Yumurtalık kisti

brnck

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
238
74
30
Öncelikle hepinize sağlıklı günler dilerm kızlar. Şu sıralar her şeyin boş, tek önemli olanın sağlık olduğu günlerden geçiyorum.
annem 53 yaşında menepoza 2 sene önce girdi. Şifdetli ağrıyla hastaneye gittik önce bir üroloji doktoruna gittik annem böbrekten şüphelenşyordu. Orda bir sıkıntı olmadığı sadece bağırsaklarda sanki su toplanma gibi bir durum var dendi. Mr falan çekilde kadın doğumcuya gönderildi. Orda 10x9.8x6.4cm boyutunda multpl kontraslanma gösteren ince septalar içeren,kontraslanan solid komponenti bulunmayan kistik lezyon izlendi.malignite açısından düşük riskli olarak değerlendirilmişyir diye de yazıyordu raporunda . Doktor dişük riskli o yüzden 1 ay donra ameliyat edelim günüm yok vs dese de annem ağrım var diyip 4 gün sonra hemen ameliyata gün berildi.( dr tanıdıktı, normslde günü yoktu risk olmadığı için de bir ay bekleyebiliriz diyordu. Bu arada özel hastane ve bulunduğum şehrin en iyi doktoru diye yorumlanır) . Ameliyata kadar içimde en ufak bir sokıntı yoktu. Ameliyata girdi doktor smeliyattan çıkınca şunları söyledi, beklediğimizfen çok daha zor bir ameliyattı, bağırsaklarını ezme tehlikesi vardı tam zamanında müdahale ettik yoksa bağırsaklarını çürütürdü , bağırsaklrını birbirine yapıştırmış organları zor bulduk ama ameliyata aldığımız cerrahla birlikte hepsini temizledik başarılı bir operasyon oldu dedi.(cerrah girdiği için ek ücret alınacsk bilginiz olsun dendi bu arada) . Ben o an neye uğradığımı şaşırdım saatlerce ağladım .(çünkü o an a kadar basit bir ameliyat danıyordum yani birçok insanda olurmuşta anneminfe öyle diyip adla içimde bir sıkıntı yoktu) o andan itibaren içime öyle bir sıkıntı girdi ki 4 gün oldu nefes alamıyorum resmen allah kimeeyi hastalıkla sınamasın. Bu arada ameliyattan öncede her ihtimale karşı bir daha tekrarlamaması açısından yumurtalıkları ve rahmin alınacağıda söylenmişti( zaten menepoza girdiği için sorun teşkil etmiyordu) öyle de yapıldı hepsi alındı . Dayım doktor onunla görüştüm , patoloji sonuçlarını bekleyeceğiz dedi ama ameliyattan önce söylendiği kadar da masum bir kist e benzemiyor dedi. Kızlar çok kötüyüm , nefes alamıyorum. Çevremdekiler kötü bile çıksa zaten başarılı bir ameliyatla her şey alınmış tüm riskler ortadan kalkmış bu ksdar üzülme diyor. Ama internetten baktığım kadarıyla çok çok kötü bir hastalıkmış . Hayatımda bu kadar nefessiz kaldığımı hatırlamıyorum. Günlerdir bir şey yiyemiyorum ona karşı güçlü durmaya çalışıyorum belli etmemeye çalışıyorum amagece sabaha kadar ağlıyorum çok zormuş.. bu arada hastanede 2 gün kalfı ve taburcu oldu . Şuan çok iyi görünüyor ağrıları yok yürüyüş yapıyor bol bol doktorun dediği gibi. Smeliyattan sonra doktor bağırsaklardan korkuyorum demişti tıkanıklık olabilri olursa tekrar ameliyat gerekebilir diyordu. Çok şükür 2. Gün lavabpya çıkarak o riski atlattı bağırsakları tamamen çalışıyor bir sıkıntı yok dendi . Sonuçları bekleyeceğiz dedi. Çok uzun oldu ama her ayrıntısını yazmak istedim. Dualarınıza iyi dileklerinize yorumlarınıza çok ihtiyacım var

X