Yüksek FSH (26) ,Düşük AMH (0.71) ile kendiliginden hamile kaldim

Zehra Betul Sevde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2019
256
163
39
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar ,hamile kalmadan önce burdaki yazıları o kadar çok okudum ki hamile kalırsam bende yazcam dedim inşallah birilerine faydalı olur. 35 yaşındayım .doktorlar 3 yada 4 yıl önce erken menopoz teşhisi koydu tahmin edersiniz ki dünya başıma yikildi.FSH ve amh hormonum çok çok kötüydü,FSH 26 Amh 0.71 çıktı .Doktorlar yumurtaların var ama hormanlarin kötü bir an önce tüp bebek yaptır zaman kaybetme dediler .Maddi durumum yoktu .Ne duyduysam yaptım yakiyla hamile kalanları duydum iki üç kez denedim hiç bir işe yaramadi tam tersi spermlerin öldüğünü gozlemledim bidaha denemedim .Sicak suyla hamile kalanları duydum sıcak suya oturdum olmadi ,hamamı duydum gittim günlerce kaldım yok olmadı . Tam tersi bunlar erkeğin spermlerini öldürüyo bunlari gözlemledim . Erkeklere sıcak su sıcak hava hiç iyi gelmiyo . Gitmedigim doktor kalmadı diyebilirim, hepsi aynı şeyi söyledi koşarak git tüp bebek yaptır .Bu arada 3 kez aşılama yaptırdım hiçbiri tutmadı tabiki .Hatta çok iyi bir tüp bebek merkezi Doktoru normal gebe kalmayla neredeyse aşılama aynı boşuna yaptirmissin dedi . Senin direk tüp bebek yapman lazım . Gittim tüp Bebek raporu için başvurdum 7 ayda anca raporum çıktı . 4/6 ay sonra sıra gelir dedi . O kadar üzüldüm ki anlatamam . rahim filmini duydum gittim çektirdim çok şükür tuplerim açık çıktı . Çok yakın bir arkadaşımın tavsiyeleri vardı o bu şekilde hamile kalmisti bende denemeye karar verdim ve çok şükür Allah'ın izniyle hamile kaldım . Öncelikle stresten mümkün olduğunca uzak durdum , çocuk olsun diye yapılmamalı o iş oldumu olmadı mı stres oluyosun ister istemez . Bide kayganlastirici ve benzeri bişey kullanmamalı çok ihtiyac varsa sadece kadının tükmügü çünkü kadının parçası olduğu için spermleri öldürmüyomus erkeğin ki öldürebiliyomus . Adetimin 2. Günü başladım 6/7 gün her sabah arisutu bal karışımı içtim ( aktarlarda hazır var ) abur cuburu bıraktım . Kahvaltımı güzel yaptim her gün bir tane yumurta yemeye dikkat ettim . Mümkün olduğunca protein ve kalsiyum ağırlıklı beslendim zaten yumurtam azdı bari dedim kalanları guclendireyim . Saracoglunun testere dişli aslan pençesi çayını kahvaltıdan 2 saat sonra hergun içtim .Gerçekten FSH dusuyo. Hergun hayit suyu ictim öğleden sonraları . Sebze yemeklerini ve özelikle salatayi çok tukettim . Günlük 2 kilo su ictim bir tane limon bı tane tarçın attım icine ,çok dua ettim çok şükür Allah çok büyük . Sonuç hamileyim çok şükür . İnşallah birilerine faydası olur .

Senin adına çok sevindim canım.. Duygularını çok iyi anlıyorum. İnşallah bebişini sağlıkla kucağına alırsın.. Darısı bizlerin başına diyelim.. Ben de 38 yaşını doldurmak üzereyim. 5 senedir evliyim, ancak çocuk düşünmüyorduk. Benim isteğimle denemelere başladık. Bu ay 5.ay olacak, halen bir gelişme yok. Doktor hormon testlerimin ve yumurta kalitemin iyi olduğunu söylüyor, eşim de benimle aynı yaşta, onun sperm testi çok parlak değil, ama doktora gösterdim orta kalite dedi. Yaşınız ileri olduğu için aşılama yapalım dedi. Önce rahim filmi istedi, geçen hafta çektirecektim ama sonra vazgeçtim, bir süre daha deneyelim dedik. Ben de arı, sütü, bal, polen, propolis kullanıyorum. Vitaminler, folik asit, q10 hepsini alıyorum. Eşime de keçiboynuzu içiriyorum, o da q10, e vitamini, çinko kullanıyor. Bizde asıl sorun eşim aslında istemiyor ve ben kendimi bu konuda yalnız ve kendi kendine çırpınıyormuş gibi hissetmeye başladım.. Doktor da kararlı ol, o ne derse desin, sen kararlı dur diyor. Ben istediğim için bir şeyler kullanıyor ama içten içe biliyorum aslında çocuk istemiyor.. Bugün biraz karamsar ve mutsuzum.. Aslında bunları yazmak değildi ilk düşüncem, gerçekten çabanı, azmini çok takdir ettim ve sonuç almana da çok sevindim. Uğraşınca olmaz denen şeyler bile oluyor..

