Yumurta kalitesi-yumurtanın az çalışması

Bu doktorlar ne yiyip ne içiyorlar ya anlamıyorum😠

Öncelikle alanında gerçekten iyi güvendiğiniz size moral vererek gerçekleri söyleyen farklı bir doktora daha görünün mutlaka. Benim doktorum senin fsh 25 senin tüple bile zor dediği ay gebe kaldım. Ki önceki aylar 7 8 lerde idi fsh. Amh geçen ay 1.65 toplamda 7-8 tane ancak oluyor. Bir tane olsun kaliteli ve bizim olsun diye düşünün.

şu an arı sütü bal polen propolis takviyesi alıyoruz eşimle birlikte. Ben bunların üzerine doktorumun verdiği vitaminleri kullanıyorum. 2 ay sonra kontrolüm var ama bu arı ürünlerinin faydasını gören çok kişi var. Dediğim gibi iyi bir doktor muayenesinde sonra durumunuza göre kullanabilirsiniz.
Her şey moral.

Bu doktorlarin bazilarina kufur edesim var. Umutsuz vakaya bile olacak dersen emin ol o umutla çocuğu olur. Tum deyerlerini atarmisin? Neye esasen 10 faiz dedi? Amh kaçdi? Vallahi kurlere ben artik çok inaniyorum. 0.2 degerle dogal yolla 4 ay kur uygulayip hamile kalan arkadaşim var. Halbuki 2 kere tup bebek olmamişdi. Aşilama 3 kere olmamişdi. Insanlarin umudunu elinden almaya ne haklari var. Tamam doktorlar ama bu kadar da olmazki. Ya benim ablam çamur gibi adet olurdu. Yumurtaliklari kistlerle doluydu. Dojtor da ona senin çocugun falan olmaz demisdi 5 ay tedavi başarisiz olunca. Hatirliyorum eve gelip kalan tüm ilaçlarini poşete yiğdi ve atmaya kalkdi engel olduk ama hepsini gidip eczaneye vermiş. Gozum gormesin tedavi de olmuycam dedi. O ay hamile kaldi. Şimdi MasaAllah 3 çocuğu var. Hiç zorlanmadan geldi devami da. Lutfen Allahin tabiatda bize verdiyi lutuflardan faydalanalim ama dozunda. Araşdiraram ben saraçoglunun tedavisine guveniyorum. Amh artirmak için kurler vardi deneye bilirsin. Bak canim umut giderse hersey gider.
Ablanda sıkıntı neydi olmuyordu? Sonra üçüde doğal mı oldu?

Merhaba arkadaşlar ,
Tüp bebek tedavisi için gittiğim doktorum tüp bebeği önermedi .
32 yaşındayım yumurtalarımın azar kalitesiz olduğunu ilaçlarla doğal olarak yumurtamı büyütüp toplama yapabileceğini söyledi .
Başarı oranı için %10 dedi.
Fakat ilk kontrol muayenemde YIMURTALIKLARIN ÇOK ZAYIF ÇALIŞIYOR DEDİ.
%10 da mı şansım yok dedim yok gibi dedi :KK43:
Çok ama çok üzgünüm .
Progestan değerin :0.6
Amh .1.06

benim gibi olup hamile kalan var mı ?
Nasıl kaldınız neler yaptınız
Lütfen cevap veririm :KK43:((
Yasiniza ragmen bence amh niz iyi ben 25 yasinda olmama ragmen 1,42 ki 0,0 larla bile gebe kalan insanlar var. Progesteron u bilmiyorum bende baktircam o hormonA

Hiçbirşeu söylemiyor çok soru sorulmasını sevmezmiş o söylüyor ben ağlıyor ve çıkıyorum odadan :KK43:
Doğal yolla mı hamile kaldınız .benimde 1 aşılama yapıldı çok kötü bir doktora denk geldik .
Cok sevmezmiste ne demek doktor niye olunuyor sorularin cevabini bulmak icin.sorulari cevabini bilsek niye gidelim doktora.hangi doktor bu bilelimde gitmeyelim

Ablanda sıkıntı neydi olmuyordu? Sonra üçüde doğal mı oldu?
Ablam adet bile olamiyordu çamur gibi leke geliyordu. Yumurtaliklarinda kistler var dendi. Tedaviyle bile yumurta gelişemiyordu. Evet 3u de tedavisiz oldu. Hatta sonra yine hamilelikleri oldu bazilari kimyasal, bazilari kalp durmasiyla sonuçlandi.

Ablam adet bile olamiyordu çamur gibi leke geliyordu. Yumurtaliklarinda kistler var dendi. Tedaviyle bile yumurta gelişemiyordu. Evet 3u de tedavisiz oldu. Hatta sonra yine hamilelikleri oldu bazilari kimyasal, bazilari kalp durmasiyla sonuçlandi.
Yumurta gelişmiyor, kalitesiz olmasına ragmen olabiliyorsa dr lar neden bu kadar motivemizi bozuyorlar di mi?

Fsh, amh si kaçtı ablanın?

Kızlar gören herkes işin yazıyorum ben 0,3 amh ultrasonda ya hiç yumurtası görünmeyen yada 1 tane görülen biriyim, 4 aşılama 2 tüp bebek denemem var ve hepsi negatif, ama kendiliğinden yani normal yolla 8 gebelik elde ettim maalesef hepsinin kalbi durdu, en son bu hafta kürtaj olmak zorunda kaldım, bitkisel şeylerde kullandım mesela İzmir’de olanlara bal arı sütü polen alabilecekleri yeri söyleyebilirim ben ordan aldık kullandım en son ki gebeliğimde, kendimce bitkisel şeyler kullandım, bunları size umut olsun bırakmayın mücadele edin diye yazıyorum 🤲Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun dilerim 🙏🙏🙏
Ne güzel umutsun hepmize🤲
Fsh kaçtı?
Hangi kürler yaptın ve şu an nasılsın bi gelişme var mı?

Yumurta gelişmiyor, kalitesiz olmasına ragmen olabiliyorsa dr lar neden bu kadar motivemizi bozuyorlar di mi?

Fsh, amh si kaçtı ablanın?
Hatirlamiyorum. Oğlunun şu an 10 yaşi var. Aklimda kalmamiş hiçbiri( mesela benim bir kere normal ikiz gebeligim oldu femara ilaciyla. 5 ayda kaybettim. Somra tedavilerle olmadi. Tup bebek bile kimyasal ve negatifle sonuçlandi. Sonra başka bir tup bebek merkezine gittim. Orda yumurtalarimin cok kalitesiz olduğunu ogrendim. 22 yumurtadan geriye 1-2 tane orta kalite embriyo kaliyordu. Oturdum ağladim. Doktorum o kadar iyi motive etti ki beni. Resmen evet bu kez olacak Allahin izniyle. Bizde hiçbir sorun yok havasiyla gittim transfere ve tuttu çok şukur. Motivasyon çok onemli. Hep guzel dusunmek gerekli.

X