K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Yutkunurken Boğazıma bir şey takılıyor sanki.

tatxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
135
2
yaa yaklaşık 1 aydır bazen daha çok bazen daha az rahatsız ediyo ama, bugün çok kötü mesela, yutkunurken, sanki bozazımda bişey var da takılıyomuş gibi hissediyorum. bu beni tedigrin etti biraz. böyle bişey yaşayan ya da bilgisi olan var mı acaba??

Canım aynı şeyi ben de hissediyorum.Sanki lokma boğazımın yarısında takılmış kalmış gibi.Yutkununca aşağı iniyor gibi ama biraz sonra tekrar oluyor.Kaç kez doktora gidecem dedim ama tembellik edip gitmedim.

yaa sanki boğaza bişey takılır yerken, su içersiniz gider ya. işte benim gitmiyo. anlatabiliyomuyum bilmiyorum ama 1 aydır boğazımda bişey takılı duruyo sanki

yaa yaklaşık 1 aydır bazen daha çok bazen daha az rahatsız ediyo ama, bugün çok kötü mesela, yutkunurken, sanki bozazımda bişey var da takılıyomuş gibi hissediyorum. bu beni tedigrin etti biraz. böyle bişey yaşayan ya da bilgisi olan var mı acaba??

hastanede ameliyat olurken yan tarafımda ki kız senin şikayetinle gelmişti. yemek kalıntıları boğazında tortu yapmış kızın. ama nasıl tedavi edildi bilmiyorum canım. boğaz çok önemlidir. bence derhal bir doktora görün. geçmiş olsun :1hug:

Canım aynı şeyi ben de hissediyorum.Sanki lokma boğazımın yarısında takılmış kalmış gibi.Yutkununca aşağı iniyor gibi ama biraz sonra tekrar oluyor.Kaç kez doktora gidecem dedim ama tembellik edip gitmedim.

evet yaaa bi fikrin var mı kötü bişey olabilir mi

Ramazanda aynı olay bende de oldu.
Ramazan çıksın hastaneye gideyim dedim.
Ramazan bitti benim sorunumda geçti.
Çok pis bi durumdu imkanın varsa doktora görün
ve neden olduğunu bana da anlat meraktayım :KK66:

hastanede ameliyat olurken yan tarafımda ki kız senin şikayetinle gelmişti. yemek kalıntıları boğazında tortu yapmış kızın. ama nasıl tedavi edildi bilmiyorum canım. boğaz çok önemlidir. bence derhal bir doktora görün. geçmiş olsun :1hug:

sağol canım. aslında gitmeye cesaret edemiyorum. neden bilmiyorum ama içimde kötü bi his var yaa

böyle bişey yaşayıp, doktora gidip de sonuç alan var mı peki

özo bu arada sen ne ameliyatı oldun. geçmişolsun canım

evet canım benim boğazımdan olmuştum. iltihaplı dişim çekilmişti, iltihap tüm boynumu ağzımı nerdeyse beynime kadar gelmişti ve ben ölüyordum nerdeyse.
kuzum aksatma da bir doktora görün Şeniz

canım benım anneme de olmustu aynı sey sureklı yutkunurken bogazımda bısey var derdı. sonra kulak burun bogaz doktoruna gıttı. doktor bayagı muayne etmıs ama bırseyın yok senın psıkolojık demıs ve psıkıyatıra yonlendırmıstı. ama herkesın kı aynı olacak dıye bısey yok sen yınede bı gorun doktora canım. gecmıs olsun. sevgıler.....

benim 17-18 yaşındayken boğazımda fındık kadar bezeler çıkmıştı,ne olduğunu anlamak için biopsi yapıp birini aldılar(romatoit artritin belirtilerindenmiş meğer) :çok üzgünüm:...o zamandan sonra üşüttüğümde yutkunurken birşey takılıyor gibi oluyor,sanki parçayı alırken yanlış bir yeri de kesmişler gibikafamçokkarıştıyutkunurken ses de duyuyorum boğazımda...ama alıştım:bbo:

kızlar ben onu 2 aydan fazla yaşadım aynı durumdu aklıma her turlu kötü şey geldı boğazımda bişeymi var falan işte ... sonunda sinirsel çıktı arkadaşım içine bişeylerı at at sonunda bu tur şeylere sebep oluyor benımki tamamen psikolojikmiş senınde öyle olabılir ... şöyle düşün bakalım son zamanlarda seni gerçekten üzen ne var dıyee

İlk tavsiyem tabi ki bir doktora gitmen gerektiği olacak..ikinci bir seçenekte ki eğer kullanıyorsan sigara içen kişlerde olur diye duymuştum..herşeyiyle zarar bir madde zaten..umarım kötü birşey yoktur canım..

canım benim aynı şeyleri ablamda yaşadı 2 ay kadar önce tabi biz o arada babamı kaybetmiştik o asla bunun psikolojik olduğuna inanmadı bu arada kendisi dahiliye doktorudur kbb uzmanına gitti ondanda bişey çıkmadı 1 ay kadar o takılma hissinden dolayı yemek yemedi sadece sıvı gıdalar aldı en sonunda sakinleştirici alarak ve artık bunun psikolojik olduğuna inanarak takmamaya başladı en sonunda kurtuldu bu illetten
seninde bugünlerde bir sıkıntın varmı belki içine atmaktan olmuş olabilir sakın içine atma düşüncelerini

yaa ben zaten normalde herşeyi kafaya takan bi yapıya sahibim ama. nasıl psikolojik olabilir ki, biraz mantıksız geldi bana. neyse inşallah öyledir

evet biliyorum o durumu.bende de vardı.dr tetkikler filan derken nodüler guatr teşhisi kondu.3 ya önce de ameliyat oldum.şimdi yine arada o his oluyor ama eskisi gibi değil

slm arkadaşlar banada oldu aynısı hani incikli boncuklu sahte dandik küpeler takıyoruzya onlar kulak mememde iltihaba yol açmış sonrada dışarı akamadığı için kulağımın içine akmış yutkundukca batıyodu boğazıma bişey ama sanki heran ağzımdan çıkıcak yada miğdeme doğru inicek gibi oluyodu ne sert ne yumuşak bişe dimi boğazlarınıda üşütmüş olabilirsin ama

üşütme falan olduğunu sanmıyorum çünkü 1 ayı geçti bu durum

X