Yine bir kayın meselesi

Kardeşinin suyunu bile size mi verdiriyor eşiniz?
Kalksin kendisi alsın bir zahmet.
Aksamda kardeşi evdeyken diğer odaya geçmesin sizi bırakıp. Hafta sonu geldiğinde evde durmak zorunda da değilsiniz.
Normal şartlarda aynı şehirdeki öğrenci kardeşin iki haftada gelmesi çok değil ama abi kardeş yol yordam bilmiyorlar.

Ben olsam ne yapardım? Sabah istediğim saatte kalkar, oyalanir, peynir zeytin çaydan oluşan kahvaltı hazırlayip biraz atistirip dışarı çıkardım. Geç gelirdim. Kardeşime çay şu getir deyince de gidip al bana niye söylüyorsun derdim. Ben BİLE... Ki son derece alttan alan bir saftirik ödlek olmama rağmen

Çocuğun rahatsız olduğunuz tavırlarını gördüğünüz zaman uyarın.
Orası kendi evi değil yanınızda yarı çıplak dolaşamaz öyle bir durumda üstünü giyer misin yanımda bu şekilde dolaşmanı istemiyorum deyin.
Aynı şekilde banyodan havluyla çıktığında falan.
Ayrıca eşiniz kardeşine hizmet edilmesini istiyorsa kendi yapsın bir zahmet.
Çocuğun yanınızda sizi sallamadan bu kadar rahat olması tamamen eşinizin tanıdığı fırsattan kaynaklanıyor buna bir çözüm bulmalısınız.

Ben bile sinir oldum şurada okurken.

Öyle saçma bi kafa yapısı düşüncesi varki o misafir diyip duruyor sürekli. Benden yaşı küçük olması, çocuk veya büyük olması önemli değilmiş misafirse hizmet hürmet edilmeliymiş. E madem edilmeli kalk et o zaman senin fikrin buysa buna göre hareket et benim fikrim bu değil doğru da bulmuyorum bana yaptırmaya çalışma değil mi?
Ablacım cidden eşiniz tuhaf, daha doğrusu böyle davranmak adamın işine geliyor, kardeş misafir değildir, hadi misafirden saydık diyelim, misafir dediğin 40 yılda 1 gelene denir, uzaktan gelmiştir amenna ama bu çocuk haftada bir sizde, hadi şimdi eşiniz sözünü tutacak ve 2 haftada bir ayda bir gelecek desek yine bile misafir değil.

Kardeşi gelsin gelmesin eşinize her işin ucundan tutturun, bir zahmet evde iş yapmayı öğrensinler.

Evet ta kendisi. Onda da kavga dövüş bi şekilde kabul etmemiştim, ben olsam gurur yapar bidaha ona göre davranırım ama kesinlikle gurur da yok. Bu söylediğiniz lafların aynısını söyledi zaten kafayı yedirmekle içirmekle bozmuş. Bu çocuk zaten 2 senedir burda bizden önce geldi bize güvenerek mi geldi sanki aç açıktaymış gibi davranıyor. Kaldı ki ben yemeğinde de değilim edebiyle yemeğini yiyip gitmiyor ki. İlla yatacak burda illa abisi yokken de durmalı.
işte abimin evi sanane demeye çalışıyor
yüzsüz ve yılışıklar

eşiniz dedi ya 1 ay tam o 1 ay dolarken aslında çağıracaksın ailenden birini çağıramayacak :)
sakın tavrınızı bozmayın Liona

Bu koca tam boşamalik koca o kadar güzel boşanilir ki .
Muhafazakar bir insan değilim eşimin kardesi kalmaya gelecek dedi ki üç dört gün duracakmks tamam dedim ben ananeme geçerim o zaman siz takilirsiniz evde yalnız adamla kalamam niye kalayım rahat edemem . Bana kalkıp yemek hazirla demeye cesaret bile edemez gece yarısı eşim şu cümleyi kardeşinin yanında kursa az yede uşak tut hadi kalk hazırla bende yiyeceğim acıktım derim . Sonrası da çok kötü olur . Şu kalma olayı da kırk yılda bir olur . Evin içinde yarı çıplak dolaşsa zaten br daha adım atamaz .

