Çatlaklar Yok mu %100 çözüm buldum diyen yıllardır? Ve benim tecrübelerim

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

emneee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2011
7
2
merhaba bayanlar,kahve limon hani yapanlar diyor ya azalttı etkisi olmadı ama yumusacık oldu...6 ay yaptım bende etkiisi:hiç bir fark görmedim rejene2 tüp bitirdim hiç bi işe yaramıyo..jenovi tüp bitirdim hiç bi işe yaramıyo..ixora 2 kutu bitirdim salyangoz kremi hiç bi işe yaramıyo..acnelyse hametan medacasol 3lüsü 2 ay kadar kullandım soymadı bile..dermaroller alerjı yaptı haftada 1kez 6 ay kadar kullandım en ufak küçülme olmadı..ozonlanmş zeytin yagı kremi 1 kutu ı ıh.. behpanten +mentol duymustum burda yok olmadı.. aklınıza gelebilecek tüm bitkisel yagları denedm lavanta kakao badem bebe yagı ceviz yagı cilek yagı havuc yagı gül yagı cay agacı yagı gliserin portakal limon hodan yagı aklıma gelenler bunlar bi bu kadar daha vardır yaglarla tecrübelerim 6 aydır devam ediyor en sonnda hepsini deneyip fayda görmeyince diplernde kalanları karıstırdım spreyli bi ktuya her aksam bastıra bastıra 15er dk masajla yediriyorum beyazlıklarında renk koyulasması oldu ama derinlik aynı bunu diz kapagı arkamda denedm bu yagları denemeden önce deli cesartide denebilir acneylseyi 1 hafta her aksam kulak çöpü yardımyla catlakların içine yedırdım bu hafta boyunca medacasol sürmedm sonra sürmeye basladım gerildi kızardı soyuldu sandımki kurtuldum tüm soyulmalar 10gün içnde bttiğinde sevgili çatlaklarım yernde öylece duruyordu yaglarla tecrübem o zaman basladı işte. birde aha peelingm var sadece gögüslerime 15günde bir uyguluyorum memnunmuyum şimdiye kadar saydıklarımın içnde en memnun oldugum bu. kullanımında sürer sürmez yıkayın yazıyor yine bir deli cesareti göstererek yıkamadım ve hiç sanmadı bile sonucta tca kadar etkili diil bu. 2gün üst üste üstüne baska bişey sürmeden yine kulak çöpü yardımı bile catlak içlerime sürdüm önce cilt geriliyo epey kuruyo 2günün sonnnda her aksam behpanten sürüyorum soyulma bitene kadar soyulma genelde 4-5 gün sonra baslıyor..su an 3.uygulamamdaym derinlikleri gtti cok hafif beyazlar kaldı bacaklarıma da yaglar zıyan olmasın maksat :) yaglar bttkten sonra uygulamayı düşünüyorum. 3 ay sonr Düğünm var ve ciddi anlamda bitecegine umudum da var :) ha bide yorum yapan arkadaslar yaslarını catlak olusumunun nedenlerini yazarlarsa daha iyi muhakeme ederiz gibi geliyo:) ben hemen yazayım 25 yasındayım lise döneminde boy atma sürecinde kalcamda diz kapagı arkamda ve gögüslermde olştu bu yaklasık 5 yıldır çözüm arAdıgım catlaklar..daha denediğim bi sürü sey oldu hatrladıkca yazmaya calısırım..ama tavsiyem su ki kremlere onca paralar dökmeyn inann bir etkisi yok çatlaksız günler dilerim :):KK54:

25 yasındayım ergenlık donemınden kalma catlaklarım benımde ne denedıysem olmadı sadece goz yanılması olmus hepsı.mantıken en ıyı yontem tca gıbı gelıyor ama onuda uygulamak sorun ıste :KK43: sız aha peelıngten memnunmusunuz ne kadara ve nerden aldınız acaba ogeneblırmıyım benımde gogus bolgemde catlaklar ve artık psıkolojım kaldırmıyor bu ızlerı yıllardır yazlarım zıyan olur bır kere bıle denıze gırememm artık sınırlerım bozuluyo yaz gldıgınde denemek ıstıyorum bende aha peelıngı nerden bulabılırım?

