Youtube yasaklandı

ne düşündüğümü merak ediyorsan diğer sayfaları oku saraylım
aynı şeyleri yüz kere tekrar etmiycem
ne düşünüyorsam yazdım çünkü önceki sayfalara
söylediklerinde zaten söylendi

kimse burada yasağı dsteklemiyo
peki sen ne düşünüyosun
youtube türkiyeyi tanıyıp bunları kaldırsa belki yayılmayacaktı farkında mısın
bu konu hakında ne düşünüyorsun merak ediyorum

Cunki bu kasetlerdeki konusmalarin dogrulugu kanitlandi. Haber degeri tasiyor artik. Ustelik Ulusal guvenlikle degil, rezillikle daha cok ilgisi var. Bir ulkedeki savunma ile ilgili degil, bir ulkedeki istihbarat teskilatinin kokusmuslusgunu gosteren bir ibret belirtisidir. BAhsedilen savas plani filan degil, kumpas, komplo planidir. Herkesin gercekleri gormeye ve bilmeye hakki var diye dusunmustur herhalde. Haberalma ozgurlugu, ulkemizde bulunmadigindan anlamasi guc olabilir. Penguen belgesellerine cok cabuk alistik ne de olsa...

1-O konuşmaların dinlenip ortalığa saçılması hükümetin acizliğidir.Olay yanlıştır.
2-Dışarıdan kaynaklanan ortada savaş gerektirecek bir durum yok.Cahilliğimi bağışlayın varsada ben göremiyorum
3-Savaş stratejisi içerden kaynaklanan iddiaların örtbas edilmesi içinse onuda biz bilemeyiz.
4-Eğer o 4 füze atarız boş araziye sözü doğru ise neden ,niçin.sonrasında ne olacak.Savaş için
mazeret üretmek için mi boş arsa bombalanacak.Aaaa bakın bize saldırdılar hadi savaşa mı diyecekler.
Müslümanı müslümana kırdırmak kimin işine yarıyor.

5- Türbeye bomba atılırsa orada görev yapan Mehmetcik ne olacak.Şu anda orada evladı bulunan anne,babalar
İŞED den çok kendi ülkesinin askerindan korkacak.

Kaç yıldır bu ülkede dinleme,görüntüleme zaafiyeti var.Bunu çözüp sorunu halledemeyen hükümet
ne yazık ki bir takım yasaklarla halkın duymasını engelleyerek durumu kurtarabileceğini zannediyor.
Birileri için kaset çıkınca genel bu özel değil dersen.Yapanları bulup cezalandırmazsan,olay başına gelince ağlamaya hakkın yoktur.
Bu işi sosyal medyayı kapatarak çözemezler.

Hakikatten yav, bu olayi nasil ulusal guvenlige getirdiniz ki? Bu kasette Suriye ile ilgili savas stratejisinden, nasil bir devlet politikasi izleneceginden, kara ve hava kuvvetlerinin ne zaman nerden Suriye'ye gireceginden vesaire bahsedilmiyor ki... Adamlar gayet alayci bir sekilde ne uckagit yapacaklarini anlatiyor, tartisiyorlar. Karsilikli fikir uretiyorlar. Sonra biri cikip "ulusal guvenlik, savas plani" filan diye atip tutuyor, yani bir kuyuya bir deli tas atiyor, 40 akilli cikaramiyor. Bu tape'nin neresinde ciddi bir devlet savas plani gordunuz soyler misiniz? Ben devlette ust duzeyde sorumlu gorevleri olan birkac kisinin kumpas planlarindan baska birsey goremedim de...:KK53:

Cunki bu kasetlerdeki konusmalarin dogrulugu kanitlandi. Haber degeri tasiyor artik. Ustelik Ulusal guvenlikle degil, rezillikle daha cok ilgisi var. Bir ulkedeki savunma ile ilgili degil, bir ulkedeki istihbarat teskilatinin kokusmuslusgunu gosteren bir ibret belirtisidir. BAhsedilen savas plani filan degil, kumpas, komplo planidir. Herkesin gercekleri gormeye ve bilmeye hakki var diye dusunmustur herhalde. Haberalma ozgurlugu, ulkemizde bulunmadigindan anlamasi guc olabilir. Penguen belgesellerine cok cabuk alistik ne de olsa...

