Yumurtlamanın tuttuğu nasıl anlaşılır?

Bende oyledim hatta o zaman annemlerdeydim hemen uzanmistim sonra esimi aramistim gel beni al eve birak diye yolda soyledim boyle boyle diye bos gecirmedik o gunleri cok sukur 15 haftaligizz ama gerçekten benim ilk belirtim tam anlamiyla yumurtlama zamani ağrıydi adet olucam gibi hemde baya
Ya gercektenmi , rabbim sağlıcakla kucağıniza almayi nasip etsin ❤️🥰 peki testi adetiniz gecincemi yaptınız?

Yumurtlama bir gündür o gün veya önceki gün ,yada sonraki gün ilişkiye gün iliskiye girmişseniz tutma olasigi yüksek ama yumurtlama dan emin olmak icin bir ovulasyon testi alıp emin olduktan sonra o gün iliskiye girerseniz garanti olur.
Tamamdır dediklerinizi dikkate alicam, doğurganlığın yüksek olduğu günlerde sanırım biz girdik , hücreler 3 gün yaşıyormuş ya , eğer olduysa yeni yeni dolleniyordur diye düşünüyorum, dediğiniz gibi ovulasyon testi almakta fayda var , tutmamissa bidahaki ay kesin alicam

Belirti olurmu olmazmı bilmiyorum. Olacağınıda sanmıyorum. Zerre kadar şeyin etkisi vücuda hemen belirti vermez. Rahme yerleşince etkisi olur illaki hormonların değişir. Bende kovid gibi halsizlik olmuştu 😁 belkide hastaydım bilmiyorum. Kafayı buna takarak kendini strese sokma. Dakikası, saniyesine kadar Allah bilir geleceği vakti. Kendini mutlu edecek şeylere odaklan. Odaklanamasanda kafanı dağıtacak şeyler yap yürüyüşe çık, temizlik yap, Çikolata ye, güzel bir kahve yap kendine. Olacağı varsa olur zaten.
Orası öyle tabi haklısınız, ben çok takintiliyim ya sadece bu konuda değil istediğim şey olana kadar kendime takıntı yapıyorum, bu huyumdan nefret ediyorum ama degisemiyorumda , çevremde hamile görünce inan sanki 1 tane oğlum yokmuş kısırmisim gibi bir piskolojiye giriyorum

İnan herkeste böyle oluyo. O anı çocuk yapmak için yaşamasalar sanki herşey daha kolay olacak 😁 bunu görevmiş gibi yapıp sebepsiz kısırlık yaşayan o kadar çok kadın varki. En güzeli akışına bırakmak. Kafayı oraya takınca farkında olmadan belki oradaki kasları kasıyosun. Belki stres kaynaklı tutmayabiliyor. Sonuçta mis gibi kortizolümüz var😁
Bide ben ilkinde hiç belirti olmadı, 2 ay düzenli regl oldum , en basiti dis ağrım olduğunda güçlü ağrı kesiciler içiyorum bu seferde öyle olmasından korkuyorum, o yüzden erken öğrenmek istiyorum

Benim oğlumda bu kadar erken dönemde belim agrimisti çok ince ve uykum gelmişti çok. Gebelikle mi ilgili bilmiyorum ama bir gariplik hissetmiştim. Akışına bırakın. Böylesi daha güzel. Herşeyin hayırlısını dilerim.
Benimde öyle bu kuyruk sokumuna kadar sanki bişey cekiliyo gibi agriyo, önce böbrek taşından şüphelendim ama düzenli su içiyorum sanmıyorum,İnşallah rabbim herkese anne olmayı tattirir hayırlısı olur herkes hakkında .

Yumurtlama olduktan sonra sperm yumurtanın içine girer ordan tüpler den ilerlemeye başlar rahime doğru yol alır yani yumurtlama olduğu gün gidip rahime tutunmuyor.. yaklaşık 10 gün sonra tutunmuş oluyor ve yumurtlamadan en erken 14 gün sonra test yapın sonucu o şekilde öğrenirsiniz..
Bazen belirti vermiyor yani tek belirti adet gecikmesi olabiliyor..
Rabbim bekleyen isteyen emek veren herkesi sevindirsin inşallah kucağını doldursun.. benim 10 yıl sonra çocuğum oldu kimseyi benim gibi uzun vadeli sınamasın inşallah 🤲
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten çok aydınlattı benim bilmiyordum çoğu şeyi, bnde o belirtiyide vermiyor oğlumda hamileyken 2 ay düzenli regl oldum bir sürüde ilaç kullanmıştım çok şükür oğluma bişey olmadı, inşallah Rabbim isteyen herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin, sizde büyük bir imtihandan gecmissiniz evladiniza hayırlı uzun ömürler diliyorum ❤️🥰

Benim 2 çocukta da kasıklarda çimdiklenme hissi oldu. Doktorum bebeğin yerleşmesi sırasında bunu hissetmiş olduğumu söylemişti ama öyle göğüs bel vs ilk günlerde hiç yaşamadım.
Bı yandanda şeyden şüpheleniyorum ama tutmaz diye ona ihtimal vermedim, adet olmadan 2 gün önce birliktelik oldu , hani nette forumlarda ve kullandığım uygulamada doğurganlık düşük yazıyor o gün olmamıştır diye onu düşünmek istemiyorum, acaba olduda simdimi yerlesiyoki

