Yine bir Kira zammı meselesi

lotus89

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2011
429
700
Hanımlar merhaba,

sürekli açılıyor konular aslında oku oku uzmanı olduk hepimiz ama bilen biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Biz 2021 Kasım'da şuan ki evimizi tuttuk
Geçen sene kira zammından 3 ay sonra ev sahibimiz vefat etti. Kızı ve oğlunun üstüne geçti.
Bugün kızı eşimi aramış, hem demiş babamdan kalan 2 milyon tl vergi borcu var sıkıştığız, hem de demiş ki anlaşamazsak abimin oğlunu getircez zam ne düşünüyorsunuz.
Şuan 3600 ödüyoruz, ben 7binden yukarı çıkmayı düşünmüyorum.
Oğlumu getircem derse sanırım dava açması gerekiyor, ortalama 1 sene vaktimiz olur en kötü ihtimalle değil mi? teşekkür ederim

2 milyon borç sizden aldıkları kirayla mı kapanacakmış?
Öyle şak diye çıkaramıyorlar. Yaşadığınız yerde başka evleri vs olmaması lazım. Bir avukata danışırsanız daha sağlıklı bilgiler alırsınız.

aşağıda 2 dükkanları var, onlardan da 2500 biri 4 biri ödüyormuş. 3 yerin toplamı 30 bine ihtiyacı varmış. şimdi konuştuk 12bin istiyor bizden

Öyle kafasına göre zam yapamaz. İş mahkemeye giderse de en az bir sene sürer. Ortalama 3 sene..

yani zaten mahkemeye gitsin, mahkeme bitene kadar %25 öderim. 7bine anlaştık az önce ık mık yaptı sene ortasında tekrar konuşalım dedi yok dedim, zaten yıl ortası hiçbir şey yapamaz o ayrı. neyse şimdilik çözdük gibi.
zaten evi dükkanları satmak istemedikleri için uğraşıyorlar

X