Yorum yapın lütfen...

peki sizin çözümünüz ne bu duruma

eşinizden bağımsız

evde biri 3 biri 15 yaşında istek ve ihtiyaçları farklı iki çocuk var

eşiniz diyelim ki akşam 11 de değil de 19.30 da geliyor

bu istenenler 19.30 öncesine dair zaten

her ikisi de sizinle zaman geçirmek istiyor ama öncelik neden hep küçükte

oğlum kızınız kaderken her akşam alt yazılı bir dizi izlerdim

akşam yemeği öncesinde yarım saat

onunla anlaşmamız bu şekilde idi ben yarım saat tv izliyordum o da oynuyordu

benim tv bitince de ona kitap okuyorduk

babası gelip yemek yiyorduk

siz de kızınıza ablalı saatte yapılacak başka etkinlik bulmalısınız

mesela biz ablanla ders çalışacağız, sen de resim dersine başla bunu boya ben bitince bakacağım ama tam ders bitmeden göstermemelisin diye

yemek saatinde ders çalışmak istiyorsa gelsin mutfakta çalışsın hem yemeği yapın hem derse bakın, hem sohbet edin

evet ufaklık sıkıntı olabilir ama ona da yemekle ilgili iş verin

yani verin bir plastik kap koyun içine azıcık su yoğurt vs o da ayran yapsın, hem işe dahil olduğu için kendini büyümüş hisseder hem de işi olduğu için huzursuzluk yaratmaz

bunlar tabii ki her gün olmaz ama büyük kızınız alarm veriyor açık açık benimle ilgilen diyor

bakın evden çalışıyorum bazen telefonla konuşurken dahi bana bir şeyler anlatan çocuğum var, sonra diyorum bazen sonra geliyor bazen unutuyor vs vs ama bu süreçte idare etmeliyiz onları da
Ben eşime çok kızıyorum bu öfkemde beni mutsuz yapıyor mutsuz olduğum için kendimi işe veriyorum ev işi vs ...mutsuz anne de mutsuz çocuk yapıyor işte . Eşimle konuşmaya çalışıyorum ama kurduğum her cümleye karşılık o kadar alakasız cümleler duyuyorum ki ne varki diyor mesela sanki bütün erkekler evde çocukla mı ilgileniyor ? Bütün kadınlar çocuk ve ev sorumluluğunu almıyor mu? Sonra tartışma uzuyor ben konuşmaya çalıştığım için kendimi aptal hissediyorum. Ondan o kadar uzaklaştım ki ama bir türlü kendime gelemiyorum. Büyük kızımdan saçma ama manevi bir destek bekliyorum . O da bana oh olsun sen istedin evlendin çocuk yaptın beni ilgilendirmez bakışları fırlatıyor. Ben ne zaman biraz motive olup kızıma hadi seninle şunu yapalım desem kızım yok diyor suratını asıyor.

Peki bu konuda önerinizi alabilir miyim? Hergün gelecek bir yardımcı dışında. 4+1 bir evde oturuyoruz 2 banyo 2 mutfak 2 wc var. Küçük kızım sürekli oynamak istiyor bana yapışık çünkü benden başka kimse onunla oynamıyor. Eşim zaten ortada yok.
ben ne yapayım?
Sorumluluklara tek başınıza katlanmak zorunda olduğunuzu farkettiyseniz keşke başka bi çocuk dünyaya getirmeseydiniz mesela

Bir süre işlere hiç dokunmayın kirginliginizi belli edin sizin eksikliginizi hissetsinler bakalım ne olacak

Çok haklısınız ama benim eşim haftada 5 gün yok gece yarısı dönüyor 6. Gün işe gidiyor akşam geliyor sonra ondan bişey isteyince çocukla ilgilenmesi vs 10 dk yapıyor ya uyumuş ya tv tlf dalmış çocuk bana koşa koşa geliyro. İnanın geçenlerde yıllar sonra kızımla bir dizi izleyebildik. Güç bela önüne türlü abur cuburlar koyup eşimede tavır yaptım öyle baktı çocuğa.
kızımın ilgi beklediğini ve bunun en doğal hakkı olduğunu biliyorum ama ekstra zaman yaratamadığım için mutfak toplarken balkon yıkarken çamaşır asarken kahvaltı hazırlarken odasındaysa hep yanıma çağırıyorum. Ve hatta o kadar çağırıyorum ki odasına kapanmasını tehlikeli buluyorum çünkü kopabilir aileden . Akşam küçük uyuyunca kahve içelim diyorum sohbet ediyoruz inanın kafam çatlıyorken bile onun heyecenla anlattıklarını dinlemeye çalışıyorum. Yani postaneye hastaneye giderken bile onu yanıma alıyorum hava alsın ve birlikte olalaım diye.bende böyle vakit geçirmeye çalışıyorum işte biliyorum çok anlamsız gelebilir ama başka vaktim yok.

