Gebeliğe Hazırlık Yumurtlama dönemi hesabı yardımm

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

xxsrxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
39
7
29
Merhaba arkadaşlar Yumurtlamaniz kaçıncı gün oluyor en fazla kaçıncı güne kadar yumurtlama olur normalde adetim düzenli 26-29 günde bir oluyor bu ay adetimin 18. Günü ovulasyon testinde hala pozitif göremedim yumurtlama olmadı neden olabilir acaba bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..

Bu da bugünkü test hala olmamış değil mi? Geçen ay 21. Gün progesteron testinde çatlama olmuştu yarın 21.gun hala çatlama olmadı bu ay olmayacak herhalde 🙄
Ya benim de catlamis mi anlayamiyorum. 19. Gun bugun

Eklentiler

• 20210506_231916.jpg
    20210506_231916.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 72
  • 20210505_161109.jpg
    20210505_161109.jpg
    145,2 KB · Görüntüleme: 95
Dün daha koyuymuş bugüne göre ama iki çizginin de eşit renkte veya t çizgisinin daha koyu olması gerektiğini söylüyorlar o yüzden daha pik olmamış bence
ya işte acaba yakalayamadım mı , ben çünkü 5 mayıstaki testi akşam üstü saat 4 te yaptım, 6 mayıstakini akşam 10 da yapabildim, o arada kaçırmış olabilir miyim emin değilim

20 ya normalde 32 günde filan regl olan biriyim, ama gecikti bu ay sanki.. Reglim de gecikecek görünen.. Hamilelik olmazsa tabi.. Yarın sabahı değerlendirelim garanti olsun diye düşünüyorum
Aynen canim bi de yarın test yap yine silikleşmiş mi diye bak silikleşince çatlamış oluyormuş

Ben 10. Günden 20. Güne kadar yaptım testlerim bitti ama pozitifi göremedim bugün de progesteron testim vardı yaptırdım sonuç 4,96 cıktı çatlamamış demek oluyormuş bu sonuç galiba ümidimi kestim ben de maalesef :)
bak sen öyle deyince bende bi emin olamadım, acaba benimde mi olmadı, silikleşmezse şüphelenmeliyim dimi?

bak sen öyle deyince bende bi emin olamadım, acaba benimde mi olmadı, silikleşmezse şüphelenmeliyim dimi?
Ben ovulasyon testini ilk kez bu ay kullandım ama çok araştırdım ögrendigim kadarıyla pik olduktan sonraki testlerde siliklesiyormus bu da yumurta çatladı anlamına geliyormuş çatladığını oradan anlıyorlar yani sen de yap bakalim umarım çatlamıştır

Selam kızlar X xxsrxx K kgm eğer sürekli pik görürseniz bu durum polikistikover işareti olabilir. Piki göremediyseniz, günlük kısa pikiniz oluyor demektir. Yakalayamamış olabilirsiniz. Şüpheli günlerde 2 test yapın. Lh piki gördüğümüz. Her zaman pik olup azalıyor diye yumurta gelişecek anlamına gelmez. Ama yüksek olasılık, düzenli döngü varsa yumurta da vardır. Kaliteliyse ve uygun 24 saatte sağlıklı spermle karşılaşırsa döllenme olur. Progesteron yükselince rahime tutunma şansı artar. Yani bir tek testle herşeyi çözemeyiz. Vücut ısınızı takip ederek progesteron seviyesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz

Benimde adet döngüm 28-29 ovulasyon testi yaptığım süreçte 21.gün pik görmüştüm. Bence devam edin bazen geç veya erken yumurtlayabiliyoruz bir sürü şey buna etken olabiliyor gayet normal☺️
Merhaba adete 1 hafta kala yumurtlama dan sonra adetiniz gecikti mi?

Adetime 1 hafta var hala pik göremedim. Bu durumu yasayanlar yorumlarsa sevinirim

Eklentiler

• 20210509_152732.jpg
    20210509_152732.jpg
    72,2 KB · Görüntüleme: 98
Selam kızlar X xxsrxx K kgm eğer sürekli pik görürseniz bu durum polikistikover işareti olabilir. Piki göremediyseniz, günlük kısa pikiniz oluyor demektir. Yakalayamamış olabilirsiniz. Şüpheli günlerde 2 test yapın. Lh piki gördüğümüz. Her zaman pik olup azalıyor diye yumurta gelişecek anlamına gelmez. Ama yüksek olasılık, düzenli döngü varsa yumurta da vardır. Kaliteliyse ve uygun 24 saatte sağlıklı spermle karşılaşırsa döllenme olur. Progesteron yükselince rahime tutunma şansı artar. Yani bir tek testle herşeyi çözemeyiz. Vücut ısınızı takip ederek progesteron seviyesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz
teşekkürler ilgin için benim adetin 10. Günü 17mm ve 11mm 2 yumurtam vardı adetin 10. Gününden 20. Gününe kadar test yaptım ama son 4 5 gün hep belirgin çizgi vardı ama 21. Gün progesteron testim düşük çıktı yumurta çatlamadı yani şimdi merak ettiğim şey şu gelişen yumurtalarım kist mi oldu yoksa gelişip catlamamasi da normal bir durum mu bilgin varsa cevaplarsan sevinirim

teşekkürler ilgin için benim adetin 10. Günü 17mm ve 11mm 2 yumurtam vardı adetin 10. Gününden 20. Gününe kadar test yaptım ama son 4 5 gün hep belirgin çizgi vardı ama 21. Gün progesteron testim düşük çıktı yumurta çatlamadı yani şimdi merak ettiğim şey şu gelişen yumurtalarım kist mi oldu yoksa gelişip catlamamasi da normal bir durum mu bilgin varsa cevaplarsan sevinirim
Kist dediğimiz zaten çatlayamamış yumurta oluyor. 5 gün pik çok normal değil aslında Lh yani testte gördüğümüz + tam düşmeden progesteron pik yapmaz. LH piki düştükten 24-36 saat sonra çatlıyor yumurta progesteron piki de 4. Günü bulabilir yani sende 23. Gün gibi. İnşallah çatlamıştır. Herşey yolundadır. Döngün kaç gün sürüyor?

X