Youtube yasaklandı

Biz bu duzene o kadar alistik ki, hastanelere, yollara, ulasim cozumlerine vs...
Bu gune kadar yapilmayan bir cok sey yapildi bu ulke icin.
Hem uluslararasi hem de ulusal bir cok sey rayina oturmaya baslandi...
Zamaninda Ozal herkes icin "tu kaka" denilen bir adamdi. O gunleri kimse unutmadi.
Kor oldu badem gozlu oldu malesef, simdi "vay efendim zehirlemisler adamcagizi, ne iyi adamdi" oldu.

"bir akpartili ile konusursan sana maddiyattan bahseder, kopruler, yollar vs." gibi yorumlar okuyorum...
Iyi guzelde, bu gune kadar yapilmadi bunlar, denildiginde "gorevi yapacak tabii" diye cikisiyorlar..
tamam gorevi yapicak tabii ki inkar eden yok, ama digerleri neden yapmadi bu gune kadar?
Bunlar yapilana kadar herkesin akli nerdeydi?

Simdi paylasilan projeler neden bu gune kadar yapilan projelerin devam halleri, bir nevi kopyalari...

Hersey elestiriliyor, metrobusler yapildiginda "bu ne ya eziyet" denildi, simdi binlerce insan metrobus sayesinde rahat.
Marmaray yapildi "senin yapacagin is bu kadar olur" denildi, sisten dolayi vapurlar calismayinca herkes Marmaraya hucum etti.
Eeee... Sorun nerede? Neden bu kadar yapilan dogrulara karsi "tu kaka" demek zorundayiz...
Neden kimse cikip "tamam adam cok kotu, ama sunu da yapti be" demekten aciz??

Denilecek belki cok sey var, dedigim gibi ben siyasetten anlamam...
Su gundem dolayisi ile haberleri izliyorum, normalde haber bile izlemeyen kendi kabugunda bir insanim.
Fakat bazen birseyleri de gormek lazim...

Ak parti, CHP, MHP ve bilimum partiler kazansa, bana ne?
Benim guncel hayatima ne kadar etkisi var?
Calisirsa kocam param var, calismazsa param yok...
Evime aldigim ekmegimi bana kimse vermiyor, kendimiz ne yaparsak onun karsiligini aliyoruz...
Kimse bana oturdugum yerde filanca partiliyim diye poh poh cekmiyor, yok oyle bir dunya...
Ben de digerleri gibi koca bir denizde bir damlayim sadece, bakildiginda...
Sakin bir yasantisi olan, sakin bir vatandas...

Amerika'da ki insanlar bizi nasil taniyor biliyor musun?
Bana 'seriat var mi sizde' diye soranlar oldu...
Nasil guvenle yasiyorsunuz o ulkede diye soranlar oldu...
Sanirsin bizim ulkemizde devamli bir ic savas var ve hic bir ozgurlugu olmayan bir ulkeyiz.
Ve inan bana, kendi ulkemde Amerikada yasadigimdan daha ozgurum....

bunu bilmiyordum
gerçekten şu anda çok üzüldüm
ama bunları daha önceden de başka konularda konuştuk
ülkemiz çok kötü tanınıyo maalesef yurtdışında

Yanlış anladınız art niyet olduğunu düşünmüyorum zaten bazen çok fazla alıntı yapıldığında polemik gibi oluyor Mune de uyarıyor. Bu topikte çok fazla insan kalmadı zaten dikkatli olmakta fayda var:KK14:

Dogru haklisin... Ben genelde bu kadar aktif alintilar ile sohbet etmedigim icin...
Bu seferlik boyle oldu... Ama ben yine de tesekkur ederim, saygi cercevesinde fikir paylasimlari yapiyoruz neticede...
:KK34:

Tabii biz o yuzden o topragin korunmasini bu kadar onemsiyoruz... Kendimiz bombayalim diye...
Egri oturup dogru konusmak gerek...
Bugun ses kayit cihazlarina vakif olan, bu konuda uzmanlasmis her insan, senin sesini alip - benim sesimi alip, hic yapmadigimiz bir konusma hazirlayabilir... Bu goz ardi edilemeyecek bir teknoloji malesef. Hadi bunu gectim diyelim ki buna diyeceksin "yok artik" fakat var malesef...
Sesi karga gibi cikan sanatcilarin bile kayit odasina girdiklerinde sesleri bulbul gibi cikiyorsa ellerindeki teknoloji ile.
Al sen gerisini dusun... Kaldi ki ses kullanma konusunda bir cok ornekler mevcut...

