Yökdıl-kpss-formasyon???

Sizce hangisi

• Yökdıl-

OY: 5 55,6%
  • Kpss b grubu

OY: 2 22,2%
  • Formasyon kpss-egıtım - alan

OY: 2 22,2%

• Ankete Katılan
    9

Sertug2015

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2017
59
13
36
İyi aksamlar cok uzatmadan yazmaya calısacagım kimya mezunuyum ve tıbbi biyokimyada tezli yl yaptım bıtırelı 3,5 yıl oldu bu donemde univ asistan olarak ders verdım (kadrosuz tabı) onun once sinde ve sonrasında özel kurumlarda öğretmenlik yaptım genel olarak öğrencilerle aram iyidir ama saygısızlıga asla gelemiyorum. Ve son calistıgım kurumda resmen nefret etme noktasına geldim bir kac ay sonra dogum yaptım ve 2,5 yıldır evdeyim esim polis ve bakıcı VS olayına hıc yanasmadı gordugu seylerden dolayı. 6 aydır Batman dayız sark görevinde ve atamaların cogunlukla doguya olması+kimyager kadrolarına gore daha fazla kadro acılması ve puanın cok daha dusuk olması formasyon alma fikrini dusundıruyor Batman üniversitesi ilan actı kacırdım ama yedek alım olacakmış olursa eger mayıs sonunda bu donem bitecek ve haftasonu olacak ama oglumu ne yaparım diye dusunuyorum cunku esimin calısma saatleri duzen siz ve 2018 kpss İcin gk-gy-egıtım-alan hepsini yapabilmem lazım ki subat ta kadro olursa atanayım öğretmenliği seviyorum ama bazı öğrenci tipleri ve bunları ısrarla savunan veliler benı sogutuyo, Bı yandan diyorum ki yokdıle girip puanımı alayım kadro ve doktora basvurusu yapayım ki gonlumden gecen bu ama malum univ kadroları artık sözleşmeli gibi Bı sene sonra sozlesme yenılemıyorız derlerse sureklı ev tasımak cok zor olur son olarak bu yaz için sadece gk-gy calusıp iyi Bı puan alıp kimyager olarak atanmayı ve sonrasında dil puanımı alıp doktora yapmayı dusuneyım kafanızı sısırdım kusura bakmayın,31 yasına geldım ve kendimi hedefsiz gereksiz bir insan gibi hissediyorum artık kafam 1 milyon sımdıden tesekkur ederim

Öğretmenlik düşünüyorsanız o hoşlanmadığınız tipteki öğrenciler ve veliler hep hayatınızda olacaktır, az ya da çok. Bundan kaçış yok, öğrenci seçme lüksünüz yok. Hepsine adaletli davranabileceğinizi düşünüyorsanız, sabrınıza güveniyorsanız bu yola girin. Yoksa size de öğrencilerinize de yazık olur.

Bence doğu görevi bitince özel sektörde ilaç firmaları vs.iş bakın. Öğretmen olursanız yeni neslin tribini çekmek zorunda kalacaksınız. Kpss den atanmaniz için 85 ve üstü gerekir çünkü kimyager kadrosu az. Çocukla o puanı yakalamak kolay değil. Üniversitesitler artık çiftliğe dönmüş durumda akrabanız vs.yoksa kadro imkansız. Yine en kolayı özel sektör.

Öğretmenlik düşünüyorsanız o hoşlanmadığınız tipteki öğrenciler ve veliler hep hayatınızda olacaktır, az ya da çok. Bundan kaçış yok, öğrenci seçme lüksünüz yok. Hepsine adaletli davranabileceğinizi düşünüyorsanız, sabrınıza güveniyorsanız bu yola girin. Yoksa size de öğrencilerinize de yazık olur.
Cevabınız için cok tesekkur ederim, univ son sınıfta ders vermeye basladım yaklaşık 8 yıl oldu normalde cok sinirliyimdır ama cok sukur sımdıye kadar hıc bir öğrencimı rencide etmenısımdır inanın o konuda içim cok rahat ama bana olmasa Baska bir ogretmsn arkadasım için olan bir olayda cocugun resmen bel altı diyeceğim sekılde bir tabiri olmus tum sınıf sahit, cocuk kabul ediyor ve mudurun para merakı sayesinde velinin savunması etkilenmiş ne var bunda oldu boyle seyler devlet okullarında da olur mu bilmiyorum ama suan en cok dusunduren oglumun zebıl olmasını da göze alıp hemen formasyon a baslamak mı yoksa bu yıl sadece gk gy mi