ben gittigidiyordan buldum. ordada zaman zaman bulunuyo bu arada gögsümün üstündekiler tamamen gecmiş durumda cok utluyum bu ara 3 ay sonra düğünm var ins gözle görülmücek kadar gecicek o zamana

ben gittigidiyordan buldum. ordada zaman zaman bulunuyo bu arada gögsümün üstündekiler tamamen gecmiş durumda cok utluyum bu ara 3 ay sonra düğünm var ins gözle görülmücek kadar gecicek o zama
emmnee ne peelingi kullanmıstın sen nerden aldın ne kadar

merhaba bayanlar,kahve limon hani yapanlar diyor ya azalttı etkisi olmadı ama yumusacık oldu...6 ay yaptım bende etkiisi:hiç bir fark görmedim rejene2 tüp bitirdim hiç bi işe yaramıyo..jenovi tüp bitirdim hiç bi işe yaramıyo..ixora 2 kutu bitirdim salyangoz kremi hiç bi işe yaramıyo..acnelyse hametan medacasol 3lüsü 2 ay kadar kullandım soymadı bile..dermaroller alerjı yaptı haftada 1kez 6 ay kadar kullandım en ufak küçülme olmadı..ozonlanmş zeytin yagı kremi 1 kutu ı ıh.. behpanten +mentol duymustum burda yok olmadı.. aklınıza gelebilecek tüm bitkisel yagları denedm lavanta kakao badem bebe yagı ceviz yagı cilek yagı havuc yagı gül yagı cay agacı yagı gliserin portakal limon hodan yagı aklıma gelenler bunlar bi bu kadar daha vardır yaglarla tecrübelerim 6 aydır devam ediyor en sonnda hepsini deneyip fayda görmeyince diplernde kalanları karıstırdım spreyli bi ktuya her aksam bastıra bastıra 15er dk masajla yediriyorum beyazlıklarında renk koyulasması oldu ama derinlik aynı bunu diz kapagı arkamda denedm bu yagları denemeden önce deli cesartide denebilir acneylseyi 1 hafta her aksam kulak çöpü yardımyla catlakların içine yedırdım bu hafta boyunca medacasol sürmedm sonra sürmeye basladım gerildi kızardı soyuldu sandımki kurtuldum tüm soyulmalar 10gün içnde bttiğinde sevgili çatlaklarım yernde öylece duruyordu yaglarla tecrübem o zaman basladı işte. birde aha peelingm var sadece gögüslerime 15günde bir uyguluyorum memnunmuyum şimdiye kadar saydıklarımın içnde en memnun oldugum bu. kullanımında sürer sürmez yıkayın yazıyor yine bir deli cesareti göstererek yıkamadım ve hiç sanmadı bile sonucta tca kadar etkili diil bu. 2gün üst üste üstüne baska bişey sürmeden yine kulak çöpü yardımı bile catlak içlerime sürdüm önce cilt geriliyo epey kuruyo 2günün sonnnda her aksam behpanten sürüyorum soyulma bitene kadar soyulma genelde 4-5 gün sonra baslıyor..su an 3.uygulamamdaym derinlikleri gtti cok hafif beyazlar kaldı bacaklarıma da yaglar zıyan olmasın maksat :KK66: yaglar bttkten sonra uygulamayı düşünüyorum. 3 ay sonr Düğünm var ve ciddi anlamda bitecegine umudum da var :KK66: ha bide yorum yapan arkadaslar yaslarını catlak olusumunun nedenlerini yazarlarsa daha iyi muhakeme ederiz gibi geliyo:KK66: ben hemen yazayım 25 yasındayım lise döneminde boy atma sürecinde kalcamda diz kapagı arkamda ve gögüslermde olştu bu yaklasık 5 yıldır çözüm arAdıgım catlaklar..daha denediğim bi sürü sey oldu hatrladıkca yazmaya calısırım..ama tavsiyem su ki kremlere onca paralar dökmeyn inann bir etkisi yok çatlaksız günler dilerim :KK66::KK54:
Emine supersin sanki kendimi gordum :KK70: bende deli cesaretiyle bi isler yaptimki sorma ama simdi hep leke oldu vucudum. fraksiyonel lazer yaptirdim, intracell, IPL, tum yaglar .. en son yaptirdigim fraksiyonel lazere kadar hic bi degisiklik yoktu en son fraksiyonel lazerde bi estetik cerrah oralari kazidi simdi Allah icin baya bi inceldi ama genis ve ince cok derin deil, yuzeyel yanliz komple leke halinde..