Adet günüm düzenli FLO diye bı uygulama var ordan belirledim, benimkinin üzerinde 10 yaziyor

Düzenli olmasi aslinda yumurtlama gününüzü belirlemez. Benim ki de düzenli ama yumurtlama günüm uygulamalarin gösterdiginden bir kac gün önceden oluyordu. Yani ona göre denesek tutmazdi. Bu ay tutmasa muhakkak ovulasyon testi ile de takip edin. Insallah olur🌼🤗

Sizin gibi naif olsa herkes keşke.
Neyse biraz bakıp feyz alırlar belki..
Tebrik ederim.
Hepimiz bir amaç uğruna buradayız. Kimisi temizliğini yarım bırakıp bakıyor kimisi iş yerinde gizli saklı kontrol ediyor. Biz birbirimize saygı duymadıktan sonra kimse bize saygı duymaz. Umarım hep duyarlı insanlarla denk geliriz 🙏

Ben birsey hissetmedim. Agrim falan da olmadi. Test ile ogrendim. Cok istedigim zamanda da olmamisti, kendimi salıp olursa olur olmazsa olmaz diye bıraktigimda olmustu.
İşte benim adet gecikmem olmadığı için ve hemen en ufak agrimda ağrı kesici içtiğim için eğer hamileysem çocuğa etki etmesinden korkuyorum (oğlumda hamileyken 2 ay düzenli regl oldum hiçbir belirtim yoktu )

Burda yıllardır türlü yöntemler deneyip gebe kalamamış insanlar varken, 1 ay deneyip olmadı diye bildirim gönderilmesi size mantıklı geliyor mu?
Bu kadar gerilmeye gerek yok yani ve ben neden bu kadar erken öğrenmek istediğini anlattimda 2 ay düzenli regl oldum ilk hamileliğimde , ve o süreçte birsuru ilaç içtim güçlü ağrı kesiciler , kullandığım çeşitli hamileyken kullanilmicak ilaçlar var, istediğimiz soruyu soramicaksak bu platformu kullanmanın bir anlamı yok cevap veren veriyor siz vermesenizde olur

Bende normalde yumurtlama belirtileri olmaz.
Doğurganlığımin yüksek olduğu bu günlerde gün aşırı korunmasız ilişkiye girdik.yarin yumurtlama günüm.
Şuan sağ kasigim ,belim ağrıyor ve göğüs hassasiyeti var sizce tutmuş olabilirmi?
Döllenme anlaşılmaz. Yaşadığınız şey yumurtlama ağrısı. Yumurta çatlayamadığı zamanda ağrı yapar

Yarın yumurtlama değil adet günüm demek istediniz sanırım. Benim de benzer durumum var kızlar yardımcı olur musunuz tecrübesi olanlar.
13. Gün ovülasyon testim pik yaptı 14. Gün silikleşti. Silikleşene kadar 5 gün boyunca hergünü değerlendirdim. Bugün adetimin 22. Günü oldu. Bel ağrısı,kasık ağrısı yaşıyorum. Göğüslerim zaten 13. Günden beri acıyor hiç geçmedi,daha çok uçları ağrıyor. Bazen böbrek ağrısı gibi sancı giriyor,bilmiyorum belirti sayılır mı. Çatlamadan yola çıkarak söylüyorum 28. Günde adet olucam ve daha 6 gün var. Ne zaman evde erken gebelik testi yapsam sabırsızlanıyorum. Son ilişkimin üzerinden 8 gün geçti.
Yok bugün için yumurtlama günü gozukuyor uygulamada,

Adetten birkaç gün önce gösteren testler var bnce 2 gün sonra yapın beklemek daha zor birde 6 gün varmış adetinize

Merhaba , ben de çok düşünceliyim bu aralar , 1 aydır korunmasız illki yaşıyoruz ve yumurtlama günlerimde de ilişkimiz oldu yumurta gününün üzerinden 4 gün geçti , 12 gün var regl olmama ancak kendimi biliyorum ben hep regl den 1-2 gün önce sancı yaşardım ve regl ağrısı yaşayan biri değilim . Fakat 2 gündür aşırı şekilde sancı giriyor ve böyle sanki biri üstten baskı uyguluyor gibi hissediyorum . Göğüslerimde aşırı bir büyüme var . Testim negatif çıktı ancak regl günüme daha var diye sanırım. Eğer gecikme olursa tekrar test yapıcam fakat söyler misiniz bu kramp benzeri sancılwr ve baskı hissi belirti olabilir mi
Canım çok erken gebelikte bu testler genelde göstermiyor, bu belirtiler olabilir bnce , ama yine adetiniz beklemenizi öneririm hatta adet gecikirse direk kan testine gidin net gösterir , evdeki kullandığımız testler bebek küçük olduğunda silik gosteriyor

X