Bence doğu görevi bitince özel sektörde ilaç firmaları vs.iş bakın. Öğretmen olursanız yeni neslin tribini çekmek zorunda kalacaksınız. Kpss den atanmaniz için 85 ve üstü gerekir çünkü kimyager kadrosu az. Çocukla o puanı yakalamak kolay değil. Üniversitesitler artık çiftliğe dönmüş durumda akrabanız vs.yoksa kadro imkansız. Yine en kolayı özel sektör.
Cok tesekkur ederim işte soylemeye calistıgım buydu yanlıs anlattım sanırım yani öğrenciler benim zamanım gibi degil biz sevmesekte saygı gosterırdık simdi cocuk sarkıntılık bile yapsa veli bunu savunabiliyo ve bunu midem almıyor benim özeller hep tecrübe ıstıyo 4 yıl ıst daydık hep husran oldu maalesef hep tıbbi biyokimya lab ta tecrubem var onu istemiyorlar, üniversite konusunda gercekten hayalim hep buydu yl tan sonra doktoraya devam etmek ama dili bir turlu gecemedim suan sa durum vahim oldu. Son olarak maalesef en az 4 yıl buradayız hatta belkide ikinci sarka kalabiliriz ve ben cok sıkıldım evde

Cok tesekkur ederim işte soylemeye calistıgım buydu yanlıs anlattım sanırım yani öğrenciler benim zamanım gibi degil biz sevmesekte saygı gosterırdık simdi cocuk sarkıntılık bile yapsa veli bunu savunabiliyo ve bunu midem almıyor benim özeller hep tecrübe ıstıyo 4 yıl ıst daydık hep husran oldu maalesef hep tıbbi biyokimya lab ta tecrubem var onu istemiyorlar, üniversite konusunda gercekten hayalim hep buydu yl tan sonra doktoraya devam etmek ama dili bir turlu gecemedim suan sa durum vahim oldu. Son olarak maalesef en az 4 yıl buradayız hatta belkide ikinci sarka kalabiliriz ve ben cok sıkıldım evde
O zaman bu seçenekler arasında yokdil en mantıklısı. .maalesef yeni nesil aşırı saygısız canım. Öğretmenlere Allah sabir versin. İlkokul vs.yine bir tık masum ama liseyi hayal etmek bile istemiyorum.

Şu kariyere bak, hayran kalınası
Niye polisle evlendin?
Sonunda tüm akademik hayatından vazgeçip, öğretmenlik yapmayı düşünüyorsun.
Öğretmenliği hem kolay meslek görmeni eleştirdim,
Hem de, vizyonunun evlilikle düşmesine.

Yurtdışı bursu araştırın. Kendi adınızı yazdırın,
Çocuk kendi kendine büyüyecek değil
Elbet bakan olur
Bilim insanı olmanızı ne engelliyor

O zaman bu seçenekler arasında yokdil en mantıklısı. .maalesef yeni nesil aşırı saygısız canım. Öğretmenlere Allah sabir versin. İlkokul vs.yine bir tık masum ama liseyi hayal etmek bile istemiyorum.
aslında genellemek istemiyorum hala gorustugum ogrencılerımde var ama illaki bir kac tane cıkıyo tesekkur ederim fıkır verdiğiniz için

Şu kariyere bak, hayran kalınası
Niye polisle evlendin?
Sonunda tüm akademik hayatından vazgeçip, öğretmenlik yapmayı düşünüyorsun.
Öğretmenliği hem kolay meslek görmeni eleştirdim,
Hem de, vizyonunun evlilikle düşmesine.

