onunde taklalar atanlar komik geldi bize. Ah mi aldik kiz? Yok beee asigiz biz. Bizene onlardan. Her guzel gordugumuz hareketi ln ardindan gelen yikima beni kiskandi dedik. Kendimize ve askimiza ole cok guvendik ki hic olmayacak dualara amin dedik. Ne bizim ailemiz uygun gordu onu ne de onun ailesi istedi bizi. Hemen ayak uydurdu onlara terk etti bizi. En aciyi yasatti bize gitti minicik yavrumuz goz gore gore. Sonra cikageldi oleeeey seviyo pisman oldu dedik hemen unuttuk yasattiklarini. Ne salagiz kiz. Evlenmek istedik olacakti butun hayallerimiz o kdar aci bosa yasanmamisti. Sadece kiz kardesiyle geldiler babamdan istemeye bizi. Babam olmaz dedi. Aileniz yok mu sizin dedi. Biz hicbir sekilde uymuyoruz olmaz bu is dedi. Biz hemen araya kaynadik. Yok baba ole deme bak sevmese gelir mi ister mi bizi dedik. Eee sen bilirsin kizim dedi babamiz. Ama sonra karismam.
Butun ailesi ile geldiler istemeye. Kalabaliklar icinde yapilan olumsuz hareketleri goremedik biz. Her zmanki gibi. Ailemiz bir cok seyin farkindayken biz mutluluk çanlari çalan kalbimizin sesinden baska birsey duymuyorduk. Yine husrana yakin derecede bitti gece ailemiz icin. Artik evlenmemizde bir mani kalmayacakti. Ailesinin memleketine gidip el opecek dugun gunumuzu konusacaktik. Beni mutlulukla goturdugu evinde bir soğuk ruzgarin estigini onun yanindaki meltem ruzgarlarindan anlayamamamiz cok normaldi. Cok tatliydi. Bizi cani gibi seviyordu. Biz mutluluktan ucuyorduk. Yuzumuz sacimizin rengi gibi kipkirmiziydi. Onu cok seviyorduk be. Dualar ettik, dilekler tuttuk. O gun gelene dek birlikte cok mutluyduk.

Bolum 1. Kendime selam.

Bu sen misin? Taniyamadim da. Kac yil gecti seninle birlikte yedik, ictik, gezdik, gorduk, aldik, verdik, uyuduk, uyandik v.s. okuduk, ogrendik. Peki ogrendiklerimizi uyguladik mi? Gencligimiz cok atraksyonlu gecti. Herseyi yaptik. Ne de cok eglendik be. Hey gidi gunler hey.
Sonra uni. De asik olduk. Sanki dunya bosaldi sadece ikiniz kaldiniz. Havva nin Ademi aramasi gibi aradik onu heryerde. Gordugumuzde gulumsememiz bile degisti. Herseyimiz o oldu. Gozumuzden yas kalbimizden ask eksik olmadi. Istenmedik belkide ama anlamadik. Sadece kendi bildigimizi okuduk. Sarkilarda onu tuttuk. Kotu bisey cikinca amaan sacmalama seviyor dedik. Hic ustumuze almadik kotu giden gidisati. Onemsemedik disardan gelen sesleri. Ne kulturumuz ayniydi ne de gecmisimiz. Muziklerimiz, hayallerimiz, bakislarimiz bile farkliydi aska. Amaaaan bosver. Baska laf yoktu kalbimizden gecen. Onu cok sevdik be cok. Sabahlara kadar ictik muzik dinledik. Agladik hem de cok agladik. Seviyorduk cunku dedik e ne olacakti ki ask acisi cekmeden mutluluk olur muydu?
Gectigimiz her yili boyle kocaman sorunlarla atlattik. Hem de ne. Olum tehlikeleri atlattik. Onun icin uzuntuden hastanelerde yattik. Hem calistik hem onunla ilgilendik. Hep sevdigini sanarak. Seviyordu belkide kendince ama bu bizim sevgimizin yaninda sinek viziltisi gibiydi. Yeter bizim sevgimiz ikimizede dedik surdurduk. Ihanete ugradik. Terk edildik. Geceler boyu ictik agladik. Hep acilar askin guzellindendir dedik geri donduk. Hic bakmadik aynadan kendimize be. Nasil da guzledik aslinda. Pesinde kosanlar, seninle bir gelecek kirmak icin onunde taklalar atanlar komik geldi bize. Ah mi aldik kiz? Yok beee asigiz biz. Bizene onlardan. Her guzel gordugumuz hareketi ln ardindan gelen yikima beni kiskandi dedik. Kendimize ve askimiza ole cok guvendik ki hic olmayacak dualara amin dedik. Ne bizim ailemiz uygun gordu onu ne de onun ailesi istedi bizi. Hemen ayak uydurdu onlara terk etti bizi. En aciyi yasatti bize gitti minicik yavrumuz goz gore gore. Sonra cikageldi oleeeey seviyo pisman oldu dedik hemen unuttuk yasattiklarini. Ne salagiz kiz. Evlenmek istedik olacakti butun hayallerimiz o kdar aci bosa yasanmamisti. Sadece kiz kardesiyle geldiler babamdan istemeye bizi. Babam olmaz dedi. Aileniz yok mu sizin dedi. Biz hicbir sekilde uymuyoruz olmaz bu is dedi. Biz hemen araya kaynadik. Yok baba ole deme bak sevmese gelir mi ister mi bizi dedik. Eee sen bilirsin kizim dedi babamiz. Ama sonra karismam.
Butun ailesi ile geldiler istemeye. Kalabaliklar icinde yapilan olumsuz hareketleri goremedik biz. Her zmanki gibi. Ailemiz bir cok seyin farkindayken biz mutluluk çanlari çalan kalbimizin sesinden baska birsey duymuyorduk. Yine husrana yakin derecede bitti gece ailemiz icin. Artik evlenmemizde bir mani kalmayacakti. Ailesinin memleketine gidip el opecek dugun gunumuzu konusacaktik. Beni mutlulukla goturdugu evinde bir soğuk ruzgarin estigini onun yanindaki meltem ruzgarlarindan anlayamamamiz cok normaldi. Cok tatliydi. Bizi cani gibi seviyordu. Biz mutluluktan ucuyorduk. Yuzumuz sacimizin rengi gibi kipkirmiziydi. Onu cok seviyorduk be. Dualar ettik, dilekler tuttuk. O gun gelene dek birlikte cok mutluyduk.

