Yurtiçi otelle sınırlı olmayan balayı önerileri/fikirleri olan var mı?

KARARSIZLAR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2013
791
50
34
Yurtdışına çıkmak için vize, soyadı değişikliği vb pürüzlerle uğraşmamak için yurtiçinde farklı aktivitelere de katılabileceğimiz ancak koştur koştur yorulmayacağımız, kafamıza göre takılabileceğimiz balayı düşünüyoruz. Ancak ikimizin de ilk defa gideceği bir yer olmasını istiyoruz ve şimdiye kadar istediğimiz yerleri gezdiğimizden pek parlak fikir gelmiyor aklımıza. Haydi beyin fırtınasına...

1. Fethiye (12 Adalar turu, Saklıkent kanyon gezisi, isteyenlere yamaç paraşütü...)
2. Marmaris - Dalyan -İz tuzu plajı tekne turları
3. Antalya tarafı -rafting
4.Olympos-Çıralı
5. Bozcaada
6. Assos-Kadırga Koyu
7. Çeşme -Alaçatı (butik oteller, ılıca plajı, koylar vb.)
8. Kaş ( küçük oteller, ufak bir yer, manzaralı odalar, tekne turu, kaputaş plajı/patara/saklıkent turları jeep safari)

Son düzenleme:
Yurtdışına çıkmak için vize, soyadı değişikliği vb pürüzlerle uğraşmamak için yurtiçinde farklı aktivitelere de katılabileceğimiz ancak koştur koştur yorulmayacağımız, kafamıza göre takılabileceğimiz balayı düşünüyoruz. Ancak ikimizin de ilk defa gideceği bir yer olmasını istiyoruz ve şimdiye kadar istediğimiz yerleri gezdiğimizden pek parlak fikir gelmiyor aklımıza. Haydi beyin fırtınasına...

1. Fethiye (12 Adalar turu, Saklıkent kanyon gezisi, isteyenlere yamaç paraşütü...)
2. Marmaris - Dalyan -İz tuzu plajı tekne turları
3. Antalya tarafı -rafting
4.??????

Hımm öyle normal otel tatillerinden hoşlanmıyorsanız.
Olymposu öneririm size çok güzel, sıcacık bir yer doğa ile başbaşasınız.
(tabi 5 yıl önce gittim şimdi nasıldır bilmem)

Hımm öyle normal otel tatillerinden hoşlanmıyorsanız.
Olymposu öneririm size çok güzel, sıcacık bir yer doğa ile başbaşasınız.
(tabi 5 yıl önce gittim şimdi nasıldır bilmem)

listeye ekliyorum diğer arkadaşlar için biz de gittik maalesef daha önce, hatta sonraki yıl ağaçevler yanmıştı.

Kaş nasıl olur acaba?

Bozcaada ya da Assos ya da Alaçatı hepsi görülebilecek yerler ama 1 hafta kalmak için sıkıcı olur diye düşünüyoruz.

O taraflarda tatil yapan var mı acaba?:44::44::44:

Kaş nasıl olur acaba?

Bozcaada ya da Assos ya da Alaçatı hepsi görülebilecek yerler ama 1 hafta kalmak için sıkıcı olur diye düşünüyoruz.

O taraflarda tatil yapan var mı acaba?:44::44::44:

Arada çıkıntılık yapıp konuyu değiştirmek istemiyorum ama eğer tek sıkıntınız vize ve soyadı değişikliği ise, vize istemeyen yerler de var bir de soyadı değişikliği sıkıntı olmuyor. Bütçeniz ne kadar ve hangi ayda düğün?

Arada çıkıntılık yapıp konuyu değiştirmek istemiyorum ama eğer tek sıkıntınız vize ve soyadı değişikliği ise, vize istemeyen yerler de var bir de soyadı değişikliği sıkıntı olmuyor. Bütçeniz ne kadar ve hangi ayda düğün?
estağfurullah:) bizim amacımız sadece yurt dışı olsun değil maalesef, gitmek istediğimiz yerler de vize istiyor, bu da diğer işlerimize bile yetişemezken artı stres olar anlamlı gelmiyor, önümüzdeki yıllara bıraktık o yüzden. soyadıyla ilgili de ne kadar sorun yok dense de %100 garanti olmadığı içimiz rahat etmiyor. fazla detaycı tipleriz, keşke rahat olsaydık ama şu anda karakter değiştiremiyoruz maalesef:) eylül ayında ve bütçe fiyat/performans oranına göre değişken:)

vize istemeyen yakın bir yerler varsa bilmediğimiz ya da vizesi kalkan gözümüzden kaçmasın, öneriniz var mı bu arada? :)

vize istemeyen yakın bir yerler varsa bilmediğimiz ya da vizesi kalkan gözümüzden kaçmasın, öneriniz var mı bu arada? :)

Aslında ben bütçe olayını o bakımdan sordum hani tropik adalardan falan düşünür müsünüz diyecektim yoksa Avrupa'da bir balayı bana düğün sonrası ekstra yorgunluk gibi geliyor zaten. Eylül güzel bir ay aslında en azından Antalya ya da Kıbrıs taraflarında hala sıcak havadan faydalanacak bir ay.

