Yurt dışına taşınmak mı?

ashiq_kiz

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010
302
47
Haklısınız ama turkıyede calisan bir kadında aynı tempoda deyil mı?
Anlatıldığı kadarıyla değil gittim gördüm ordaki kadınların temposundan başım döndü. Çoçukları kıreşe götür 3 4 saatlik işe git evr gel yemek yap evi topla çok yorucu hayatları var

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 153 gün geçti.

ashiq_kiz

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010
302
47
Ben olsam bir dakika durmam direk yurt dışına giderdim. Hem eşinizde istemiş. Neyi bekliyorsunuz. Oranın her şartı burdan iyidir diye düşünüyorum.
Tabıkı şart daha ıyı ama işte beni dusunduren terkar düzen kurmak oysaki en büyük hayalimdi Türkiye’de yaşamak buna cızık cekmek kabullenmek zor.

halideeee

kükrek yârim ❤
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2018
953
1.180
32
Yasadigi yere bağlı olabilir. Eltim yıllardır oradalar 2 de evladı var ve bir ılçede oturuyorlar bu sene geldiklerinde kaçmaya baktılar çünkü o kadar uçtu ki artık burda rakamlar kıyas bile edilemez hale geldi maalesef.
Seneye biz de ciddî anlamda gitmeyi düşünür hale geldik ki eşim üst düzey çalışıyor çok güzel bir ılçede yasıyorum ama yetmiyor artık ciddî anlamda ülke nereye gidiyor belirsiz 2 çocuğum var gelecekleri beni aşırı endişelendiriyor dolayısıyla çoğu insan gibi biz de kaçmak için fırsat kollar hale geldik üzülüyorum bazen çok
Amao sekilde düşünürseniz turkiyede de fiyatlar her yerde ayni değil. Yurt dışına abd ye giden bir kisinin videosunu izledim orda da pahaliliktan yakınıyor millet.zaten enflasyon her yerde uçmuş durumda kimse kimseyi kandirmasin koronadan sonra hicbirsey iyiye gitmeyecek belki daha farkli şeyler çıkacak. Ingiltere çin in hali ortada her ne kadar bazilari inkar etmeye çalışsa da.

ashiq_kiz

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010
302
47
Amao sekilde düşünürseniz turkiyede de fiyatlar her yerde ayni değil. Yurt dışına abd ye giden bir kisinin videosunu izledim orda da pahaliliktan yakınıyor millet.zaten enflasyon her yerde uçmuş durumda kimse kimseyi kandirmasin koronadan sonra hicbirsey iyiye gitmeyecek belki daha farkli şeyler çıkacak. Ingiltere çin in hali ortada her ne kadar bazilari inkar etmeye çalışsa da.
Evet haklısınız artık her yer karisti dunya karıştı. Ama su var yurt dısında en azından eğitime değer var en azından fransada bu kesın. Bide sosyal yardım var Türkiyemizde olmayan malesef 😔😔

halideeee

kükrek yârim ❤
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2018
953
1.180
32
Evet haklısınız artık her yer karisti dunya karıştı. Ama su var yurt dısında en azından eğitime değer var en azından fransada bu kesın. Bide sosyal yardım var Türkiyemizde olmayan malesef 😔😔
Egitim konusunda haklısınız. Inşallah tek derdimiz egitim olur ilerde. Ben hicbir kimsenin geleceğini iyi görmüyorum çünkü. Daha baska sorunlar çıkacak gibi geliyor bana. Buraya yazsam banlanırım 😏. Sizin için en hayırlısı olsun

ashiq_kiz

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010
302
47
Egitim konusunda haklısınız. Inşallah tek derdimiz egitim olur ilerde. Ben hicbir kimsenin geleceğini iyi görmüyorum çünkü. Daha baska sorunlar çıkacak gibi geliyor bana. Buraya yazsam banlanırım 😏. Sizin için en hayırlısı olsun
İnanırmısınız acaba depresyona mı giriyorum dıye korkuyorum cok kotu bır karamsar yapıya sahip oldum