sana gerçekten inanamıyorum
demek öyle düşünmüşlerdir öyle mi
bu kadar basit mi olay

ulusal güvenlikle nasıl ilgisi yok
sürekli devletle ilgili birşeyler yayınlanıyor ve yayınlanacak
sıra devlet sırlarına gelecek
bu kişilerin ellerinde kimbilir neler var ve bunları ne zaman nasıl kullanacaklar belli değil
ne yapılmalıydı sence
hiçbir yaptırım uygulamadan bırakalım herkes izlesin mi denmeliydi
yasağı ben de savunmuyorum ama böyle bir konuda youtubeun türkiyeyi tanımaması çok vahim bir olay ve bi yaptırım uygulanması gerekli bence
bu diğer olaylar tapeler gibi değil direk ülkemizin dış politikasıla ilgili
yasaklamak kimsenin girmesine engel değil zaten bunu kendileri de biliyo ve herkesin haberi var olaydan

rica ediyorum burda hükümet vs değil kendi devletini düşünerek konuş
ben a ya da b partisi düşünecek durumda değilim çünkü
heryere yerleşip herşeyi dinlemişler
bu yapının kökünün kazınmasını istiyorum sadece

Son düzenleme:
ne kadar yasak koyarsan koy bi şekilde giriliyor sonuçta saklanmak istenilenler acığa cıkıyor seçime cok az kaldı inşallah herkes butun bu yaşananları göz önünde bulundurarak oy verir

ne düşündüğümü merak ediyorsan diğer sayfaları oku saraylım
aynı şeyleri yüz kere tekrar etmiycem
ne düşünüyorsam yazdım çünkü önceki sayfalara
söylediklerinde zaten söylendi

kimse burada yasağı dsteklemiyo
peki sen ne düşünüyosun
youtube türkiyeyi tanıyıp bunları kaldırsa belki yayılmayacaktı farkında mısın
bu konu hakında ne düşünüyorsun merak ediyorum

Türkiye'yi tanımıyorlar diye bir şey yok. Dün bir avukat açıklama yaptı. Her site ana sağlayıcısının bulunduğu ülkenin yasalarına uyar sadece dünyadaki tüm anayasalara uymak zorunda değil. Ayrıca youtube daha önce de defalarca talep üzerine video kaldırdı. Yani inadına yayınlamak diye bir şey söz konusu değil ki. Kayıtlar zaten daha dün çıktı, Türkiye başvuruyu ne ara yaptı da youtube karşı çıktı ve site kapatıldı? Ayrıca neden tüm site kapatılıyor ki, sadece o URL engellenir olur biter. Mantıksız olan nokta burası.
Sizi alıntıladım kusura bakmayın ama bu Türkiye'yi tanımıyorlar iddiaları çok dolaşıyor etrafta genel olarak mesajınız üstünden yazmak istedim.

Ortada yolsuzluk suçu değil , yolsuzluk iddiası var .

Ve evet bu iddia sebebi ile oy vermeyecek insanlar var .

İnsanların seçme hakkını iddialarla etkilemek ne derece doğru ?

Bakınız iddialar gerçek olabilir ama olmayabilir de , o sebeple bildiğimizi sandığımız şeyler sadece bir algı oluşturma lobiside olabilir ne dersiniz ?

Ben olmayabilir kısmını irdeliyorum elbette , sizde olabilir kısmını bir düşünün derim .