Eşin salak bence Liona, kocaman yetişkin bir herifin peşinden yemek yedin mi su içtin mi diye koşuyor🤐🤐
Ben bunu şöyle okuyorum: eyyy kök ailem! Ben evlendim ama karımın esiri olmadım, hala sizi düşünüyorum. Anormal derecede sağlıksız bir düşünce yapım ve bağımlılığım var size karsi

öncelikle bacakları ayırarak oturmak, üstünü giyinirken kapıyı kapatmamak gibi konularda kesinlikle sert uyarılmalı bunlar kabul edilemez . sunu getir bunu getir konusunda da siz eşinizi uyarmalısınız, bana öyle emrivaki yapma teklifte bulunuyorsan benim adımı geçirme ben hazırlayayım de gibi. cumartesi gelince pazar kalması çok doğal ona bişey diyemeyeceğim.

Buraya baya zamandır hiç konu açmıyordum, uzun zaman sonra ilk kez yazıyorum.
Belki hatırlayanlar vardır beni, eşimin ailesiyle baya problemler yaşadım hicbir sekilde iyi bir ilişkimiz yok hicbiriyle. Neyse biz onlara yakın olduğumuz şehirden taşındık çok şükür baya da uzak bi şehre gittik. Hafta sonları cagirmalarindan laflarindan sözlerinden uzaklaştım şükür ki ama yine burda da rahat bi nefes alamadım.

Eşimin kardeşi bu geldigimiz şehirde üniversite okuyor 2 senedir burdaydi zaten o. Ama onun aramızda bu kadar problem olacağını düşünmemiştim.

Eşime baştan söyledim ara sıra davet ediyorsan olur ama zırt pırt cagirmani istemiyorum dedim. Bu adamın bu lafimdan çıkardığı sonuç 2 haftada bir. Bi hafta gelmiyorsa diğer hafta boynunun borcuymus gibi mutlaka çağırıyor.

Hadi yemeğe çağırıyorsun hic sorun değil ben ne yemek esirgerim ne baska bisey asla sorun bu değil, ama kızlar bu çocuk gelince gitmek bilmiyor o kadar rahat ki tepemizde gün boyu oturuyor gecesine yatılı kalıyor yani bi yemeğe cagiriyorsun bütün haftasonun gidiyor.

Başta cumartesi çağırdık o gün kaldı pazar günü kaldı pazartesi günü ta aksama doğru gitti ki benim eşim sabah 6 da kalkip işe gidiyor, abisi bile evde olmuyor pazartesi günü, senin benle ne işin var da tepemde oturuyorsun yani hadi illa kalmak mi istiyorsun kaldın tamam pazar aksami kalkta gitsene abin evdeyken. Yok illa abisinden sonra çıkmalı bu evden.

Ve cok rahat bi cocuk rahatsiz edici hareketleri var fazlaca. Güya cok muhafazakar bi aileler ama evde yarı çıplak tişörtsüz dolaşır, üstünü giyinirken kapısını kapatmaz, bacaklarını ayırarak yatar bacağının biri yerde biri gökte. Aşırı rahatsiz oluyorum size anlatamam. Zaten ailece bi huylari var banyodan havluyla öylece çıkmaktan hic cekinmezler.

O varken zaten ben aşırı kısıtlanıyorum rahat oturamiyosun rahat giyinemiyosun havalar ısındı istedigini yapamiyosun salonu gaspediyor.

Ben rahatsiz oldukca o aşırı rahat davranıyor. Onun rahatlığı hele ki o pazartesi sabahı uyandigimda eşim evde yok onu salonda yatarken görünce sinir tepeme çıkıyor.

