Sandviç - Kanepeler Yufka Kasesinde Patates Sufle Ve Tarçınlı Yumurtalı Ekmekler-Torku Sponsorluğunda

Merhabalar:KK68::KK68:Kahvaltı denince akan sular durur..Azmı sözler söylenmiştir ,,azmı kelimeler dizilmiştir onun için.:KK22:
Şu iki satırda kaldım saatlerce.
"Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem
Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı"

İyi değilim birkaç gündür. Kahvaltım yok. Olsa da yok. Boğazımdan geçecek yer yok.
Yine demiş diyeceğini Cemal Süreya. Öyle ya, kahvaltının mutlulukla ilgisi çok.
Güne başlamanın heyecanı yoksa kızarmış ekmeğin, beyaz peynirin, zeytinin, domatesin anlamı yok.
Gün sana küsmüşse, gece ciğerini söküyorsa, elin kolun bağlanmışsa, gözünün feri kaçmışsa kahvaltı yok.
Pazarların kahvaltıları vardır ya hani. Aileler buluşur, sevgililer sevgililiklerini kutlar, dostlar birbirine güler, iki ince belli çayda insan iyi ki varım der, kendini sever, kızdığı, yorulduğu hayatını sever.
Öğle ve akşam yemeklerini insan herkesle yer belki ama kahvaltı önce kalpten sonra boğazdan geçer.
aksamdan kalma sahneleri ekmekle kizartip usutune yabancilastigin insanlarin bakislarini surebiliyorsan, demleyebiliyorsan dostluklari ve en onemlisi de en sonunda tum bunlari yiyip icip sindirebiliyorsan iste o zaman dersin: “kahvaltinin mutlulukla bir ilgisi olmali.”
Diyeceğim burada biter. Kahvaltınız bol olsun.:KK68:
İki tarifle katılmak istedim. Umarım beğenirsiniz:KK200:
Malzemeler : 12 adet için.(ben 6 adet yaptım)
3 adet yufka
3 adet haşlanmış patates
3 adet yumurta
150 gr beyaz peynir
150 gr kaşar peyniri
1/4 demet dereotu
tuz, karabiber,Pul biber
yağlamak için sıvı yağ
üstü için çeri domatesler..Eki Görüntüle 1792667
Bireysel yufka kaselerini oluşturmak için muffin tepsilerini kullanıyoruz. 12 lik bir kalıbı sıvı yağ ile yağlayın. Yufkaları dörde katlayıp her bir kase için dört adet olmak üzere 10×10 cm büyüklüğünde kareler kesin.
Eki Görüntüle 1792668
Kestiğiniz kare şeklindeki yufkaları aralarını az sıvı yağ ile yağlayıp köşeleri çakışmayacak şekilde dörder tanesini üst üste koyun.
Eki Görüntüle 1792669
Her bir dörtlüyü muffin kalıplarına yerleştirin.
Eki Görüntüle 1792671
İç harcı için haşlanmış patatesleri rendeleyin. Peynirleri rendeleyerek patateslere ekleyin. Üç adet yumurtayı kırıp ilave edin. Dereotunu ince kıyıp harca koyun. Ben ilave yağ kullanmadım, peynirleri yeterli gördüm ama dilerseniz biraz tereyağı ekleyebilirsiniz. Tuzunu ve Baharatlarını ekleyin.
Eki Görüntüle 1792674
Peynirler tuzluysa dikkat edin. Oldukça yumuşak kıvamdaki harcı kalıpların içine paylaştırın. En üste biraz daha rendelenmiş kaşar peyniri serpin, en üste çeri domatesleri koyun.
Eki Görüntüle 1792672
180 derece fırında güzelce kızarana kadar 30 – 35 dk pişirin. Fırından alıp kalıplarından çıkarın, üzerine kıyılmış taze dereotu serperek sıcak servis edin.:KK68::KK68:
Tarçınlı Yumurtalı Ekmekler Malzemeleri:KK22:
3 adet yumurta
3 yemek kaşığı toz şeker
1 dolu çay kaşığı tarçın
9 dilim tost ekmeği – yuvarlak kesilmiş
Ayçiçeği yağı – kızartmak için
Çikolata kreması
Çilek
Eki Görüntüle 1792675
Yumurta, şeker ve tarçını çırpın. Ama çok fazla kabartmayın.
Eki Görüntüle 1792676
Tost ekmeklerini yuvarlak kesin
Eki Görüntüle 1792678
ve bu karışıma bulayıp, kızgın yağda kızartıp, kağıt havlunun üzerine çıkartın.
Eki Görüntüle 1792677
Kızarttığınız ekmeklerin hepsinin üzerine çikolata kremasını bıçak yardımıyla sürün.
Ardından aralarına çilek serpiştirerek 3 kat üst üste minik sandviçler elde edin. Bunlardan 3 tane elde edip, servis tabağına alın.afiyet şifa olsun:KK68::KK68:
Eki Görüntüle 1792679
Eki Görüntüle 1792680
Eki Görüntüle 1792682
Eki Görüntüle 1792683
Eki Görüntüle 1792685
Eki Görüntüle 1792686
Eki Görüntüle 1792688 Eki Görüntüle 1792691
Eki Görüntüle 1792692
Eki Görüntüle 1792693
Eki Görüntüle 1792694 Eki Görüntüle 1792695
Muhteşem patates suflen harika gözüküyor canım ellerine sağlık yarismada başarılar:KK66:

Merhabalar:KK68::KK68:Kahvaltı denince akan sular durur..Azmı sözler söylenmiştir ,,azmı kelimeler dizilmiştir onun için.:KK22:
Şu iki satırda kaldım saatlerce.
"Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem
Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı"

İyi değilim birkaç gündür. Kahvaltım yok. Olsa da yok. Boğazımdan geçecek yer yok.
Yine demiş diyeceğini Cemal Süreya. Öyle ya, kahvaltının mutlulukla ilgisi çok.
Güne başlamanın heyecanı yoksa kızarmış ekmeğin, beyaz peynirin, zeytinin, domatesin anlamı yok.
Gün sana küsmüşse, gece ciğerini söküyorsa, elin kolun bağlanmışsa, gözünün feri kaçmışsa kahvaltı yok.
Pazarların kahvaltıları vardır ya hani. Aileler buluşur, sevgililer sevgililiklerini kutlar, dostlar birbirine güler, iki ince belli çayda insan iyi ki varım der, kendini sever, kızdığı, yorulduğu hayatını sever.
Öğle ve akşam yemeklerini insan herkesle yer belki ama kahvaltı önce kalpten sonra boğazdan geçer.
aksamdan kalma sahneleri ekmekle kizartip usutune yabancilastigin insanlarin bakislarini surebiliyorsan, demleyebiliyorsan dostluklari ve en onemlisi de en sonunda tum bunlari yiyip icip sindirebiliyorsan iste o zaman dersin: “kahvaltinin mutlulukla bir ilgisi olmali.”
Diyeceğim burada biter. Kahvaltınız bol olsun.:KK68:
İki tarifle katılmak istedim. Umarım beğenirsiniz:KK200:
Malzemeler : 12 adet için.(ben 6 adet yaptım)
3 adet yufka
3 adet haşlanmış patates
3 adet yumurta
150 gr beyaz peynir
150 gr kaşar peyniri
1/4 demet dereotu
tuz, karabiber,Pul biber
yağlamak için sıvı yağ
üstü için çeri domatesler..Eki Görüntüle 1792667
Bireysel yufka kaselerini oluşturmak için muffin tepsilerini kullanıyoruz. 12 lik bir kalıbı sıvı yağ ile yağlayın. Yufkaları dörde katlayıp her bir kase için dört adet olmak üzere 10×10 cm büyüklüğünde kareler kesin.
Eki Görüntüle 1792668
Kestiğiniz kare şeklindeki yufkaları aralarını az sıvı yağ ile yağlayıp köşeleri çakışmayacak şekilde dörder tanesini üst üste koyun.
Eki Görüntüle 1792669
Her bir dörtlüyü muffin kalıplarına yerleştirin.
Eki Görüntüle 1792671
İç harcı için haşlanmış patatesleri rendeleyin. Peynirleri rendeleyerek patateslere ekleyin. Üç adet yumurtayı kırıp ilave edin. Dereotunu ince kıyıp harca koyun. Ben ilave yağ kullanmadım, peynirleri yeterli gördüm ama dilerseniz biraz tereyağı ekleyebilirsiniz. Tuzunu ve Baharatlarını ekleyin.
Eki Görüntüle 1792674
Peynirler tuzluysa dikkat edin. Oldukça yumuşak kıvamdaki harcı kalıpların içine paylaştırın. En üste biraz daha rendelenmiş kaşar peyniri serpin, en üste çeri domatesleri koyun.
Eki Görüntüle 1792672
180 derece fırında güzelce kızarana kadar 30 – 35 dk pişirin. Fırından alıp kalıplarından çıkarın, üzerine kıyılmış taze dereotu serperek sıcak servis edin.:KK68::KK68:
Tarçınlı Yumurtalı Ekmekler Malzemeleri:KK22:
3 adet yumurta
3 yemek kaşığı toz şeker
1 dolu çay kaşığı tarçın
9 dilim tost ekmeği – yuvarlak kesilmiş
Ayçiçeği yağı – kızartmak için
Çikolata kreması
Çilek
Eki Görüntüle 1792675
Yumurta, şeker ve tarçını çırpın. Ama çok fazla kabartmayın.
Eki Görüntüle 1792676
Tost ekmeklerini yuvarlak kesin
Eki Görüntüle 1792678
ve bu karışıma bulayıp, kızgın yağda kızartıp, kağıt havlunun üzerine çıkartın.
Eki Görüntüle 1792677
Kızarttığınız ekmeklerin hepsinin üzerine çikolata kremasını bıçak yardımıyla sürün.
Ardından aralarına çilek serpiştirerek 3 kat üst üste minik sandviçler elde edin. Bunlardan 3 tane elde edip, servis tabağına alın.afiyet şifa olsun:KK68::KK68:
Eki Görüntüle 1792679
Eki Görüntüle 1792680
Eki Görüntüle 1792682
Eki Görüntüle 1792683
Eki Görüntüle 1792685
Eki Görüntüle 1792686
Eki Görüntüle 1792688 Eki Görüntüle 1792691
Eki Görüntüle 1792692
Eki Görüntüle 1792693
Eki Görüntüle 1792694 Eki Görüntüle 1792695
Çok canım çekti kıııııııııızzzzz başarılar tatlım enfes gözüküyolar :KK66:

Kakao heryerde karşıma çıkıyosun acaip elantirik alıyorum senden:KK53:
Bu sofrayı hazırlamak istesem sanırı sabah namazında başlamam lazım 10-11e yetişmesi için:-)

Şimdi benim yakında aile kahvaltım olucak ve bu yufkalara bayıldımmmm..
Geceden yapsam dolaba atsam sabah fırına göndersem nasıl olur acep:KK22:
Yanlış anlama tembel değilim bak:KK70:

Kakao heryerde karşıma çıkıyosun acaip elantirik alıyorum senden:KK53:
Bu sofrayı hazırlamak istesem sanırı sabah namazında başlamam lazım 10-11e yetişmesi için:-)

Şimdi benim yakında aile kahvaltım olucak ve bu yufkalara bayıldımmmm..
Geceden yapsam dolaba atsam sabah fırına göndersem nasıl olur acep:KK22:
Yanlış anlama tembel değilim bak:KK70:
Hımmm bak orası doğru sabah namazında başlaman gerek:KK53::KK53:ince dokunuşları zaman alıyor yavru...evet yufkaları akşamdan hazırla at dolaba sabah kalk içlerini istediğin malzemelerden doldur.. ve kızart bacım bişeycik olmaz....amma velakin içlerinide doldurup dolaba atarsan yufkalar yumuşar be anacım:KK19:Turnam o elantirik durumlardan bendede var sende karşıma çıkıyorsun :KK53::KK53:

Hımmm bak orası doğru sabah namazında başlaman gerek:KK53::KK53:ince dokunuşları zaman alıyor yavru...evet yufkaları akşamdan hazırla at dolaba sabah kalk içlerini istediğin malzemelerden doldur.. ve kızart bacım bişeycik olmaz....amma velakin içlerinide doldurup dolaba atarsan yufkalar yumuşar be anacım:KK19:Turnam o elantirik durumlardan bendede var sende karşıma çıkıyorsun :KK53::KK53:
Ayyy platonik değilmişim çok sevindim:KK8:
Kız beceriksiz olunca akıl edemedim hakkaten yumuşar vıcık vıcık olur altı :KK70:
4 aile ve çocukları düşün , ben düşünemiyorumda:confused:
İçli köfte desinler yapim ama kahvaltı çok zor bi öğün yaa:KK22:

Ayyy platonik değilmişim çok sevindim:KK8:
Kız beceriksiz olunca akıl edemedim hakkaten yumuşar vıcık vıcık olur altı :KK70:
4 aile ve çocukları düşün , ben düşünemiyorumda:confused:
İçli köfte desinler yapim ama kahvaltı çok zor bi öğün yaa:KK22:
ayofff (bu bir sitem şekli):KK70:hiç sorma bacım kahvaltı çok oyalıyor.öyle böyle değil..ama bitincede ortaya harika bir masa çıkıyor.. ben daha çok eşime oğluma ve soframa gelenlere yapıyorum kendim için yapıyorsam ne oliyim..:KK53::KK53:

ayofff (bu bir sitem şekli):KK70:hiç sorma bacım kahvaltı çok oyalıyor.öyle böyle değil..ama bitincede ortaya harika bir masa çıkıyor.. ben daha çok eşime oğluma ve soframa gelenlere yapıyorum kendim için yapıyorsam ne oliyim..:KK53::KK53:
Hı tabi aynen bende içli köfteleri kendim için yapmam. Göbeğimdeki içli köfte gibi yuvarlak çıkıntıda hep çok çalışıp yiyememekten :KK70:
Ayyooff ' u tuttum ya güzel bişeymiş :KK70:

X