Yumurtlamanın hangi tüpte olduğunu nasıl bilicem ?

puccax

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2024
33
17
30
Kızlar merhaba geçen sene bir dış gebelik geçirdim sol tüpümde tıkanıklık varmış açılmadı, tüpümü de aldırmayı düşünmedim, korktum ve öyle kaldı. Sağ tüpüm çok şükür açık. 24 nisanda hamile olduğumu öğrendim ama sağlıksız gebelikmiş bebek 8 haftalıkken gelişimi durmuş 7+2de de kalbi durmuş. Bugün kürtajla gebeliğime son verildi. Vakumlu kürtüj sonrası ilk adetten sonra gebelik düşünülebilirmiş. Ben tabiki hala bunu düşünüyorum ama ya gebeliğim sol tüpümde gerçekleşirse ve iki başarısız hamileliğim üstüne yeni bir dış gebelik eklenirse diye çok korkuyorum.
Bir yerde okudum kadınlar her ay farklı tüpte yumurtlama yapıyormuş bunun takibini nasıl yapabilirim? Test ya da bir uygulama var mı bunun için? Aranızda bunu yaşayan ya da bana yol gösterecek olan varsa mesajlarınızı bekliyorum. İçim dışım paramparça beni bu konuda yalnız bırakmayın desteğinize ihtiyacım var.

Öğrenmek için yumurta çatlamadan önce doktorun ultrasonla bakması gerekir ama tıkalı olan tüpü açtırsanız daha iyi değil mi

Açılmıyor malesef tüp aldırmam gerekiyor rahime yapışıkmış sorun olabilir dediler bir kaç doktorla görüştüm aynı fikirdeler bende korkuyorum işin aslı o yüzden cesaret edemedim

X