Sen gercekten inaniyor musun buna?
madem yalan bu son konuşma neden rededilmedi. neden yalanlanmadı.

bunu bilmiyordum
gerçekten şu anda çok üzüldüm
ama bunları daha önceden de başka konularda konuştuk
ülkemiz çok kötü tanınıyo maalesef yurtdışında

Amerikalilar o kadar dar kafali insanlar ki, ben orada okudum.
Okullarda (ilk ogretimler) amerika tarihi ve amerika haritasi haricinde dis ulkeler ogretilmiyor.
Normal bir Amerikan vatandasina Turkiye'nin baskentini sor, sana Istanbul der...
Ama gel gor ki, oyle bir system yaratmis ki ulke, cok enteresan...
Zaten oradaki hayat, insanlar, yasam tarzlari, dis dunyaya bakis acilari, tamamen ayri bir topic olusturacak cinsten.

Askeriyeden emekli 2 tanidigim bayan vardi, bir cok ulkeye askeri vazifelerinden dolayi gitmisler emekli olduktan sonra kendi kabuklarina cekilmisler. Benim Turkiye'ye gidip gelmeme hayretle bakarlardi... Nasil gidiyorsun, ben hayatta deniz asiri seyahat bir daha yapmam derlerdi... Ben onlara derdim hep gelin sizi gezdireyim bildiginiz gibi degil benim ulkem diye...
Ama artik kafalarinda nasil oturmussa, vietnama gitseler daha iyiymis gibi bakarlardi bana...
Yazik diyorum sadece, insanlarda oturmus belli kaliplari degistirmek mumkun degil malesef...

madem yalan bu son konuşma neden rededilmedi. neden yalanlanmadı.

Ben yalandir dogrudur demiyorum ki...
Yalan veya degil, ben inanmiyorum!
Inanmak kadar, inanmamakta benim tercihim... Sizler inaniyorsaniz, saygi duyarim...
Fikrimi paylasiyorum sadece, neden yalanlanmadi onlara sormak gerek... :KK34:

Son düzenleme:
Amerikalilar o kadar dar kafali insanlar ki, ben orada okudum.
Okullarda (ilk ogretimler) amerika tarihi ve amerika haritasi haricinde dis ulkeler ogretilmiyor.
Normal bir Amerikan vatandasina Turkiye'nin baskentini sor, sana Istanbul der...
Ama gel gor ki, oyle bir system yaratmis ki ulke, cok enteresan...
Zaten oradaki hayat, insanlar, yasam tarzlari, dis dunyaya bakis acilari, tamamen ayri bir topic olusturacak cinsten.

Askeriyeden emekli 2 tanidigim bayan vardi, bir cok ulkeye askeri vazifelerinden dolayi gitmisler emekli olduktan sonra kendi kabuklarina cekilmisler. Benim Turkiye'ye gidip gelmeme hayretle bakarlardi... Nasil gidiyorsun, ben hayatta deniz asiri seyahat bir daha yapmam derlerdi... Ben onlara derdim hep gelin sizi gezdireyim bildiginiz gibi degil benim ulkem diye...
Ama artik kafalarinda nasil oturmussa, vietnama gitseler daha iyiymis gibi bakarlardi bana...
Yazik diyorum sadece, insanlarda oturmus belli kaliplari degistirmek mumkun degil malesef...

şaşırdım cidden
zaten bunları yaşayanlara sormak lazım
uzaktan ne kadar baksak ta anlayamıyoruz durumu

Dns ayarlarım farklı buna rağmen şu an giremiyorum.Neresi burası ya.Millet uzaya gidiyor biz nelerle uğraşıyoruz.Tekrar netten bakıp yolunu bulursam bilgi veririm.