Yolsuzluk iddiasi var ise bu ulkede de mahkemeler var, yargi var... Yoksa siz de mi bunca tape'nin secim sandiginda aklanacagina inananlardansiniz? Hakkinda bu kadar yolsuzluk, rusvet iddiasi olan birinin veya birilerinin bir bes sene daha gorevde kalabilme fikri sizi hic rahatsiz etmiyor mu? Haklarindaki iddialar dogru ise bu halkin bir 5 sene daha soyulacak olmasi?
Bir kisi, 5 kisi, on kisi iddia etmiyor hanfendi, yuzbinlerce insan iddia ediyor. Bu hukumetin koltugundan inip yargiya muracaat etmesinin hala zamani gelmemis midir artik sizce? Hepsi iddiadan ibaret ise yargilanip aklanir, bir daha daha guclu olarak gelir.

Yolsuzluk iddiasi var ise bu ulkede de mahkemeler var, yargi var... Yoksa siz de mi bunca tape'nin secim sandiginda aklanacagina inananlardansiniz? Hakkinda bu kadar yolsuzluk, rusvet iddiasi olan birinin veya birilerinin bir bes sene daha gorevde kalabilme fikri sizi hic rahatsiz etmiyor mu? Haklarindaki iddialar dogru ise bu halkin bir 5 sene daha soyulacak olmasi?
Bir kisi, 5 kisi, on kisi iddia etmiyor hanfendi, yuzbinlerce insan iddia ediyor. Bu hukumetin koltugundan inip yargiya muracaat etmesinin hala zamani gelmemis midir artik sizce? Hepsi iddiadan ibaret ise yargilanip aklanir, bir daha daha guclu olarak gelir.

cok begendim cok....

Türkiye'yi tanımıyorlar diye bir şey yok. Dün bir avukat açıklama yaptı. Her site ana sağlayıcısının bulunduğu ülkenin yasalarına uyar sadece dünyadaki tüm anayasalara uymak zorunda değil. Ayrıca youtube daha önce de defalarca talep üzerine video kaldırdı. Yani inadına yayınlamak diye bir şey söz konusu değil ki. Kayıtlar zaten daha dün çıktı, Türkiye başvuruyu ne ara yaptı da youtube karşı çıktı ve site kapatıldı? Ayrıca neden tüm site kapatılıyor ki, sadece o URL engellenir olur biter. Mantıksız olan nokta burası.
Sizi alıntıladım kusura bakmayın ama bu Türkiye'yi tanımıyorlar iddiaları çok dolaşıyor etrafta genel olarak mesajınız üstünden yazmak istedim.

türkiye talepte bulundu dün kaldırılması için ve kaldırılmadı
o sebeple de tüm site kapandı
tüm youtubeun kapanması saçma ama bu durumda ne yapılabilirdi siz cevap verin o halde
ben bundan bahsediyorum
yoksa ben de böyle bir ifade kullanmazdım
ayrıca türkiye karşı farklı bir tutum var bunu da araştırırsanız görürsünüz
alıntı yapmanız sorun değil bu arada

sana gerçekten inanamıyorum
demek öyle düşünmüşlerdir öyle mi
bu kadar basit mi olay

ulusal güvenlikle nasıl ilgisi yok
sürekli devletle ilgili birşeyler yayınlanıyor ve yayınlanacak
sıra devlet sırlarına gelecek
bu kişilerin ellerinde kimbilir neler var ve bunları ne zaman nasıl kullanacaklar belli değil
ne yapılmalıydı sence
hiçbir yaptırım uygulamadan bırakalım herkes izlesin mi denmeliydi
yasağı ben de savunmuyorum ama böyle bir konuda youtubeun türkiyeyi tanımaması çok vahim bir olay ve bi yaptırım uygulanması gerekli bence
bu diğer olaylar tapeler gibi değil direk ülkemizin dış politikasıla ilgili
yasaklamak kimsenin girmesine engel değil zaten bunu kendileri de biliyo ve herkesin haberi var olaydan

rica ediyorum burda hükümet vs değil kendi devletini düşünerek konuş
ben a ya da b partisi düşünecek durumda değilim çünkü
heryere yerleşip herşeyi dinlemişler
bu yapının kökünün kazınmasını istiyorum sadece

