YUMURTLAMA KANAMASI

PnrYnkk

Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2023
108
54
29
merhaba

7 aydır uğraşıyoruz ama hiçbir sorun olmadığı halde gebelik olmuyor. En son ilaç kullanmak istedim klomen sitrat yazdırdım sağlık ocağından ve onu 5 gün boyunca kullandım o kullandığım süreçte ilişki devam etti ilacı bıraktıktan sonra ilişki yaşayamadık 5.günü yaşamıştık ve ilacı bıraktıktan 2 gün sonra kahverengi leke gelmiş adetime de 12 gün var ve hiçbir şekilde belirtide yok. internetten biraz araştırdm yerleşme kanaması olması imkansızmış yumurtlama günümde leke geldiği için yumurtlama kanaması olabilirmiş. dün leke geldi akşamıda ilişkiye girdik acaba etkisi olur mu? bir de yumurtlama takibini uygulama üzerinden takip ediyorum yumurtlama dönemi gösterdiği günlerde benim hiç göğüslerimde ağrı olmuyor adetime son 1 hafta kala göğüslerim şişiyor ağrı oluyor benim kafam iyice karıştı bu durumu yaşayanlar yazabilir mi?

acaba ben uygulamada gösterdiği gün değil de adetime yakın zamanda göğüslerim şişmeye başlıyor o zaman mı yumurtlama döneminde oluyorum. 28 günde 1 adet olurum hiç şaşmaz yani maşallah hep düzenli olurum

gerçekten kafana göre klomen kullanmak istedin ve bunu da sana asm doktoru yazdı mı? doktor takibinde kullanmalısın hormon ilacı onlar. hormon yüklemekten önce yumurta takibi yapılır sağlıklı yumurta olusup olusmadıgı öğrenilir. esinden sperm testi istenir. bir prosedürü var bu isin.
konuya gelirsek, olabilir.

sperm testi yapıldı temiz çıktı kan tahlili verdim temiz çıktı en son rahim filmi istendi onuda çektirdim ondada bir şey çıkmadı. Doktor bir sonraki ay gel ilaç vereyim o zaman hamile kalırsın diye araya bayram girdi randevu bulamadım 1 aydır uğraşıyorum randevu düşürmeye olmuyor bende sağlık ocağından yazdırdım genellikle bu ilaç veriliyormuş sadece 5 gün günde 1 tane kullandım ilacı bıraktım 2 gün sonrada kahverengi leke geldi 1 kere geldi oda ondan sonra sürekli takip ediyorum devamı gelmedi. hiçbir sorun yok kist bile yok dedi doktor olmaması için hiçbir şey yok ama kaç aydır bir türlü olmuyor. gittiğim doktorda hiç bana özellikle şu zamanda gel yumurtalık takibi yapıcaz diye. ya devlet hastanesi diye çok irdelemiyorlar ya da gerek duymuyorlar bilemedim

bu ay bende aynısını yaşadım iki gun sürdü ama pembeydi rengi. ovulasyon testi yapmıştım sabah 11 de tam pik yaptı. ogün aksama doğru pembe leke geldi bol miktarda. cok fazla agrimda oldu hemen ovulasyon testi yaptim siliklesmisti demekki yumurta catlayinca oluyo pembe leke ama ertesi gune kadar devam etti sonrasında geçti. o günden sonra da kasik ağrım hiç geçmedi bugün 5.günüm bakalım son adet tarihm 8temmuz

bende sadece 1 kere leke geldi öncesinde denize girmiştim ordan mı enfeksiyon kaptım da lekelenme geldi anlamadım lekeden sonra idrar yaparken yanmalar başladı çünkü 1 haftadır az da olsa hala devam ediyor. Şuan o lekeyi enfeksiyona bağlıyorum. Benim adetim de 29 temmuz da hiçbir belirti yok şuan öncesinde göğüslerim şişerdi ordan anlardım adetim yaklaştığını ama şuan hiçbir belirti yok

Bence sizin lekelenmeniz klomen kaynaklidir büyük bi ıhtimal. çünkü klomen yumurtaları aşırı uyararak bazı durumlarda fazla büyümesine sebep oluyo çok büyüdüğü için catlarken leke ve ağrı yapiyo. eger gebelik olusmazsa klomen adet gecikmeside yapiyo umarım en yakin zamanda gebelik müjdesi alirsiniz

şuan adetime 4 gün var tek belirti hafif kasık ağrıları onun haricinde hiçbir belirti yok normalde göğüslerim şişerdi bu ay göğüslerim bile şişmedi hormonlar sürekli değişkenlik gösteriyor ve hiçbir şeye yoramıyorum

bir de uygulamaya göre yumurtlamayı takip ediyorum ve o süreçte birliktelik yaşıyorum ama ya uygulamaya göre yumurtlamıyorum yada sürekli stres yaptığım için mi tutmuyor anlamadım. adete yakın yumurtlayıp hamile kalan var mı acaba

uygulamalar herzaman doğru sonuç vermiyo maalesef en doğru sonuç ovulasyon testleri. Eğer bu ay gebelik olmazsa almanızı tavsiye ederim birçok arkadaşım bu test vesilesiyle gebe kaldi

bugün kan testi verdim değer 40.4 çıktı çok yüksek değil bir de hala kasık ve bel ağrım devam ediyor neden olabilir acaba

