Mezeler - Ordövrler Yoğurtlu Biber Kızartması ve Köz Patlıcan Salatası - Sütaş Yoğurt Sponsorluğunda

Senin canaklarini sevsinler şu çanaklar ile dantel kenarları kombinlemen harika sosyalim bayılıyorum onlara

Fotoyya bakınca mis gibi aldım kokuyu 🤤🤤🤤

Ellerine emeğine sağlık başarılar dilerim 😘

Senin canaklarini sevsinler şu çanaklar ile dantel kenarları kombinlemen harika sosyalim bayılıyorum onlara

Fotoyya bakınca mis gibi aldım kokuyu 🤤🤤🤤

Ellerine emeğine sağlık başarılar dilerim 😘
Ahh minikom resmen kafa patlatiyorum biliyor musun🤣🤣 şimdiden gelecek ay için sunum kuruyorum kafamdan🤣🤣 Heh işte oo aldığın kokuyu hayal ediyorum bende sunum yaparken🥰🤩😍 senin tatlı yorumunu sevsinler canım minikom yaa, seni yirum ben bal kadın 🥰🤩😍🍒🍒🍒🍒🫶🫶🫶😘

Selam Canım Güzel Kadınlar 🍒

Biliyorum ki hepimiz bu yaz aylarında en çok meze yapmayı ve yemeyi seviyoruz. Hem pratik hem doyurucu, hem mideye hem göze hitap eden çok güzel mezelerimiz var Canım ülkemde 🤤 Bende size benimde çok severek hatta bayıldığım iki tarif yaptım. Umarım sizde bu sıcak günlerde severek yapıp bayılarak yersiniz🫶

🍒 YOĞURTLU BİBER KIZARTMASI 🍒

MALZEMELER:

Eki Görüntüle 3281166
🍒 yarım kilo sivri biber
🍒 Kızartmak için sıvıyağ
🍒 domates sos için iki domates
🍒 yoğurt, sarımsak, tuz

YAPILIŞI:

🍒 Biberleri istediğimiz boyutta kesiyoruz. Yağı kızdırıp biberleri atıyoruz. Renkleri dönünce ocaktan alıyoruz.
🍒 Sos için : domatesleri rendeleyip biraz tuz,bir kesme şeker, rende yada küçük dilimlenmiş sarımsak ekleyip sosumuzu kaynatarak çektiriyoruz. İstediğiniz kıvama gelince ocaktan alıp soğutun. Yoğurdu biraz tuz ve sarımsak ile çırpmayi unutmayın.
🍒 biberleri komple yoğurt ile karistirabilirsiniz. Üstüne dokebilirsiniz. Altına yoğurt döküp üzerine biber ve sos ekleyebilirsiniz. Ben sunumda güzel gözükmesi için yoğurdu bir kaseye koyup etrafına biberleri dizdim. Üzerine sos döktüm. Tercih sizin 🥰🍒🫶

Eki Görüntüle 3281165
Eki Görüntüle 3281167 Eki Görüntüle 3281168 Eki Görüntüle 3281169 Eki Görüntüle 3281170 Eki Görüntüle 3281171 Eki Görüntüle 3281172 Eki Görüntüle 3281173 Eki Görüntüle 3281174 Eki Görüntüle 3281175

🍒 KÖZPATLICAN SALATASI 🍒

MALZEMELER:

Eki Görüntüle 3281164
🍒 2 orta boy patlıcan
🍒 2 orta boy kırmızı biber
🍒 3 yeşil biber
🍒 1 orta boy domates
🍒1 küçük soğan
🍒 2 diş sarımsak
🍒 üzüm sirkesi
🍒 zeytinyağı
🍒 limonsuyu, tuz, maydonoz

YAPILIŞI:

🍒 patlıcan, kırmızı ve yeşil biberleri ocakta közlüyoruz. Fırında da közleyebilirsiniz . Pişince ocaktan alıp bir poşete koyuyoruz kolay soyulması için. Domatesin kabuklarını soyup küçük küçük doğruyoruz. Soğanı ince ince dilimleyip ayrı bir yerde tuzla ovdum ve suyla yıkadım. ( acısı çıkması için)
🍒 sos için: sirke ,zeytinyağı,limon suyu,tuz, iki diş küçük doğranmış sarımsağı ayrı bir yerde karıştırıyoruz .
🍒 sebzelerimizin kabuklarını ve cekirdeklerini ayırıp küçük küçük doğruyoruz . Tüm malzemelerimizi birlestirip salatamizi karıştırıyoruz. ( maydanozu ben dekor olarak kullandım, siz salatanın içine karistirabilirsiniz)

Eki Görüntüle 3281177
AFİYET OLSUN...🍒

Eki Görüntüle 3281178 Eki Görüntüle 3281179 Eki Görüntüle 3281181 Eki Görüntüle 3281182 Eki Görüntüle 3281183 Eki Görüntüle 3281184 Eki Görüntüle 3281185
Eki Görüntüle 3281186 Eki Görüntüle 3281187
valla tam yaz öğünü mis gibi 😋 ellerine sağlık tatlım 😍

Tariflerin ayrı güzel, sunumun ayrı güzel 😍💓 Başarılar diliyorum yarışmada 😘😘 Büyüyünce ben de katılıcam 😁

Hemso hemşonun köz patlıcanlı salatasına muhtaçtır derler ,en sevdiğim salata bu :rolleyes: Ellerine sağlık hemşom, bol şanslar 🥰🤗😚

X