Surekli devletle ilgili seyler mi yayinlaniyor? Ne gibi mesela? BAsbakan ile oglunun evinin para halleri gibi mi? Ya da bir bakanin Kuranla nasil alay ettigi gibi mi? Bunlarin neresinde devlet var? Yani sir olarak kalsin bunlar, biz Turk halki olarak duymayalim, bilmeyelim, mi diyorsunuz? Ne guzel resimdeki gibi uc maymunu oynuyorduk, gorme, duyma, konusma. Oyle mi devam etseydik? GErci ben yillardir konusuyorum valla... Goren de goruyordu zaten.. Bir tek duymak kusur kalmisti, onu da birileri becerdi sonunda iste.. Iyi yapmislar dinleyip.. Bu gunlerin gelecegini ve bu tapelerin bir gun bu millete gerek olacagini gormusler demek ki.. Sonucta onlari da oralara AKP iktidari yerlestirdi zamaninda.. AKP nin adamlariydi, Erdogan'in sag kollariydi hepsi dune kadar.. Simdi islerine gelmeyince paralel yapi mi oldular? Kim izin vermis bu paralel yapiya? Ben miyim son 12 senedir basbakan?

İddia edenlerle ,iddianın asılsızlığını savunanların niceliğini hesaplamayalım bence hiç :KK34:

Hakkında yolsuzluk iddiası olup da şuan yerel seçimlerde başkan adayı olan kim var ? Yok .

O vakit adaylar 30 Martta yarışır , kazananlar 5 yıl daha görevlerine devam eder , bence bir beis yok .

Hakkında yolsuzluk iddiası olanlarda sonuçlarına dahi güvenilmeyen mahkemelerde yargılanır muhtemelen aklanır , ne değişir ?

Artık kim ne karar verirse versin bir algı imparatorluğu oluştu . Kim nasıl algılamak istiyorsa onu algılamaya devam edecek yani .

Benim içim rahat , yolsuzluk iddialarında adı geçen bir isme oy vermeyeceğim . Siz yolsuzluk iddiaları var diye partisi hakkında , çalışan üreten bir başkana oy vermeyerek iç huzurunuzu sağlayabilecek misiniz ? Pardon yani burada yaşasa idiniz ...

Son cümleniz çok doğru hepsi iddiadan ibaretse , aklanır ve güçlenir . Peki bu aklanmaya kim inanır ? Hadi kandırmayalım birbirimizi , herkes inandığı yerden ezberlemeye devam edecek siyaseti .

türkiye talepte bulundu dün kaldırılması için ve kaldırılmadı
o sebeple de tüm site kapandı
tüm youtubeun kapanması saçma ama bu durumda ne yapılabilirdi siz cevap verin o halde
ben bundan bahsediyorum
yoksa ben de böyle bir ifade kullanmazdım
ayrıca türkiye karşı farklı bir tutum var bunu da araştırırsanız görürsünüz
alıntı yapmanız sorun değil bu arada

İyi de sadece bize yasak şu anda, Türkiye'den girilemiyor. Diğer ülkelerden izlenebiliyor hala, ha keza bizler de dns ayarları vs değiştirip hala rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Kapatmak çözüm olmadı ki, çözüm olmak bir kenara insanların kişisel haklarını gasp etti.
Geçenlerde Başbakan'ın oğlunun telefon görüşmesi konulmuştu youtube a, ertesi gün "bu video talep üzerine kaldırılmıştır" ifadesi çıkmaya başladı. Demek ki kaldırıyorlarmış diye düşünüyorum. Ben mi yanlış değerlendiriyorum?

Bir de benim önerimi sormuşsunuz. Bu saatten sonra önerilecek hiç bir şey olamaz. Geçmiş ola o ses kaydı dinleneceği kadar dinlendi, bilmeyen kalmadı artık kaldırılsa ne fayda? Bu andan sonra hükümetin yapması gereken tek şey o kaydı sızdıranlara hesabını sormak olmalı.

