Yuvami kurtarmak isitiyorum size ihtiyacım var

Bosanalim bosanalim diye her kavgada sevgi sınaması yaparsanız olacağı buydu konu sahibi. O laf ağızdan bir kere çıkınca gerekenin yapılması taraftarıyım. Bosanalim kelimesini,sizi daha çok sevsin diye, otorite kurabilmek için falan kullanılmadığını anlamissiniz umarım. Hatta siz bosanalim demekle kalmayıp protokol hazırlayıp imzala diye gondermissiniz adama ne yapmasını bekliyorsunuz ki,adam sizi ordan nikah tazeletmeye mi goturecekti? Aklı melekeleri yerinde olan her adam gibi doğrusunu yapmış eşiniz. Araniz düzelir düzelmez zaman gösterir fakat duzelirse o kelimeyi silin atın kafanizdan:KK51:

Boşanmak istiyorum lafı, karşı tarafı terkedilme psikolojisine sokar. İster öfkeyle ister tehditle olsun. Bu söz hep ciddiye alınır.
Belkide yıllardır söyleyerek eşinizi ayrılığa siz hazırladınız. Şimdide icraata dökecek.

Bence bu sıra üstüne gitmeyin. İletisimide azaltın. Özellikle duygusal olarak yalvarmayin. İyice ters teper.

Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ve ne yapacağımı bilmez bir haldeyim. 11 yıllık evliyim eşimi çok seviyorum arada tartışmaların olduğu bir evliliğim vardı. Beni ne kadar sevdiğini bildiğim için kavgalarimizda bosanalim bitsin derdim.tamam derdi sonra bı kac gün surat yapar duzelirdik. Bu son kavgamizda eve gelme dedim ve 2 gün gelmedi. Sonrasında öfkemden boşanma protokolü hazırladım ve kabul etti. Ne istediysem verdi.tamam imzala bitsin dedi.ondan sonra da evi terk etti.pisman oldum konustum özür diledim onu sevdiğimi soyledim ama dönüşü yok dedi senekrdir her kavgada boşanmak istiyordun dedi. Şimdi annesinde yaşıyor.kimse ile konuşmuyor kimseyide bu konu hakkında konuşturmuyor.biz her zman görüşüyoruz bize karşı hep iyi.her türlü masrafımizi karşılıyor çocuğunu hiç bırakmıyor bugün doktor kontrolü vardı beraber gittik aynı evli olduğumuz gunlerdeki gibiydi sabah eve geldi tuvalete girdi dışını fırçaladı kahvaltı ettik sohbetimiz günümüz normal hayatımızdaki gibi. ama yine annesine döndü.psikolog şuan depresyonda olduğunu her şeyden biktigini herşeyin üstüne geldiğini söylüyor. Aramızda sevgi bitti anlaşamıyoruz demiş.daha 1 ay önce ki seni çok seviyorum mesajına bakıp agliyorum.yasadigim herşey yalanmıydi anlayamıyorum. Bize karsi çok iyi buzluğa balık aldı getirdi ayikladi koydu mesela dün siz seviyorsunuz diyor. 1 aydır ayrı yaşıyoruz imzalayalim dedi üstüme gelme dedim kapattı konuyu daha açılan bir dava da olmadı aramızda.donsun istiyorum ama bı daha istemiyorum lafını duymaya takatim kalmadı. Tam bir yikimdi benimmicin ancak toparladım kendimi.sadece dua ediyorum. 1 ay önce Allah'ım huzurumuzu bozma diye dua ederken şimdi kocam beni yine sevsin yuvasına dönsün diye dua ediyorum. Bunalmasi gitsin diye uzak kalsın dedim hiç üstüne gitmeyim dedim şimdide alismasin rahat gelmesin bekarlık diye tedirginim.Napmaliyim ne olur akıl verin sevgisi bittimi gerçekten buna inanıp davayı acmalimiyim.yuvam.icin savaş diyorlar ama karşımda yuvayı kurtarmak isteyen biri yok çok çares

Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ve ne yapacağımı bilmez bir haldeyim. 11 yıllık evliyim eşimi çok seviyorum arada tartışmaların olduğu bir evliliğim vardı. Beni ne kadar sevdiğini bildiğim için kavgalarimizda bosanalim bitsin derdim.tamam derdi sonra bı kac gün surat yapar duzelirdik. Bu son kavgamizda eve gelme dedim ve 2 gün gelmedi. Sonrasında öfkemden boşanma protokolü hazırladım ve kabul etti. Ne istediysem verdi.tamam imzala bitsin dedi.ondan sonra da evi terk etti.pisman oldum konustum özür diledim onu sevdiğimi soyledim ama dönüşü yok dedi senekrdir her kavgada boşanmak istiyordun dedi. Şimdi annesinde yaşıyor.kimse ile konuşmuyor kimseyide bu konu hakkında konuşturmuyor.biz her zman görüşüyoruz bize karşı hep iyi.her türlü masrafımizi karşılıyor çocuğunu hiç bırakmıyor bugün doktor kontrolü vardı beraber gittik aynı evli olduğumuz gunlerdeki gibiydi sabah eve geldi tuvalete girdi dışını fırçaladı kahvaltı ettik sohbetimiz günümüz normal hayatımızdaki gibi. ama yine annesine döndü.psikolog şuan depresyonda olduğunu her şeyden biktigini herşeyin üstüne geldiğini söylüyor. Aramızda sevgi bitti anlaşamıyoruz demiş.daha 1 ay önce ki seni çok seviyorum mesajına bakıp agliyorum.yasadigim herşey yalanmıydi anlayamıyorum. Bize karsi çok iyi buzluğa balık aldı getirdi ayikladi koydu mesela dün siz seviyorsunuz diyor. 1 aydır ayrı yaşıyoruz imzalayalim dedi üstüme gelme dedim kapattı konuyu daha açılan bir dava da olmadı aramızda.donsun istiyorum ama bı daha istemiyorum lafını duymaya takatim kalmadı. Tam bir yikimdi benimmicin ancak toparladım kendimi.sadece dua ediyorum. 1 ay önce Allah'ım huzurumuzu bozma diye dua ederken şimdi kocam beni yine sevsin yuvasına dönsün diye dua ediyorum. Bunalmasi gitsin diye uzak kalsın dedim hiç üstüne gitmeyim dedim şimdide alismasin rahat gelmesin bekarlık diye tedirginim.Napmaliyim ne olur akıl verin sevgisi bittimi gerçekten buna inanıp davayı acmalimiyim.yuvam.icin savaş diyorlar ama karşımda yuvayı kurtarmak isteyen biri yok çok çaresizim
bence biraz zaman vermelisin.belki biraz birbirinizden uzak kalmak.ikinizede ii gelecek
dava flan acma suan esinin kafasi karisik birazda gurur yapiyor.ama bence seviyor sevmese hala gelip senle ilgilenmez..onun yaninda hic bosanmadan bahsetme.ama sureklo seni seviuorum flan gibi sıkbogazda etme.biraz zamana birak
zaten eger gercekten seviyorsa kendide donup gelir.kaynananla aran iyiyse onu araya sok anneler genelde basariyor baristirma islerini

Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum ve ne yapacağımı bilmez bir haldeyim. 11 yıllık evliyim eşimi çok seviyorum arada tartışmaların olduğu bir evliliğim vardı. Beni ne kadar sevdiğini bildiğim için kavgalarimizda bosanalim bitsin derdim.tamam derdi sonra bı kac gün surat yapar duzelirdik. Bu son kavgamizda eve gelme dedim ve 2 gün gelmedi. Sonrasında öfkemden boşanma protokolü hazırladım ve kabul etti. Ne istediysem verdi.tamam imzala bitsin dedi.ondan sonra da evi terk etti.pisman oldum konustum özür diledim onu sevdiğimi soyledim ama dönüşü yok dedi senekrdir her kavgada boşanmak istiyordun dedi. Şimdi annesinde yaşıyor.kimse ile konuşmuyor kimseyide bu konu hakkında konuşturmuyor.biz her zman görüşüyoruz bize karşı hep iyi.her türlü masrafımizi karşılıyor çocuğunu hiç bırakmıyor bugün doktor kontrolü vardı beraber gittik aynı evli olduğumuz gunlerdeki gibiydi sabah eve geldi tuvalete girdi dışını fırçaladı kahvaltı ettik sohbetimiz günümüz normal hayatımızdaki gibi. ama yine annesine döndü.psikolog şuan depresyonda olduğunu her şeyden biktigini herşeyin üstüne geldiğini söylüyor. Aramızda sevgi bitti anlaşamıyoruz demiş.daha 1 ay önce ki seni çok seviyorum mesajına bakıp agliyorum.yasadigim herşey yalanmıydi anlayamıyorum. Bize karsi çok iyi buzluğa balık aldı getirdi ayikladi koydu mesela dün siz seviyorsunuz diyor. 1 aydır ayrı yaşıyoruz imzalayalim dedi üstüme gelme dedim kapattı konuyu daha açılan bir dava da olmadı aramızda.donsun istiyorum ama bı daha istemiyorum lafını duymaya takatim kalmadı. Tam bir yikimdi benimmicin ancak toparladım kendimi.sadece dua ediyorum. 1 ay önce Allah'ım huzurumuzu bozma diye dua ederken şimdi kocam beni yine sevsin yuvasına dönsün diye dua ediyorum. Bunalmasi gitsin diye uzak kalsın dedim hiç üstüne gitmeyim dedim şimdide alismasin rahat gelmesin bekarlık diye tedirginim.Napmaliyim ne olur akıl verin sevgisi bittimi gerçekten buna inanıp davayı acmalimiyim.yuvam.icin savaş diyorlar ama karşımda yuvayı kurtarmak isteyen biri yok çok çaresizim
Yani bir şeyi 40 kez söylerseniz malum..