Son düzenleme:
vatan haini bulunup kapatılmış ha sonunda..

erişim yasağı dıye bıseyın mumkunatı yokken,nıye böyle komık duruma düşüyorlar acaba..

yaptıkları pislikler kapıdan gırmese,bacadan gırer..

Dns ayarlarım farklı buna rağmen şu an giremiyorum.Neresi burası ya.Millet uzaya gidiyor biz nelerle uğraşıyoruz.Tekrar netten bakıp yolunu bulursam bilgi veririm.

benımkı acık hala,yakında kapanır gercı..

zıbılyon tane dns ayarı var..bırınden bul gır..

şaşırdım cidden
zaten bunları yaşayanlara sormak lazım
uzaktan ne kadar baksak ta anlayamıyoruz durumu

Icinde yasamak ile disardan gormek gercekten cok farkli...
Bugun Ingiltere'de yasan bir Turk'e sorsan kim bilir ne anlatacaktir, Almanya'dakine sorsan kim bilir ne gibi seylere sahit olmustur.
O yuzden bazen dis dunyadaki bize bakis acilarini anlamakta fayda var...
Cennet gibi bir vatana sahibiz, duzeninin bozulmamasi hepimizin hayrina...
Allah hakkimizda hayirlisini versin, bu kadar disardan ulkeyi yanlis yerlere suruklemeye calisan ulke varken, bir de icerden bunlarin yasanmasi gercekten korkutucu...

Yine değiştirdim dns ayarlarını ve şu an giriyorum ,ısrarla değiştirip gireceğim bu saçmalıklara boyun eğmeyeceğim kimse özgürlüğüme bu kadar müdahale edemez.

Skandal ses kaydı için yeni açıklama
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, skandal Suriye ses kayıtları hakkında konuştu.

Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2014 Cuma

A+A-
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Dün yayınlanan ses kayıtlarına ilişkin Arınç, "Devlete ihanet var. Açıkça bir casusluk var. En gizli kalması gereken bir konu. Kimdir, neresidir, hangi istihbarattır, hangi alçaktır şu anada adres verecek durumda değilim. Bu nedenle Youtube erişim engellendi. Ben de yetkimi kullandım. RTÜK Kanununa göre milli güvenliği doğrudan ihlal eden bir durum karşısında geçici yayın yasağı getirilebiliyor. Ben de imzaladım yürürlüğe girdi. Bunun erişime sokulmasından, bunu yayına verilmesinden sadece Suriye, rejim, El Kaide, istifade eder"diye konuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/55005/Skandal_ses_kaydi_icin_yeni_aciklama.html

Arınç bile doğruladıktan sonra bunu yalanlamak sadece kendimizi kandırmaktır.

Hayat twitter, facebook, vs. itibaren değil, devletimin milletimin istikbali için kapatılması gerekiyorsa, kapatılsın, bunu oy vermeyle bağdaştırmayalım eğer ki bu adamın peşinden bu olaylara rağmen milyonlar gidiyorsa, sanmayın ki bu insanlar hiç birşey bilmiyor, yada çok cahiller, öyle bir şey yok. Aslında herşeyi daha iyi idrak edebiliyorlar, sadece dar bir pencereden değilde, daha geniş bir pencereden bakıyorlar.
Kamu düzeni, için bazı şeyler yapılması gerekiyorsa devlet bunu yerine getirmekle görevli zaten. bbunlar yasalarda da mevcut. Neden özgürlükler ülkesi diye twitteri vs. yasaklamayan ülkelere gıpta ediliyor anlamam. onlar onu yasaklamıyor ama birçok yasakları var, daha düne kadar diğer devletlerin siyahilere neler yapıldığı biliniyor, yada gelişmiş büyük ülkelerin, petrol olan devletlere nasıl onları korumak iiçin görünüp asıl savaşı çıkarıp, sonra biz sizi koruyacağız deyip rant sağlamasını biliyorlar. çünkü sömürge lazım, onlarda himayesine alacaklar.
Ama Türkiye büyük devletlerin Mandası altına girmeyecek. Daha da gelişen bir Türkiye olacak.