Neden worda yazıp peşpeşe atmadın ki? :işsiz:
Merakta bıraktın şimdi.:110:

Bolum 2. Kendime selam.

O gun geldiginde daha basindan alimasi gereken bir karar beraberce alinmadigindan ve tek basina birakilmanin verdigi uzuntunun gostergesi olarak ayrilirmiyiz dusuncelerinin devam ettigi sureci bekleyen timsahlarin inadina yola devam etmeye karar verdik. Zaten mutluyduk. Hic yormamisti bizi uzuntuler. Onemli olan askimiza sahip cikip bizi mutluluktan ucuracagini dusunmekti bize kalan. Ne guzledi hayaller. Hic bir beklenti icine girmemistik. Ne isterlerde ne yaparlarsa kabulumuzdu. Sanki ortada kalmistik. Sanki bir daha kimse bizi sevmez istemezdi. Sadece okurtarabilirdi bizi bu bosluktan. Yanilgilar. Beklentiyi dusuren bizi kucimseten kimsenin olmak istemedigi durumlari yasatan yanilgilar. Oysaki cok iyi maasli isimiz kendimizin dayayip dosedigi somineli evimiz mukemmel seviyedeki arkadasliklarimiz vardi. Issiz gucsuz okuldan yeni mezun olmus bir gencin yapabileceklerini ya da yapamayacaklarini hic dusunmeden bodoslama dalinan bir evlilik macerasi. Bekleseydik keske kiz baksaydik ne yapacak diye. Yok beee ne beklicez. Ya giderse? Ya uzulurse istemiyoruz sanirsa. Amaan olucakda hemen olsundu hayat. Gencligin atesi degilmis bu megerse. Bizim karakterimizmis. Aceleci. Vurdumduymaz. Dedigimdedik. Ler. Yaratici bir kisiligimiz var bizim kiz. Cok eglenceli ama kufirbazdik. Ee ne de olsa asker cocugu olarak koruma ic gudusu gelistirmis her ortamdan kurtulma yolu olarak erkek ari hareketler sergilemek gorev halini almisti. Cok da havaliydik
Yerine gore kirilgan bir kadin yerine gore ne diyon lan senci. Herkes hayrandi mesela. Yalniz yasamak korkutucu gelsede yasiyorduk. Hic kiymeti yoktu paranin askimiz icin duzenliyorduk shifleri is yerinde. Kosa kosa gidebilsek giderdik yanina. Gittik de. Velhaail o un kina gecesi yapilacakti. Ailem yanima gelmis komsularim e is arkadaslarim aksam cin haziliklarima bi sekilde yardimda bulunmuslardi. Fotografci bile tutmustum. Ev buyuk ldugindan yeterdi biz bize yapilacak olan geceye. He nlar da geldiginde eglence baslayacak mutlulugumuz bir adim daha yaklasacakti bize. Sonra cok yagmur yagdi. Ekim 24 gunduzu bixim apartman sular altinda kaldi. Ellerimle supurdum sulari. Gecerlerken islanmasinlar diye tahtadan kopru yaptim el yordamiyla. Hersey dusunulmus hersey planlanmisti. Icecek yiyecek icin onu bekledik aramisti bizi ben halledicem karismayin diye. Sonra teyze ogluyla geldiler. 4 kutu meyve suyu bi iki kutu icinde cerezler getirip kapidan biraktilar. Iceri girmesini yaptigimiz hazirliklari kiraladigimiz bindalliyi gostermeyi istedik. Ama girmediler. Sasirdik. Uzulduk ama belli etmedik ne olsa aksam uzun bir yolu tekrar gelecekler diye dusunerek kinaya basladik. Sevdiklerimiz hep ordaydi. Damat tarafi gelmeden eglenelim kizlar dedik. Onlar gelince aglasiriz nasil olsa. Gelinligimi bana gonderdikleri 1000 tl ile ablamizla aldik unuttun mu? Yok nitmadim da

Böyle kim kimin nesi oluyor kim gitti kim kaldı anlaşılmıyor maleseff

Bir kitabın ilk sayfaları gibi okudum. Ne güzel anlatmışsınız

Devamı da olacaksa rica ediyorum ; paragraf da olsun.

Duygularınızı çok güzel ifade ediyorsunuz
Yazın lütfen sonuç ne oldu bu kadar aşkın sonunda neler oldu

X