Yoğurtta hangi markayı tercih ediyorsunuz?

en sağlıklı yoğurt kendi mayalayacağınız yoğurttur. birde çocuğunuz varsa mutlaka mayalamayı tercih edin. ama süt olarak sek günlük sütü kullanabilirsiniz . ben kendi markamı tercih ediyorum.

önceleri sadece danone yerdim.... ama sonra okuduğum bir yazıda yoğurtun kıvamını tutturması ve uzun süre dayanması için bazı markalar maalesef domuz iliğini kullanıyorlarmış... yoğurtları incelediğim zaman sadece danone de "domuz ve domuzdan elde edilen herhangi bir ürün kullanılmamaktadır" yazmıyor .... dolayısıyla danone yi bıraktım ve tek favorim dost yoğurt :))))

ben aslında silivri markalı homojen yoğurda bayılıyorum heryerde bulunmuyor. obu bulamazsam sütaşın yoğurdu çok güzel.

Arkadaşlar Vardarlı marka yoğurt var mutlaka bir deneyin.Heryerde olmuyo ama sanırım migros larda var çok eski bir marka ama tadı aynen evde mayalanmış yoğurtlar gibi deneyin mutlaka.

ama bunların hiç biri yoğurt değil ki. ne ekşiyor, ne bozuluyorlar..........
ev yapımı yoğurdu tercih ediyorum tabi kii. hele ki çocuğuma allah muhtaç etmesin tabii ama, hazır yoğurt yediremem :KK50::KK50:

dost tava yoğurt yazmış biri evet lezzetli ama ekşimiyor yani yapay
artık almıyorum çünkü buzdolabımda haftalarca kaldı ve bozulmadı ,kanser yapar korkumdan dolayı eve sokmuyorum artık burda yerel marka var ve yoğurt ekşiyor inek ve keçi sütü karışık lezzetli ve doğal bunu tüketiyoruz

İstanbul anadolu yakasında oturuyoruz sakaryadan bir çiftlikten süt getiriyorlar her cumartesi .. Mis gibi yoğurdumuzu evde yapıyoruz :KK76:

X