Yirmilik diş çekimi sonrası ağız açamama

NedirYani

Kalbindeki Endişeleri Yavaşlat
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2019
4.665
11.157
Arkadaşlar nolur bilgisi olan varsa yazabilir mi?
Birkaç gün önce yirmilik dişimi çektirdim yarı gömülüydü.
Dikiş atıldı.
3 günü geçti ve ben hala yemek yerken belli bir kısımdan sonra ağzımı açamıyorum. Kaşık falan zorlayarak giriyor ama sonrası çok zor oluyor belli bir noktadan sonra hiç açılmıyor
Bu normal mi?
Ne zaman geçecek?
Lütfen yazın bu durumdan sinirlerim yıprandı hep böyle mi kalacak diye.

Ablam da 20 yaş dişi çektirdikten sonra böyle oldu. Doktor çene kaslarına masaj yap dedi. Bir de çeneye dışardan sıcak uygulamak iyi geliyor.

Arkadaşlar nolur bilgisi olan varsa yazabilir mi?
Birkaç gün önce yirmilik dişimi çektirdim yarı gömülüydü.
Dikiş atıldı.
3 günü geçti ve ben hala yemek yerken belli bir kısımdan sonra ağzımı açamıyorum. Kaşık falan zorlayarak giriyor ama sonrası çok zor oluyor belli bir noktadan sonra hiç açılmıyor
Bu normal mi?
Ne zaman geçecek?
Lütfen yazın bu durumdan sinirlerim yıprandı hep böyle mi kalacak diye.
Merhaba benim de yirmilik dişim çekilecek ama ben cooook korkuyorum. Çok ağrı yapıyor mu cekilirken

Merhaba benim de yirmilik dişim çekilecek ama ben cooook korkuyorum. Çok ağrı yapıyor mu cekilirken
Çekilirken iğneler sayesinde zaten hissetmiyorsunuz, benim sadece ilk gecem biraz zor geçmişti, iki tanesini çektirdim ki biri kemik içine gömüktü, onda bile dehşet şeyler yaşamadım.. çıktığımda doktor tavsiyesi üzerine dışardan soğuk uygulaması yapmıştım, ağrı kesici kullanmıştım. Şimdiden geçmiş olsun

Çekilirken iğneler sayesinde zaten hissetmiyorsunuz, benim sadece ilk gecem biraz zor geçmişti, iki tanesini çektirdim ki biri kemik içine gömüktü, onda bile dehşet şeyler yaşamadım.. çıktığımda doktor tavsiyesi üzerine dışardan soğuk uygulaması yapmıştım, ağrı kesici kullanmıştım. Şimdiden geçmiş olsun
Teşekkürler içime su serptiniz benim de iki tanesi çekilecek . İnşallah eli hafif biridir doktorum😊

Teşekkürler içime su serptiniz benim de iki tanesi çekilecek . İnşallah eli hafif biridir doktorum😊
Ya ben dişlerden çok çektim, o koltuğa oturup gözümü kapar bittiğinde açardım. Ağız yapınızı bozmadan bitsin gitsin içinizi ferah tutun, ağrı da olsa bir iki gün içinde biter gider hiç korkmayın

Ben de suan aynı durumdayım kücük bir ameliyat gibi dikiş de atılcak ama fazla korkmuyorum. Sonrasında felcli gibi yamuk botokslu gezerim artık 😂10 günden sonra dıkisleri alıyormus doktor bilemiyorum artık beni ne bekliyor

Cevap verilmiş ama ben de vermek istedim.
İğneden dolayı çekim sırasında bir şey hissedilmiyor.
İlk gün biraz ağrı olabiliyor ama ilaçları içince çabuk etki ediyor zaten. Uyku problemi falan yaşamadım mesela çok rahat uyudum.
Öyle dayanılamayacak bir ağrı da değildi.
Korkmanıza gerek yok yani. 🤗

Ben de suan aynı durumdayım kücük bir ameliyat gibi dikiş de atılcak ama fazla korkmuyorum. Sonrasında felcli gibi yamuk botokslu gezerim artık 😂10 günden sonra dıkisleri alıyormus doktor bilemiyorum artık beni ne bekliyor
İğneden sonra dikiş atılırken hissedilmiyor.

Benimde 1 hafta olunca alındı dikişlerim
Zaten dikiş alındıktan sonra da hızlıca düzeldi ağız açamama problemim.
Şuan dişimi cektirdigimi dahi unutuyorum bazen.

İğneden sonra dikiş atılırken hissedilmiyor.

Benimde 1 hafta olunca alındı dikişlerim
Zaten dikiş alındıktan sonra da hızlıca düzeldi ağız açamama problemim.
Şuan dişimi cektirdigimi dahi unutuyorum bazen.
Kişi ye göre degişiyor. Ben 3 haftadır agzımı acamıyorum doktor 20 lik dişimi cekmeden önce sinirlerini aldı ve icini bosalttı gecici dolgu yaptı. İltihap var bu yuzden sanki kafam yok gibi agrı cekıyorum

Dikişler alınırken zorluk yaşadınız mı aynı problem bende de var yardımcı olursanız çok sevinirim

Dikişler alınırken zorluk yaşadınız mı aynı problem bende de var yardımcı olursanız çok sevinirim

X