Yorumlarinizi merak ediyorum

Eşiniz baba olmanın sorumluluğunu idrak edememiş. Belki de ondan önce devreye girdiniz her konuda.
Ufacıkken bile hava almak için, kuaföre gitmek için çıkıp gezmeliydiniz ki sizin de bunalabilen, darlanan bir canlı olduğunuz bilinsin..
Erkekler genel olarak bencildir. Ama ne gösterirseniz ona alışırlar..

Şimdi gelince bir şey demeyin ki gittim trip atıp burnumdan getirdin demesin. Ama üstüne de düşüp arayıp sormayın ki he işe yaramış deyip huy haline getirmesin.
Az dişinizi sıkın bebek büyüsün siz de arkadaş, kardeş kim olursa günübirlik veya haftasonu geziler ayarlayıp kafanızı dağıtın.
Ama bu mutlaka yapılmalı. Bırakamam derseniz bu devran böyle sürüp gider. Ve siz daha çok konu açarsınız..

Bu nasıl bir şey aile geliyor yardım etmiyor eş bırakıp gidiyor kendi ailesinde kafa dinliyor. Oh iyiymiş valla

Arada dişariya çik, çocuğu onlara bak. Yemeğide dişardan getirt, makarna yap. Ve "ay yoruldum, kendimi iyi his etmiyorum" ile annene kitle.

Sen süpürürken, annene bez ver toz alsin. Babanda gerekirse torun ile biraz dişarda gezsin. Biraz taktik ve iletişim ile çözmelisin. Çocuk öyle gergin ortamda durmasin. Ağlamayana mama yok.

Ve eşin ile konuş, gerekirse trip at ve artik bunaldiğini söyle. Gelsin. Geldiği ilk günlerde geceleride o kalksin, sen uykunu al. Sirf uyku almak bile çok
Daha erken geleceğini söyledi konustuk inşallah hatasını anlar.

Bilmiyorum ya bana biraz garip geldi.
Bebeğimiz daha 10 aylık diyosun,küçük sayılır hani daha.Memleketleride uzakmış,yolunda uzun olduğunu söylemişsin.
Allah korusun bir şey olsa mesela sana ya da bebeğe onca yolu kalkıp nasıl gelecek?
Sen bunaldım diyip 15 gün bebeğini bırakabilir misin kocana ya da annene,herhangi birine?
Bırakamazsın.
Bebek yani bu illaki bunaltacak,darlayacak ne bekliyodu ki?
Hadi 1 hafta falan olsa anlarımda 15 gün ne ya?
Evet ama konuyu açınca şaşırdım farkli düşünen ne çok insan varmış bırak gitsin ne olcak falan diyen bence de garip.

Eşiniz baba olmanın sorumluluğunu idrak edememiş. Belki de ondan önce devreye girdiniz her konuda.
Ufacıkken bile hava almak için, kuaföre gitmek için çıkıp gezmeliydiniz ki sizin de bunalabilen, darlanan bir canlı olduğunuz bilinsin..
Erkekler genel olarak bencildir. Ama ne gösterirseniz ona alışırlar..

Şimdi gelince bir şey demeyin ki gittim trip atıp burnumdan getirdin demesin. Ama üstüne de düşüp arayıp sormayın ki he işe yaramış deyip huy haline getirmesin.
Az dişinizi sıkın bebek büyüsün siz de arkadaş, kardeş kim olursa günübirlik veya haftasonu geziler ayarlayıp kafanızı dağıtın.
Ama bu mutlaka yapılmalı. Bırakamam derseniz bu devran böyle sürüp gider. Ve siz daha çok konu açarsınız..
Dememeyi düşünüyorum insallaj başarılı olabilim normalde dışarıya çıkıyorduk ama hepbirlikte daha çok yalnız çıkacağım bende artık.

Yanlız kalamiyormusunuz böyle bence daha zor kızınıza bir çorba yaparken kendinizde biseyler ayarlayıp yersiniz anne kız daha rahat edersiniz esinizde gelince çocuğunuzu bırakıp kendinize vakit ayırın kuaför arkadaşlarla kahve vs 15 gün evet fazla olmuş ve msjla halınızı sormasida saçma sinirlenmekte haklısınız
Kalabilirim aileme gelmeyin dedim qma eşim ısrarla getirdi sanırım vicdanı ve kafası rahat olsun diye. Şimdide sorun değil gidin diyorum olmaz yalnız kalma diyolar.

Çok haklısınız. Ben psikolojik olarak doğru ile yanlışı ayırt edemeyecek derecede bir bunalımdan bahsediyorum. Eğer öyle bir durum yoksa, kızmakta çok haklısınız.
Hayır öyle Bi durum yok. Eşim bazı şeyleri çok büyüttü ama cokda önemli sorunlar değil hatta mutlu olduğu kariyerinde falan da yükseldiği Bi dönem yani emeklerinin de karşılığını aldı.