benim için bağımsızlığım, sosyal medyadan daha önemli :)

Dış İşlerinin bu dinlemeyi doğruladığı gerçektir .
Zaten bu beyanları burada da paylaşıldı .
Lakin küçük bir detay nedense göz ardı ediliyor !
Tahrif edilerek yayınlandı ibaresini kullanıyor Dış İşleri bu basın açıklamasında .
Tahrifin ne olduğunu çok iyi bilen arkadaşlarımızdan özellikle bu haber hakkında yazarken , Dış İşleri yalanlamıyor dememesini rica edeceğim ''doğru bilgi '' paylaşmak adına .
Elbette bu tahrif kısmına inanmayabilirler , bu da mı montaj diyebilirler , bu şahsi fikirleridir ama haberi doğru paylaşmak adına Dış İşlerinin bozma / değiştirme yapılarak yayınlandığı ibaresini belirtmek gerekir .Açıklama aşağıdadır .

[FONT=pt_sansregular]"Genel olarak Suriye'deki çatışmaların ülkemiz için yarattığı risk ve tehditlerin değerlendirilmesi, bu tehditler karşısında alınabilecek tedbirlerin görüşülmesi, bu bağlamda da, Suriye içinde yer alan vatan toprağı Süleyman Şah Saygı Karakolu'na yönelik tehditlerin ele alınması amacıyla, ulusal güvenliğimizle ilgili konularda birinci derecede yetkili olan devlet görevlilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen bir kriz yönetimi toplantısının ses kayıtlarının, [/FONT]bugün[FONT=pt_sansregular] (27 Mart) internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla bazı bölümleri tahrif edilerek yayınlandığı görülmüştür.

[/FONT]
[FONT=pt_sansregular]
Twitter konusunda da yazmıştım , yasaklamak bana göre en son başvuralacak '' göz dağıdır '' Bu göz dağı da bize değil , şirketlere verilen bir göz dağıdır .

Youtube da aynı şekilde . Kapatılmamalıydı , kapatılması hedefe ulaştırmaya yetmiyor çünkü . Ama dediğim gibi bu bir göz dağı ise de son yol olmalıydı .

Şöyle bir savunma okuyorum dehşetle , madem tüm kasetler şantaj / montaj ; o zaman gerçek değilse neden can havliyle kapattılar bu ulaşım organlarını ? Demek ki gerçek , demek ki duyulması istenmiyor .

Şaştım kaldım .

Şöyle düşünelim , ortada size ait ''gerçek olmayan '' bir kaset var ,Sizin isminiz , sizin sesiniz ya da sizin görüntünüz . Ama kaset montaj . Bu kasetin ne türlü bir fantazi içerdiği tercihi önemli değil . Kaset yüz kızartıcı bir montaj . Yapmadığınız bir şey .
Ben nasıl olsa yapmadım der ve sayfa sayfa yayınlanıp , tıklanmasına , altına yazılan binlerce yoruma kulak mı tıkarsınız ? Nasıl olsa yapmadınız ya , bırakın insanlar ne düşünürse düşünsün , algı oluşturma yarışı nasıl sürerse sürsün , siz yapmadınız ne de olsa ?
Yoksa daha da çok yüzünüz kızarır , daha da hızlı daha fazla insana ulaşmadan ortadan kaldırmak mı istersiniz ?

Ben kasetler montaj mı değil mi orada değilim , altını çize çize belirteyim . Ben savunmanın ya da karalamanın tuhfalığındayım .
Günlerdir yazılıyor , gerçek değilse neden kaldırdılar ? Yahu asıl gerçek değilse kaldırırsın benim bildiğim .

Youtube karşı bu kapatmayı gereksiz buluyorum . Kapatmadan daha demokratik bir çözüme sahip güç ellerindeydi diye düşünüyorum .

Ama kapatma değil de , bu geçici tedbir kararının özgürlüğüme bir pranga olduğunu düşünmüyorum . Dediğim gibi geçici bir tedbir kararının , kapatmanın değil !
[/FONT]
[FONT=pt_sansregular][/FONT]

X