bakın haklısınız çok yorulmuşsunuz

ama işlerden kısın ne olur

o balkon kirli kalsın sizden de kızlarınızdan da kıymetli değil

yani çocuk annem benimle ilgilensin diye taklalar atarken balkonu yıkamayın

iki balkonum var birisi çamur olmuştu artık

dün oğlum ben burayı yıkayayım dedi ve yıkadı

o yıkamasa idi eşime demiştim bir ara yıka diye, ne zaman canı isterse yıkayacaktı

balkon kirli idi çıkmak gerekirse terlik icat edilmiş giyip çıkıyorduk

haa çocuk küçük o da peşimden çıkıyor derseniz kapatın kapıyı siz de çıkmayın

mutfak toplamak mesela

kalsın dağınız

yani evinizde 10-15 tabak bardak vardır değil mi

3 öğün idare edecek kadar kap kacak hepimizin evinde vardır hatta bir çok evde bir hafta yetecek kadar var

bugün hiç toplanmasın o mutfak mesela

gidin kızınızın izlediği bir videoyu izleyin, mutfak tezgahında tabaklar kalsın

akşam yatın o tabaklar yine orada olsun ama siz huzurlu olun

stresin sıkıntının bizlere yaptığını hiçbir bakteri yapamaz

günlük rutininizi bilemiyorum ama zamanı en çok ne alıyorsa onu azaltın hayatınızda

yemek yapmak mesela

öğlen ve akşama ilişkili yemekler yapın

yani akşam mesela haşlama tavuk yapın

öğleme onun suyuyla çorba

pilavı iki öğünlük yapın

akşam kızınızla sohbet ederken cacık yapın

öğlene bir de salata eklersiniz çorba salata pilav devam eder gün

mesela birlikte kurabiye yapın üçünüz

küçük de dışlanmamış olur siz büyükle sohbet edersiniz

hatta kurabiye yapılırken video vs de izlenebilir

kurabiye pişince küçüğe evcilik kurun

siz de ablayla kurabiye yiyip kahve için

küçük de hem yesin hem ikram etsin vs vs

Size "Asıl sorun -yetişkin- olan eşiniz" denilmiş ve siz "Evde çocuk görev alamaz mı?" diyerek devam etmişsiniz.
Kızınıza yükleniyorsunuz evet, ona en başında yetişkin sıfatını bile yüklemişsiniz. Şimdi, bu kadar yorumun ardından "Ergen" oldu.

Farkında olun, görün diye yapılıyor bu yorumlar; onarın ilişkilerinizi, kaybetmeyin birbirinizi diye. İnsan bazen fark edemeyebilir içinde olunca olayların. Annem de böyle davrandı vaktinde, tamir etmemiz 32 yaşımı buldu, siz yapmayın aynı yanlışı.
Yetişkin kelimesine çok takılıyorsunuz . Bu şey gibi küçük kızım artık tuvalete gidebiliyor ben büyüdüm o zamn paten de sürebilirm diyor ben de ona ayakların daha küçük diyorum hayırrrr ben tuvalete gidiyorum artık büyüdüm diyor. Yani burda bazı şeyleri yapabilcek yetişkinlikte demek istedim hatta bana bişey olsa gözüm arkada kalmayacak bir yaşta ama tabiki bu fiziksel olarak beni kucağına alıp kaldırıyor ama psikolojik olarak değil elbette . Ergenlikten kaynaklı hormon denge sorunu var elbette . İş yapacak ev temizleyecek evin kül kölesi olack demedim . Bardağı neden makinaya koyması gerektiğini çöpünü neden boşaltması gerektiğini anlatıldığı takdirde yapabilecek yetişkinlikte demek istedim . Yardım istediğimde bir toz alabilecek yetişkinlikte. Hasta olsam kardeşi ile ilgilenebilecek bir yetişkinlikte yani gerektiğinde sorumluluk alabilecek yetişkinlik seviyesinde.