Bence siz eşiniz bir yana çocuk bakımına destek için gelen ailenize hizmet etmekten yoruldunuz. Bunu bazen ben de yaşıyorum. 35 haftalık hamileyim. Annem bazen destek için geliyor ev düzenine. Ama bir fark ediyorum ki fıldır fıldır bir saniye oturmuyorum. Üstelik daha çocuk yok ortada. Hani tek başıma evi temizlesem daha az yorulurum. Erkeklerle kadınların çocuk bakımı konusunda ilgi ve alakaları aynı olmuyor. Kadın ya da erkegin kendi ailesiyle zaman geçirmesini çok normal karşılıyorum. Ama sizin durumunuzda 10 aylık bebek ile kış günü hadi ben anamı özledim 10-15 gün yokum diyen eşime sen şaka filan yapıyorsun herhalde derim. Bariz bir sorumsuzluk. Bir aile yakının sağlık durumunun çok kötü olması, ailenim başına gelen önemli bir olumsuzluğa destek hariç sizin durumunuzda eşinizin ben kaçar modu hoş değil. Bu ekstrem durumlar haricinde ailelerle neden bireysel zaman geçirilmesin? Yazın ben de kendi ailemle 2 3 günlüğüne yazlığa giderim. Eşim çok yoğun olduğundan gelemez bana da gitme demez. Bunu iğrenç bulanlar eşiyle yapışık sembiyöz gezenler kanımca.

Bence siz eşiniz bir yana çocuk bakımına destek için gelen ailenize hizmet etmekten yoruldunuz. Bunu bazen ben de yaşıyorum. 35 haftalık hamileyim. Annem bazen destek için geliyor ev düzenine. Ama bir fark ediyorum ki fıldır fıldır bir saniye oturmuyorum. Üstelik daha çocuk yok ortada. Hani tek başıma evi temizlesem daha az yorulurum. Erkeklerle kadınların çocuk bakımı konusunda ilgi ve alakaları aynı olmuyor. Kadın ya da erkegin kendi ailesiyle zaman geçirmesini çok normal karşılıyorum. Ama sizin durumunuzda 10 aylık bebek ile kış günü hadi ben anamı özledim 10-15 gün yokum diyen eşime sen şaka filan yapıyorsun herhalde derim. Bariz bir sorumsuzluk. Bir aile yakının sağlık durumunun çok kötü olması, ailenim başına gelen önemli bir olumsuzluğa destek hariç sizin durumunuzda eşinizin ben kaçar modu hoş değil. Bu ekstrem durumlar haricinde ailelerle neden bireysel zaman geçirilmesin? Yazın ben de kendi ailemle 2 3 günlüğüne yazlığa giderim. Eşim çok yoğun olduğundan gelemez bana da gitme demez. Bunu iğrenç bulanlar eşiyle yapışık sembiyöz gezenler kanımca.
Tabiki buna biseu diyemem ailesi sonuçta istediği gibi vakit geçirebilir. Bikac ay önce annesi buradaydı mesela birlikte gittiler gezdiler ablası geldiğinde de gezerler yiyenlerini götürür bende bazen kardeşimle çıkarım annemle falan sorun değil bunlar. Ama dediğiniz gibi su durumda bu kadar uzun kalacak olmasını sorun ettim.

Aynen öyle şu an az önce aradı kendisi rüyasında görmüş hafif Bi suçluluk hissettim daha erken geleceğini söyledi bakalim.
eşiniz sadece mesajla mı iletişim kuruyor sizle?
15 yaşındaki kızım gibi :KK70:

kızını görüntülü görmek falan istemiyor mu? bu ne saçma bir iş
eşiniz sizin aileye güvenmiş

geldiğinde güzel bir plan yapın
onun izinli olduğu zamanlarda en az 1 saat ona bırakıp yürüyüş vs yapın
bunu muhakkak yapın

Ayni seyi sen yapmak istesen (eyleme dokmeyip sadece soylesen bile) " Aaa insan cocugundan hic bikar mi, kocani yalniz birakma kiziimmm" derler anneligini sorgularlardi. Ama esinizin babaligini, eşliğini kimse sorgulamiyor.
Ailenle bas basa kalmak isteyebilirsin, ama esinin rizasini alacaksin. O cocugu kadin tek basinq üretmedi. 15 gun sonra da o kadinin yanina donup geleceksin. Karsinda daha yorgun, sana karsi kurulmus bir es olacak. Akilli biri olsa bunlari dusunurdu

eşiniz sadece mesajla mı iletişim kuruyor sizle?
15 yaşındaki kızım gibi :KK70:

kızını görüntülü görmek falan istemiyor mu? bu ne saçma bir iş
eşiniz sizin aileye güvenmiş

geldiğinde güzel bir plan yapın
onun izinli olduğu zamanlarda en az 1 saat ona bırakıp yürüyüş vs yapın
bunu muhakkak yapın
Evet malesef sadece mesajla normalde gün içinde bile iki üç kere arardı erkeklerin çoğunluğu gibi ailesinin yanına gidince gözü bisey görmedi galiba. Evet gelince bende bırakıp kendime zaman ayırmayı düşünüyorum.

