Yumurta çatlamış?

Polyannaa

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2021
511
1.135
28
Kızlar merhaba. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Bugün kontrol amaçlı kadın doğuma gittim. Evlendikten sonra gel demişti. İlk defa alttan muayene oldum. Rahim temiz dedi. Yumurtam da çatlamış. Yaklaşık 1 buçuk aylık evliyiz. Bu ay hiç korunmadık. Gün aşırı bazen her günü değerlendirdik. Yeni evli olunca kendimizi sıkmadık illa gün aşırı olsun diye. Genelde her gün oldu. Olmadıysa her gün yaptığımız için olmamıştır diye korkuyorum. Yumurtlama zamanını takvimden ve akıntıları takip ederek değerlendirdik. İlişki sonrası en az 15-20 dk yattım. Doktor adet günümü beklememi söyledi ve folik asit takviyesi başlattı.

Sat 26 Haziran
Bat 23 Temmuz
Çatlama tarihi adetin 14. Günüyse 9 Temmuz

Birkaç gündür karnımda şişlik, gaz, ara sıra kasık ağrısı yaşıyorum. Çok susuyorum ama sıcaklardan da olabilir. İnsan isteyince herşeyi gebeliğe yoruyor. Sizce erken gebelik testi yapsam çıkar mı? Çok istiyorum o yüzden biraz sabırsızım. Ama negatifi görürsem de üzülürüm gibi geliyor. Sanırım en iyisi adet gününü beklemek. Aynı durumu yaşayan varsa yorum yaparsa sevinirim. İnşallah tutmuştur🐣

Bir kaç gün daha beklemeye çabala bence acele etme daha evliliğin de çok yeni hemen bebek istediğine emin misin?

Bir kaç gün daha beklemeye çabala bence acele etme daha evliliğin de çok yeni hemen bebek istediğine emin misin?

Bekleyeceğim mecburen biraz sabırsız bir insanım🥰 Emin olmasam korunurdum zaten. Düşündüğünüz için teşekkür ederim ama 26 yaşındayım. Ne istediğimi biliyorum inşallah bilinçli bir anne adayıyım.

Yanlış anlamayın lütfen ama yıllar boyunca çocuk istemeyenlere "neden çocuk yapmıyorsun?" diyenlere ne kadar kızıyorsam, erken isteyenlere "daha erken değil mi?" diye soranlara da o kadar kızıyorum. Sonuçta bebek bir oyuncak değil. Kimse yani daha doğrusu aklı başında kimse emin olmadan çocuk yapmaz diye düşünüyorum. Terslemek olarak algılamayın lütfen bugün bunu 2. Duyuşum ve sadece fikrimi söylemek istedim.🤷‍♀️

Bekleyeceğim mecburen biraz sabırsız bir insanım🥰 Emin olmasam korunurdum zaten. Düşündüğünüz için teşekkür ederim ama 26 yaşındayım. Ne istediğimi biliyorum inşallah bilinçli bir anne adayıyım.

Yanlış anlamayın lütfen ama yıllar boyunca çocuk istemeyenlere "neden çocuk yapmıyorsun?" diyenlere ne kadar kızıyorsam, erken isteyenlere "daha erken değil mi?" diye soranlara da o kadar kızıyorum. Sonuçta bebek bir oyuncak değil. Kimse yani daha doğrusu aklı başında kimse emin olmadan çocuk yapmaz diye düşünüyorum. Terslemek olarak algılamayın lütfen bugün bunu 2. Duyuşum ve sadece fikrimi söylemek istedim.🤷‍♀️
Yok canım öyle algılamadım zaten sadece evliliğin çok yeni ilerleyen süreçte başka bir takım sorunlar da yaşanabiliyor iki kişi arasında birlikte yaşamaya dair ama tercih senin, tabi ki bilinçli bir şekilde istiyorsan hayırlısı ile olur inşallah. Ben sadece seni düşünerek söyledim ve acele etme bir şey olmuyorsa da bir sebebi vardır yıllarca evlat hasreti çekenler var. Bazen en hazır hissettiğin durumda bile ne çok şeyi gözden kaçırmışım diyebiliyoruz. İnşallah dilediğin gibi olur her şey 🌸

Bence bekleyin adetiniz geciksin kan testi yaparsınız. Mesela ben adetten önce mide sorunu yaşıyorum.

Yok canım öyle algılamadım zaten sadece evliliğin çok yeni ilerleyen süreçte başka bir takım sorunlar da yaşanabiliyor iki kişi arasında birlikte yaşamaya dair ama tercih senin, tabi ki bilinçli bir şekilde istiyorsan hayırlısı ile olur inşallah. Ben sadece seni düşünerek söyledim ve acele etme bir şey olmuyorsa da bir sebebi vardır yıllarca evlat hasreti çekenler var. Bazen en hazır hissettiğin durumda bile ne çok şeyi gözden kaçırmışım diyebiliyoruz. İnşallah dilediğin gibi olur her şey 🌸

İnşallah tabiki Rabbim her şeyin hayırlısını ve hayırlısının da en güzelini nasip etsin🌸 iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Rabbim evlat isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın🌸

biz de korunmasız ilişki yaşıyoruz ve ben ilişkiden hemen sonra salise geçmeden kalkıyorum. gebelik için bu kadar çaba göstermeni okuyunca altı günlük adet gecikmem sanırım gebelikten değil bundan emin oldum😂 ve inşallah hamilesindir, güzel haberlerini alırız inşallah❤️

biz de korunmasız ilişki yaşıyoruz ve ben ilişkiden hemen sonra salise geçmeden kalkıyorum. gebelik için bu kadar çaba göstermeni okuyunca altı günlük adet gecikmem sanırım gebelikten değil bundan emin oldum😂 ve inşallah hamilesindir, güzel haberlerini alırız inşallah❤️