Yurtdışı bursu araştırın. Kendi adınızı yazdırın,
Çocuk kendi kendine büyüyecek değil
Elbet bakan olur
Bilim insanı olmanızı ne engelliyor

Tesekkur ederim guzel dusuncelerınız içinde, elestırılerınız içinde aslında yl i evliyken bitirdim cunku hocam gercekten bitirmemem için elinden geleni yaptı calismama asla izin vermedi sureklı kadrolu asistanı gibi davrandı tecrube olarak iyi oldu evet ama o zaman maddi manevi yıprandım 4 yılda bıtırttı sagolun ve esim hep destekledi o konuda hakkını yemeyeyım ve hala bana univ de calısmak istiyorsun o kadar emek harcadın onun pesıne git 1 yıl bıle olsa orada calis diyor kasım ayındaki yokdil için Diyarbakır a gittik cumbur cemaat yanlıs anlamayın koca meraklısı degılım sadece bu konuda gercekten hep destek onu belirtmek istedim, univ kalmak İcin İngilizceyi gecmem lazım ama yapamıyorum ilginc bir sekılde asamıyorum bunu öğretim gorevlısı kadrolarına basvurutorum ama ön elemeyi gecemiyorum sunalım. Esim fizik öğretmeni univ birlikte okuduk polis olduğu donemde maalesef sadece 2 fizik öğretmeni atanıyordu ve polis oldu maalesef, öğretmenliği asla kolay gormuyorum yanlıs anlatmış olabilirim hamılelıgımın 7.ayına kadar tek kımya öğretmeni olarak calistım dershanede haftada 64,saat derse gırıyordum, kazanmak İcin de girilmesi gereken 3 ayrı sınav ve almam gereken bir formasyon egıtımı var kolay gordugum yek konu kimyager kadrosuna gore cok daha fazla kadro verilmesi ve atama puanının daha dusuk olması yoksa asla kolay gormuyorum :)

Öğretmenlik mi? Bence birkez daha düşünün inanın kolay bir iş değil. Karakterinize uymayan bir meslekse (ki bence öyle) hiç bulaşmayın. Zaten devlette artık öğretmen olmak çok zor. Bilmem kaç yıl doğuda öğretmenlik yapmanız gerek. Eş durumundan tayin olma hakkı da yok artık biliyorum. Ya eşinizle farklı şehirlerde olursanız?

Öğretmenlik mi? Bence birkez daha düşünün inanın kolay bir iş değil. Karakterinize uymayan bir meslekse (ki bence öyle) hiç bulaşmayın. Zaten devlette artık öğretmen olmak çok zor. Bilmem kaç yıl doğuda öğretmenlik yapmanız gerek. Eş durumundan tayin olma hakkı da yok artık biliyorum. Ya eşinizle farklı şehirlerde olursanız?

Selam kesinlikle doktora için çalışın.
Online çok iyi kurslar var.Hatta normal kurstan daha iyi ve mantıklı.Sizde potansiyel var bence basarirsiniz.

Öğretmenliğin kolay olduğunu yazmadım aslında sadece kımyagerloge gore daha dusuk puan olması ve kontenjanın daha cok olması vede zaten dogu da olmam cazip geliyor demek istemiştim sanırım yanlıs ifade ettim :) cunku 2009 dan 2015 sonuna kadar univ ve özel kurumlarda hep ogretmsnlıkte taptım tecrubem var tabi zorluğunu dibine kadar yasadım inanın. Kişiliğime uygun olmadığını neden dusundunuz merak ettiğim için soruyorum sunu soyleyeyıö evlı bir biyoloji öğretmeni arkadasıma üreme konusu anlatırken haddini asan cınsellık soruları sorup bunu da yaptıııımmm eee diyen Bı suursuz ve bunu savunan bir veliyi nerede hangi gorevde olursam olayım kabullenmem tahammül edemem maalesef tesekkur ediyorum yorumunuz için :)

