Yine ben ve 17 sene sonra sonuna gelen evliliğim

Kızlar destek mesajlarınız için teşekkür ederim. Öncelikle hep oğlumun bir kardeşi olsun istedim onun için kızımın varlığından hiç pişman değilim aksine bana güç veriyor. İkincisi kendim için bişeyler yapıp bir meslek edindim 3, 5 kuruş köşeye attım. Şu anda beni arayan biri yok ama avukat bir arkadaşı var o atayacak muhtemelen evi satıp büyük bir miktar para istemek. Çocuklar ve kendim için 3000 TL nafaka istemek ve takibi ki velayet istemek ilk işim anlaşmalı boşanmak için ayrıca hakkım varsa daha önce yaptıkları için manevi tazminat istemek.
Ama asıl zor olan ben isteyince değil kendi isteyince dava açıp ayrılmak istemesi. Her zaman sinsi narsit ve bencil bir adam oldu ama bu kadarını tahmin bile edemezdim.
Demek ki insan 20 sene koynuna girdiği, 1 lirası bile yokken çalışıp destek olup ev bark iş güç sahibi kariyer sahibi ettiği adamdan bile böyle bir kazık yiyebilirmiş
Allah büyük daha önce çok düştüm ama kalktım benim korkum kendim değil şu an ergenlikte olan oğlum ve küçücük kızım. Alnım ak başım dik benim ama onlar bunu nasıl kaldırır ne yapmayalım onu bilmiyorum
Allah yardımcım olsun. Hiç korkma şu akar yolunu bulur. Sen dik durki çocuklarında seninle dik durup mutlu olsunlar. Eşinin aksine gül oyna. Eşin sinsi içten pazarlıklı biriymiş. Pis nefisliymiş. Kurtulduguna dua et. Geçmişide sürekli düşünüp durma olduğun yerde sayarsın.. Şimdi önüne bak öyle güçlü ve mutlu Ol li o yaptıklarından utansın pişmanlıktan kudursun,,,..

Kızlar o zaman kızıma 6 aylık hamile halimde her ne kadar istesem ortaklığı birbirine katsam da, arkamda duran bir ailem ve cebimde de param olmadığı için ve kendince yalan yere çok pişman olup, gerçekten gitmediğini ailesi ve bana yeminler ettiği için evli kaldım.

Ama bilin bakalım ne oldu. Adam şimdi beni boşamak istiyor. Neden peki ona lakap taktığımı, 14 yaşında meraklı bir ergen ve 4 yaşında kızla sürekli onun gönlünü etmediğimi söylerek. Bende tamam olur dedim ve avukata vermiş. Birkaç güne celp gelirmiş
Ben nasılım hiç bilmiyorum ev sarılıp kredisi ödenip. Bana düşen parayla burdan çok uzak bir yerde ev alıp çocuklarımla yeni bir hayata başlamak istiyorum
Bu iş hiç uzamadan bitsin istiyorum. Ama bana yılladır yaptıkları ve yaşattıkları yanına kar kalmasın istiyorum.
Neden veya kimin için yaptığı umrumda değil, başkası var mı yok mu umrumda değil ama canımı artık yakmasın bende mutlu oluyum, sürekli neye kızdı neye alındı, acaba ne yalan söyledi, benden kaç para saklıyor diye düşünmek istemiyorum. Ama cesaretim de az asla ona söylemedim
İlk defq size yazıyorum
Bu arada o zamandan beri boş durmadım. Kursa gidip pilates hocası sertifikası aldım. Azda olsa köşeye para attım.
Ama yine de sudan çıkmış balık gibiyim. Aynı evde olmak istemiyorum ama beklemek zorundayım satış olana kadar.
Liseye geçen oğluma nasıl anlatırım onu hiç bilmiyorum kızıma ne derim onu da bilmiyorum.
Nolur bana yol gösterin destek olun bu yoldan gelen kızlar.
Bu arada ne annem ne de babam var.. Ablam var o da 10 sene önce boşandı. 2 oğlu var 29 ve 23 yaşında yalnız yaşıyor onlarla
Çok fazla çabalamak karşı taraf için yok sayilmaya sebep oluyor .Ben de boşandım Allah'ım ne fedekarliklar sanırsın padişah sanırsın tek insan dünyadaki bı gün karsima geçip sen cilveli değilsin hadi bosanalim dedi .Aman Allahım nasıl bir şok ama uyanmama sebep olan bir şok neyse yalvardı yakardı tekrar barıştık ama 2 ay cehennemi yaşattı bana .Rah hastası pislik .Ve Tam 2 ay sonra koydum kapının önüne ve aldırmadım aglamalarina .Annemi aldım yanıma .3 ay çocuklarımdan gizli çok ağladım ona değil emeklerime çocuklarıma .Sonra dedimki bunun sebebi ben değilim boşver gitsin .Şimdi kendime geldim .Ha bu arada ben çalışıyorum nafakada vermiyor umrumdada değil parası batsın şerefsizin .Ev satılacak 1 taksidini bile ödemediği evin yarısını alacak ben 1 yıl içinde oturacağım .Bazen cesur olmak gerekiyor .Acıyacak canınız kanayacaksiniz kimse sizi anlamayacak ama dik durun. Kendinizle çocuklarınızla bı hayat kurun benim de kızım var 4 yaşında en çok o etkilendi kuzum ne olursa olsun bı baba işte .Kendime en ama en kızdığım nokta bu adama babalık duygusunu tattırmak oldu .Haketmiyor çünkü defolup gitmeli böyleleri .Heryerden toplumdan soyutlanmali .Güçlü olun ağlamak isterseniz ağlayın iyi gelir ama vazgeçmeyin.

