Yumurtalık rezervi amh 1.15 olan var mı

yelis7373

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
7
1
25
Merhaba ben 25 yaşındayım ezelden beri adetim 2 gün sürüyordu sözlendim bi doktora gözükmek istedim ve kan tahlili yaptın amh değerim 1.15 çıktı fsh ım sınırı geçmiş ve dhea so4 değerim de yüksek amh yumurta sayısı demekmiş doktora gösteremedim ama sağlıkçıyım araştırdım biraz acaba bu sayıya yakın olup çocuk sahibş olan var mı sigara kullanıyorum onu bırak ma kararı aldım olan varsa lütfen yazsın

Benim 0.29 ve hamileyim şükür. Evet ihtimal azaliyor ama imkansız değil.

Yumurta sayınız az olsa bile sonuç olarak yumurtalarınız var. Bence üzülmeyin bir süre doğal yolla deneyip olmazsa bile bir sürü yöntem var aşılama tüp bebek vs

Bu yeterli heralde ultrasonka sayıyolar mış birde onuda yaptıracağım ek takviye vs araştıracağım buda bilen varsa fsh ve deah so4 için takviye yazarsa sevinirim şimdilik sadece folik asit kullanıyorum
Ultrasonda mesela o ay çatlamaya hazır yumurtalarınız var mı diye bakıyorlar öyle total rezerv değil, o da her ay değişkenlik gösterebilir. Doktorunuzla konuştuğunuz zaman o size daha açıklayıcı bilgiler verir tabi. endişelenmeyin çocuk sahibi olabilirsiniz eninde sonunda inşallah:)

Ultrasonda mesela o ay çatlamaya hazır yumurtalarınız var mı diye bakıyorlar öyle total rezerv değil, o da her ay değişkenlik gösterebilir. Doktorunuzla konuştuğunuz zaman o size daha açıklayıcı bilgiler verir tabi. endişelenmeyin çocuk sahibi olabilirsiniz eninde sonunda inşallah:)
İnşallah allah razı olsun 🙏

Doğal yolla mı oldu başka hormon sorununuz var mıydı yumurta sayınız kaçtı buna baktılar mı ultrasonka
Yaşım dolayısıyla rezervim azalmış. 1 sene korunmadık olmadı. Sonra Dr gittim yumurta geliştirici ilaç kullandım 3 tane yumurta olduğunu söyledi Dr ve çatlatma iğnesi yaptılar. Öylede olmadı ve psikolojik olarak çok yorulduk eşimle. Akışına bıraktık. Ve 2. Ayı hamile olduğumu öğrendim.

Merhaba ben 25 yaşındayım ezelden beri adetim 2 gün sürüyordu sözlendim bi doktora gözükmek istedim ve kan tahlili yaptın amh değerim 1.15 çıktı fsh ım sınırı geçmiş ve dhea so4 değerim de yüksek amh yumurta sayısı demekmiş doktora gösteremedim ama sağlıkçıyım araştırdım biraz acaba bu sayıya yakın olup çocuk sahibş olan var mı sigara kullanıyorum onu bırak ma kararı aldım olan varsa lütfen yazsın
Yaş 27 amh 0.04 seninki de azalmış önemli olan yumurtanın kaliesti 0.01 hamile kalan çok kadın var doğal yoldan sende erteleme takviler almaua başla

Yaş 27 amh 0.04 seninki de azalmış önemli olan yumurtanın kaliesti 0.01 hamile kalan çok kadın var doğal yoldan sende erteleme takviler almaua başla
Sizin hamilekik oldu mu inşallah

Merhaba, yumurta sayısı elbette önemli ama sizinki çok düşük değil, yaşınız da çok genç. İhtimal daha düşük ama yine de doğal yolla gebe kalabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam kesinlikle yumurtalarımı dondururdum evlenmeden önce. 6 ayda bile yumurta sayısı iyi olan kadınlarda amh seviyesinde ciddi düşüşler yaşanabiliyor. Böyle bir risk alıp sonradan keşke demek istemezdim ben. Yumurtalarımı dondurup bir süre doğal yolla denedikten sonra dondurulmuş yumurtalarla tüp bebek tedavisine başlanabilir. Risk almayın derim.

X