Şimdi buraya kadar ayrı bi konu, bir de eşimin saçma sapan beklentileri var. Çocuğun ismi atıyorum ali olsun, sürekli "acıktın mı ali? Susadin mi ali?" Gece saat 12 olmus yatma vakti gelmiş "aciktiysan liona sana biseyler hazirlasin ali" "ali ye su getir" "aliye neden cay getirmedin neden çerez getirmedin?"

Sürekli arkasında dönüyor bu şekilde. Hizmet görmesini istiyorsan kendin et o zaman hizmetini değil mi hem istemediğim halde 2 haftada bir başıma getiriyor hem de daha hizmet ettirmek istiyor. Sürekli bi pofpoflama yaranma çabasında bizden 10 yaş küçük çocuğa. Neymis o misafirmis 5 yasinda cocuk bile olsa hizmet edilmeliymis. Et o zaman beni sal ya.
Aşırı doluyum zaten onun ailesiyle ilişkisine falan hep ama hep bi yaranma çabaları onlara. (Ailesi de yaralı parmağımıza iş*mez afedersiniz de bir zor günümüzde maddi yi geçtim manevi desteklerini bile görmedim)

Ha bu arada kardesi evdeyken de odaya sokulur bilgisayar oyunu oynar ben otururum çocukla anca.

Ben de bugün büyük kavga ettim ama saatlerce tartıştık çok çok büyüdü uzadı olay.

En sonunda 3 haftada ya da ayda bir çağırmakta karar kıldık ve geldiğinde de cumartesi gününden gelip pazar akşamı geri götürüp birakmasindan yana karar kıldık. Kendisi evde yokken benle kalmasını asla kabul etmedigimi sonunda anladı.

Ama olay çözülmüş gibi görünse de gelin görün ki ben bu aileden de aile ilişkilerinden de kiz kardesinden erkek kardesinden abisinden bıktım artık. Uzaga gittim diye seviniyordum yine rahat huzur vermediler. En başta suçlu da benim kocam zaten.

Bütün günümüz kavgayla huzursuzlukla geçti o kadar canım sıkıldı ki yüzlerini göresim gelmiyor.
Abı kardes ayrı eve cıksınlar.Az yesınler hızmetcı tutsunlar.

Belki hatırlayanlar vardır beni, eşimin ailesiyle baya problemler yaşadım hicbir sekilde iyi bir ilişkimiz yok hicbiriyle. Neyse biz onlara yakın olduğumuz şehirden taşındık çok şükür baya da uzak bi şehre gittik. Hafta sonları cagirmalarindan laflarindan sözlerinden uzaklaştım şükür ki ama yine burda da rahat bi nefes alamadım.

Eşimin kardeşi bu geldigimiz şehirde üniversite okuyor 2 senedir burdaydi zaten o. Ama onun aramızda bu kadar problem olacağını düşünmemiştim.

Eşime baştan söyledim ara sıra davet ediyorsan olur ama zırt pırt cagirmani istemiyorum dedim. Bu adamın bu lafimdan çıkardığı sonuç 2 haftada bir. Bi hafta gelmiyorsa diğer hafta boynunun borcuymus gibi mutlaka çağırıyor.

Hadi yemeğe çağırıyorsun hic sorun değil ben ne yemek esirgerim ne baska bisey asla sorun bu değil, ama kızlar bu çocuk gelince gitmek bilmiyor o kadar rahat ki tepemizde gün boyu oturuyor gecesine yatılı kalıyor yani bi yemeğe cagiriyorsun bütün haftasonun gidiyor.

Başta cumartesi çağırdık o gün kaldı pazar günü kaldı pazartesi günü ta aksama doğru gitti ki benim eşim sabah 6 da kalkip işe gidiyor, abisi bile evde olmuyor pazartesi günü, senin benle ne işin var da tepemde oturuyorsun yani hadi illa kalmak mi istiyorsun kaldın tamam pazar aksami kalkta gitsene abin evdeyken. Yok illa abisinden sonra çıkmalı bu evden.