Ben örnek vermiştim
Siz de bir esin yapabilecegi seyleri kizinizdan bekliyorsunuz diyorum yine
Yani yikanan camasiri kiziniz asmayi akil edemeyebilir
Bir de yukarıda yazmissiniz kızınız arkadasi kendi isini yapmayinca bundan rahatsiz ama aynisini size yapiyor diye
Aslinda onun yaptığı size tepki göstermek değil, onu duyun istiyor görün istiyor
Sizin belki de yasadiginiz zorlugun farkında ama onun bakis açısı da şu: "annem beni ev islerinde hizmetci yerine koyuyor
Baska adamla evlendi ustune cocuk yapti o çocukla ilgileniyor benimle ilgilenmiyor dersime bile yardimci olmuyor ama benden ev isi bekliyor bana ne o beni görmüyorsa ben neden ona yardim.edeyim?"

Bir de boşanmayı dusunmez misiniz? Çünkü bu adamla evli olmanizin size bir katkisi yok en azindan 2 çocuklu bekar bir kadınım der yolunuzu ona gore cizerdiniz simdi evlisiniz ama ortada koca yok bu da sizi hayal kırıklığına uğratıyor

Kendimi tutamadım yazacağım. Bu şekilde sorumsuz hanzonun tekiyle evli olan calisan kadınlar genelde boşanamıyor bence. Kendilerini süpürge ediyorlar yoruluyorlar ama adam azıcık is yapsa şükrediyorlar. Adam hayatını yaşıyor ona göre hava hos ama hicbir yaptirimla karsilasmiyor. Biz kardeşimle kendi aramızda annem için "kocamkoylu" der güleriz. Tabi ki yüzüne söylemiyoruz annemin yazık çünkü kadıncağıza. Arkasından diyoruz :KK70: Anneme karşı ne yazık ki çok acimasiziz (dediğim gibi gıyabında, yüzüne karşı çok iyiyiz) ama düşününce bize de acımasızlık yapıldı. Benim hala 10 lafından 8i özür. Sürekli yanlış bir şey yapıyormuşum bir şeylere yetemiyormusum gibi geliyor. Sürekli bencil biriymişim ve bir şeyleri eksik yapıyorum gibi geliyor. En ufak bir sürtüşmeye dayanamıyorum herkesin suyuna gidiyorum yeter ki kizmasinlar. Yeter ki huzur olsun uyum olsun. En bencil manipulatif insana bile empati yapıyorum anlayışla yaklaşıyorum. Herkes diyor ki bu kadar başarılı bir kadın nasıl bu kadar ozguvensiz olabilir. Maaşımin yarısı terapiye gidiyor zaten. Neden? Annemle babamın arasını buldum hep. Anneme üzüldüm. Onun sorumluluğunu paylaşmam gerekti. Falan filan.

bakın haklısınız çok yorulmuşsunuz

ama işlerden kısın ne olur

o balkon kirli kalsın sizden de kızlarınızdan da kıymetli değil

yani çocuk annem benimle ilgilensin diye taklalar atarken balkonu yıkamayın

iki balkonum var birisi çamur olmuştu artık

dün oğlum ben burayı yıkayayım dedi ve yıkadı

o yıkamasa idi eşime demiştim bir ara yıka diye, ne zaman canı isterse yıkayacaktı

balkon kirli idi çıkmak gerekirse terlik icat edilmiş giyip çıkıyorduk

haa çocuk küçük o da peşimden çıkıyor derseniz kapatın kapıyı siz de çıkmayın

mutfak toplamak mesela

kalsın dağınız

yani evinizde 10-15 tabak bardak vardır değil mi

3 öğün idare edecek kadar kap kacak hepimizin evinde vardır hatta bir çok evde bir hafta yetecek kadar var