bence biraz zaman vermelisin.belki biraz birbirinizden uzak kalmak.ikinizede ii gelecek
dava flan acma suan esinin kafasi karisik birazda gurur yapiyor.ama bence seviyor sevmese hala gelip senle ilgilenmez..onun yaninda hic bosanmadan bahsetme.ama sureklo seni seviuorum flan gibi sıkbogazda etme.biraz zamana birak
zaten eger gercekten seviyorsa kendide donup gelir.kaynananla aran iyiyse onu araya sok anneler genelde basariyor baristirma islerini
Çocuğu ile ilgileniyor olabilir mi??

Çok ileri gitmişsin . Bence boşanmak falan istemiyor. İsteseydi dava açardı. Seni kendine getirmek için böyle bir yola başvurmuş olabilir. Umarım çok uzatmaz.
Bana kalırsa fazla üstüne gitmeden ara sıra özlediğini ifade eden mesajlar yazabilirsin. Uzun uzadıya yazma ama. Hiç başka konulara açıklamalara girme. Sadece özlediğini ifade et. Ayrıca Çocuğu asla öne sürüp konu etme.

İnsan elindekinin değerini kaybettikten sonra anlıyor. Bence anlattıklarınız bunun en canlı örneği. Sürekli ayrılalım, boşanalım gibi kelimeler kullanarak evliliği ve ilişkinizi çocuk oyuncağına çevirmişsiniz. Karşı tarafta alttan almaktan yorularak inceldiği yerden kopsun diyip size istediğinizi vermiş aslında.
Açıkçası ben empati kurarak kendimi eşiniz yerine koydum. Aynısını yapardım, hatta bu kadar bile tolerans göstermezdim.
Bu aşamada halen eşinizi çok seviyor ve kazanmak istiyorsanız üzerine gitmeyerek kendi haline bırakın. Sizde biraz kendinizi dinleyin. Gerçekten eşinizi sevdiğiniz için mi geri istiyorsunuz yoksa en sevdiği oyuncağı kaybolan bir çocuk misali elinizdekinden olduğunuz için hırs yaptığınız için mi ? Ona bir karar verin. Hatta ekonomik imkanınız varsa bir ilişki terapistine gitmenizi tavsiye ederim.

Burada boşanalım blöfü yapan kocalar karşısında ne dendiğini görmüşsündür mutlaka. Sen kendi topuğuna sıkmışsın, adama da daral gelmiş.

Yalvar ağla yemin et bu kelimeyi tekrarlamayacağına, bu davranışıtan vazgeçeceğine söz ver belki ikna edersin. Adamı yıldırana kadar çabalamışsın.

Benim evliliğimde boşanalım kelimesi geçtiği anda o dava açılır. Oyuncak edilecek cümle değildir bu

Sabır taşı çatlamış artık. Eşiniz kafada bitirmiş bizi ki haklı da. Bunun sevmekle sevmemekle ilgisi yok. Adamı bıktırmışsınız

Benim kizkardesim de ilk evliliginde sürekli böyle blofler yapardı adam da sineye çekerdi
Ama bir gün dozunu kacirdi ve kimseye söylemeden kamyon getirip eşyasını yükleyip dönmüştü babaevine
Hepimiz şok tabii
Ve ne oldu biliyor musunuz
Dönmedi adam
Ne istediyse verdi kardeşime ve bitirdi
Bunu neden yapıyorsunuz sevginin aşkın evliligin blofu olmaz ki
İyi mi oldu şimdi
Bana kalırsa eşiniz dönmeyecek alissaniz iyi edersiniz
Biz kadınlar hani çocuğumuz vs diyoruz ama erkek öyle değil erkeğin soğuması çok kötü oluyor ben bizzat kardeşimin eşinde gormustum
Allah yardımcınız olsun ne diyeyim pahalı bir ders olmuş sizin için

Edit: bu yazıyı okuyan ve sizin yolunuzdan gitmekte olan hemcinslerime sesleniyorum aman benim eşim yapmaz demeyin o nokta nerde gelir belli olmuyor sabrını zorlamayın boş yere derim naçizane ...

Öyle seviyor diye güvenip, o sevgiyi kendi cikarlariniz icin kullanmaya calisip istediginiz her olmadiginda yok boşanalim bilmem ne derseniz, dahada olmadi protokol yollarsaniz ahada böyle kalirsiniz.
Adam seviyormus cidden demek ki o yuzden kendinizi boyle bulunmaz hint kumasi sanmissiniz.
Adami daha fazla bunaltmayin gidin davanizi acim bence yazik adama.

X