Ve cok rahat bi cocuk rahatsiz edici hareketleri var fazlaca. Güya cok muhafazakar bi aileler ama evde yarı çıplak tişörtsüz dolaşır, üstünü giyinirken kapısını kapatmaz, bacaklarını ayırarak yatar bacağının biri yerde biri gökte. Aşırı rahatsiz oluyorum size anlatamam. Zaten ailece bi huylari var banyodan havluyla öylece çıkmaktan hic cekinmezler.

O varken zaten ben aşırı kısıtlanıyorum rahat oturamiyosun rahat giyinemiyosun havalar ısındı istedigini yapamiyosun salonu gaspediyor.

Ben rahatsiz oldukca o aşırı rahat davranıyor. Onun rahatlığı hele ki o pazartesi sabahı uyandigimda eşim evde yok onu salonda yatarken görünce sinir tepeme çıkıyor.

Şimdi buraya kadar ayrı bi konu, bir de eşimin saçma sapan beklentileri var. Çocuğun ismi atıyorum ali olsun, sürekli "acıktın mı ali? Susadin mi ali?" Gece saat 12 olmus yatma vakti gelmiş "aciktiysan liona sana biseyler hazirlasin ali" "ali ye su getir" "aliye neden cay getirmedin neden çerez getirmedin?"

Sürekli arkasında dönüyor bu şekilde. Hizmet görmesini istiyorsan kendin et o zaman hizmetini değil mi hem istemediğim halde 2 haftada bir başıma getiriyor hem de daha hizmet ettirmek istiyor. Sürekli bi pofpoflama yaranma çabasında bizden 10 yaş küçük çocuğa. Neymis o misafirmis 5 yasinda cocuk bile olsa hizmet edilmeliymis. Et o zaman beni sal ya.
Aşırı doluyum zaten onun ailesiyle ilişkisine falan hep ama hep bi yaranma çabaları onlara. (Ailesi de yaralı parmağımıza iş*mez afedersiniz de bir zor günümüzde maddi yi geçtim manevi desteklerini bile görmedim)

Ha bu arada kardesi evdeyken de odaya sokulur bilgisayar oyunu oynar ben otururum çocukla anca.

Ben de bugün büyük kavga ettim ama saatlerce tartıştık çok çok büyüdü uzadı olay.

En sonunda 3 haftada ya da ayda bir çağırmakta karar kıldık ve geldiğinde de cumartesi gününden gelip pazar akşamı geri götürüp birakmasindan yana karar kıldık. Kendisi evde yokken benle kalmasını asla kabul etmedigimi sonunda anladı.

Ama olay çözülmüş gibi görünse de gelin görün ki ben bu aileden de aile ilişkilerinden de kiz kardesinden erkek kardesinden abisinden bıktım artık. Uzaga gittim diye seviniyordum yine rahat huzur vermediler. En başta suçlu da benim kocam zaten.

Bütün günümüz kavgayla huzursuzlukla geçti o kadar canım sıkıldı ki yüzlerini göresim gelmiyor.

Geçmiş konularınızı bilmiyorum ama şu dediğiniz hareketleri kendi kardeşim yapsa sert bir şekilde uyarırım ki bu uyarıyı eşinizin yapması gerekiyor.. ne haddine canım tshirtsüz gezmek kapı kapatmadan giyinmek.. kim olursa olsun mahremiyet denilen birşey var yani ve kimse kimsenin kölesi gibi çalıştırılamaz eşşek kadar adama susadın mı diye sorulur mu bu nedir yani susadıysa gitsin içsin.. ki kardeş bu misafir olmaz yani cinsiyeti de farketmez..

maalesef eşiniz aşırı rahat biriymiş tartışma çıkması çok normal.. sizin kardeşleriniz var mı? yada herhangi biri gelince de mi böyle bu adam