Ayni seyi sen yapmak istesen (eyleme dokmeyip sadece soylesen bile) " Aaa insan cocugundan hic bikar mi, kocani yalniz birakma kiziimmm" derler anneligini sorgularlardi. Ama esinizin babaligini, eşliğini kimse sorgulamiyor.
Ailenle bas basa kalmak isteyebilirsin, ama esinin rizasini alacaksin. O cocugu kadin tek basinq üretmedi. 15 gun sonra da o kadinin yanina donup geleceksin. Karsinda daha yorgun, sana karsi kurulmus bir es olacak. Akilli biri olsa bunlari dusunurdu
Evet dün bende bunları söyledim. Sen geldiğinde ben iki katı yorulmuş gerilmiş olacağım biseuleri halledememis olacağız dedim. Ben böyle düşünmemiştim bana ders oldu bu hafta sonu geleceğim vs dedj ama şu saate kadar yine arayan soran yok sadece mesaj.

yani bebek bu durumdayken gitmesi çok saçma . ayrıca siz eşsiniz yani bu ayrı gayrı takılmak neden.o bunaldıysa sen de bunaldın yani. ne yani her bunalan anasının evine mi gitsin. çoook saçma hiç normal değil bu durum.kesinlikle bunu oturup ciddi bir şekilde konuşman lazım.

Evet esler birbirinden ayri vakit gecirebilir, tatil yapabilir. Ancak olaylarin olus sekline bakinca esiniz daha kendi annesinden ayrisamamis gibi duruyor. O kaçtıkça siz sakın onun da ebeveyni moduna gecmeyin. İyice kaçar sorumluluklarindan. Umarım durumun farkina varabilir.

Gitmek istiyorsa gitsin, insan doğurduğu bebeği neden yük gibi görüyor anlamıyorum.
Bende hep tek bakıyorum, gece hastanelere dahi tek gidiyorum. İhtiyacı varsa gitsin demekki gerçekten ihtiyacı var.Siz şimdi benim ihtiyacım yokmu diyeceksiniz evet var ama doğanın kanunu bu anne ve bebek bir bütün zor süreçler geçici her kadın bu evreleri yaşıyor , bazı erkekler daha konunun içinde bazılarıda daha dışarda kalıyor ama anne hep aynı konumda olmalı merkeziniz bebek çünkü kimse onu sizin kadar koruyup kollayamaz .O bebek size muhtaç şu anda anneme giderken bende aylarca gelmiyorum bunun bana iyi geldiğini eşim bilir o gitmek istediğinde gider kal kafanı dağıt de mesela terslenmekten trip atmaktan eline geçecek bir şey yok maalesef olan olmuş birde altından bak belki altı üstünden iyidir .Ha birde çocuğunuz en sevimli aylarında ya ne güzel evladınız var sevinin mutlu olun Dünya yi kendinize niye dar ediyosunuz ki rahat olun biraz.

15 gun cok uzun bir sure nasil sizi birakip gidebiliyor hadi bir hafta olsa neyse belki diycem. Ne ben giderim ne esim
Gider nede birbirimizi gondermeyiz yani ancak 3 gun falan.

Anneniz neden yapmıyor yemeği?
O da size mi gelmiş dinlenmek için?
Hem çocuğa bakamıyor bensiz yarım saat durmuyor diyorsunuz.
Hem yarım saatte yemek işini koştur koştur hallediyorum diyorsunuz.
Anneniz ne yapıyor o arada?
Hadi oyalayamıyor yarım saatten fazla desek yarım saatte babanız oyalasın kucağında gezdirsin siz de bir dışarı çıkıp hava alın, çarşıya çıkın madem.
Yoo gece gündüz çocuğuma da bakarım, yemeğimi temizliğimi de tam yaparım diyen mükemmeliyetçi kadınlardansanız o zaman durumunuzdan da şikayetçi olmayın.

Herkes aynı mentaliteye sahip olamıyabiliyor, birde bugünün insanı kendine daha çok vakit ayırmak istiyor. He bu yanlış mı tabiki değil. Birbirimizi anlamak desteklemek çok önemli ama karşılığı olduğu sürece. Biraz zaman tanı ve yoruluncada yoruldum demeyi zaman istemeyi bil umarım aynı anlayışla karşılanırsın, diğer türlü bu düşüncelerin ağrılığı insan zihni için bir cehennem. Sağlık, sabır ve mutlu bir hayat diliyorum esenlikle kalın...

X