Yumurta kalitesi-yumurtanın az çalışması

Zynpada

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2021
392
272
Doktorunuz çok kötü konuşmuş. Sinir oluyorum böyle doktorlara. Kaç folikül görünüyor sağda ve solda? Amh gayet güzel. Bende 28 yaşında 0.64 çıkmıştı. 1 tüp bebek negatifim var şu an doğal hamileyim.
Merhaba benim sağda 3-4 solda 3-4 yumurta gördüğünü söyledi doktorum 27 yaşındayım. Reglimin 5.günündeydim ama, 2 veya 3. günler daha uygunmuş. Belki de o yüzden sayım bir umut hatalıdır diye teselli ediyorum kendimi. Diğer hormanlarım normal çıktı. Amh değerim yarın çıkacak. Doktorum endişe verici konuştu yaşına göre çok az dedi. 2 aydır çocuk düşünüyoruz. Ama saha yolun başında hevesimi kırmayı başardı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2022

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
32.475
117.926
30
Merhaba benim sağda 3-4 solda 3-4 yumurta gördüğünü söyledi doktorum 27 yaşındayım. Reglimin 5.günündeydim ama, 2 veya 3. günler daha uygunmuş. Belki de o yüzden sayım bir umut hatalıdır diye teselli ediyorum kendimi. Diğer hormanlarım normal çıktı. Amh değerim yarın çıkacak. Doktorum endişe verici konuştu yaşına göre çok az dedi. 2 aydır çocuk düşünüyoruz. Ama saha yolun başında hevesimi kırmayı başardı
Hevesinizi kırmanıza gerek yok. Normalde bir yıl korunmasız ilişki önerirler sonra tedaviye geçilir. Amh düşükse tedavi işine biraz daha erken geçilir. Ki bu esnada doğal da olabilir. Ben 2. Tüp bebeğe başlayacağım ay hamile olduğumu öğrendim. 1.de onca ilaçlara rağmen 3 yumurta çıkmıştı. Hiç bir zaman umut kaybetmemek lazım. Eşiniz de test vermediyse versin bir an önce.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 7 gün geçti.

Zynpada

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2021
392
272
Hevesinizi kırmanıza gerek yok. Normalde bir yıl korunmasız ilişki önerirler sonra tedaviye geçilir. Amh düşükse tedavi işine biraz daha erken geçilir. Ki bu esnada doğal da olabilir. Ben 2. Tüp bebeğe başlayacağım ay hamile olduğumu öğrendim. 1.de onca ilaçlara rağmen 3 yumurta çıkmıştı. Hiç bir zaman umut kaybetmemek lazım. Eşiniz de test vermediyse versin bir an önce.
Ahm değeriniz çıksın acilen tedaviye geçebiliriz diyince üstelik hiç beklemiyorken bir tuhaf oluyor insan. İnşallah dediğiniz gibi olur. Allah bağışlasın bu arada 😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-05-2022

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
32.475
117.926
30
Ahm değeriniz çıksın acilen tedaviye geçebiliriz diyince üstelik hiç beklemiyorken bir tuhaf oluyor insan. İnşallah dediğiniz gibi olur. Allah bağışlasın bu arada 😊
Teşekkür ederim. Umarım çok uğraştırmadan gelir sizin bebeğiniz de.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 7 gün geçti.

KunFeyekun18

Umutsuzluk yok, dua var...Çünkü Allah var.🙏 👼🏻
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
188
233
36
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin size bağışlasın🙏

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 45 Kg. ile 61 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 156 cm. Başlangıç Kilom :55 Kg. Şimdiki Kilom :63 Kg.

Kmn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
1
0
29
Merhaba arkadaşlar ,
Tüp bebek tedavisi için gittiğim doktorum tüp bebeği önermedi .
32 yaşındayım yumurtalarımın azar kalitesiz olduğunu ilaçlarla doğal olarak yumurtamı büyütüp toplama yapabileceğini söyledi .
Başarı oranı için %10 dedi.
Fakat ilk kontrol muayenemde YIMURTALIKLARIN ÇOK ZAYIF ÇALIŞIYOR DEDİ.
%10 da mı şansım yok dedim yok gibi dedi :KK43:
Çok ama çok üzgünüm .
Progestan değerin :0.6
Amh .1.06

benim gibi olup hamile kalan var mı ?
Nasıl kaldınız neler yaptınız
Lütfen cevap veririm

sani86

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2021
2
3
35
Merhaba arkadaşlar ,
Tüp bebek tedavisi için gittiğim doktorum tüp bebeği önermedi .
32 yaşındayım yumurtalarımın azar kalitesiz olduğunu ilaçlarla doğal olarak yumurtamı büyütüp toplama yapabileceğini söyledi .
Başarı oranı için %10 dedi.
Fakat ilk kontrol muayenemde YIMURTALIKLARIN ÇOK ZAYIF ÇALIŞIYOR DEDİ.
%10 da mı şansım yok dedim yok gibi dedi :KK43:
Çok ama çok üzgünüm .
Progestan değerin :0.6
Amh .1.06

benim gibi olup hamile kalan var mı ?
Nasıl kaldınız neler yaptınız
Lütfen cevap veririm :KK43:((
prowomwn vitamin ve innate pronatal kullanın cok yararlı odugunu düşünüyorum.