Son düzenleme:
Baykal olayından sonra Chp öneri de bulunmuştu yasa dışı dinlemelerin üstüne gidelim , komisyon kuralım diye Akp tarafından kabul edilmemişti:KK14: Başkalarına yapılırken iyiydi çünkü:KK14:

Surekli devletle ilgili seyler mi yayinlaniyor? Ne gibi mesela? BAsbakan ile oglunun evinin para halleri gibi mi? Ya da bir bakanin Kuranla nasil alay ettigi gibi mi? Bunlarin neresinde devlet var? Yani sir olarak kalsin bunlar, biz Turk halki olarak duymayalim, bilmeyelim, mi diyorsunuz? Ne guzel resimdeki gibi uc maymunu oynuyorduk, gorme, duyma, konusma. Oyle mi devam etseydik? GErci ben yillardir konusuyorum valla... Goren de goruyordu zaten.. Bir tek duymak kusur kalmisti, onu da birileri becerdi sonunda iste.. Iyi yapmislar dinleyip.. Bu gunlerin gelecegini ve bu tapelerin bir gun bu millete gerek olacagini gormusler demek ki.. Sonucta onlari da oralara AKP iktidari yerlestirdi zamaninda.. AKP nin adamlariydi, Erdogan'in sag kollariydi hepsi dune kadar.. Simdi islerine gelmeyince paralel yapi mi oldular? Kim izin vermis bu paralel yapiya? Ben miyim son 12 senedir basbakan?

bundan sonra olacaklar hakkında fikrin var mı
daha öncekiler bizi ilgilendiriyordu
onlar yayınlanmasın vs demiyorum ben
şimdi dış politikaya sardılar
ve 30 marttan sonra pekçok şey yayınlanacağı konuşuluyo bununla ilgili
hiç mi gündemi takip etmiyosun
devlet sırları dökülürse nolur bunu düşünebiliyor musun
kim zarar görecek bundan
a kişisi b kişisi mi kaldı
ülkemiz zarar görecek farkında mısın

yapıyı kim getirdiği vs ayrı o konuda zaten konuşuldu ama şuanki boyut ayrı
şuanda resmen erdoğanı batırmak için tüm ülke hedef alınıyo

sen bunu destekliyo musun yani anlamıyorum
bununla ilgili ne düşünüyosun söyler misin
cidden merak ediyorum

Ve basin ozgurlugu var(di) ulkede.bu tapeler hukemeti mi hedef aliyor akp yi mi dusunmek lazim.sen imparator degilsin ki kimseye soz hakki tanimiyorsun.yanlis.bu bize haksizliktir.
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

İddia edenlerle ,iddianın asılsızlığını savunanların niceliğini hesaplamayalım bence hiç :KK34:

Hakkında yolsuzluk iddiası olup da şuan yerel seçimlerde başkan adayı olan kim var ? Yok .

O vakit adaylar 30 Martta yarışır , kazananlar 5 yıl daha görevlerine devam eder , bence bir beis yok .

Hakkında yolsuzluk iddiası olanlarda sonuçlarına dahi güvenilmeyen mahkemelerde yargılanır muhtemelen aklanır , ne değişir ?

Artık kim ne karar verirse versin bir algı imparatorluğu oluştu . Kim nasıl algılamak istiyorsa onu algılamaya devam edecek yani .

Benim içim rahat , yolsuzluk iddialarında adı geçen bir isme oy vermeyeceğim . Siz yolsuzluk iddiaları var diye partisi hakkında , çalışan üreten bir başkana oy vermeyerek iç huzurunuzu sağlayabilecek misiniz ? Pardon yani burada yaşasa idiniz ...

Son cümleniz çok doğru hepsi iddiadan ibaretse , aklanır ve güçlenir . Peki bu aklanmaya kim inanır ? Hadi kandırmayalım birbirimizi , herkes inandığı yerden ezberlemeye devam edecek siyaseti .

