Yumurtalık kisti

aysenurtbg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2024
3
1
25
Kızlar ben 25 yaşındayım. 1 hafta önce reglimin ilk gününde şiddetli bir karın ağrısıyla acile gittim kan alındı. tomografi sonucunda yumurtalık kisti ve başka şeyler görüldüğü için kadın doğum doktoruna yönlendirildim. doktor bana basit kistlerim olduğunu söyledi. karın içinde serbest sıvı rüptür riski olduğu için beni araştırma hastanesine sevk ettiler. orada 7-24 açık doğumhanedeki
kadın doğum doktoru, ultrason ile baktı sol over pco, sağ overde endometrioma? görünümü izlendi yazdı kağıtta. ve bana acil müdahale gerektiren bir durumum olmadığını, basit kistlerim olduğunu söylediler. polikliniğe gitmem önerildi randevu aldım ve gittim. poliklinik doktoru da önceki sonuçlarıma baktı ve kendisi de ultrasonda baktı. sol over normal, sağ over 3.83 cm endometrioma? yazdı. ve benden ilaçlı mr istendi. o kadar gerginim ki ve o kadar psikolojim bozuldu ki çok korkuyorum tedirginim yarın mr çekimim var. mr çekiminden çok, sonucundan çekiniyorum ben benimle aynı durumları yaşayanlar var mı

basit kistler önemli değil. %90’ı regl ile atılıyor. çikolata kistleri biraz daha ciddi ama sanırım onunla ilgili sadece şüpheleri var, mr sonucunda kesinleşecektir. kaldı ki çikolata kistleri de düzenli takipte bir risk oluşturmuyor. canınızı sıkmayın, yaşınız daha genç.

merhaba ben de geçen hafta ilaçlı pelvik mr çektirdim. Ara lekelenme şikayetim için gitmiştim.
Bekarım abdominal usg de her ayrıntıyı göremiyoruz diyerek doktor mr istedi. stres yapmayın 20 dk sürdü benim sonuç da temiz çıktı.
Geçmiş olsun.

merhaba ben de geçen hafta ilaçlı pelvik mr çektirdim. Ara lekelenme şikayetim için gitmiştim.
Bekarım abdominal usg de her ayrıntıyı göremiyoruz diyerek doktor mr istedi. stres yapmayın 20 dk sürdü benim sonuç da temiz çıktı.
Geçmiş olsun.
çok geçmiş olsun size de. temiz çıkmasına çok mutlu oldum. inşallah benimkisinde de sorun çıkmaz

X