Bence iki haftada bir gelmesi fazla değil. Benim eşimin kardeşi de gelsin isterse haftada 1-2 gün, ama çocuk böyle sinir bozucu değil. Üstünü çıkarıp gezmez, düzgün oturur, hizmet etmeyi bırak eşim kendisi kardeşine der bize kahve yap, şunu getir bunu getir diye. Sonuçta yaşı küçük misafir de değil. Tişörtünü çıkarsa ne der düşünemiyorum. Bence sıkıntıyı eşinzle halletmeniz lazım :KK43:

Çok haklısınız, eğer çağıracaksa hafta içi çağırsın bence akşam yemeğe gelir sabah gider. Hizmet konusunda kardeşinin yanında bozun, kalk kendin yap yada bu saatte yemek mi yenir? Acıkan kendisi hazırlasın falan diye.
Bende size katiliyorum.siz bu şekilde 4 4lük hizmet ettiginiz surece size misafir olmaktan vazgecmiycek.yani utanarak cekinerek soyluyorum rahat ettirmeye ugraşmayin bence

Tek suçlu kocanız rahatsız edici bir durum İnsan evinde rahat etmek ister düzenli gelen misafir ki bende rahatsızdım eşimin kuzeni düzenli her hafta sonu bulunduğumuz şehre pikniğe yok deniz kenarına geliyordu bıçak gibi kestim görüşmüyorum artık her hafta sonu mangaldı yemekti altın kişinin çayı kahvesi yeter çekilmez durum cuma gününden gerilmeye başlıyordum

Soda şişeleri ortada duruyorken mesela "Ali şunları ortalıkta bırakma canım atıver, ben de yoruluyorum" deyin, bak buzdolabı bu tanışın, buradan suyunu meyveni alabilirsin, bak kiler bu buradan çerezini alabilirsin, gibi şeyler diyin. Eşek değilse anlar belki kendi gelmek istemez. Ya da gelince de işin ucundan tutar yan gelip yatmaz. Alicim sen biraz asosyalsin galiba ben seni gözlemledim haftasonlarını hep bizde geçiriyorsun tamam güzel ama bu yaşlarda insanların sosyal çevreleri de olmalı, vs vs ay diyebilecek o kadar çok şey var ki :)) Ben de tam bir misafirsavarım...

(Eski bir konum vardı istenmeyen misafir hakkında, eşime bir daha bunları yatılı istemiyorum diye sindirdikten sonra gelmek isteyen misafire de evde yokuz demiştim defalarca artık gelmiyorlar )

Offf kusura bakmayın çok itici bir durum. Eşinizin kardeşinden bana bile fenalık geldi ne kadar düşüncesiz biriymiş ya. Benim de evim var erkek kardeşim var gelsin diye zorla çağırıyorum çocuğu.
Yalnız şunu söyleyeyim benim de eşimin kız kardeşinin kocası böyleydi, eve davet ediyoruz hadi yemeğe vs. kalıyorlardı. Biz eşimle çalışıyoruz sabah işe gideceğiz kız kardeşi ve kocası gitmiyorlardı (nasıl geçiniyorlar onu da anlamış değilim).
Görümcemin kocası banyoda sigara içmeler, salonda kısacık şortla oturmalar, mutfakta bişey alsa her yeri kirletip batırmalar, özel yemek istemeler derken banyoda sigara içmekten halımı yaktı (bizde kimse sigara içmez bu arada) bilmem ne derken benim bir tepem attı bir daha gelmeyecekler dedim asla evime giremezler dedim.
İstediği kadar kavga etsin ayrılığa bile gitse geri adım atmam keza ayaklarını kestim bayramdan bayrama merhaba merhaba bitti gitti.
Öyle 3 haftada gelsin, ayda 1 gelsin olmuyor o işler canım. İstemiyorum de geç istediği kadar kavga etsin bitti gitti.

X