Yine annem

Deltavealfa

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
3.437
5.284
33
Ben artık anlam veremiyorum bu bayramda da sorun çıkartmayı başardı annem gerçekten çocuk gibi.

olayı özetleyim:

annemin köyünde dağcılık yapılıyor, eşim çok meraklı dağ yayla vs bak buraya çıkabilirsin dedim 2senedir eşim çıkmak istiyor bu bayramda çıkayım dedi, annemin köyünden gidiliyor o dağa.

eşim ve eniştem 2 erkek yani köye uğrayıp dağa çıktılar bakın 2 erkek gitti ben gitmedim ablam gitmedi.

ama annem o kadar kıskanç ki anlamıyorum beni neden köye götürmediniz diye olay çıkarttı ki yani seni de başka zaman götürürüz her yere gitmek istiyor ben artık anlam veremiyorum. Başkaları geziyor diye bozuluyor ağlıyor.

eşim çok sıkılıyor burda bi de kaplıca var günübirlik oraya gitmek istedi çocuklara bakar mısın dememle ağlaması bir oldu. Ablam bakarım ben dedi ama artık tüm hevesim kaçtı. Yani anne olarak bazen olgunca geri durmasını bekliyorum. Yanlış mı düşünüyorum? Geçen yaz birlikte Antalya’ya gittik, kışın ablam onu İzmir’e götürdü. Yani ne bileyim sürekli geziyor inanın evde tutup biz gidiyor değiliz.

bunda bozulacak ağlayacak ne var Allah aşkına? Beni eşime hep rezil ediyor memlekete gelince hep bir olay , geçen sene de kavga çıkarttı yani ben anlamıyorum amacını. Adamı bayramda almışım gelmişim memlekete ne güzel yalnız kalmamışsın eşimin memleketine gitmemişim bak sana gelmişiz, yine bir olay.

ve ister istemez onun evinde o problem çıkarttığı için evden gitmek istiyorum misafir gibi hissettiriyor kalamıyorum tedirgin oldum yine hemen yola çıkmak istiyorum

Ek olarak kendi kardeşleri ile bir küs bir barışık saçma ilişkileri var.

biz şimdiye kadar çok iyiydik ama son 2 senedir kardeşleri de ( bizi yani ) birbirimize düşürmeyi başardı.
Bi birimize diğerini kötülüyor bir diğerine birimizi kötülüyor yorulduk

Zamanında yaşayamadıkları, gezemedikleri içinde kalmıştır kadının. Yaşı da ilerleyip bu dünyadaki zamanı kısalınca da sürekli gezmek istiyordum. Bu anlamda ben yaşlıları anlayabiliyorum.

Zamanında yaşayamadıkları, gezemedikleri içinde kalmıştır kadının. Yaşı da ilerleyip bu dünyadaki zamanı kısalınca da sürekli gezmek istiyordum. Bu anlamda ben yaşlıları anlayabiliyorum.
Aksine o kadar çok gezdi ki babamla durmadan, gitmediği şehir yok, babam vefat etti, bir durulmuyor yani Kv olsa her delikten çıkıyor derim de anne olunca denmiyor anlayın siz😒

Benm kaynvaldemi anlattn gençlerle toplanp eltimler flan okey oynamaya gidiyoruz o da geliyo arabada yer yoksa bz otobsle gidiyoz o arabada gelyo oynamıyo ama illaa gelecek yada yemek snrası yürüyelim diyoruz bzden önce hazırlanyo artk alştm ben sizde alışın değişmiyo 🤣 çocklara çubuk kraker alıyoz kendmizi çikolata alyoz mesela yaşlı dmi yani 70 yaşnda ona almasak o bile olay oluyo napalm artk onuda genç gibi gezdryoz 😂😂

He deyip geçmekten başka yapacak bir şey yok. Zaten ayrı şehirlerdesiniz.

günübirlik iki kız anneyi alıp biraz gezip gönlünü yapabilirsiniz aslında.

Yoruldum

bazen bana geldiğinde 3-4 gün gezmeye çıkmayız (mesela 1 ay geldiğinde)

hemen bozulur

ya ben seni 2 çocukla sürekli gezdiremem ki

yeni doğmuş bebeğim var , doğuma geldi daha 5 günlük bebek babasına bırak gezelim diyor He oldu dedim yani abartısı bu kadar

Sizin anacığınız bir bana mi sempatik gelir? Alıp dağda bayırda gezdiresim geliyor valla. Kocası vefat etmiş, yaşlandıkça cocuklasan ruhunu bir huzura erdirsem..

Sizin anacığınız bir bana mi sempatik gelir? Alıp dağda bayırda gezdiresim geliyor valla. Kocası vefat etmiş, yaşlandıkça cocuklasan ruhunu bir huzura erdirsem..
Hep böyleydi.. ama onun evinde 1haftadan fazla kalınca su dan sebeplerle kavga çıkartıyor falan filan yani bilemedim ben mi kötü evladım ?