Selam kesinlikle doktora için çalışın.
Online çok iyi kurslar var.Hatta normal kurstan daha iyi ve mantıklı.Sizde potansiyel var bence basarirsiniz.
Haklısınız aslında esim de bu yonde destekci daha cok doktoraya baslayabılsem yapmak istediğim 2-3 proje var aklımda yl ta tutan bursıyerı onlara k proje yazdım ama, sonra para kalmadı malzeme aldık diye ismim cıkarıldı tabiiikı yine herseyını ben yaptım cok mutlu oluyorum biyokimya lab ta ama bu yasıma geldim acıkcası kendi paramı kazanman ta istiyorum o yuzden aklım karıstı zaten bu yasta es te olsa Baska dinin parasını harcamam zor geliyor birde sanki ING ye karsı duvar örmusum gibi anlayamıyorum online kurs deneyeyim tesekkur ederim :)

Öğretmenliğin kolay olduğunu yazmadım aslında sadece kımyagerloge gore daha dusuk puan olması ve kontenjanın daha cok olması vede zaten dogu da olmam cazip geliyor demek istemiştim sanırım yanlıs ifade ettim :) cunku 2009 dan 2015 sonuna kadar univ ve özel kurumlarda hep ogretmsnlıkte taptım tecrubem var tabi zorluğunu dibine kadar yasadım inanın. Kişiliğime uygun olmadığını neden dusundunuz merak ettiğim için soruyorum sunu soyleyeyıö evlı bir biyoloji öğretmeni arkadasıma üreme konusu anlatırken haddini asan cınsellık soruları sorup bunu da yaptıııımmm eee diyen Bı suursuz ve bunu savunan bir veliyi nerede hangi gorevde olursam olayım kabullenmem tahammül edemem maalesef tesekkur ediyorum yorumunuz için :)
Rica ederim:) Eşinizin desteklemesi cok guzel.Eminim aynı durumda olsaydı siz de onu desteklerdiniz.Hem doktora yaparken emin olun önünüze fırsatlar da gelir.Doktora yaptığıniz okulda ders verme imkanınız olabilir.Bir arkdsm suan doktora yaptığı okulda ders de veriyor.Siz vazgeçmeyin.Sevdiğiniz işi yapın.Her şey daha iyi oluyor ozaman gorecekeceksiniz.

Son düzenleme:
Rica ederim:) Eşinizin desteklemesi cok guzel.Eminim aynı durumda olsaydı siz de onu desteklerdiniz.Hem doktora yaparken emin olun önünüze fırsatlar da gelir.Doktora yaptığıniz okulda ders verme imkanınız olabilir.Bir arkdsm suan doktora yaptığı okulda ders de veriyor.Siz vazgeçmeyin.Sevdiğiniz işi yapın.Her şey daha iyi oluyor ozaman gorecekeceksiniz.
Cok tesekkur ederim moral oldu yazdıklarınız umarım ıng halledip Batman yada civar univ lerde doktoraya basvurabıkırum :)

Saygısızlığa gelemiyorum diyip öğrenci ve velilerden yakınmanızdan. Çok meraklıysanız, çok istiyosanız buyrun yapın. Fikir veriyoruz burda

Bende sizinle aynı meslekte çalışıp yıllar sonra kpssye hazırlananlardanım. Özelde de kabarık bir tecrübem var ilaç firmalarını asla tavsiye etmiyorum çalışmış biri olarak. Verdikleri paraya sümük atmazsınız. Formasyon aldığım halde bende öğretmenlik düşünmedim her yıl aynı şeyleri en baştan anlatmak bana göre değil sanırım sizde Benin gibisiniz o yüzden eğitimci olarak bir yol çizmek mantıklı değil. Ama çalışma koşulları açısından en rahat meslek öğretmenlik. Arkadaşlarım her işini görebiliyor boş dersleri kendilerine ayıracakları zamanları oluyor. Ama çocuklarla uğraşmak insanı yıpratıyor tüm gün kalabalık gürültü vs. Daha Temmuz’a çok var oturup çalışın internette ders videoları izleyin sınava hazırlanın. Kurum içi geçiş yapabileceğiniz bir bölüm olsun

X