Yumurtaları asenkronik büyüyen var mı?

aylakka

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2024
31
49
28
Tüp bebek tedavisine başladık. Yumurta büyütme işlemi yapılıyor.4. gün kontrole gittik ve yumurtaların farklı boyutlarda büyüdüğünü öğrendik.10 mm var 12 mm 16 mm hatta 5 mm olan bile var. Bu kadar farklı olması doğal mı? Bu süreci yaşayan oldu mu aranızda? Yumurtaları senkronize olmayan ama sonunda gebelik elde eden var mı?

Opu işlemi için mi yumurta büyütme yapıyorsunuz? Birde zaten yumurtaların hepsi yada çoğu aynı boyutta olmaz ki. Benim en azından birbirine yakın olanlarda oldu arasında çok fark olanlar da. Önemli olan kalitesi.

Evet. Yumurtalar arasında önemli fark olması düşündürdü beni endişelenmem gerekiyor mu merak ettim çünkü doktorum aynı bünye aynı ilaçlar ve hepsinin boyutu farklı dedi tabi daha 4.gün gonol 225 ml ile başladım

Doktorun bir sıkıntı görmediyse sende görme. Benim yumurtalarım çok fazlaydı o yüzden ben boyutlarına çok fazla takılmadım. Olgun olmaları daha önemli aslında. Çünkü olgun olanların embriyo haline gelmesi daha iyi oluyor en azından benim öyle olmuştu. Herkesin süreci de farklı ilerleyebilir, doktorunuz bir sıkıntı olsaydı söyler yada diğer aya erteler.

İki gün sonra tekrar kontrol var, umarım daha net bir şey söyler. Sanırım senkronize olmasını bekliyor, teşekkür ederim. Sizin süreciniz istediğiniz gibi mi şu anda?

İki gün sonra tekrar kontrol var, umarım daha net bir şey söyler. Sanırım senkronize olmasını bekliyor, teşekkür ederim. Sizin süreciniz istediğiniz gibi mi şu anda?
Ben 2. Transfer ile hamileyim şu anda :)

Tüp bebek tedavisine başladık. Yumurta büyütme işlemi yapılıyor.4. gün kontrole gittik ve yumurtaların farklı boyutlarda büyüdüğünü öğrendik.10 mm var 12 mm 16 mm hatta 5 mm olan bile var. Bu kadar farklı olması doğal mı? Bu süreci yaşayan oldu mu aranızda? Yumurtaları senkronize olmayan ama sonunda gebelik elde eden var mı?
Benim de 4. gün 16 mm önden giden bir yumrurtam vardı.Diğerleri de 13 mm 11 mm ve daha küçükler şeklinde ilerliyodu.Doktorum hiç bir sorun olmaz bu kadar yumurta var en kötü en büyük olan 1 tanesi çatlar dedi.Ama bi yandan yumurta büyütücü iğneler bi yandan çatlama önleyici iğneler derken opu günü hepsi birbirine yakın boyutta dengelenmişti.O en büyük olan dahi çatlamadı.Kısacası hiç bir sorun olmadı 😊

Benim de 4. gün 16 mm önden giden bir yumrurtam vardı.Diğerleri de 13 mm 11 mm ve daha küçükler şeklinde ilerliyodu.Doktorum hiç bir sorun olmaz bu kadar yumurta var en kötü en büyük olan 1 tanesi çatlar dedi.Ama bi yandan yumurta büyütücü iğneler bi yandan çatlama önleyici iğneler derken opu günü hepsi birbirine yakın boyutta dengelenmişti.O en büyük olan dahi çatlamadı.Kısacası hiç bir sorun olmadı 😊
O kadar içimi rahatlattınız ki, çok teşekkür ederim. Sonraki süreciniz nasıl geçti?

O kadar içimi rahatlattınız ki, çok teşekkür ederim. Sonraki süreciniz nasıl geçti?
1 nisanda transferim olacak, heyecanla bekliyorum :)
Rica ederim hiç canınızı sıkmayın, doktorlar ne yapıp edip o yumurtaları doğru boyutlara getirmeyi başarıyorlar😊

Çok az kalmış, her şey yolunda gider inşallah, bebeğinize kavuşursunuz 🙏🏼 haberdar edin olur mu 🥹

X