Ben artık anlam veremiyorum bu bayramda da sorun çıkartmayı başardı annem gerçekten çocuk gibi.

olayı özetleyim:

annemin köyünde dağcılık yapılıyor, eşim çok meraklı dağ yayla vs bak buraya çıkabilirsin dedim 2senedir eşim çıkmak istiyor bu bayramda çıkayım dedi, annemin köyünden gidiliyor o dağa.

eşim ve eniştem 2 erkek yani köye uğrayıp dağa çıktılar bakın 2 erkek gitti ben gitmedim ablam gitmedi.

ama annem o kadar kıskanç ki anlamıyorum beni neden köye götürmediniz diye olay çıkarttı ki yani seni de başka zaman götürürüz her yere gitmek istiyor ben artık anlam veremiyorum. Başkaları geziyor diye bozuluyor ağlıyor.

eşim çok sıkılıyor burda bi de kaplıca var günübirlik oraya gitmek istedi çocuklara bakar mısın dememle ağlaması bir oldu. Ablam bakarım ben dedi ama artık tüm hevesim kaçtı. Yani anne olarak bazen olgunca geri durmasını bekliyorum. Yanlış mı düşünüyorum? Geçen yaz birlikte Antalya’ya gittik, kışın ablam onu İzmir’e götürdü. Yani ne bileyim sürekli geziyor inanın evde tutup biz gidiyor değiliz.

bunda bozulacak ağlayacak ne var Allah aşkına? Beni eşime hep rezil ediyor memlekete gelince hep bir olay , geçen sene de kavga çıkarttı yani ben anlamıyorum amacını. Adamı bayramda almışım gelmişim memlekete ne güzel yalnız kalmamışsın eşimin memleketine gitmemişim bak sana gelmişiz, yine bir olay.

ve ister istemez onun evinde o problem çıkarttığı için evden gitmek istiyorum misafir gibi hissettiriyor kalamıyorum tedirgin oldum yine hemen yola çıkmak istiyorum
Sinirim bozuldu

Birakin biraz yalnızlığa maruz kalsin.

olayı özetleyim:

Aynı benimki.
Yıllar oldu birgüne birgün çocuklara bakar mısın demedim (ne onlar geldiğinde ne de bizde)
Çünkü sürekli vay sırtım belim ayaklarım koptu of of of. Buna ragmen sürekli börek çörek yapar. Ama o börekleberaber nasıl her yeri ağırdıgını nasıl gece uyuyamadıgını ayakları şiştiğini anlatır sürekli suratı asıktır. Yapma hallederiz, desen olay cıkarır pişirdiğimi yemiyorsunuz begenmiyorsunuz. Kavun kabugundan cıkmış kabugunu begenmemiş vs.
Bekarken bile Bi ark ile buluşsak kan kustururdu. Evliyim eşimle cıkıcaz demeye korkuyorum.. Ana babaya geldik diyip gezin gezin. Ellere heves ediyorum. Ben ana olamadım.... Ajans günler saatler sürüyor asla rahat değilim. Rahatı gec memlekette seytan dönüşüyorum.

Son gitmese uzun kalıyorum diye yemek işini ele alırım diye düşündüm. Bir iki tesebbus ettim söylendi. Çorba yapıcam var yaptım vs dedi. Bi gün (5.günümüz falandı) alışverişe cıkayım da yemege bakayım dedim. Aman allahın film koptu. İşte begenmiyormuşum evlenmiş im biley olmuş neler söylemedi ki. Yani demen lazım ki cocuklarım ne seviyorsa yap yesinler (3 cocuk var) dedim. Ben yapıyorum pişiriyorum vs o kadar söylendi ki peki dedim.
Ben yazarı hafif pişiririm evimde. Annem de yaz ortalık kavruluyor o hala corba fırın yemegi et vs. Yaza bu agır diyorum ne olmuş diye bana bagırıp cagıroyor cocuklar yemeyince de ona ayrı deliriyor.
Bi hafta gecti. Kalk ne yiyorlarsapişir demeye basladı. Sen bilirsin dedim bu sefer (o kadar laftan sonra onursuz değilim. O istiyor ki dilediğini sayacak ben dewam edeceğim. Sonra yap diyecek bişey olmamış gibi ok diyecegi) buna ayrı delirdi. Nedir bir lafa kac gün kin sğrüyorsun bilmem ne.
Kabahat 3 cocukla uzun süre kalanda.

Kimi anne cocuklarının ön planda tutuyor. Kimi anne de yası 50 bile olsa hala uzantısı olarak görüyor. Yapılacak biley yok. Bizimkiler 2. Grupta.