Ne mi degisir? Cok sey degisir. Kimse yapilanin yanina kar kalmayacagini, yarginin herkes icin esit oldugunuj, eger bir yolsuzluk iddiasi var ise onun ciddiye alinip yargilanacagini anlar ve adimlarini ona gore atar bu ulkede... az sey mi? Yoksa gelen yesin, giden yesin, birakin ellemeyin garipleri mi demek lazim ille de?
Aus hanim... Maalesef son aylarda oyle bir cirkefe bulandi ki bu ulke bu tapelerle, malvarliklariyla artik, bunu yargidan baska hic bir sey temizleyemez. Ne secimler, ne de Suriye ile cikartacaklari savas... Birakin Turkiye'yi, dunya bizi esefle seyrediyor artik.. Bu ulkede secimlerde her kim gelirse gelsin, kac oy alirlarsa alsin, bu kisiler bu devlette soz sahibi olmaya devam ettigi surece bu cirkef gun gectikce cig gibi buyur, eksilmez. Bu kadar rezilligi dunya uzerinde, bu kendi icinde devamli savas halinde olan musluman ulkeler dahil olmak uzere hic bir ulke sindiremez. Turkiye de sindirmeyecektir. Korkarim bu gereksiz uzatmalar yuzunden ayni diger musluman ulkelerde oldugu gibi ic savaslara dogru suruklenip gidecegiz. Millet sokaklara dokulup birbirini kesmeye baslayacak satirlarla.. Hersey Erdogan yargilanmasin, koltugunda otursun diye? Deger mi?

İyi de sadece bize yasak şu anda, Türkiye'den girilemiyor. Diğer ülkelerden izlenebiliyor hala, ha keza bizler de dns ayarları vs değiştirip hala rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Kapatmak çözüm olmadı ki, çözüm olmak bir kenara insanların kişisel haklarını gasp etti.
Geçenlerde Başbakan'ın oğlunun telefon görüşmesi konulmuştu youtube a, ertesi gün "bu video talep üzerine kaldırılmıştır" ifadesi çıkmaya başladı. Demek ki kaldırıyorlarmış diye düşünüyorum. Ben mi yanlış değerlendiriyorum?

diğer ülkeler görüyo zaten
o yüzden yasak çözüm değil yazdım zaten
herkes girer isterse izler zor birşey değil ki
onların amacı da kimse ulaşmasın değil kendileri de biliyodur engel olamayacaklarını
bunlar sitelere karşı uyarı niteliğinde şeyler
yani hedef aldıkları site aslında ama biz de arada kaynamış oluyoruz
yoksa twitterı yasakladılar noldu herkes girdi hatta cumhurbaşkanından tut bakanlar bile rahatça tweet attı yani
ilk etapta youtube bunu kaldırabilirdi
örnekleri var çünkü
hala duruyo sorun bu
o zaman da devlet bi yaptırım uygulamak zorunda bence
diğer tapeler vs onları kastetmiyorum ama bu dış politikamızla alakalı
cidden bu konuyu araştır bence
senin bahsettiğin şeylerle bunların içeriği aynı değil maalesef keşke özel hayatla ilgili ya da öncekiler gibi birşey olsaydı bu
o zaman umrumda olmazdı

Son düzenleme:
diğer ülkeler görüyo zaten
o yüzden yasak çözüm değil yazdım zaten
herkes girer isterse izler zor birşey değil ki
onların amacı da kimse ulaşmasın değil kendileri de biliyodur engel olamayacaklarını
bunlar sitelere karşı uyarı niteliğinde şeyler
yani hedef aldıkları site aslında ama biz de arada kaynamış oluyoruz
yoksa twitterı yasakladılar noldu herkes girdi hatta cumhurbaşkanından tut bakanlar bile rahatça tweet attı yani
ilk etapta youtube bunu kaldırabilirdi
örnekleri var çünkü
hala duruyo sorun bu
o zaman da devlet bi yaptırım uygulamak zorunda bence
diğer tapeler vs onları kastetmiyorum ama bu dış politikamızla alakalı
cidden bu konuyu araştır bence
senin bahsettiğin şeylerle bunların içeriği aynı değil maalesef keşke özel hayatla ilgili birşey olsaydı bu
o zaman umrumda olmazdı

