Yumurta kalitesi

Mrb yumurta kalitesi ni arttirmak için ne yapmam lazım çikolata kistim var 1 . Tüp vbebek denemem negatif çıktı çünkü yumurtalarım kalitesiz bunun için neler yapmam laİm yardımcı olur musunuz
Transfer edilen yumurtanin kalitesi neydi ?
Argifertil kullanmistim ben guzel bi vitamindir. Bide impryl diye vitamin var.

Mrb yumurta kalitesi ni arttirmak için ne yapmam lazım çikolata kistim var 1 . Tüp vbebek denemem negatif çıktı çünkü yumurtalarım kalitesiz bunun için neler yapmam laİm yardımcı olur musunuz
Öncelikle bir dahiliye uzmanına görünüp D vitamini B 12 ve demir değerlerine baktırmalısın ardından referans değerleri aralığında olsa bile D vitamini takviyesi ve B 12 takviyesi al
Ben diyetisyenden destek aldım.Akseniz tipi beslenme önerdi.Paketli gıda şeker ve tavuk tüketme dedi
Ayrıca q enzim,q10 ve inositol içeren kompleks vitamin kullanmak gerekiyor.Omega 3 takviyesi de aldım

Kimisine göre batıl inanç yumurta kalitesi arttırmak, kimisine göre arttırılıyor.
Ben elenatal1 kullanmaya basladim1 ay öncesinden, tavuk yerine balık tükettim tavuk çok tercih etme.
Pcos var bende 11 yumurtamdan 9u döllendi, 5 tanesi 6. Gün donduruldu. Bilmiyorum faydası oldu mu olmadı mı 🤷

Öncelikle bir dahiliye uzmanına görünüp D vitamini B 12 ve demir değerlerine baktırmalısın ardından referans değerleri aralığında olsa bile D vitamini takviyesi ve B 12 takviyesi al
Ben diyetisyenden destek aldım.Akseniz tipi beslenme önerdi.Paketli gıda şeker ve tavuk tüketme dedi
Ayrıca q enzim,q10 ve inositol içeren kompleks vitamin kullanmak gerekiyor.Omega 3 takviyesi de aldım
Dahiliyeye ne dememiz gerekiyor biz isteyince kafanıza göre test yapamayiz2 diyor

Ocean omega 3
Proxyfemin takviye
B12 vitamini
D vitamini
Demir
Tsh yüksekse gebelik için (2.5 altı olması isteniyor. Bence kaliteyi de etkiliyor)
Kuruyemişler, çiğ kabak çekirdeği, yaban mersini kurusu
Kırmızı meyveler ( böğürtlen, yaban mersini, ahududu, nar gibi) ve suyu
Paketli gıda yok
Karbonhidrat yok, Akdeniz usülü beslenme, balık, zeytinyağı ve sebze, Meyve ağırlıklı(düzenli Muz avakado)
En az 2 lt su
Düzenli tempolu yürüyüş ve spor
Parfüm, deodorant makyaj malzemesi, Sabun şampuan kimyasal olmayan içeriği temiz
Deriterjan ve yumuşatıcı içeriği temiz
Saf arı sütü
Polen
Arı ekmeği
Propolis
Soğuk sıkım çörek otu yağı
Radyasyondan uzak durmak (tel ile aynı odada uyumamak)
Belli saatlerde düzenli uyumak (gece uykusunu almak)
Stres ve üzüntü olmamak :) buna çare yok bilirim.
Bol dua etmek
En az 3 ay bu şekilde bir yaşam biçimi deniliyor. Embriyolog İdil bozkurt var youtube da onu da dinleyin.

Çok teşekkür ederim beni terslerler diye korkuyorum
Sağlık ocağında tsh bile baktırabilirsin. İnsülin direnci varsa o da etkili olur. Ona da baktırabilirsin. Aile hekime git tüp bebek tedavisi görüyorum. Tüm detaylı kan tahlillerine, tsh ve insülin direncin de dahil baktırmak istiyorum isteyebilir misiniz dersin. Rica edince bakarlar normal hastaya bakıyorlar aynı şey. Yalnız d vit için kadın doğum, dahiliye, fiizk tedavi kan isteyebiliyor sadece.

Sağlık ocağında tsh bile baktırabilirsin. İnsülin direnci varsa o da etkili olur. Ona da baktırabilirsin. Aile hekime git tüp bebek tedavisi görüyorum. Tüm detaylı kan tahlillerine, tsh ve insülin direncin de dahil baktırmak istiyorum isteyebilir misiniz dersin. Rica edince bakarlar normal hastaya bakıyorlar aynı şey. Yalnız d vit için kadın doğum, dahiliye, fiizk tedavi kan isteyebiliyor sadece.
Cok teşekkür ederim cnm

X