Teşekkür ederim . Erkekleri anlamak biraz zor aslında istiyodur ama erkeklik gururu diye saçma sapan birşey var belki öyle gözükmek istiyodur . Benimkide öyleydi şimdi sürekli ariyo soruyo nasılsın canin bişey istiyomu falan filan . Anlatiklarina bakılırsa senin ki tamamen stres . Stres çocuğu geciktiriyo gerçekten . Stres yapmamaya çalış inan TV deki gelin kaynana programlarını bile bıraktım stres yapmamak için . Sağlığına dikkat et bol su iç . Esin içinde keçi boynuzu kurunu bide başka bir kur var onu tavsiye ederim çok işe yariyo . Ceviz fındık yer fıstığı rondadan geçirip balla karıştırıp yedir sperm sayısını çok artiriyo .Allah yardımcın olsun. Önce sen iste azim göster ,önce Allah'ın izniyle olacağına inan . İnşallah Allah yardım edecektir

Ceviz, fındık kürünü uygulayayım eşime, teşekkür ederim. Evet ben çok stres yaptım, farkındayım.. Aylardır kendimce bir uğraş içindeyim, geçen ay bal, tarçın, çörek otu kürünü yapmıştım, bu ay başında soğan suyuna başlamıştım ama sonra rahim duvarını inceltiyor diye okuyunca 4 gün sonra bıraktım. Gelecek hafta sonu adet günüm, bakalım bu ay bir gelişme olacak mı.. Allah'ın izniyle tutacak bir gün, inanıyorum

Horman değerlerin normal tüplerin açık ,esininde değeri biraz yukselirse şansınız çok yüksek . Stres çok etkiliyo . Çocuk olcak mı olmucak mı diye ister istemez insan stres oluyo ama rahat olmak lazımmış gerçekten . Yumurtanın kaliteside çok önemli hergun bir yumurta ye mutlaka . Bide ovulasyon testine göre hareket edersen daha iyi olur . Hergun değil gün aşırı dene birgün olup birgün olmayınca yada ovilayon testi alabilirsin o günü denk getirirsen şansın daha çok artar . Ama temiz sperm olmalı en fazla 3 gunluk . O başarıyı dahada artiriyomus

Sağol canım tavsiyeler için. Beslenmeme çok dikkat ediyorum. Ama işte bu iş tek taraflı olmuyor.. Eşim benim gösterdiğim özeni göstermiyor ne yazık ki.. Hatta artık evde bu konuları açmak bile tansiyonu yükseltiyor. Biz aşılama seviyesine bile gelemeyiz, asla buna yanaşmaz, tüp bebek filan asla diyor zaten.. Normal yoldan olursa olsun diyor. Ben de elimde değil işte elalemin sakin, her şeye uyan eşlerine imreniyorum. Bugün çok doluyum ya, kusuruma bakmayın lütfen.. Çok sinirleniyorum bazı şeylere.. Neyse ben elimden geleni uğraşı vereyim, umarım o da günün birinde düzelir belki..

Sen Allah'a güven gerisini boşver . Takma üzülme demek kolay biliyorum herkes kendi yaşadığını bilir . Sen öncelikle kendini düşün herşey yolundaysa Allah'ın izniyle zamanı gelince olur .Sen sabret çok dua et . Meryem suresi bebek için okunuyo fırsat buldukça okumaya calis . Mevla bir kolaylık saglicaktir sana . Sen sabret ve takma düşünme kafanı dagitcak biseylerle ilgilen .inşallah esinde duzelir .

Amin, inşallah canım..

Amin, inşallah canım..

Benimkide Allah nasip ederse olur kafasinda 1 aydir sperm testi versin istiyorum ama ilk soyledigimde kiyamet koptu suan tepki vermiyor elinde sonunda vericekler olmazsa yapabilecegimiz bisey yok. Allah bize tip bilimini nasip etmisse buna yonelmekte en ufak bir kotuluk gormuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…