Emine supersin sanki kendimi gordum :KK70: bende deli cesaretiyle bi isler yaptimki sorma ama simdi hep leke oldu vucudum. fraksiyonel lazer yaptirdim, intracell, IPL, tum yaglar .. en son yaptirdigim fraksiyonel lazere kadar hic bi degisiklik yoktu en son fraksiyonel lazerde bi estetik cerrah oralari kazidi simdi Allah icin baya bi inceldi ama genis ve ince cok derin deil, yuzeyel yanliz komple leke halinde..
yeni mi yaptırdınız fraksiyoneli? ne kadar geçti diyebilirsiniz peki?

3 ay once yaptirdim.. suan yuzeyeller.. cunku deha doctor catlaklarin ustunu lazerle resmen kazidi.. yanliz dehset bi hiperpigmentasyon var bi suru leke.. simdi basim lekelerle belada.. bence lazer yaptirtmayin.. ben doktora AHA ve TCA peeling sorucam .. gelismeleri anlatirim size

bu arada eve vacuum ve masaj aleti aldim... kizlar yagi surup masaj yapin vakumla cektirin .. cok ise yariyo .. bu necla batumda vakum kullaniyo.. sonuc oralarin kan akisini arttirmak deilmi :KK66:.. ama genede peeling mantikli geliyo tabi asit dusuncesi urkutucu.. neyse bi doktorla konusiyim bakalim 1,5 hafta sonra randevum var yazicam size merak ederseniz.. ama bu isin bi cozumu olmaliiii !!!

3 ay once yaptirdim.. suan yuzeyeller.. cunku deha doctor catlaklarin ustunu lazerle resmen kazidi.. yanliz dehset bi hiperpigmentasyon var bi suru leke.. simdi basim lekelerle belada.. bence lazer yaptirtmayin.. ben doktora AHA ve TCA peeling sorucam .. gelismeleri anlatirim size
evet lütfen =( gelişmeleri buraya yazarsan çok seviniriz..bir plastik cerrahın eşinden duymuştum özel Amerikadan ilaç getirtip derinin altına enjekte etmişler uzun süre yine bir şey olmamış yani çatlaklara yapılacak bir şey yok diyorlar ümidim gerçekten çok kırıldı:KK61:

Bana resmini yollardan çatlakların belki önerebilecegim bişiler olur... yada derin mi yüzeyelmi suana kadar neyaptin çatlakların için bi detaylı yaz ha en önemlisi cildin nasıl hassas mi ten rengin ne varis ve selülit varmi

Bana resmini yollardan çatlakların belki önerebilecegim bişiler olur... yada derin mi yüzeyelmi suana kadar neyaptin çatlakların için bi detaylı yaz ha en önemlisi cildin nasıl hassas mi ten rengin ne varis ve selülit varmi
bacağımın üst kısmındaki çatlaklarım ortaokuldan kalma yani 12 13 senelik yarıklar halinde.bacağımın alt tarafında ise dizimin arkasından nerdeyse ayak bileğime kadar sedef şeklinde çatlaklarım var ve çok fazla.nerede epilasyona gitsem bu kadar çok çatlağı olan görmemiştik diyorlar.denediklerime gelince meşhur kahve limon u denedim 2 aya yakın fakat arttırdı gibi geldi ve bıraktım.medicassol ve acynsel karışımında 2buçuk ayı devirdim hemde hiç aksatmadan sürüyorum ve denildiği gibi soymadı bile.normalde tenim hassastır ve beyaz tenliyim..şimdi kremlerle birlikte bio oil aldım sabah akşam onuda sürmeye başladım 1 haftadır.yıllar öncede bi badem yağı gliserin susam yağı vs karışımını 3 ay sürmüştüm hiç bi işe yaramadı =( 2 senedir selilüt problemimde başladı.söyleyeceklerim bunlar ne diyorsun? ne önerirsin :KK61:o_O