bugün hiç toplanmasın o mutfak mesela

gidin kızınızın izlediği bir videoyu izleyin, mutfak tezgahında tabaklar kalsın

akşam yatın o tabaklar yine orada olsun ama siz huzurlu olun

stresin sıkıntının bizlere yaptığını hiçbir bakteri yapamaz

günlük rutininizi bilemiyorum ama zamanı en çok ne alıyorsa onu azaltın hayatınızda

yemek yapmak mesela

öğlen ve akşama ilişkili yemekler yapın

yani akşam mesela haşlama tavuk yapın

öğleme onun suyuyla çorba

pilavı iki öğünlük yapın

akşam kızınızla sohbet ederken cacık yapın

öğlene bir de salata eklersiniz çorba salata pilav devam eder gün

mesela birlikte kurabiye yapın üçünüz

küçük de dışlanmamış olur siz büyükle sohbet edersiniz

hatta kurabiye yapılırken video vs de izlenebilir

kurabiye pişince küçüğe evcilik kurun

siz de ablayla kurabiye yiyip kahve için

küçük de hem yesin hem ikram etsin vs vs
Çok iyi fikirler bazılarını yapıyorum kurabiye mesela geçenlerde hadi kızım hep birlikte kurabiye yapalım dedim ben gidiyorum odama dedi o da kardeşi olmaıçsın istiyor

Kendimi tutamadım yazacağım. Bu şekilde sorumsuz hanzonun tekiyle evli olan calisan kadınlar genelde boşanamıyor bence. Kendilerini süpürge ediyorlar yoruluyorlar ama adam azıcık is yapsa şükrediyorlar. Adam hayatını yaşıyor ona göre hava hos ama hicbir yaptirimla karsilasmiyor. Biz kardeşimle kendi aramızda annem için "kocamkoylu" der güleriz. Tabi ki yüzüne söylemiyoruz annemin yazık çünkü kadıncağıza. Arkasından diyoruz :KK70: Anneme karşı ne yazık ki çok acimasiziz (dediğim gibi gıyabında, yüzüne karşı çok iyiyiz) ama düşününce bize de acımasızlık yapıldı. Benim hala 10 lafından 8i özür. Sürekli yanlış bir şey yapıyormuşum bir şeylere yetemiyormusum gibi geliyor. Sürekli bencil biriymişim ve bir şeyleri eksik yapıyorum gibi geliyor. En ufak bir sürtüşmeye dayanamıyorum herkesin suyuna gidiyorum yeter ki kizmasinlar. Yeter ki huzur olsun uyum olsun. En bencil manipulatif insana bile empati yapıyorum anlayışla yaklaşıyorum. Herkes diyor ki bu kadar başarılı bir kadın nasıl bu kadar ozguvensiz olabilir. Maaşımin yarısı terapiye gidiyor zaten. Neden? Annemle babamın arasını buldum hep. Anneme üzüldüm. Onun sorumluluğunu paylaşmam gerekti. Falan filan.
Boşanmayı düşünüyorum hatta bu sabah eşime de söyledim.

Çok iyi fikirler bazılarını yapıyorum kurabiye mesela geçenlerde hadi kızım hep birlikte kurabiye yapalım dedim ben gidiyorum odama dedi o da kardeşi olmaıçsın istiyor

kardeşin uyku saati yok mu

mesela akşamdan planlayın

işte sabah şunu şunu yapalım, öğlen yemeği hazırlayalım, sonra X i uyutunca da ana kız takılırız diye

kardeşsiz zamanlara iş vs koymayın

yani mesela kardeş ile geçecek kurabiye zamanı sonrasında onu susturalım, onu oyalayalım biz büyükler olarak takılalım ı aşılarsanız kızınız da katılır hatta destek de olur

küçüğün ilgi alanı çok başkadır

mesela ablası ikna olursa birlikte onlar kolye yapsınlar

üç beş boncuk dizdiler oldu kolye, o arada başka işler aradan çıkar

küçük de uyur

sonra anne kız saati başlar

ama işte o anne kız saatinde mutfağı toplayalım sonra dendiği anda oluşan his mutfağın toplanması benden kıymetli

ya da kızınız bir şey anlatırken X gelip ağladığında "benim şimdi x ile ilgilenmem gerekir" dendiğindeki algısı o daha önemli