İlişkiden sonra yatmak dışında bir çabam yok aslında😄 bat a 2 gün kaldı. Belirtilerde adet ve erken gebelik çok benzediğini söylüyorlar o yüzden ayırt edemiyorum. Bayramın 2. Günü adet olmam lazım. Bayramda olmazsam bayramdan sonra test yapmayı düşünüyorum bakalım nasip🤷‍♀️

Bence sizde bir test yapmalısınız 6 gün az değil ki eğer adet olmadıysanız şuan 9. Gün😄

İlişkiden sonra yatmak dışında bir çabam yok aslında😄 bat a 2 gün kaldı. Belirtilerde adet ve erken gebelik çok benzediğini söylüyorlar o yüzden ayırt edemiyorum. Bayramın 2. Günü adet olmam lazım. Bayramda olmazsam bayramdan sonra test yapmayı düşünüyorum bakalım nasip🤷‍♀️

Bence sizde bir test yapmalısınız 6 gün az değil ki eğer adet olmadıysanız şuan 9. Gün😄
Sizin sonucunuz nedir? Gebelik var m:)

Sizin sonucunuz nedir? Gebelik var m:)
İnşallah nasipse var🥰 22sinde kan verdim beta 5.23 çıktı. 25inde sabah ilk idrarla erken gebelik daha sonrasında da öğlen normal kaset test yaptım. Fotoğraf ekledim çizgiler hemen çıktı 5 dk bile sürmedi. Nasipse cuma günü sağlık ocağında kan vericem bakalım değerimin en az 60 çıkması gerekiyo 2 katı olarak hesapladığıma göre. Cuma günü tekrar güncellerim burayı😍

Eklentiler

• 20210726_000007.jpg
    20210726_000007.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 512
İnşallah nasipse var🥰 22sinde kan verdim beta 5.23 çıktı. 25inde sabah ilk idrarla erken gebelik daha sonrasında da öğlen normal kaset test yaptım. Fotoğraf ekledim çizgiler hemen çıktı 5 dk bile sürmedi. Nasipse cuma günü sağlık ocağında kan vericem bakalım değerimin en az 60 çıkması gerekiyo 2 katı olarak hesapladığıma göre. Cuma günü tekrar güncellerim burayı😍
Yaaa Rabbim gönlüne göre versin hayırlısıyla kucağına al inşallah. Bizede dua et ❤️

Testi adetten öncemi yaptınız önce yaptıysanız kaç gün önce yaptınız acaba? hayırlı olsun Rabbim sağlikla kucağınıza almayı nasip etsin insAllah 😘

Testi adetten öncemi yaptınız önce yaptıysanız kaç gün önce yaptınız acaba? hayırlı olsun Rabbim sağlikla kucağınıza almayı nasip etsin insAllah

Amin inşallah🌸
Adetimden 1 gün önce kan verdim 5.23 tü. Günüm 23 temmuzdu geçince 25inde erken ve kaset test yaptım. Erken daha netti kaset baya silikti. 30unda kan verdim tekrar 217 olmuştu. Dün tekrar verdim 1461 olmuş❤

Amin inşallah🌸
Adetimden 1 gün önce kan verdim 5.23 tü. Günüm 23 temmuzdu geçince 25inde erken ve kaset test yaptım. Erken daha netti kaset baya silikti. 30unda kan verdim tekrar 217 olmuştu. Dün tekrar verdim 1461 olmuş❤
Bende predictor erken gebelik testi var adetim 28 günde bir oluyor 9 unda adet olacağım sizce simdi yapimmi yoksa biraz dahami bekleyim geçen ay 12 sinde adet olmuştum 31 çektiği için bu ay 9una denk geliyor bende oyle bi belirti falanda yok ama adet sancım var sizdede varmıydi adet sancısı.

Bende predictor erken gebelik testi var adetim 28 günde bir oluyor 9 unda adet olacağım sizce simdi yapimmi yoksa biraz dahami bekleyim geçen ay 12 sinde adet olmuştum 31 çektiği için bu ay 9una denk geliyor bende oyle bi belirti falanda yok ama adet sancım var sizdede varmıydi adet sancısı.
Yani 1 hafta önce bile öğrenen var erken döllenme gibi durumlarda ama geç döllenme olduysa falan varsa bile çıkmayabilir. Bence bir iki gün kalana kadar bekleyin. Ben adetimden bir gün önce yapsam belki testte çıkmazdı bile değerim 5ti çünkü. Onu demek istiyorum. Değer geç yükselirse idrara da geç geçer varsa bile test negatif çıkabilir ya da çook silik çıkabilir. Diğer soruya gelince benim adetim geçeli 12 gün falan oldu ağrılarım yeni yeni azaldı. İlk öğrendiğim zaman daha çoktu adet mi olcam diye korkarak gidiyodum lavaboya. Zaten adet belirtisiyle çok benziyor belirtiler. Dediğim gibi bence bekleyin ama çok istiyorsanız yapın adet günü olmazsanız bi daha yaparsınız. Predictor biraz pahalı en fazla paranız gider yani🤭 baya uzun yazdım kusura bakmayın😄

X