simdi ilk yapman gereken sey hemen bi hormon testi yaptirmak .. bukadar cok catlak varsa ve bukadar erken yasta bu hormonal bi bozuklugun oldugunu gosterir ..once icerdeki problem cozulmeli sonra disarisi.. yaptir hormon testini bakalim hormonlar ne durumda varsa bi bozukluk nasi tedavi edilir..
seluliti kafaya takma o cozulebilen bi sorun.. ben Sabah aksam sodyumbikarbonat icmeye basladim .. ama daha 1 hafta oldu 3 ayda etkisini goruyosun hayatimdan sekeri ve tuzu cikarttim, 3 litre ye yakin su iciyorum ve spor yapiyorum bunlarin hepsini beraber yapmassan bi sonuc alamazsin .. ne sadece spor cozer bunu nede sadece diyet.. buarada bol bol peeling yap ...
simdi ben fraksiyonel lazerden agzimin payini aldigim icin once hiperpigmentasyon olan alanlarin duzelmesini bekliycem .. bu arada catlak ust deride degil ikinci deride oldugu icin disardan yaptigin yaglar ancak birinci deriye etki eder.. buyuzden internetten %15 TCA sparisi verdim simdi onu bekliyorum hiperpigmentasyon olmayan bolgelere surucem sonra yaglarla besliycem.. yayinlara baktim 15lik TCA ile yapilan arastirmalar var gayette ilerleme kaydedilmis bilimsel arastirmalar olmasa inanmazdim.. TCA yi ebay den alamani tavsiye etmem internette cok yazi var orda satilan ucuz ama iyi deil ameliyatlik sorunlar yaratiyo... ben perfect image in kini sparis ettim insallah iyidir ... simdi basima bise gelmesin diye nasi uygulamam gerektigini iyice ogrenicem..
benim de hormon testi yaptirmam gerekiyo ama suanda yurt disindayim burda cok pahalli bikac aya turkiyeye gelip yaptiricam.. ben zayiflamak icin meksikan biber hapi kullanmistim butun bacaklarim catlak doldu ondan sonra .. bobrek ustu bezlerimin canina okumus demekki.. simdi muhtesem bi vucutla sacma sapan yapilan bi diyetin sonuclariyla ugrasiyorum..zaten simdi yeni gittigim dermatologum da beni gorur gormez boyle bise mumkun deil 5-6 kilo vermekle olmaz dedi bende meksikan hapiyla kilo vermeye calistim diyince hemen hormon testi yaptiriyosun dedi..
o kahve limonu yuzume uyguliyim dedim ki benim yuzum puruzsuzdur simdi sivilce doldu .. herkeze hersey yaramiyo.. denedikce ogrenniyosun.. dermaroller denedim ama kararma yapti ..
bu peelingden umutluyum oda bilimsel yayinlardan dolayi ..
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1473-2130.2004.00023.x/full

bide selulit sonucta lenflerle alakali bi sorun oldugu icin toplamda 30 dk. olmak uzeri gunluk ara ara ayaklarimi duvara dikiyorum .. ise yariyo .. kafa ustu durabiliyosan oda olur.... hiperpigmentasyon sorununm cozulunce masaj ve vakum olayina devam edicem.. simdilik en buyuk takintim bu lazer sonrasi lekeler.. bide leker ciksin diye bana icinde betamethasone olan kortizollu bi krem vermisti yakan doctor ..o kortizol catlaklari arttiriyomus bilmiyodum .. hazir yuzeyel olan catlaklar o kremle tekrar derinlesti,,, hayir adam yuzunden basima gelenler pismis tavugun basina gelmez tonlada param gitti..

http://www.shop-clear-derm.de/shop/...laRyHiwUmYS3S6hHI3pY7&shop_param=cid=1&aid=6&
Fruchtsäurepeeling, AHA-Glycolsäure 70%,0,5pH, Profiheimbehandlung
gogus icinde yukardaki peeling i sparis ettim az once goguse TCA uygulamak istemiyorum.. kalca icinde zimpara kagidi ve TCA sparis ettim dun .. ayni calismada yapildigi gibi .. zimpara kagidiyla ilk deri kaldiriliyor sonra TCA uygulaniyor.. ama ben zimpara kagidiyla ilk deriyi kaldirinca once alkolle desenfekte edip kurutup ondan sonra TCA uyguliycam.. hadi bakalim insallah ise yarar..

buarada benden ise yarar sonuclar ancak 2-3 aya gelir kizlar.. doktor her bolgeye 5 er seans microneediling onerdi ama yaptirmiycam simdilik bi ise yaramiyo cunku.. hiperpigmentasyon gitsin yeter

X