Videoların içeriklerinin aynı olmadığının ben de farkındayım. Tabi ki dış politika çok daha önemli, başka bir yorumumda bundan bahsetmiştim.
Benim anlatmak istediğim hala girilebilen bir siteye şu an nasıl bir yaptırım uyguluyoruz? Hala kaldırılmadığına göre youtube un çok da umrunda değil sanırım? Twitter da bile dolaşıyor hala bu kayıt, sözde o da yasaklı yaptırım uyguluyoruz ya.

bundan sonra olacaklar hakkında fikrin var mı
daha öncekiler bizi ilgilendiriyordu
onlar yayınlanmasın vs demiyorum ben
şimdi dış politikaya sardılar
ve 30 marttan sonra pekçok şey yayınlanacağı konuşuluyo bununla ilgili
hiç mi gündemi takip etmiyosun
devlet sırları dökülürse nolur bunu düşünebiliyor musun
kim zarar görecek bundan
a kişisi b kişisi mi kaldı
ülkemiz zarar görecek farkında mısın

yapıyı kim getirdiği vs ayrı o konuda zaten konuşuldu ama şuanki boyut ayrı
şuanda resmen erdoğanı batırmak için tüm ülke hedef alınıyo

sen bunu destekliyo musun yani anlamıyorum
bununla ilgili ne düşünüyosun söyler misin
cidden merak ediyorum

Ulke tarihinde gorup gorebilecegi kadar zarar gordu zaten.. Gormeye de devam ediyor. Tum dunyaya rezil olmusuz olabilecegimiz kadar, itibarimiz yerlerde... Bunu oradan goremiyor musunuz? Bu ulkenin ne dis politikasi kaldi ki? Basbakan hergun bir mitingde bagiriyor: Avrupaya hesap mi verecegiz, Amerika once kendine baksin bize karisamaz, Esed cellat, dis camia ne derse desin ben face, twt., youtubeu n kokunu kaziyacagim, vesaire vesaire.. Dis politikamiz bugun bu.. Butun ulkelere dusmaniz. Bir yandan da ekonomimiz disa bagimli, ulke sicak para cenneti.. Bugun paralarini cekip gitmeye kalksalar yere yapisiriz, o derece yani...Butun sirketlerimiz, limanlarimiz, fabrikalrimiz da onlara coktan satilmis bile bu hukumet zamaninda.. Kendi limanlarimiza, Samsun limani dahil girip cikarken onlardan izin aliyoruz. Sonra da onlara kafa tutuyoruz, ne kadar inandiriciligi var?
Olmayan devlet dis politikamizin olmayan devlet sirlari.. Senin devlet sirri dediklerin bakanlarin kendi ogulari, kizlari ve isadamlari ile yaptiklari rezil konusmalar, rusvet pazarliklari, baska birsey degil.. GEnel onlar genel...:KK52:

Son düzenleme:
Videoların içeriklerinin aynı olmadığının ben de farkındayım. Tabi ki dış politika çok daha önemli, başka bir yorumumda bundan bahsetmiştim.
Benim anlatmak istediğim hala girilebilen bir siteye şu an nasıl bir yaptırım uyguluyoruz? Hala kaldırılmadığına göre youtube un çok da umrunda değil sanırım? Twitter da bile dolaşıyor hala bu kayıt, sözde o da yasaklı yaptırım uyguluyoruz ya.

engellenemiyo işte
ama tr kendince yasaklayarak tepki koymuş oluyo siteye karşı
kaldırınca geri açıyo
yani bize karşı değil siteye karşı tepki
ama olan bize oluyo sonuç bu
youtube daha önce de atatürk e hakaret eden bi videoyu kaldırmamıştı sanırım ve uzunca bi süre kapalı kaldı
en sonunda kaldırınca tekrar açıldı diye biliyorum
biz o zaman da giriyoduk dns dğiştirip
tanımıyo derken bunu kastettim işte

umrunda olsa şu ana kadar kalkardı zaten

X