Kızlar o zaman kızıma 6 aylık hamile halimde her ne kadar istesem ortaklığı birbirine katsam da, arkamda duran bir ailem ve cebimde de param olmadığı için ve kendince yalan yere çok pişman olup, gerçekten gitmediğini ailesi ve bana yeminler ettiği için evli kaldım.

Ama bilin bakalım ne oldu. Adam şimdi beni boşamak istiyor. Neden peki ona lakap taktığımı, 14 yaşında meraklı bir ergen ve 4 yaşında kızla sürekli onun gönlünü etmediğimi söylerek. Bende tamam olur dedim ve avukata vermiş. Birkaç güne celp gelirmiş
Ben nasılım hiç bilmiyorum ev sarılıp kredisi ödenip. Bana düşen parayla burdan çok uzak bir yerde ev alıp çocuklarımla yeni bir hayata başlamak istiyorum
Bu iş hiç uzamadan bitsin istiyorum. Ama bana yılladır yaptıkları ve yaşattıkları yanına kar kalmasın istiyorum.
Neden veya kimin için yaptığı umrumda değil, başkası var mı yok mu umrumda değil ama canımı artık yakmasın bende mutlu oluyum, sürekli neye kızdı neye alındı, acaba ne yalan söyledi, benden kaç para saklıyor diye düşünmek istemiyorum. Ama cesaretim de az asla ona söylemedim
İlk defq size yazıyorum
Bu arada o zamandan beri boş durmadım. Kursa gidip pilates hocası sertifikası aldım. Azda olsa köşeye para attım.
Ama yine de sudan çıkmış balık gibiyim. Aynı evde olmak istemiyorum ama beklemek zorundayım satış olana kadar.
Liseye geçen oğluma nasıl anlatırım onu hiç bilmiyorum kızıma ne derim onu da bilmiyorum.
Bu arada ne annem ne de babam var.. Ablam var o da 10 sene önce boşandı. 2 oğlu var 29 ve 23 yaşında yalnız yaşıyor onlarla

Cocuklar sende kalacaksa kurulu duzenini niye bozuyorsun ki. Konuş eş kişisiyle madem bosanmayi cok istiyor cocuklari icin bi zahmet evden o gitsin şu durumda.

Kızlar destek mesajlarınız için teşekkür ederim. Öncelikle hep oğlumun bir kardeşi olsun istedim onun için kızımın varlığından hiç pişman değilim aksine bana güç veriyor. İkincisi kendim için bişeyler yapıp bir meslek edindim 3, 5 kuruş köşeye attım. Şu anda beni arayan biri yok ama avukat bir arkadaşı var o atayacak muhtemelen evi satıp büyük bir miktar para istemek. Çocuklar ve kendim için 3000 TL nafaka istemek ve takibi ki velayet istemek ilk işim anlaşmalı boşanmak için ayrıca hakkım varsa daha önce yaptıkları için manevi tazminat istemek.
Ama asıl zor olan ben isteyince değil kendi isteyince dava açıp ayrılmak istemesi. Her zaman sinsi narsit ve bencil bir adam oldu ama bu kadarını tahmin bile edemezdim.
Demek ki insan 20 sene koynuna girdiği, 1 lirası bile yokken çalışıp destek olup ev bark iş güç sahibi kariyer sahibi ettiği adamdan bile böyle bir kazık yiyebilirmiş
Allah büyük daha önce çok düştüm ama kalktım benim korkum kendim değil şu an ergenlikte olan oğlum ve küçücük kızım. Alnım ak başım dik benim ama onlar bunu nasıl kaldırır ne yapmayalım onu bilmiyorum
Bu adamın derdi boşanmak değil. Başka birşey. Adını tam koyamadım ama başka birşey. Sanki blöf yapmış da elinde patlamış gibi. Boşanma kararının sizi yıkmaması da olabilir. Sürünün istiyordu galiba. Kusurlu taraf olmamak için de gitmiyor olabilir, evi terketmesini gerektirecek kadar büyük bir olay yok, bu haliyle terkederse mahkeme kusurlu sayar. Ama dava da açmış. Aklında başka şeyler var, atacağınız adımları da kontrol etmek olabilir derdi. Aynı evde olduğunuz için hakim de sorar ama, '' boşanıyorsunuz, aynı ev de ne? '' diye. Birşeyler kafasında net değil, onu bekliyor sanki.

İlk defq size yazıyorum
Korkmayın su akıp yolunu buluyor.
Endişelenmeniz kaygılarınız çok normal ama aşılmayacak şeyler değil.
Annemde babamdan boşandı.
Sizin yine iyi elinize para geçecek evden.
Annem sıfırdan kurdu hayatını.
Liseye geçen bir kardeşim var onu da aldı karşısına anlattı.
Kardeşimde anlayış gösterdi.
Şuan kendi hayatlarında başbaşa ana kız yaşıyorlar

X