ama bunu zaman aralıklarına böldüğünüzde ve buna uyduğunuzda, ona ait olanların bölünmesine de izin vermediğinizde ilişki oturur

evet ben de imdi bir şey anlatmak istiyorum 5 saat sonraya o hevesim kalmıyor ama anlatacağımı X yarı saat sonra uyuyacak rahat rahat anlatırım deyip erteleyebilir

kardeşin uyku saati yok mu

mesela akşamdan planlayın

işte sabah şunu şunu yapalım, öğlen yemeği hazırlayalım, sonra X i uyutunca da ana kız takılırız diye

kardeşsiz zamanlara iş vs koymayın

yani mesela kardeş ile geçecek kurabiye zamanı sonrasında onu susturalım, onu oyalayalım biz büyükler olarak takılalım ı aşılarsanız kızınız da katılır hatta destek de olur

küçüğün ilgi alanı çok başkadır

mesela ablası ikna olursa birlikte onlar kolye yapsınlar

üç beş boncuk dizdiler oldu kolye, o arada başka işler aradan çıkar

küçük de uyur

sonra anne kız saati başlar

ama işte o anne kız saatinde mutfağı toplayalım sonra dendiği anda oluşan his mutfağın toplanması benden kıymetli

ya da kızınız bir şey anlatırken X gelip ağladığında "benim şimdi x ile ilgilenmem gerekir" dendiğindeki algısı o daha önemli

ama bunu zaman aralıklarına böldüğünüzde ve buna uyduğunuzda, ona ait olanların bölünmesine de izin vermediğinizde ilişki oturur

evet ben de imdi bir şey anlatmak istiyorum 5 saat sonraya o hevesim kalmıyor ama anlatacağımı X yarı saat sonra uyuyacak rahat rahat anlatırım deyip erteleyebilir
Uyumuyor sadece akşam uyuyor:KK43: akşam olunca otururum ben küçük uyuyunca ama bu sefer büyük bana küsüyor ben uyucam diye gidiyor

Çok haklısınız ama benim eşim haftada 5 gün yok gece yarısı dönüyor 6. Gün işe gidiyor akşam geliyor sonra ondan bişey isteyince çocukla ilgilenmesi vs 10 dk yapıyor ya uyumuş ya tv tlf dalmış çocuk bana koşa koşa geliyro. İnanın geçenlerde yıllar sonra kızımla bir dizi izleyebildik. Güç bela önüne türlü abur cuburlar koyup eşimede tavır yaptım öyle baktı çocuğa.
kızımın ilgi beklediğini ve bunun en doğal hakkı olduğunu biliyorum ama ekstra zaman yaratamadığım için mutfak toplarken balkon yıkarken çamaşır asarken kahvaltı hazırlarken odasındaysa hep yanıma çağırıyorum. Ve hatta o kadar çağırıyorum ki odasına kapanmasını tehlikeli buluyorum çünkü kopabilir aileden . Akşam küçük uyuyunca kahve içelim diyorum sohbet ediyoruz inanın kafam çatlıyorken bile onun heyecenla anlattıklarını dinlemeye çalışıyorum. Yani postaneye hastaneye giderken bile onu yanıma alıyorum hava alsın ve birlikte olalaım diye.bende böyle vakit geçirmeye çalışıyorum işte biliyorum çok anlamsız gelebilir ama başka vaktim yok.
Adami ilgilenmeye mecbur birakacaksin ki ilgilensin.. nasilsa evdesin diye iki dqkka oynar birakir cocugu.. ama birak bakalim bebegi sende buyukle cik disari ne yapcak bakalim baba bey bebegi evde yalniz birakip gidecek hali yok herhalde mecbur bakacak.. yok birakir gidwr diyorsan pes derim artik yani.. bir baba cocuguyla baskasinin soylemesine gerek kalmadan ilgilenmeli bence.. hadi temizlige yemege tuttun birini babalik gorevini de temizlikci yada anne mi yapacak mumkun mu bu..