Tropik ada diye bol keseden atmak da istemem ama bizim bir arkadaş balayını Türkiyede uçuk lüks otellerin birinde yaptı ve bir Phuket parası harcadı. Ondan sonra da bir daha nasip olmadı yurt dışı. Hoş daha gençler daha çok fırsat çıkar.

Aslında ben bütçe olayını o bakımdan sordum hani tropik adalardan falan düşünür müsünüz diyecektim yoksa Avrupa'da bir balayı bana düğün sonrası ekstra yorgunluk gibi geliyor zaten. Eylül güzel bir ay aslında en azından Antalya ya da Kıbrıs taraflarında hala sıcak havadan faydalanacak bir ay.

Tropik ada diye bol keseden atmak da istemem ama bizim bir arkadaş balayını Türkiyede uçuk lüks otellerin birinde yaptı ve bir Phuket parası harcadı. Ondan sonra da bir daha nasip olmadı yurt dışı. Hoş daha gençler daha çok fırsat çıkar.

Tropik ada fotograflardan bayıldığımız hatta ilk konuştuğumuz fikirlerdendi, ancak yine fiyattan önce uçuş sürelerini ve diğer şartları haftalarca araştırdım sayısız blog, forum okudum ve ikimize uygun olmadığı anlaşıldı:) Ama çok haklısınız yurt içi balayı oteli vb adı geçen otelleri araştırınca bizim Barselona için düşündüğümüz bütçe devede kulak kaldı:) Sınırsız para bile verseler bana bir yerden açıkçası otel dışına çıkmadan geçecek bir tatile harcayamam. tabii ki kişisel tercih meselesi, bundan çok mutlu olan bir sürü arkadaşım var.

Tropik ada fotograflardan bayıldığımız hatta ilk konuştuğumuz fikirlerdendi, ancak yine fiyattan önce uçuş sürelerini ve diğer şartları haftalarca araştırdım sayısız blog, forum okudum ve ikimize uygun olmadığı anlaşıldı:) Ama çok haklısınız yurt içi balayı oteli vb adı geçen otelleri araştırınca bizim Barselona için düşündüğümüz bütçe devede kulak kaldı:) Sınırsız para bile verseler bana bir yerden açıkçası otel dışına çıkmadan geçecek bir tatile harcayamam. tabii ki kişisel tercih meselesi, bundan çok mutlu olan bir sürü arkadaşım var.

Yani şimdi çok yuvarlak bir hesap olacak artısı eksisi çoktur ama tam şu anda etsden adam&eve için baktım 5-6 bin iki kişi, aynı fiyata Phuket turu ayarlanabiliyor. Tabi biri oda kahvaltı diğeri ultra her şey dahil. Uçuş süresi uzun ve kişiden kişiye değişiyor ama bana o kısmı bile çok keyifli gelmişti. Başka bir arkadaşım sıkılmış ama benim içim içime sığmamıştı, uçakta verilecek yemeğe kadar her anı heyecanlı gelmişti. Tam düğün ertesi değil de bir gün sonra çıkınca biraz da dinlenmiş olduk. Jetlagden falan uyuyakaldım gidince ama bunların hepsi tatlı bir anı olarak kaldı. Ama tabi burdaki en önemli faktör bizim düğün Kasımdaydı Türkiye de sıcak yer bulmak mümkün değildi.

Yani eğer bütçe ile ilgili sıkıntı yoksa ki evlilik zamanı en büyük sıkıntı o oluyor, ben tropik adaları kesinlikle tavsiye ederim. Eğer Türkiye'de kalıp da 5-6 bin verecekseniz balayına çok abartı bence. Yani pasaporttur soyadı değişikliğidir bunlar sıkıntı değil. Tek sıkıntı bütçe.

Yani eğer bütçe ile ilgili sıkıntı yoksa ki evlilik zamanı en büyük sıkıntı o oluyor, ben tropik adaları kesinlikle tavsiye ederim. Eğer Türkiye'de kalıp da 5-6 bin verecekseniz balayına çok abartı bence. Yani pasaporttur soyadı değişikliğidir bunlar sıkıntı değil. Tek sıkıntı bütçe.

işte sıkıntı anlayışı da balayı tercihi gibi kişiden kişiye değişiyor:) biz o kadar uzun uçak yolculuğu kesinlikle istemedik. bir otele kapanmak nasıl bize göre değilse, o kadar yol gitmek de aynı şekilde:) sizin adınıza sevindim, işte benim de istediğim bize uygun tam bizlik bir plan yapmak. karara varıyor gibiyiz. türkiye'de görmediğimiz bir yer bulduk ve detayları inceleyince daha çok kafamıza yattı gibi:)

X