sperm testi yapıldı temiz çıktı kan tahlili verdim temiz çıktı en son rahim filmi istendi onuda çektirdim ondada bir şey çıkmadı. Doktor bir sonraki ay gel ilaç vereyim o zaman hamile kalırsın diye araya bayram girdi randevu bulamadım 1 aydır uğraşıyorum randevu düşürmeye olmuyor bende sağlık ocağından yazdırdım genellikle bu ilaç veriliyormuş sadece 5 gün günde 1 tane kullandım ilacı bıraktım 2 gün sonrada kahverengi leke geldi 1 kere geldi oda ondan sonra sürekli takip ediyorum devamı gelmedi. hiçbir sorun yok kist bile yok dedi doktor olmaması için hiçbir şey yok ama kaç aydır bir türlü olmuyor. gittiğim doktorda hiç bana özellikle şu zamanda gel yumurtalık takibi yapıcaz diye. ya devlet hastanesi diye çok irdelemiyorlar ya da gerek duymuyorlar bilemedim
canım bu ilacı yumurtalıkların durumuna göre kullanım prosedürü var. normalde sabah 1 akşam 1 tane alınır. eğer yumurtalar tam büyümüyorsa dozu yükseltilir. mesela bu ay ben sabah 2 aksam 2 içtim. ilac bittikten sonra 2. gün kontrolde yumurtalara bakılır ve büyüklüğüne göre iğne verilir.
yumurtlama kanaması ya leke olarak gelir ya da bayağı çamaşırını kirletecek kadar gelebilir bazen 2-3 günde sürebilir. bu süre zarfında birlikte olunması gerekir.

Ben biraz risk aldım galiba doktora gitmeden kullandım günde 1 tane kullandım aynı saatte içmeye özen gösterdim ve o hafta 2 kere falan birliktelik oldu normalde 29 temmuz da adet olmam lazımdı olmadım 3.günü doktorda randevum vardı gebelik olmaz diye randevu almıştım 3 günde adetim gecikince o günde şansa doktor randevum olunca ultrasyonla baktı 3,5 cm kist var dedi adetim gecikti dedim kan testi verdi sonuç 40,4 çıktı sonrasında adetin 4.ve5.günü idrar testi yaptım ikiside silik çıktı. İdrar testi adet gecikmesi diye söyleyince hcg diye çubuk testi verdi kesin sonuç verir diye ama ikisi de silik çıktı tam emin olamıyorum yorumlarda da hep okuyorum kimyasal gebelik ya da boş gebelik olabiliyormuş kese görünmeden sevinemiyorum

canım bu ilacı yumurtalıkların durumuna göre kullanım prosedürü var. normalde sabah 1 akşam 1 tane alınır. eğer yumurtalar tam büyümüyorsa dozu yükseltilir. mesela bu ay ben sabah 2 aksam 2 içtim. ilac bittikten sonra 2. gün kontrolde yumurtalara bakılır ve büyüklüğüne göre iğne verilir.
yumurtlama kanaması ya leke olarak gelir ya da bayağı çamaşırını kirletecek kadar gelebilir bazen 2-3 günde sürebilir. bu süre zarfında birlikte olunması gerekir.
Merhaba benden de yumurtama kanaması oldu haziranda düşük yapmıştım tekrar çocuk düşünüyoruz acaba gebelik olur mu bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

Merhaba benden de yumurtama kanaması oldu haziranda düşük yapmıştım tekrar çocuk düşünüyoruz acaba gebelik olur mu bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim
Canim yumurtlama kanamasi olunca illa gebelik olacak degil... ben hayatimda bu zamana kadar gormemistim tedavi suresince 3 kere kanamam oldu ama hamile kalmadim.

Merhabalar kızlar benim sat 26ağustos klomen kullandım bu ay 5 gün sabah akşam. 12.günde takip için doktora gittim sağlı sollu 14 15 mm yumurtaların var dedi. Ertesi gün yani dün afedersiniz yumurta akı kıvamında akıntım olmaya başladı ama içinde damar gibi kahverengi bi akıntı var 2 kere gördüm. Bu normal bişeymi yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar kızlar benim sat 26ağustos klomen kullandım bu ay 5 gün sabah akşam. 12.günde takip için doktora gittim sağlı sollu 14 15 mm yumurtaların var dedi. Ertesi gün yani dün afedersiniz yumurta akı kıvamında akıntım olmaya başladı ama içinde damar gibi kahverengi bi akıntı var 2 kere gördüm. Bu normal bişeymi yardımcı olursanız sevinirim.
Buyuk ihtimalle catlama kanamasidir. Endiselenme...

Çatlama kanaması değil sanırım bugün dr gittim solda 23mm sağda 16mm yumurta oluşmuş. Ovitrelle iğne yaptım. 36saat sonra ilişki dedi ama yumurtada baya büyümüş beklemekle beklememek arasındayım

Buyuk ihtimalle catlama kanamasidir. Endiselenme...
Merhabalar size bir sorum.olacakti benim bu ayın 3nunde adet oldum.13 ünde adetim bitti 18 i yumurtlama günüm 31 gunde bir oluyor yumurtlamam ve 18 inden bu zamana kadar 5 gündür kanama geliyor bu yumurtlama kanamasi bu kadar uzun oluyor mu yada sizde de oldu mu cevap verebilirseniz çok mutlu olurum

Bende hala devam ediyor korkuyorum kötü bisey çıkar diye Sevcan hanım sizde az az mı geldi kanama sürekli olrak

X