Yurt dışında kalmak

bence baban bağımsızlık isteğine trip yapıyor

lakin daha ortada ne iş var ne diploma

ben şöyle yapacağım diye hem anneye hem babaya ayrı ayrı söylemeye ne gerek var

ben bir gün aldım çantamı ve evimden 8 saat uzakta bir başka şehire taşındım

benim kararım benim hayatım

kimseye de gideyim mi diye sormadım zira anında gitme denir hatta bana iş kurulur bolca da imkan önüme serilirdi

önce mezun olup işi bul, orada kalacağını iletirsin

bence baban bağımsızlık isteğine trip yapıyor

lakin daha ortada ne iş var ne diploma

ben şöyle yapacağım diye hem anneye hem babaya ayrı ayrı söylemeye ne gerek var

ben bir gün aldım çantamı ve evimden 8 saat uzakta bir başka şehire taşındım

benim kararım benim hayatım

kimseye de gideyim mi diye sormadım zira anında gitme denir hatta bana iş kurulur bolca da imkan önüme serilirdi

önce mezun olup işi bul, orada kalacağını iletirsin
Çünkü babamın bazı düşünceleri var. Son dakikaya bırakmak gibi bir şansım yoktu. Örneğin ben burada olma düşüncemi iletmezsem belki kendisi iş ayarlamaya çalışacak, ben burada işi bulduğumda problem çıkacaktı. Bir de son dakika söylersem alışamaz diye düşündüm.

Çünkü babamın bazı düşünceleri var. Son dakikaya bırakmak gibi bir şansım yoktu. Örneğin ben burada olma düşüncemi iletmezsem belki kendisi iş ayarlamaya çalışacak, ben burada işi bulduğumda problem çıkacaktı. Bir de son dakika söylersem alışamaz diye düşündüm.

ama o sana sormadan ayarlarsa onun sıkıntısı olur

ya orada kalamazsan

herhangi bir nedenle

bu sefer de bana aylar öncesinden böyle dedi ama iş miş bulamamış damgası yemeyecek misin

anlatmak istediğim esasen ayrı hayatlarınız olduğunu idrak etmek

büyükler bunu idrak etmez, hep onlara muhtaç küçük çocuklarıyızdır

mesela baban bu fikre alışmasa ne olacak, yani mesela babanın eşinin dediği "orada da durumlar çok iyi değil, onlar da İngiltere ye gidiyor" cümlesi doğru, yine pahalı da

bu durumda sen hayatı kurup ben burada geçinebilirim, beni dert etmeyin demelisin, şimdiden ben burada kalacağım, yüksek lisans yapacağım demek karşıdan "beni en az iki yıl daha finanse edeceksin, haberin olsun" demek gibi algılanıyor

muhtemelen makul bir iş bulursan sesi çıkmaz

23 yaşına gelip işini eline almış bir insana "ben istemiyorum, izin vermiyorum" cümleleri işler mi?
işlememeli. bu biraz da size bağlı. şu an yurtdışında bir iş bulmak için çırpınan bir sürü genç insan var. siz oradasınız ve büyük bir şansınız var. her türlü kullanın bu şansı ve dönmemek için elinizden geleni yapın. babanız küser sonra zamanla düzelir. hayat boyu size küs kalacak değil.

Ya ben de Avrupa ülkesindesiniz filan sandim. Türkiye'de kaliteli bir üniversitede yüksek lisans yapmak bence daha mantıklı.

X