Boşanmayı düşünüyorum hatta bu sabah eşime de söyledim.
bosanin ama bu coxuklara kim babalik yapacak.. var ama yok babalardan gina geldi.. ben baba olurum demeyin olamazsiniz.. baba degilsiniz cunku bir coxugun gozunde anne farklidir baba farkli.. belki cok iyi bakar cok mutlu edersiniz cocuklarinizi ama o cocuklarda her zaman baba eksikligi olur.. ikinci evliliginiz cocugunuza babalik yapamiyorsa bile abilik yapacak bir adam olmaliydi ilk sart bu ikinci kocalik yapacak adam olmaliydi..ama adam eve bile gelmiyor.. isi yogunsa evlenmesin madem.. senin gorevlerini ne guzel siraliyor annelik kadinlik diye.. desene hani nerde senin babalik gorevin..

bosanin ama bu coxuklara kim babalik yapacak.. var ama yok babalardan gina geldi.. ben baba olurum demeyin olamazsiniz.. baba degilsiniz cunku bir coxugun gozunde anne farklidir baba farkli.. belki cok iyi bakar cok mutlu edersiniz cocuklarinizi ama o cocuklarda her zaman baba eksikligi olur.. ikinci evliliginiz cocugunuza babalik yapamiyorsa bile abilik yapacak bir adam olmaliydi ilk sart bu ikinci kocalik yapacak adam olmaliydi..ama adam eve bile gelmiyor.. isi yogunsa evlenmesin madem.. senin gorevlerini ne guzel siraliyor annelik kadinlik diye.. desene hani nerde senin babalik gorevin..
Biz evlenmeden önce işi böyle değildi... evet bende diyorum madem böyle çalışıyorsun bile isteye 50 işle uğraşıp hayaller kuruyorsun ( yat alıp koy koy gezme hayali var) evlenmeseydin.

15 yaşındaki kızım ona ders çalıştırmadığım için bile bana kızıyor.hangi lise öğrencisine annesi oturup matrmatik fizik kimya biyoloji dersi çalıştırıyor? Elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum ama tam kapanmada küçük kızım evde ben nasıl diğerine matematik çalıştırayım??? Kızım çalış kendin diyorum yok ben kendim adapte olamıyorum diyor. Tamam işlere yardımcı ol sonra beraber çalışalım diyorum offf ya benim işim mi diyor!!! Ben napıyım???
Ben şunu okuyunca ve diğer yorumları da tabi ki kızınıza gerçekten çok üzüldüm
Basbayağı duygusal olarak ihmal ediliyor

Anne baba boşanıyor
Anne evleniyor
Başka şehre taşınılıyor
Kardeş oluyor
Anne mutsuz
Anneyle tüm bağlar kopmuş neredeyse

Hayatınızdaki insanlar arasında dengeyi bulamamışsınız
Ve bundan en çok etkilenen ne yazık ki ergem kızınız oluyor
Çocuk ilginizi çekmek için binbir türlü yol denemiş
Genelde de çocuk, iş, yemek bahaneleriyle reddedilmiş
Bence gerçekten şükredin ki çom daha ciddi ve tehlikeli şekillerde ilginizi çekmeye çalışmamış
Ev işi asiliği filan yapıyor hala
Bu evlilik ne olur bilemem ama sizin bu yaşam tarzınızda çok değil 1 2 yıla kızınız hem sizden hem kardeşinden koşar adımlarla uzaklaşmış olacak
İnşallah kötü insanlarla karşılaşmaz

15 yaşındaki çocuğun babası değil ondan mu rahat?
Bu durumda asıl siz 15 yaşındaki sizden başka kimsesi olmayan çocuğu korumalıydınjz

bakın yapmayın etmeyin parmaklarmdaki eklem sıvısı bitecek ya
Ben korumalıydım ama nasıl? Küçük olduktan sonra evde baba da yok nasıl yani her ailede küçük çocuk olunca mecburen anne bakımıyla ilgileniyor. Büyüklede baba ilgeliniyor daha çok ben ne yapabilirim küçükle babası ilgilense tamam onuda yapmıyor . Bide ben özellikle bir bebek sahibi olmak istediğim için kızım tarafından suçlanıyorım