Şimdi size gelip gezmek istemesi garip

Ama memlekette onun evine bayramda gidip kalınca onun köyüne giderken ona seni de köye bırakalım dönüşte alırız denmez mi

Yani eşiniz ve enişte onu köye bırakıp dağdan inince de alıp gelecekti

Kaplıcada bozulması da olağan geldi, kaplıcaya yaşlılar gitmez mi

O “beni kaplıcaya götürecekler” diye düşünmüş, yalnız gitmiyor demek ki, siz de “kaplıcaya biz gidelim, sen çocuk bak” demişsiniz

Önce bir sorsaydınız kaplıcaya çocuk almazlar gitsek bakar mısın diye o da belki ben de gelmek istiyorum derdi

Evet her an onu gezdirmezsiniz ama ona gidince “sen evde otur, biz buraları gezelim” şık olmuyor

Kadının gezme alışkanlığı, isteği, beni gezdir deme huyu da varmış bunu bile bile “sen çocuk bak” diyemezdim galiba ben

Şimdi size gelip gezmek istemesi garip
Ama memlekette onun evine bayramda gidip kalınca onun köyüne giderken ona seni de köye bırakalım dönüşte alırız denmez mi

Yani eşiniz ve enişte onu köye bırakıp dağdan inince de alıp gelecekti

Kaplıcada bozulması da olağan geldi, kaplıcaya yaşlılar gitmez mi

O “beni kaplıcaya götürecekler” diye düşünmüş, yalnız gitmiyor demek ki, siz de “kaplıcaya biz gidelim, sen çocuk bak” demişsiniz

Önce bir sorsaydınız kaplıcaya çocuk almazlar gitsek bakar mısın diye o da belki ben de gelmek istiyorum derdi

Evet her an onu gezdirmezsiniz ama ona gidince “sen evde otur, biz buraları gezelim” şık olmuyor

Kadının gezme alışkanlığı, isteği, beni gezdir deme huyu da varmış bunu bile bile “sen çocuk bak” diyemezdim galiba ben

Köye tek gitmez, keşke gitse yani biz bırakıp dönüşte alsak derdi eşimle enişte.
Ama o hep beraber gidelim modunda ya tam ifade edemiyorum bensiz naısl gittiler modunda aslında

Hep böyleydi.. ama onun evinde 1haftadan fazla kalınca su dan sebeplerle kavga çıkartıyor falan filan yani bilemedim ben mi kötü evladım ?

Ben

mi suçluyum cidden ? İnsan annesinin evinde hesapsız kitapsız kalamıyor mu

Bacım suçu filan nereden çıkarıyorsunuz?
Bakın siz kendiniz diyorsunuz ki annemin evinde bir haftadan fazla kalınca sudan sebeplerle kavga çıkartıyor. Bende madem öyle bir hafta dolmadan kendi evine geç ki huzurun bozulmasın diyorum.

Insanin annesinin evinde kalmaya hesaba kitaba mi ihtiyacı olur?

Ben annemle beraber yaşıyorum.2 katlı binamız var annemin bina.1.katı kiraya verip evlenmişti boşandı,şimdi benimle ikinci katta yaşıyor.çünkü kiradan başka geliri yok.bunu niye anlattım aynı sizinki gibi çok sever gezmeyi,içmeyi.biz her hafta denize giderken annemi de götürüyoruz.arkadaşlarımızla gittiğimizde de.gelme diyemiyorum.demekte gelmiyor içimden.zaten gitçeğimizi konuşurken hemen Başlıyor yolluk hazırlamaya:)benimde iki çocuğum var .faydası daha çok oluyor bana.Eşimde sorun etmiyor.onlarda aile el üstünde tutulur.ama aynı şeyi kayınvalidem için ben yapmazdım.

Ben annemle beraber yaşıyorum.2 katlı binamız var annemin bina.1.katı kiraya verip evlenmişti boşandı,şimdi benimle ikinci katta yaşıyor.çünkü kiradan başka geliri yok.bunu niye anlattım aynı sizinki gibi çok sever gezmeyi,içmeyi.biz her hafta denize giderken annemi de götürüyoruz.arkadaşlarımızla gittiğimizde de.gelme diyemiyorum.demekte gelmiyor içimden.zaten gitçeğimizi konuşurken hemen Başlıyor yolluk hazırlamaya:)benimde iki çocuğum var .faydası daha çok oluyor bana.Eşimde sorun etmiyor.onlarda aile el üstünde tutulur.ama aynı şeyi kayınvalidem için ben yapmazdım.
Ama benimki çocuklara da gel bak desem bakmaz, doğumda geldi tüm gün tiktok izledi 😀 yani gelmese daha iyiydi bi de onu memnun etmekle uğraştım

X