Ben korumalıydım ama nasıl? Küçük olduktan sonra evde baba da yok nasıl yani her ailede küçük çocuk olunca mecburen anne bakımıyla ilgileniyor. Büyüklede baba ilgeliniyor daha çok ben ne yapabilirim küçükle babası ilgilense tamam onuda yapmıyor . Bide ben özellikle bir bebek sahibi olmak istediğim için kızım tarafından suçlanıyorım
Bunu yazmak istemiyorum ama beğenmedimler de gelebilir.
Ama yazacam
Çünkü gerçek bu siz eşim küçüğü dışlıyoruz gibi davranıyor dediniz sanırım başbaşa kızımla vakit geçirince

doğru anladım mı?
Çünkü 15 yaşındaki çocuk onun çocuğu değil
2. 3. Evlilikler yapılır yapılabilir insanlar mutlu olmalı

fakat tam da bu durumlar için yeni evlilikten bebek yaparken bence dikkatli olunmalı

bu arada bebek istenebilir fakat en azından 3 yıl bir gözlemleseydiniz...

eşiniz hanzo bir adam kusura bakmayın ne münasebet nasıl kadınsın bunu nasıl der size o kim oluyor?

15 yaşındaki çocuk onun çocuğu olsaydı duruma emin olun daha hassas yaklaşırdı

şu durumda aslan kesilmeniz lazım
Ya ben bu adamla evli kalmazdım açıkçası en azından kadın alma diyen bir hanzo olmazdı başımda

bir de onun pislettiği şeylerle uğraşmazdım

Evi temizlemeyin boşverin 3 yaşındaki bebenin kreşe gittiği bir gün izin alamaz mısınız?

15 yaşındaki evde zaten

Merhaba hanımlar
Eşim ve kızımla ilgili problemlerim var lütfen konuya sizin bakış açınız nedir yorum yapın

ben 12 yıl özel şirkette yönetici olarak çalıştım. . İkinci evliliğim . İlk evliliğimden 15 yaşında , şuanki evliliğimden 3 yaşında iki kızım var.
eşim işi nedeni ile haftada düzenli olarak 3-4-5 gün şehir dışında. Eve her dönüşünde gece 1-2 gibi dönüyor. Eşimin eve gece yarısı gelmesini istemiyorum. Gerekirse ertesi sabah gelsin ama gece yarısı gelmesin. Çünkü eskiden çok beklerdim çocuk uyuyunca çay demler beklerdim gelecek iki muhabbet edeceğiz diye . Ama o gelmezdi hiç bir zaman gelmedi erken . Erken dediğimde hani 11 gibi. Bu gece gelme konusu bende saplantıya dönüştü inadına yapıyor gibi. Şimdi gece geleceğini öğrendiğimde içim bir tuhaf oluyor kaldıramıyorum. Ona karşı içten içe kin tutuyorum.
İkinci konu ev sorumlulukları ben 3 yetişkin 1 çocuk yaşadığımız bu evde bütün temizliğin , arka toplamanın yemeğin ütünün çamaşırın bulaşığın tek sorumlusu olmaktan bunları yapmaya mecbur olmaktan nefret ediyorum.
bazen tükeniyorum yardım istiyorum ben dinlenmek istiyorum o zamanda laf duyuyorum.
15 yaşındaki kızım yapacağım yemeği istemeyip kendi hazırlıyor yemeği sonrada ben yemek yapıyorum sen ne biçim annesin diye muamele yapıyor.
ona ve eşime kalsa her ikiside o kadar pislerki banyo 3 ayda bir ev 15 günde bir üstün körü temizlense yeter . Benim gereksiz iş yaptığımı iddaa ediyorlar . Küçük çocuğun olduğu evde haftada 2-3 kez süpürüyorum 1 kez silip toz alıyorum 1 kez wc lavaboları temizliyorum. 15 günde 1 banyo temizliyorum. Bu çok mu ?? Sürekli onu çorabını ötekinin bardağını diğerinin oyuncağını çöpünü kirlisini topluyorum . Bıktım artık deyince de yapma o zamn diyorlar. Yapmayınca evi ... götürüyor ! Sen ne biçim annesin ne biçim kadınsın muamelesi yapıyorlar. Büyük kızıma artık evde görev üstlenmesini söylüyorum benim yaşıtlarım odasından çıkmıyor ben annemiyim diyor . Eşim zaten çoğunlukla yok olduğu zaman keyfine bakar ya uyur ya tv izler .
dün anneler günüydü ya anne olduğum içinde eş olduğum içinde kendimi aptal gibi hissettim.
Sizce çok mu ucube şeyler hissediyorum?
Sorumsuzlar
Son zamanlarda bende hem oruç hem ev işi üç küçük çocuk epey yıprandım hem bedenen hem ruhen
Ben O yaşlardayken annem fazla rahat bir insandı evde sürekli iş bölümü yapardım anneme kardeşime odalar verir kendimde üstüne düşeni hakkıyla yapardım
Çok severdim her tarafı toplar süpürür silerdim viledayi temizleyip en sonda kendimi yıkar mis gibi olurdum hem ben hem ev
Sanırım karakterle alakalı çünkü annem beni öyle yetiştirmeye çalışmadı aksine annemin pek umrunda olmazdı işler
Belki de bu beni böyle olmaya itmisti

Büyük kız babasında olsaydı diyelim, hadi küçük de olmasaydı yine eşiniz ile mutlu olabilir miydiniz?

Ben şunu okuyunca ve diğer yorumları da tabi ki kızınıza gerçekten çok üzüldüm
Basbayağı duygusal olarak ihmal ediliyor

Anne baba boşanıyor
Anne evleniyor
Başka şehre taşınılıyor
Kardeş oluyor
Anne mutsuz
Anneyle tüm bağlar kopmuş neredeyse

Hayatınızdaki insanlar arasında dengeyi bulamamışsınız
Ve bundan en çok etkilenen ne yazık ki ergem kızınız oluyor
Çocuk ilginizi çekmek için binbir türlü yol denemiş
Genelde de çocuk, iş, yemek bahaneleriyle reddedilmiş
Bence gerçekten şükredin ki çom daha ciddi ve tehlikeli şekillerde ilginizi çekmeye çalışmamış
Ev işi asiliği filan yapıyor hala
Bu evlilik ne olur bilemem ama sizin bu yaşam tarzınızda çok değil 1 2 yıla kızınız hem sizden hem kardeşinden koşar adımlarla uzaklaşmış olacak
İnşallah kötü insanlarla karşılaşmaz
Bana tüm bu şartlar altında ne yapabileceğimi söyleyin lütfen ama unutmayın burda anlattığım yaşam şartlarım altında olsun. Bende biliyorum kızımı ihmal ettiğimi ama o da benim zorluklarımı anlamaya çalışması ve bu şartların bir gün değişeceğini bilmesi lazım. Ona her zaman diyorum kızım şimdi kardeşin küçük o yüzden böyle ama bir süre sonra büyüyecek diyorum onu sevdiğimi ve bazı şartları değiştirmek için mücadele ettiğimi söylüyorum biliyor oda eşime karşı nelere direndiğimi ama çözümsüz hale geliyor. Kızımı mutlu etmenin tek yolu sadece onunla ilgilenmem. Bu mümkün mü? Ayrıca üvey kardeş hissi böyle yapıyor . Öz kardeşi olsa bu kadar rahatsız olmayacaktı. İşi bırakıp üniversite zamanına kadar evde olmak istiyorum küçük kreşe devam eder bende büyükle ilgilenebilirim biliyorum her geçen gün onu kaybediyorum . Ama işi bırakayım diyorum bu planını ona söylüyorum sen asalak mısın diyor!! Ne diyim ben. Anne olmak anne olmak ah anne olmak.

Bide ben özellikle bir bebek sahibi olmak istediğim için kızım
Kızınızın yaşına ve dönemine çom uygun bi düşünce bu
Ki çocuk bi açıdan da haklı kendince
Kızınızla ilgilenmemenizin ana bahanesi kardeşi olması
E bu durumda kardeş anneden ayrı kalmasının bi numaralı sebebi

Ben bile şimdi diyebilirim bunu hatta
Bi çocuğa ebeveynlik yapıp diğerini tamamen yalnız başına bırakmışsınız duygusal anlamda
Yetişkinlerin seçimlerinin sonucu resmen kızınız annesiyle ödemiş

Bi de hala bana yarsım etmiyor derdindesiniz
Ben olsam zaten çok ilgilenemiyorum iş de yapmayıversin filan derim
Tamam küçük sizin çocuğunuz tabi ki bakıp ilgileneceksiniz de büyük de sizin çocuğunuz
O niye evde yabancı muamelesi görüyor?

X